Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
3. zář 2010

@mrkvicka28 tak to tě obdivuju,že to takhle zvládáš. 🙂

elllenka
3. zář 2010

@lucifirek : No manžel mě případně doprovodí do vnitř do porodnice, ale necítí se na to aby byl u porodu a já ho nenutím. Vím jak špatně mu bývá u zubaře. Vždy omdlívá. Tak to nechávám na něm, i když byc byla ráda, kdyby u mě byl.
Tak trochu doufám, že nakonec semnou bude v Unice semnou absolvoval úplně všechno a byl i u odběru plodové vody tak kdo ví ...
Ale jestli se mimču bude chtít na svět v listopadu tak to bude v háji úplně :( můj musí na služební cestu takže to pak ani netuším kdo by mě vezl do porodnice ... nejspíš bych řekla tchánovi, kdyby měl volno. Jinak netuším komu bych řekla. Mýmu taktovi určitě ne i když ten by si volno z práce určitě vzal, ale ...

lucifirek
3. zář 2010

@elllenka já myslela,že by tě měl doprovodit dovnitř. Já manžela taky k porodu nenutila.Myslím,že to nemá smysl. Tak to by sisi musela zavolat sanitku.Nebo taxíka. 😀 Neboj to zvládnete.

elllenka
3. zář 2010

@lucifirek : Když si zavolám sanitku tak ta mě odveze do Vyškovské nemocnice, do Brna by mě nevezli :(
No jedině pak asi taxíka ...

luciiiie
3. zář 2010

ahoj holky,
tak hlásím, že zátěžový test na cukrovku je zdárně za náma. Zas tak hrozný to nebylo 😉 Byla tam nějaká paní, co to do sebe hrkla a pak šla hned pryč a když jsem pak za 2 hoďky šla znovu na krev a pro výsledky, tak se tam zrovna bavila se sestřičkou, že to vyzvracela. Se ani nedivím, když to vypila tak rychle na ex. 😝

@lucifirek a ty jsi měla manžu u porodu? Teď nevím, jestli jsi to tu psala.... to já bych ho tam měla ráda a můj manža to bere jako takovou "samozřejmost", že tam bude s náma. Je zlatej. Ale kdyby nechtěl, nebo si nebyl jistej, tak ho tam nepotáhnu a nenutím, to je jasný 😉

luciiiie
3. zář 2010

@mrkvicka28 mrkvi ahoj 😉 Kluci jsou šikulky, že tak krásně nabírají a Vojtíška budete mít taky brzo doma, uvidíš 😉

elllenka
3. zář 2010

@luciiiie : Už víš výsledky, nebo se musí čekat?
Takže pít pomalu?

luciiiie
3. zář 2010

@elllenka výsledky tu mám na papíře, beru je na příští poradnu, tak mi k tomu nic neřekli, frkli mi to do ruky a nazdar 😅 Tak jsem si vyhledala na netu tohle: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk... a podle toho by to mělo být v pořádku. Jarini fakt.

elllenka
3. zář 2010

@luciiiie : Tak to asi bude v pořádku, kdyby to bylo špatné tak by určitě řekli, kvůli dietě 🙂 , ale je fakt, že od některých se nic člověk nedozví :( asi si myslí, že víme to co oni :(

luciiiie
3. zář 2010

@elllenka třeba ti to bude chutnat 😉 Ono to fakt zas tak hnusný není, jde spíš o to, že člověk není najezenej, tak po ránu takový dělo do žaludku asi každýmu neudělá dobře 😉

elllenka
3. zář 2010

@luciiiie : Asi si koupím něco dobrého na svačinu, až budu moct po dvou hodinách jíst 🙂 Projdu si obchody a pokusím se koupit si nějaké kalhoty, ale u nás není obchod s oblečením pro těhulky tak to bude horší :(, ale snad někde něco seženu.

lenulinka21
3. zář 2010

Ahoj holky 🙂

Páni nestačím zírat-takže tady jsou trojčátka jedním dechem dodávám:mrkvičko kloubouk
dolů teda 🙂 🙂 🙂

luciiie: tak máš blivajz za sebou 😀 ale co všechno ty těhotné nepodstoupí, že?

