Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

mrkvicka28
12. únor 2011

@betys a víš že od 1.3. už tam nebude pohotovost ani oddělení

betys
12. únor 2011

@mrkvicka28 -sestřička mi to říkala.protože odešla DR.Valíčková a je tam málo Dr.Ale oficiálně jsem to tam nikde neviděla napsaný.Je to škoda.Myslím že porodnice a dětký jsou jedny z mála dobrých oddělení v Ivančicích.Teda aspoŇ já jsem tam byla spokojená-pokud pominu to psycho být s dítětem zavřená,bez návštěv... ☹

betys
12. únor 2011

Tak jsem naspala meil proznímu náměstkovi-nebo co to bylo za funkci a uvidím co mi ohledně dětského oddělení napíše.Byla by to škoda,kdyby to tam zavřeli 😒

mrkvicka28
12. únor 2011

@betys oni nemají doktory byvila jsme se o tom s rehab sestrou když jsme byli na rehabce. Mají tam jen jednoho dr. a to jen na částečný úvazek. Takže když nebudou doktoři nebude pohotovost...

betys
13. únor 2011

Tak mě skolila nějaká střevní chřipka-zvracím,průjem,teplota.Doufám že jsem si z nemocnice nedovezla nějakýho super bacila.Matýsek ještě není dobtý.Hodně vykašlává.Je mi ho chudáčka líto.Dneska jsem ho ani nepochovala protože je mi fakt blbě a hlavně ho nechci nakazit 😒
Nějak se nám nedaří... ☹

elllenka
15. únor 2011

Přišla jsem Vás po dlouhé době pozdravit. Vůbec nestíhám, malá mi v noci nespí dneska usnula až v jednu hodinu :(
Jinak je zdravá, zítra jdeme na očkování a pak nás čekají naušnice a já bych si měla pomalu vyřídit žádost o rodičovskou dovolenou. V práci se mi to zkomplikovalo :( a nejspíš příjdu o celou letošní i loňskou dovolenou :(
V neděli máme vítání občánků tak se na to připravuji a co jde tak peču teď - mám z toho docela obavu, jak zvládnu pohostit tolik lidí a lítat mezi hosty a Lucinkou ... ale snad se to zvládne. Bude u nás 9lidí- tolik jsem jich ještě doma neměla ...

@luciiiie : také máme trošičku šupinek- po umývání je vyčesávám, jinak s tím nic nedělám. Mazat by se neměli a pokud nezmizí tak je v březnu ukážu kožní a uvidím co řekne.

@enka27, @teckovanaorchidej : Holky toto uteklo a už budete mít za chviličku miminečko 🙂 Nějak mi ten čas letí jako kdybych seděla v rychlíku 😀

@betys : Brzo se uzdrav, držím palce, aby Matýsek nic od tebe nechytnul.

luciiiie
15. únor 2011

@elllenka Jééé Ahóój, ty jsi tu dlouho nebyla, kolikrát jsem se ti chystala napsat, ale jak k tomu vždycky sednu, Štěpka začne vyžadovat pozornost nebo má hlad a pak už se k tomu nedostanu 🙂 Šupinky vyčesávám a už jich tam moc nemá, zítra jdeme na poradnu, tak se jí zeptám. Měli jsme ji mít minulý týden, ale volala sestřička, že tam mají hodně nemocných dětí, že to raději odložíme na tento týden. Takže pořád tak nějak nevím, kolik šmudla měří a váží. Užijte si vítání a přeju ti, aby jsi všechno zvládla 😉

@betys i já přeju brzké uzdravení...nám se to pořád vyhýbá (ťuk ťuk)

jimmy1
15. únor 2011

Ahoj holky,
nás dostihlo období vzdoru 😀 ječí jak hysterka kvůli všemu 😝 slzy jak hrachy umí při tom kutálet po tvářích, jak není po jeho, tak už huláká 😀

