Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
20. říj 2010

@teckovanaorchidej : Máš pravdu, bojovat se s rodiči nedá, ale obcházet moji mamku už vůbec ne. Ona si to totiž ověřuje, jestli jsem to opravdu koupila. Třeba když chtěla, abych jakože sebě koupila těhotenskou halenku. Vybrala si halenku a že mi ji hned koupí a já jí to zaplatím až budu mít peníze. Prý je strašně pěkná a teď by se mi hodila a až ji nebudu potřebovat tak si ji ode mě vezme ... což jsem odmítla se slovy jestli si chce koupit halenku at si ji koupí pro sebe a mě ji může půjčit na chvilku. Nakonec jsem dostala vynadané od tatky, že ji nechci koupit. A to že mi brečala do telefonu i doma ... na to radši nevzpomínat.

Už to řeším tak, že řeknu ne, nechci a ona stejně do mě hučí a hučí a že můj manžel by to chtěl ... a jak toto řekne tak jí pošlu za ním, aby se sním domluvila. On je na toto super, má svatou trpělivost klidně si sedne. Vyslechne si ji a když máma řekne jestli si to vezmeme tak řekne ne, následuje další vysvětlování a vychvalování a nakonec jediné co řekne je - ne. A takto to vydrží několik hodin a několik návštěv- fakt ho obdivuji a smekám.

teckovanaorchidej
20. říj 2010

@elllenka škoda že tatínek není spojenec, není to jednoduchý
Nebydlí s vámi, jsem pochopila, což je velké štěstí. Vydírá trochu bych řekla.

elllenka
20. říj 2010

Děkuji, že jsem se mohla vypovídat a teď bych měla myslet na miminko. Dneska jsem v lékárně nakoupila věci do porodnice, vložky, kalhotky do porodnice, olejíčky a mastičky pro miminko, tak už můžu předčasně porodit 😀 když už mě s tím strašila doktorka 😀

teckovanaorchidej
20. říj 2010

@elllenka ale neboj, neporodíš, a kdyby, tak miminko už je celkem velké, určitě by to zvládlo
s tou mamkou, nevím nevím, zlatý manžel, obdivuju.

elllenka
20. říj 2010

@teckovanaorchidej : Jo tatínek, to je kapitola sama pro sebe, ale asi je to stářím. Už je důchodce, ale stále pracuje a asi ho to hodně vyčerpává a pak když příjde domů tak na něj čeká megera :( ale za to si může sám, že jí toleruje, že nemá práci.
Myslím, že kdyby mamka pracovala tak by bylo všechno jinak.

elllenka
20. říj 2010

@teckovanaorchidej : To já manžela také obdivuji, párkrát jsem to už zkusila, ale pak mi vždy dojde, že na to nemám čas- nemíním se blbostí zabívat několik hodin :( navíc s mimčem určitě nebudu mít tolik času, abych jí vysvětlovala proč něco nechci.

Nedávno nám nutila solární panely, nechali si to dát a teď to vnucuje všem, jenže u nás to nejde. A to je pořád něco.

betys
20. říj 2010

@elllenka -ty snad mluvíš o mojí tchýni,ta už asi 12 let nepracuje,tchán se dře jako vůl a ta baba na něj ještě ječí.Nejvíc je mi ho líto když je třeba nějaká oslala a ona ho buzeruje před cizíma lidima.Nedávno už se jeden známý ozval a řekl jí to 😀 .A to že tatínek není proti mamince docela chápu-chce od ní mít pokoj.A s tím rozením se neboj.mě taky Dr.strašila a nakonec jsem 10 dní přenášela.

teckovanaorchidej
20. říj 2010

@elllenka no tak jí zkus najít práci, taky to vypadá, že se nudí 🙂 🙂

elllenka
20. říj 2010

@teckovanaorchidej : ona do práce nepůjde, vždy se najde něco proč tam nemůže pracovat. řekla mi, že dřív (jako svobodná) pracovala za průměrnou mzdu a že se jí nevyplatí dělat za minimální mzdu. Navíc chce práci jedině v Brně- to znamená projeté min. 2hodiny/denně + cca 3tisíce/měsíc. Takže po odečtení nákladů .... a když vezmu v úvahu že nic neumí. Nemá vzdělání na PC neumí i když tvrdí jak je v tom dobrá - byla na 3kurzech od pracáku, ale neumý uložit ani dokument ve wordu natošpak to potom poslat mejlem jako přílohu.