A co vy ostatní vše je v pořádku?

luciiiie
3. zář 2010

@elllenka ha ha, taky jsem měla sváču a pak se hned najedla 😀 😀 😀 O kalhotech ani nemluv, chtěla jsem se tady holek zeptat, jestli si nakupovali těhu oblečení, tak kde. Je fakt, že si hodně věcí objednávám z netu, ale zrovna kalhoty mám strach 😒

luciiiie
3. zář 2010

@lenulinka21 no jo, ale jak jsem psala, myslela jsem, že to bude horší 😉 Tohle už je to poslední, co jsem podstupovala. Už nás čeká jen ultrazvuk v 30tt a poradny 😉 Žádný nervičky z nějakýho testování zas. Teda doufám. 😅

lenulinka21
3. zář 2010

luciiiie: tak to má být není nad klidnou nastávající maminku 🙂
jj UTZ ve 30tt je super hele ted koukám, že ti klidně porod
může vyjít přesně na Vánoce 😀 to by byl ten NEJ dárek pod stromeček hi hi 😀

luciiiie
3. zář 2010

@lenulinka21 to jo no 😀 Abych místo kapra někde netlačila 😝

lenulinka21
3. zář 2010

luciiiie: hi hi ale bylo to krásné nadotit se na Vánoce 😀
neboj i porodnici by to kapra dali hi hi hi 😀 😀

elllenka
3. zář 2010

@luciiiie : Také hodně nakupuji přes internet, ale po jedné zkušenosti s kalhotama a se sukní si už nic takového koupit netroufnu- bylo mi to tenkrát malé :( a zvlášť teď. Sestra mi chtěla půjčit kalhoty, ale nedostala jsem se do nic :(

kveta
3. zář 2010

Ahojte, hlásim, že naďalej 2v1... Opäť menzesové bolesti, takže opäť ležím.. ale už len dva dni a mám pôrodníkov späť z dovolenky.. potom to už nebudem takto s opatrnosťou preháňať...

Nohavice som si kupovala v drahom obchodnom centre, lebo jednoducho nikde inde sa nedali dostať... sú to rifle so zníženým, rozšíreným bokom a nemôžem na ne dopustiť... zdá sa, že mi poslúžia až do pôrodu.... Potom už neviem, v čom pôjdem z nemocnice, lebo budem po cisaráku, takže tieto nohavice asi cez jazvu nebudú vhodné...

K otcom pri pôrode: pre mňa je dôležité, aby bol otec v nemocnici.. ale či už bude so mnou alebo nie, to je čisto na ňom... Otec môjho malého priamo pri pôrode nebude, lebo nemocnice a krv silne neznáša /trauma z mladosti/, ale bude čakať pred pôrodnou sálou /ak mi teda nemocnica vyjde v ústrety.. predsalen je naša "dvojotcovská" situácia dosť netradičná.../... Každopádne na pôrod tam chcem mať niekoho "blízkeho", kto zabezpečí, že personál so mnou bude jednať slušne a dozrie aj na miminko, kým ho riadne neoznačia, aby nám ho nevymenili za iné... Takže priamo pri pôrode bude so mnou exmanžel.. a to odporúčam aj Tebe, @elllenka teda nie práve môjho exmanžela... 😀 ale nejakú inú blízku osobu, čo Ťa tam bude podporovať a strážiť...

K asistentkám vs. lekárom pri pôrode... Mám silný pocit, že je to aj v Čechách nezákonné, aby pôrod viedla asistentka bez lekára /tuším som to čítala v prípade Aninam... kde sa lekárka na prítomnosť pri pôrode vykašlala a potom už bolo neskoro... / Na Slovensku vo fáze tlačenia musí byť už lekár permanentne prítomný...a mám pocit, že u Vás tiež..