@betys už je lepší??
@mrkvicka28 jak to zvládáš s těma 4 prďolkama??
@elllenka jak to, že přijdeš o dovolenou?? Máš nárok si ji po mateřské vybrat a zároveň brát i rodičák. Já jsem takhle "vybírala" taky loňskou i aktuální. Nenech se odbýt 😉
Vítání občánků je fajn 😵 Místo pohoštění doma jsme pak radši šli na obídek do hospůdky a Marťula to tam skoro celý prospal 😀

elllenka
15. únor 2011

@luciiiie : Jo to mi povídej, Moje maličká chce papat zrovna když se mi to vůbec nehodí- třeba když dodělávám večeři. Za začátku jsem dvě veřeře spálila :( Tak už si dávám pozor. Také jsem zvědavá kolik budeme vážit. Minule jsme měli 6kilo a teď určitě zase přibrala.

@jimmy1 : Hodně mi to zkomplikovali :( Vím, že na ni mám nárok, ale ... Jde o to, že majitel prodal firmu. Musela jsem podepsat novou pracovní smlouvu s nástupem od 1.5.2011 - s tím, že budu na mateřské tuším do 20.5- tak nějak teď to nevím přesně a potom na rodičovské. Jenže nevím jak to bude s dovolenou. Vím, že teď mi ji stávající zaměstnavatel nemůže proplatit- když jsem na mateřské a po zkončení mateřské už vlastně budu jakoby pracovat pro jinou firmu ...
Ani nevím koho mám o rodičovskou dovolenou požádat, zkusím to napsat původnímu zaměstnavateli a požádám i o dovolenou a uvidím jak to dopadne :(

betys
15. únor 2011

@jimmy1 -díky za zeptání.Včera jsembyly na kontrole.Matýsek je hodně zahleněný.Dostal jiné léky.Všechno jsou to sirupy a je celkem boj to do něj dostat.Skoro vůbec nejí.Dr.říkal že to zatím nevadí,že je dost narostlý a že má plný pupík hlenů ☹Hlavně musí hodně pít. .Já už nemám "běhavku" ale jsem po těch 3 dnech slabá jak moucha.Manža mě musí zastoupit.Vzal si pár dnů volna.
Dneska porodila moje sestřenice holčičiku.měla porod za 3 hodiny se vším všudy za sebou-to se někdo má 😉

@elllenka -zkus kontaktovat nějaou sociálku a zjisti si to.Určitě se nenech odbýt.Po mé špatné zkušenosti se znojemnskou sociálkou už bych si volala rovnou do Brna.Fakt to zkus s někým konzultovat.Nebo si zkus na netu najít nějakou právnickou poradnu.
Jdu zalehnout.Musím nabrat síly na večerní dávku medicín-to zas bude boj.

luciiiie
15. únor 2011

@betys chudáček...ať jste brzo v pořádku. ☹ Porod parádní, když si vzpomenu na svůj, tak je mi blbě. 😒

vodni
15. únor 2011

@elllenka Ahoj, podle mého
1) zaměstnavatel nesmí zaměstnance o dovolenu krátit, tj. buď bys ji musela vyčerpat (což vlastně vzhledem k zániku firmy a tvé RD nejde), nebo by ti ji MUSEL proplatit.
2) Jiný případ by byl, kdyby ses při podpisu ukončení smlouvy a podepsání smlouvy nové s nimi výslovně dohodla jinak. I když i tady si myslím, že taková dohoda by byla silně nestandardní, a kdo ví jestli legální...
3) JInak je běžné, že dovolená, kterou nedočerpáš před nástupem na MD, se pak čerpá mezi MD a nástupem na RD. Ale ve tvém případě, tj. "změna firmy", si myslím, že musí platit ta první poznámka.
Dočerpání dovolené jsme ve firmě v souvislosti s kolegyněmi odcházejícími na MD řešili vícekrát a jedné, které končila smlouva v době trvání MD se pak musela dovolená proplatit, druhé se smlouva prodloužila na takovou dobu, aby mohla dočerpat dovolenou před nástupem na RD, po nástupu na RD jí pak smlouva skončila...
Zkus ještě dát dotaz do sekce "paragrafy" tady na koníkovi - jednou jsem tam narazila na podobnou diskuzi k čerpání řádné dovolené, ale už si nepamatuji název diskuze... Odpovídala tam nějaká kočka od "fochu", tak to celkem mělo hlavu a patu, minimálně dávala odkaz na nějaké paragrafy nebo by tě mohli odkázat na nějaký kontakt, který by pomohl... Určitě doporučuji ověřit na sociálce 😉