elllenka
20. říj 2010

@betys : To je přesné 😀 před lidmi akorát zhazuje mě a sestru a tatka chce mít klid. Musí pracovat i v důchodu aby ji uživil.
Docela se děsím dne, kdy se tatkovi něco stane- je o dost starší než mamka a ona se sama neuživí, už vidím jak po mě vymáhá výživné 😒

elllenka
20. říj 2010

Třeba tchýně pracuje v jedné firmě kde se šije nebo lepí. Moje mamka to má kousek od baráku, ale nepůjde tam- prý tam málo platí, je tam velká dřina. Navíc je to na směny a to ona dělat nebude. Je pravda že je to děsná práce, ale tchýně si to pochvaluje, vydělá si a i nabízela, že až se bude nabírat že mi řekne a mamka by tam mohla jít pracovat, ale bohužel ...

betys
20. říj 2010

@elllenka -úplně přesně ta naše baba.Na každou práci něco má.V létě zastupovala za moji mamku a taky měla milion připimínek.Moje mamka tak dělá rok a je spokojená.Sice unavená ale spokojená.A můj tchán je strašnej dříč,ale není zdravej a až se sním něco stane tak mi tu babu budeme muset ještě živit. 😠 .Mohla jít pracovat na obec,ale to je přece trapný pracovat před lidima.Má režijku-takže vlak zadarmo.Ale i tak nikam jezdit nebude.Vloni pracovala v kuchyni celé 2 měsíce a předloni měla rekord-vydržela v práci 8 !!! měsíců.Ale to je tak všechno,od tý doby nic.A přesně jak píšeš-nic neumí a chtěla by tak 20 tisíc.Ani nejde doma sama na pole,vždycky čeká až to udělá tchán.Ale až on se jednou nevrátí tak bude plakat.... 😒

elllenka
20. říj 2010

@betys : S tím souhlasím. Ale smekám je dobrá, že vydržela pracovat 8měsíců. My se už vsázíme jak dlouho vydrží někde pracovat, většinou končí po 14nácti dnech. Ale loni to vydržela nejdéle 2měsíce, ale v tom byly vánoce a svátky, kdy byla doma :( Také se děsím toho, že ji budu muset živit, ale tak nějak doufám, že někdo bude rozumný a bude se muset přestěhovat do něčeho menšího, ale nedovedu si to představit to by otravovala snad stále.
Mě vždy vytáčelo, že mi volala do práce a chtěla si hodiny vykládat :( když jsem jí řekla, že mám moc práce tak mi bylo řečeno, že to platí ona a mě telefonát nic nestojí ... no kolegové měli radost. Ona nějak nechápe, že se v práci musí pracovat.

Nejlepší bylo, když mi řekla, že jak budu podnikat tak ji zaměstnám a ona mi bude zvedat telefony 😀

Dobrý je jak mi říká, že za mnou nemůže přijet, že má moooc práce. a když se jí zeptám co dělá tak, že se musí porýt (ryje tatka, jak příjde z práce) že se musí vymalovat (maluje tatka), ... no nedělá nic, ale jen vykládá kolik má práce a jak nestíhá 😀

elllenka
20. říj 2010

@betys : To by si za komunistů nemohly dovolit, to myslím museli makat všichni, že? Hned bych je nahnala třeba i do dolů 😀 aby je ty roupy přešly 😀 ale určitě to člověku prospěje, je mezi lidma, mě už ten kolektiv hodně chybí :(

betys
20. říj 2010

@elllenka -fakt jako přes kopírák.Tchýně nemůže přijet za Matýskem-má moc práce.Čte harlekýnky a čučí na telku.A nejlepší je když prohlásí že za komunistů se měli stejně líp.Za komunistů by ji dávno zavřeli.A jak všem závidí-auto,dovolenou,nový okna.Když všichni makají tak ať si pořídí na co mají.Ale ona nemaká takže se taky u nich na baráku 20 let nic neopravovalo. 😠 Vloni si koupili s velkou slávou Škodu 120 za 12 tisíc.To se rozšoupli. 😀

elllenka
20. říj 2010

@betys : Moje mamka se také ohání komunistama, jak bylo dobře 😀
Ale jinak tatka na baráku dělá hodně. Letos nechali vyměnit okna- tedy do původních nechali dát dvojskla. A pak si pořídili solární panely na ohřev vody. Tatka dělá na baráku stále a když né na baráku tak je v zahradě. Dokud neměli auto tak se jim hodilo co jsem měla, když jsem si dělala řidičák (chtěla jsem si ho udělat na škole za polovinu, ale nezaplatili mi to) měla jsem starou škodovku 120 za pár tisíc. Teď máme Felicii. No a koupili si Fabii za šílené peníze :( připlatili si za držáčky na pití. Koupili si combíka- velké rodinné auto pro dva a teď mi děsně kritizují moji Feldu. Do toho se ti nevejde nákup, ... Nos má mamka strašně nahoru, ale narozdíl od nás jim auto stojí v garáži, hlavně že ho dává tatka pravidelně do servisu, ale skoro s ním nevyjede- je to totiž strašně drahé 😀

elllenka
20. říj 2010

@betys : naši na tom finančně jsou asi celkem dobře. Tatka vždy dělal v práci přesčasy, aby mě a sestru uživil na škole. Mamka je doma asi 20let a teď když jsou sami tak i tak přesčasy dělá pořád, aby měl nějakou korunu navíc. nechává si dovolenou proplácet (to dřív nedělal) občas o víkendu jedou do lázní. A letos mu k platu přibude důchod takže mamka je zajištěná docela dost. Jen se divím, že jí to nevadí, nechávat se živit a parazituje na někom druhém.

