Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
4. lis 2010

@elllenka však uvidíš jak to bude po porodě ale určitě na noc bych ho nedala jak píše @betys jen tak na chvíly to je v pohodě uděláš hodně práce ale na noc musí sama pochopit že to tak brzo nejde.a kor když budeš kojit.je praqvda že mimi si musí zvykat i na jiné lidi ale prostě mamka je mamkaa mimi musí být sní přece jen se u vás bude utvářet pouto.a já mám taky moc ráda když jsme aspon o tom víkendu furt spolu jak píšeš jako rodina a naštěstí amnža ani nechce jezdit někam sám nebo jen s malým.ale napíši ti že manža má totiž zkušenost že odjel jen s Lukym na odpoledne k rodičum a dopadlo to tak že prostě musela tchýně pro mě akutně přijed protože malý prostě jak měl jíst tak začal plakat a plakal a plakal nemo spíš řva prý furt koukal kdy příjdu a já nikde takže musely pro mě dojed a pak až se uklidnit takže manža si už sám sním nikam netroufne.bylo mě manži moc líto připadal si jak že se neumí postarat ale to bylo tím že tchýně ho vzala do baráku a manža zustal venku a on se leknul že vidí jen jí a začal a pak +to jídlo a bylo to.

betys
5. lis 2010

@lukza -tak Matýsek to naštětsí zvládá.Je zvyklý být třeba odpoledne s mojímamku a u tchýně si taky zvyká.Když potřebuji někam jet tak ho nemusm všude brát sebou.
Čekám MS,šíleně mě bolí bšicho.A taky zadek od toho dvojitýho Agolutinu 😠

ratatooy
5. lis 2010

ahoj aha tak tisícovka na rok je dobrý tak to asi taky necháme.

ratatooy
5. lis 2010

@elllenka tak takhle s toutchýní jsme to taky měli nebo spíš s tchánem ten by si malýho nechal tak jsem ho usměrnila a bylo za 3týdny jsme tam byli 1 a stačilo mi to zas na měsíc.taky jsme řekla že ho nedám na víkend dokud mu nebude aspoň 3roky,a taky po porodu jak pracují hormony tak jsem měla z toho ůplnou hrůzu že bych byla minutu bez něho ani jsem ho pomalu nechtěla dát nikomu pochovat jak jsem se o něj bála teď už je to lepší,myslela jsem že jsem cvok.

betys
5. lis 2010

@ratatooy -to se pomalu změní.Ale na noc bych ho ještě taky nikde nenechala.Ale myslím že se to zase nesmí přehánět.Děti musí být zvyklé i na jiné lidi.Pak přijdou někam do kolektivu a ani si echtějí hrát a jen se drží maminky za sukni

luciiiie
5. lis 2010

Holky a kdy se miminko prvně očkuje? V porodnici? Třeba TBC?

betys
5. lis 2010

@luciiiie -první očkování v porodnici-většinou než se jde domů-a taky podle váhy.Pak hexa vakcína s pneumokokem ve 3 měsící a pak se to opakuje po 4-6 týdnech a pak ještě jednou.My jsme na pneumokoka dali Synflorix.Matýsejk naštěstí neměl žádnou reakci,jen mu to trošku začervenalo 😉

luciiiie
5. lis 2010

@betys díky 🙂

elllenka
5. lis 2010

Dneska jsem byla u gyn. a ta mě teda vyděsila, dala mi žádanku, že mám navštívit svoji oční a ta má napsat zápis jestli můžu rodit normálně nebo císařem. Prý je to hrozně vážná věc- sama doktorka má brýle.