mrkvicka28
15. únor 2011

@jimmy1 díky za optání klui jsou pořád supr už se začnají přetáče,papají lžičkou jsou to šikulky. občas je u nás pěkný rachot když spustí všichni tři,ale většinou jsou klidní. Obzvláště Mareček je flegmoš.
@elllenka o rodičák žádáš na sociálce a máš čas do 9 měsíců malé ,ale na tu dovolenou se někoho zeptej byla by to škoda.
@betys teda ty máš furt nějaké "bonusy" no hlavně že je na tom Maťa už líp.

teckovanaorchidej
15. únor 2011

ahoj holky,
všechny vás zdravím, nemocným přeju, aby se brzy uzdravili
byla jsem dnes v poradně, malá váží dle utz 1200g, tp nám posunuli na 9.5.
a všechno je v pořádku, můj váhový přírustek k dnešnímu dni 18kg ☹ ☹
mějte se krásně 🙂 🙂

lucifirek
15. únor 2011

@betys tak teda sestřenice super porod že?
Teda chudám Matýsek,je mi těch dětiček líto. No po pravdě jsme na tom stejně. Malý měl ty horečky,pak nic a od pátku kašle.Včera jsme šli k dr. Má bronchitidu,zánět průdušek. Máme sirupy na kašel,inhalátor. Plus naše klasické léky na ekzem,které bereme denně. A dneska u dr. zase kontrola,nelíbilo se jí to,že je strašně zahleněný,tak sjme dostali antibiotika v sirupu. Takže máme inhalátor,čtyři sirupy,kapky na alergii a vigantol. Ani jeden sirup nemáme dávat najednou s jiným,aby mu nebylo špatně. Tažke tě opravdu chápu. Nechce taky vůbec jíst. Příkrmy,přesnídávnky. Jen kojení.
Ta střevní chřipka musela být teda otrava. A když ještě člověk musí fungovat a starat se o prcka.

luciiiie
15. únor 2011

@lucifirek Jejda Luci, vy teda taky hezky válčíte...to je mazec...držte se a ať jste brzo FIT!

elllenka
15. únor 2011

@betys : Drž se a pěkně se vylež, chudáček Matýsek asi hodně plače, že? Snad ¨se brzo hlenů zbaví. my máme trochu rýmu tak jsem zvědavá jestli se bude očkovat,

@mrkvicka28 : Musím žádat o rodičák do 22, týdne věku Lucinky, chci jít na 2. roky na mateřskou.

@vodni : Děkuji za rady, já právě vůbec nevím co dělat a nejhorší je, že ani naše účetní nic neví :( Zítra jedu podepsat výpověd. Hodím tam už papír e žádostí o rodičovskou a o výběr dovolené a uvidím co bude- asi by mi měli dát písemné vyjádření, že?

elllenka
15. únor 2011

@lucifirek : to je děs :( Holky vy si s těmi nemocemi užíváte :( Držte se a posílám spoustu sil Jakoubkovi

betys
15. únor 2011

@lucifirek -přesně tak,nesmíme je dávat zaráz.A k tomu vysávání nosu a kapání.Chudáčci miminka ☹

betys
15. únor 2011

@elllenka -bohužel to je hned.Pořád jsem si myslela jak je Matýsek zdravý miminko.Do 8 měsíců jen nějaká rýma a zlobili zuby.A když ve středu začal špatně dýchat a nechali si nás v nemocnici.....A pak mi ještě řekli že laryngitida se bude tak do věku 4 let vracet.....pořádně jsem to obrečela. ☹

mrkvicka28
15. únor 2011

@elllenka a jo tahle možnost mě nenapadla. to si tu mateřskou moc neužiješ.

elllenka
15. únor 2011

@betys : ježiš ... to je strašný. My jen chodíme na kožní s hemangiomy asi můžu být ráda, že nás trápí jen to ...