elllenka
20. říj 2010

Dneska jsem byla nakupovat a v obchodě už mají vánoční kolekce :(
A teď prohlížím leták z Penny a celá stránka s vánočními kolekcemi :( Ach jo už tak brzo, divím se, že ještě nemají vánoční výzdobu :(

betys
20. říj 2010

@elllenka -známá říkala že v Praze některý obchoďák už výzdobu měl minulý týden.Já už pomalu nakupuju dárky.V sobotu možná vyrazíme s manželem do Brna do Olympie zase něco málo nakoupit ať to nemáme všechno naráz. 😉

betys
20. říj 2010

Přidala jsem pár fotek. 😉

jimmy1
20. říj 2010

Ahojky 🙂
tak já jsem z té dnešní rehabky nějaká rozčarovaná... naše RHB tam měla jakousi "návštěvu" a na Martínkovi ukazovala té paní, co má dělat se svou vnučkou... jako bysme tam snad ani nebyli, či co 😝
vůbec jsme jí neukazovali, co jsme dělali doma, bylo to nějaký hrrrr ☹ máme 3 nový věci cvičit, v podstatě klekání a plazení (lezení), ale kdyby to manžel nenahrál na foťák, tak jsem byla doma úplně odvařená... Takže dneska nic moc, příští týden jdeme na kontrolu na neurologii a za 3 týdny znova na rehabku.
Řval tam zase jak tur 😝 ale doma co jsme zatím zkoušeli, tak dobrý, jen malinký protesty 🙂

dočtu vás asi až ráno, nějak jste toho moc dneska naplkaly 😉 zatím nestíhám 😝

betys
20. říj 2010

@jimmy1 -a kam jezdíte na rehabku?Moje kamoška jezdí do Tišnova.Je to sice dálka ale ta sestra je prý vyhlášená a má skvělé výsledky.Rozhýbala a rozchodila děti o kterých říkali že to nepůjde.

lucifirek
20. říj 2010

@lukza ty jo to je Lukynek chlapák. Jeee,tak hlavně at na utz dopadnete dobře a maličký nemá žádné potíže. 😉
@elllenka mrzí mě,že máš takový problémy s mamkou.Vykašli se na to,akorát se tím sama trápíš. Udělej si to podle svého. 😉 A s oblečením je pravda,že toho není až tolik potřeba. My měli těch malých věcí hromadu od ségry a kamarádky a něco jsem si koupila sama a ani jsme to neunosili. A ted už je nám to malé a musíme už nakupovat.
A na domácnost se taky vyprdni. Ono i s tím prckem to pak bude pokulhávat 😀

lukza
20. říj 2010

@jimmy1 teda jak si to muže vubec dovolit chápu tvoje rozčarování a ty jo 3cviky najednou to je nějak moc nás to učila vždy postupně jinak my máme zítra RHB a zrovna tam není ta naše ale ta druhá co nemáme rádi ach jo ,ale musí napsat zprávu v pátek máme zase neuroligii.

jimmy1
21. říj 2010

Ahoj holky 🙂 tak se mi u ranního odsávání povedlo vás poctivě dočíst 😉 ale jak toho bylo tolik, tak v tom mám malinko guláš 😀

@betys Matýsek je krasavec 😵 😵 moc vám to tam všem sluší, i tobě, tátovi a Barborce 😉
na RHB jezdíme do Brna do Bílého domu na polikliniku
@elllenka takový tahanice s vlastní mámou, to je naprd ☹ chce to asi hodně velkou trpělivost... ale za chvíli budeš mít v náručí svoje mimi a to je to nejlepší na světě 😵 😵 😵 a třeba bude tvoje máma aspoň dobrá babička 😉
ad návštěvy v porodnici... byla jsem ráda, když za mnou naši každý den na chvilku přišli, nikdo jiný nechodil. Manžel přišel den po porodu a pak jel do Svitav, musel do práce, jeho rodiče taky ve Svitavách, do Brna daleko, sourozenci taky daleko 😉) Ale naši tam byli vždycky tak 20 minut, tak to bylo v pohodě, jen jsme chvilku splkli, pochovali si Martínka, pokochali se, donesli a odnesli co bylo potřeba.
Na nějaký větší nebo delší návštěvy jsem stejně neměla ani chuť ani sílu. Akorát mě mrzelo, že manžel nemůže přijít ☹ tak jsme si jen volali jako obvykle....
uff to je román, omlouvám se 😉
@lucifirek to balení při stěhování musí být mazec... člověk nestíhá zírat, kolik věcí se vejde do šuplíků a skříní 😝 ale rčo to zvládneš a pak v nocém bytečku to budete mít senzační 😵 😵 😵
@lukza Lukáška je teda pořádnej kousek 😎
Já jsem i v noci furt dumala nad tou naší RHB a pořád z toho mám takový jakýsi divný pocity. Přišlo mi to jak v rychlíku, asi jsem natvrdlá nebo co, ale je to na mě moc hrrr ☹
a to tam příště budu sama s Martínkem, zatím nám to vždycky vycházelo, že jsme jeli v jeho volnu spolu, ale tentokrát to bude mazec, už teď mám strach z toho cestování 😒 2x přestupovat na cestě do Brna, tam asi půjdu radši pěšky než MHD, chjo 😝