Podařilo se mi dovolat se oční, vzala to sestřička doktorka je na vyšetření se zubama :( a říkala, že to není žádná katastrofa a že bych mohla normálně rodit. že je problém u těch co mají dioptrie 6 a víš, ale že mám zkusit zavolat v pondělí- tak jsem zvědavá. Dneska jedu do očního centra kde mi operovali oči tak se jich zkusím na to zeptat- nejsem objednaná tak nejspíš budu mluvit jen se sestřičkou. Tak jsem zvědavá jak toto dopadne :( Blbý oči :(

No a navíc mám nízký tlak a k tomu špatné jaterní testy, příští týden jdu znovu na krev kvůli jaterním testům- sice nevěřím, že by se to samo nějak srovnalo, ale uvidíme.

elllenka
5. lis 2010

Jo a od zítřka jsem na mateřské 🙂 Takže už to mám oficiálně .) Jsem zvědavá za jak dlouho mi dojdou penízky ze sociálky, to se zase načekám :(

luciiiie
5. lis 2010

Holky a nějaký vyšetření zkrs srážlivost? to se třeba v těhu nedělá? Nebo už ho mám za sebou a ani o tom nevím, berou mi pořád krev zkrs krevní obrazy, ale na tohle mě nenapadlo se zeptat.

luciiiie
5. lis 2010

jde mi potom třeba o případný epidural při porodu...ale to by si asi zjišťovali zase znova, co?

mrkvicka28
5. lis 2010

@luciiiie pokud budeš chtít epidurál tak ti na začátku porodu budou brát krev aby měli čerstvé výsledky

luciiiie
5. lis 2010

@mrkvicka28 jsem si to myslela 😉 Mrkvi děkuju 🙂 Co vy? jak válčíte?

ratatooy
5. lis 2010

holky já budu mít zas blbou otázku ale nevím koho se zeptat,je normální když malej kaká tak jednou za den někdy i skoro dva?a dneska měl teda takovej zelenej kakanec tak jsem se celkem lekla aby neměl nějakou infekci.

lucifirek
5. lis 2010

@ratatooy to že miminko kaká jenou za den je v pohodě. Vy plně kojíte vid.U kojených dětí se může stát,že nekakají třeba týden a znaená to jenom to,že plně zpracuje mlíčko. To že má zelenou stoličku se stát může. Možná ted i víc baští. Je to jenom přechodné,než se zase upraví množství mlíčka. Aspon myslím,my to vždycky máme třeba taky jeden,dva dny a pak se to upraví.Pokud by to ale trvalo déle,tak se radši obrat na dr. Mohlo by to znamenat hladovou stolici. Ale pokud prospíváte,je to v pohodě. A neomlouvej se,že se ptáš. My třeba měli ve středu krev ve stolici a hlen máme několik dní,tak jsem z toho byla taky na nervy. A byla u dr. Tak ted nejím mléčné výrobky,jestli to není tím .a příští týden se uvidí.Dneska malý taky kakal zelenou stoličku,vlastně od včera od večer.A přijde mi,že má průjem. Tak počkám a kdyžtak v pondělí zajdu k dr. Lepší jít zbytečně,než pozdě. A někdy v šesti týdnech jsem taky byla u dr.,malý měl zelenoustoličku s hnědýma kouskama,tak jsem měla strach,jestli to není stará krev. Ale hned se to upravilo a navíc hezky přibýval. Taky si to ted trošku hlídej a uvidíš,když si nebudeš jistá,tak zajdi k dr.
🙂

lucifirek
5. lis 2010

@ratatooy vzpomínám si,jak si svobodní a bezdětní dělají srandu z maminek,že řeší plínky hovínka a pod. Ale ted teprve člověk pozná,jak je to důležité...

betys
5. lis 2010

@lucifirek -to teda jo. 😀

ratatooy
5. lis 2010

@lucifirek nene právě že nekojíme máme bebu premium,já měla po císaři hrozně málo mlíka a teď už vůbec a malej ani už ode mě nechtěl protože přes kloboučky řval jak tur a normálně mám zase plochý bradavky.tak jsme s tím měli trochu boj.

ratatooy
5. lis 2010

@lucifirek máš svatou pravdu taky jsem vždycky koukala jak si maminy povídají o plínách a těď jsem ještě horší ale fakt je to důležitý jinak by jsme nepoznali jestli těm našim drobečkům něco není.

lucifirek
5. lis 2010

@ratatooy tak ted teda nevím,jak to je u té umělé výživy,to ti budou muset asi poradit holky.

lukza
5. lis 2010

ahojky holky
@ratatooy mimi muže nekakat i 10dní pokud je to déle už se to má řešit s doktorem a zelená stolička muže být u UM.