K počtu jeden záchod na x rodičiek... Máme to tak aj v Bratislave... Neviem, ktorý idiot to vymyslel... ale iste to bol chlap... ženu by takto šetriť nenapadlo... V Bratislave v Ružinove je vraj jeden záchod pre celú chodbu.. a pôrodnica je tak preplnená, že ženy nevzdychajú na vzdychárni, ale na lavičke na chodbe a posteľ dostanú až po pôrode.. zúfalá, nedôstojná situácia...

elllenka
3. zář 2010

@kveta : Teda u porodu mít exmanžela- teda ty to máš zamotané 🙂
Kromě manžela mít u porodu nikoho jiného nechci, přece jen je to hodně osobní. Sice moje matka by u toho klidně chtěla být, ale abych poslouchala její blbé keci ještě při porodu to bych už nepřežila :(
A manžela nebudu nutit aby čekal na chodbě, klidně ho pošlu domů, hlavně aby mě dovezl a pomohl mi dostat se na oddělení na které budu muset jít. Přece jen nevím jak dlouho budu rodit prý to prvorodičkám trvá několik hodin, tak přece nebude zbytečně čekat na chodbě. Pokud se rozhodně, že bude semnou tak super, ale když nebude chtít tak ho pošlu domů a pak mu zavolám až se mimčo narodí, aby přijel ...

Dávej na sebe pozor, ještě chviličku musíš vydržet být 2v1 🙂

Teda u vás na Slovensku je to otřesné, to můžeme bít rády za to co je tu.

kveta
3. zář 2010

@elllenka A zobrať tam so sebou nejakú kamošku?

elllenka
3. zář 2010

@kveta : To ne, to bych nesnesla.

luciiiie
3. zář 2010

@elllenka přinejhorším budem rodit spolu a budem se držet za ruku, abys tam nebyla sama 😉 he he

lukza
3. zář 2010

@mrkvicka28 supr že kluci přibírají jsou to šikulové a Vojtíšek určitě taky vše dožene a bude svámy doma máš opravdu muj obdiv klobou dolu a co noce a baštění nehcají tě aqspon trošku vyspat?

lukza
3. zář 2010

@kveta užasné že se držíš jsi šikula a ty jo exmanžel to je zajímvé ale jak píšeš určitě je lepší si to pohlídat

lenulinka21
3. zář 2010

HOLKY k tomu porodu mít u sebe někoho tak URČITĚ ano 🙂 já tehdá
prosila samotného primáře at je tam semnou manžel ale říkal že to u CŘ NEJDE
Na poslední chvíli večer den před porodem přišel za mnou osobně na pokoj
a říká že teda JO at mu zavolám že má přijít hned ráno na půl osmé
ale že je to na černo.
Tak jsem byla za to moc vděčná 🙂 a manžel nelitoval byl z kluků tak dojatý že plakal
víc než já.

lukza
3. zář 2010

@lenulinka21 a ty jsi byla v celkové nárkoze nebo spinálně já sem měla spinám amnaža semnou mohl být

lenulinka21
3. zář 2010

luci já jsem měla plánovaný CŘ ve spinále ale u nás V Opavě se jinak
u toho být nesmí ale každá porodnice to má jinak.Já hodně prosila
a tak mi primář vyhověl, pač mě i řezal takže to bylo OK 🙂

elllenka
3. zář 2010

@luciiiie : To jsi hodná 🙂

elllenka
3. zář 2010

@lenulinka21 : Ono je něco jiného když tam manžel chce být a než ho nutit a přemlouvat. Když se na to necítí a také když vím, že mu je špatně i u zubaře a omdlévá tam tak ho nebudu nutit. Prostě až to příjde a bude chtít tak tam bude semnou, když ne tak ne. Stejně to budu muset zvládnout sama ať už u toho bude nebo ne.