mrkvicka28
21. říj 2010

@jimmy1 sa proč nejezdíte a RHB do ivančic. Já tam chodím s dvěma klukma a sestřička je tam úplně supr sama měla dvojčata takže kyž třeba nestíháme tak chápe a je fakt v pohodě. Třeba by to šlo přehlásit do ivančic memáš to i blíž ze Zbýšova a jezdíti přímý autobus

elllenka
21. říj 2010

@jimmy1 : Jsem ráda, že jsi se rozepsala. Za mnou bude manžel jezdit každý den a na moje rodiče není spolehnutí. Když jsem teď v těhu ležela v nemocnici tak prý co chci dovézt tak jsem mamku poprosila o Tang- rozpustné pitíčko, donesla mi co vyhrabala doma, jinou značku, ale to by nevadilo jen datum spotřeby bylo v roce 2006, to jsem zjistila až když jsem se napila. říkala jsem si, že není možné, aby to bylo tak hnusné :( a ještě teda koupili minerálku, ale také jakousi podivnou značku a když jsem měla půlku vypitou a neměla jsem oc dělat tak jsem is přečetla etiketu- nevhodně pro těhotné a pro děti do xlet. Takže také super :(

Jinak oblečení mám i starší, nevadí mi to. Mám toho docela hodně a čeho bude málo tak se dokoupí, dneska to není problém 🙂 Na jaře u nás bude burza s dětskými věcmi tak si tam nakoupím oblečky - už se těším. Byla jsem se podívat teď na podzimní burze a měli tam toho spoustu a krásných věcí skoro jako nové po pár korunkách.

Včera se mi nečekaně vrátil manžílek domů tak jsem mu to všechno vyklopila a už je mi mnohem lépe 🙂

lucifirek
21. říj 2010

@elllenka etikety fakt lepší číst,protože všechny ty minerálky a pitíčka,samá Ečka ... A to že ti dovezli prošlé,nebudu ani komentovat... ☹

lucifirek
21. říj 2010

@jimmy1 jo je to mazec,co člověk doma má.Ale já to rvonou probírám a co nepotřebujeme asi vyhodím. A manža už pomalu odváží.Tak snad to ještě přez ten příští týden zvládneme a pak chlapi odvozí takové ty těžké věci. Nábytek skoro nebude,jenom postel,noční stolky a komoda malého. Jinak zde všechno necháváme. Tak je to v pohodě. ALe i tak to stačí.
Teda ta rehabilitace to je taky mazec,by se ti měli věnovat. Bohužel nemůžu poradit. Nemám s tím zkušenost.

elllenka
21. říj 2010

@lucifirek : Právě a tak je to se vším, nejdřív prohledat skříně, půdu ... a pak darovat :( Tím jsem myslela staré věci - že dostávám od mamky :(
Třeba teď sestra by chtěla k vánocům příbory a povlečení pro 5tileté dítko. mamka prohledala skříně a oznámila, že povlečení kluk nepotřebuje, že je ho doma dost :( tak sestra koupila povlečení sama s krtečkem.
A mamka ke mě dojela a ptala se mě, jestli jsem si koupila nové příbory jak jsem chtěla (o tom jsem jí neříkala a asi před rokem jsem si příbory koupila). Tak jsem jí řekla, že jsem si koupila už dávno. Hned je chtěla vidět a pak z ní vypadlo, to nejsou ony. No a že hledá příbory, které měla doma a chtěla je dát sestře k vánocům a nemůže je najít tak si myslela, že jsem si je od ní vzala ... 😒

Takže jí koupím na vánoce nástěný kalendář a víc nic, nebudu si s tím dělat starosti. jen mě to docela mrzí, že je taková, kdyby taková byla i tchýně tak by mi to přišlo normální 😀