@lucifirek ona aji zelená stolička u kojení muže být tím že jśi měla více železa v mlíčku a mimi to nestráví a jde to ven jo a taky ti mohlo zase zesílit mlíčko dle potřeby Kubíčka a jeho tělíčko si musí na to zvyknout to muže být ten prujem,ale przjem se bere až když je to opravdu vodnaté a hodněkrát za den.

@elllenka jéé už zítra na mateřskou🙂) a jak jsi dopadla na tom očním

holky musím vám hodit fotečky jakého mám doma pomocníka prostě chtěl lžičku tak si pro ní vylez snad neva že dávám fotečky🙂) samozřejmě dolu už to nešlo bez maminky🙂)

lucifirek
5. lis 2010

@lukza já mám jen strach s tím spojením s hlenem a dneska večer tam měl zase trošku krvavých nitek a mlíčný jsem nejedla nic. Ty jo,Lukýnek je šikulka. Krásné fotečky. Lumpíček,je fakt rozkošnej.

lukza
5. lis 2010

Holky tak za dobu co nám rostou zoubky dneksa nás hooodně potrápily až sem musela dát nurofen a hned se mu ulevilo.byl todneksa mazel uknučený když si šálh do pusenky tak se chudák otřepal prostě opravdu ho to dneksa muselo hodně bolet já tak nerada dávám sirup ale dneksa sem fakt dala a udělala sem dobře

lucifirek
5. lis 2010

@lukza pokud se to nějak drasticky nezhorší,tak počkám do ponděli a budu volat k dr. Tu zelenou stoličku jsme párkrát měli,ale vždy to byla otázka jednoho,max.dvou dnů.

lukza
5. lis 2010

@lucifirek a brala Kubíčkovy stěr?to ti věřím že máš strach vždycky je lepší to pořádně prověřit než zanedbat muže mít i špatnou mikrofloru ve střevech

lucifirek
5. lis 2010

@lukza no právě,že ne. Já jsem tam byla ve středu na poradně a říkala jí o tom hlenu,to doporučila vysadit mléko. A ve čtvrtek ráno jí volala,že pak večer měl ve stoličce tu krev. A ona,at vysadím na týden všechno mléčné a pak se ozvu,jestli se to zlepšílo. Já čekala,že mu právě nejdřív vezmou stěry a pak třeba budou řešit,jestli to není třeba alergie. Tak doufám,že nebude hůř,je víkend.

lucifirek
5. lis 2010

@lukza jinak je takový víc ukňouraný a zase ho někdy docela bolí bříško. Člověk neví,jesli má jenom špatnou náladu a je nevrlý,nebo je to spojeno s tím vším. Ale jinak se směje,většinou hezky spinká.

lukza
5. lis 2010

@lucifirek já bych si hned v pondělí zašla at vám vezme stěr a na nic nečeká vím že jedna holčina měla hodně podobné a právě měly šatnou mikrof.ve střevech a dala jen něco na spravení a bylo to dobré ale poznala to až ze stěru.a to bolení bříška muže být aji tím že opravdu to mlíčko se mění a sílí a mimi si musí na něho zvyknout

lucifirek
5. lis 2010

děkuji za radu,ty jsi taková sečtělá a dost toho víš. 😉 Určitě v pondělí zajdu,nechci ho zbytečně trápit. Ale kde k tomu ty prcci přijdou teda?