@mrkvicka28 : Tatínek mě nechce dýl živit, pokusíme se mít druhé dítko do dvou let. Jinak bych byla půl roku doma zadarmo a ve 2,5letech bere jedna školka kterou máme poblíž děti tak snad by mi ji tam vzali. No a že se bojím o práci ani nemusím říkat :(

luciiiie
15. únor 2011

Holky prosím vás, vy co jste krmily UM, tak jste krmily jen Nutrilonem?

elllenka
15. únor 2011

@luciiiie : Ty už přecházíš na nutrion? V tom ti bohužel neporadím, zkus se poptat dětské doktorky.

luciiiie
15. únor 2011

@elllenka já mám málo mlíčka a musím dokrmovat, víš....tak jsem se snažila odstříkávat, abych to trochu rozproudila ale bohužel ☹ Dokrmujem Nutrilonem, jen jsem chtěla vědět, jestli holky používaly i něco jiného, pamatuju si, že tu byla zmiňovaná Beba, ale mám pocit, že to prckům moc nejelo. Nevím, jestli se může tak přecházet z jednoho výrobku na druhý.

jimmy1
15. únor 2011

@luciiiie já jsem dokrmovala, když nestačilo odsáté MM nutrilonem. Teď už odsávání šííííleně flákám a odsaju denně jen cca 200ml a občas Martínkovi udělám porci Sunaru. On stejně to mlíko nějak moc nechce 😖, jen ráno a v noci.
Ale tuším @betys dávala Matýskovi Sunar.
A ty vážíš před a po kojení???

luciiiie
15. únor 2011

@jimmy1 ne ne nevážím, on totiž Štěpka moc nepřibral když jsme byli na kontrole a pořád pofňukával - i po jídle (on sál jen chvilku a pak se s tou bradavkou jak kdyby ňuhňal nebo co), tak jsem měla začít po "kojení" zkusit dokrmovat (to vyžahl z láhve celkem dost) a při kontrolním převažování cca po týdnu už měl krásný přírůstek. Tak jsem začala odstříkávat v domění, že se mi ta tvorba zvýší a ono prdlajs...teď už za celej den odstříkám třeba jen 50ml, takže pěkná prdlačka. Samozřejmě k prsu už se mu nechce přicucnout, protože savička je pro něj pohodlnější. No co naděláme, no..když to nejde, tak to nejde ☹ I když mě to štve teda.

jimmy1
15. únor 2011

@luciiiie ☹ jsou to ti naši kluci ale lenorky lenošný ☹ Martínkovi se taky nechtělo tahat. Škoda té láhve, možná stříkačkou po prstě by to bylo pro zachování kojení lepší. Já tehdy to, že se Martínek nenaučil přisát k prsu ořvala a ne jednou, byla jsem z toho dost psychicky zmordovaná, jako že jsem špatná máma, když neumím kojit 😀 Ale pak jsem se s tím smířila a dala jsem flašku, ale byla jsem rozhodnutá odsávat "do strhání těla" a to jsem taky dodržela.
Teď už s odsáváním "přesluhuju", říkala jsem si do roka maximálně a teď jsem si to ještě o měsíc posunula, takže do konce února? no uvidíme 😉

Ale nevěš hlavu, lepší spokojená máma a spokojené mimi s lahví na UM než stres s tím, že to nejde a prďolka nepřibírá.

jimmy1
15. únor 2011

@lucifirek jejda, tak Kubík je taky marodnej ☹ a s těma lékama toho teda máte pořádnou dávku, to papá furt jen sirupky a léky... Tak ať je brzy líp, po těch ATB by to mělo být OK 😉

luciiiie
15. únor 2011

@jimmy1 no jo no 😒 Myslím, že jsem pro to udělala maximum, budu odsávat dál, ale nevím, jestli se to ještě roztahá teda :-/
Ještě se chci zeptat na pneumokokový vakcíny....Synflorix nebo Prevenar13?