Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jeany
29. dub 2010

Ahoj Ivetule, letí to, pamatuji si, jak jsi psala, že se malý Milda narodil. 😉 . Sice mi těch 9 měsíců čekání přijde dlouhá doba, ale kolikrát si už říkám, že to snad ani není možné. Snažíme se o mimi cca 4 roky, pak k tomu 9 měsíců čekám, to je skoro 5 let a za chvilku to naše vytoužené děťátko bude s námi. Myslím, že až se narodí, tak to bude pro mě velké emocionální štěstí. Moc se těším na ten okamžik. 🙂

lukza
29. dub 2010

Jeany mě těhu taky připadlo dlouhé ale jak se malí narodil tak sem si uvědomyla že to vlastně uteklo rychle 😀

Ivetule ty máš vlastně malého stejně stareho jen o rok že?taky to uteklo taky si pamatuji jak se narodil 🙂))

marja
29. dub 2010

jeany - termín mám 6.5.2010, chtěla bych vydržet alespoň do 1.5., máj je pěkný měsíc v datu narození.Ale to, kdy si mimčo vzpomene přijít na svět asi neovlivním. Snažím se odpočívat, ale do toho praní, žehlení,, vaření... máme dost velký dům a na patra, takže i to je docela záhul pro tělo. Jsem jak kulička a už mě hodně pohyb zmáhá. Večer jsem nevěděla, jak si lehnout. Ty máš bříško mnohem menší, naše mimi má už asi 3560g, bude to malý obřík. I proto bych nerada přenášela. Moc se těším, až bude na světě, však jsme také čekali skoro 5 let. A jak se těší tvoje dcera na brášku ? Jak to s tebou pprožívá ?

marja
29. dub 2010

jeany - určitě je dobré mít pocit, že někoho naše vymodlené těhotenství zajímá a jsme asi i víc pod kontrolou. A je jedno, jestli je to náš gynekolog nebo lékaři v nemocnici, hlavně, že vždy dostaneme ujištění, že je vše v pořádku. Přeji ti zdravé miminko a hodně štěstí, jako ostatně Vám všem.

ivetule
29. dub 2010

jeany je to pravda je to krásný plný emocí okamžik. Když konečně toho malího broučka máš u sebe. 🙂
My jsme taky po čtyřech letech snažení navštívili Unicu. Na poprvé to nevyšlo,ale naštěstí s KET jo. Do ted si říkám jaký je to zázrak. Ty už budeš mít taky Martínka brzo u sebe. Tak ti moc držím palečky. 🙂 🙂
Holky vám všem. 🙂 🙂

betys
29. dub 2010

Teda Vy jste se dneska rozepsali.Já jsem od rána venku na sluníčku.Teď jsem si dala oběd a jdu ještě chvilku na zahrádku.Pak si půjdu schrupnout,noc byla opět hrozná.
marja-1.5. je moc hezké datum,to jsem se narodila já před 32 lety 😀 .Můj taťka je 7.5. a děda 17.5.-to mám termín tak se celá rodina těší komu se prcek nejvíc přiblíží.Já bych brala tak kolem toho 7.5.Jo a 12.5. máme výročí svatby.My jsme taková májová rodina 😉

kveta
29. dub 2010

Jeany, ja som bola svojho času dva roky na drsnej diéte kvôli zdravotným dôvodom a jeden zo spôsobov ako som sa vtedy naučila oklamať samú seba, bolo, že som si predstavovala ako jem zakázané jedlo, predstavovala som si jeho chuť na jazyku... a po 15 minútach som mala dojem, že som najedená... Namiesto snahy nemyslieť na zakázané jedlo, som si ho virtuálne vychutnala... Ďalší spôsob bolo hľadanie jedál, ktoré chutili ako zakázané, ale neboli zakázané... Možno by stálo za to spojiť sa cez net s cukrovkármi a oni Ti možno poradia, ktoré potraviny chutia sladko a pri tom neobsahujú cukor... 😉

mrkvicka28
29. dub 2010

Tak jsme dorazili z Brna kluci mají srdíčka v pořádku 🙂 tak jsme si zase oddechli

jeany
29. dub 2010

Tak mi před chvílí odešla návštěva -sousedka. Má termín 5.5 a zítra jde na ozvy a bylo jí řečeno, že nejpozději příští týden se jí miminko narodí, když ne v termínu, tak prý do 2-3 dnů by porod vyvolávali. Tak jsem na ni také zvědavá.
Marjo, dcerka se strašně moc těší, od té doby co se to dozvěděla je jak vyměněná. Každý den chodí neustále maláho hladit, pořád si s ním vykládá. Už mi říkala, že jí musím vysvětlit jak mám settříděno oblečení, prý se o něho bude chtít taky starat. Prožívá to velmi moc a už plánuje, jak s kočárkem bude jezdit na procházky a tak. Musím říct, že i mně moc pomáhá, dokonce ani nemívá proslovy, když ji o něco požádám, aby to udělala, prostě se snaží pomáhat. A je ráda, že to bude chlapeček, protože ona chtěla brášku. Jak se těší tvoje dcerka?
Betys, taky půjdu ven na sluníčko. My máme zítra výročí svatby - 5 let, sice spolu žijeme už 11 let. Budu dělat v sobotu slavnostní oběd, no řízky, manža je má nejraději. Koupila jsem mu nějaké sladkosti, drahé dárky si nedáváme, jen maličkosti. Jak to slavíte vy?

jeany
29. dub 2010

Mrkvičko, super zpráva. Jak se cítíš, bříško už tě taky musí asi dost tlačit, ne?

Květy, já už to nějak vydržím. Sladké nahrazuji jedině ovocem, ale toho taky nesmím moc a ještě nesmí být přezrálé. Takže v nejhoším případě, když mám chutě, jdu si koupit banán nebo jablko. 🙂 Jak se máš ty? Jak to zvládáš?

Holky, jdu přetáhnout fotky a hodím do albíčka.

kveta
29. dub 2010

Mrkvička, tiež gratuľujem.

Jeany, mám sa dobre. S biootcom sme sa dohodli na mene pre bábo: budeme mať tiež malého Martinka ako Vy. Inak som v pohode, už som takmer zdravá...

jeany
29. dub 2010

Květy, tak to tu budou už 3 Martínci. Mně se to jméno líbí a malý se bude jmenovat po tatínkovi. 😀 Manža jiné chlapecké jméno nechtěl, prý se mu bude říkat junior. 😀

mrkvicka28
29. dub 2010

Jeany bříško už pěkně překáží obzvláště vstát z postele nebo vylést z auta je zážitek. ale jen at kluci rostou

lukza
29. dub 2010

Mrkvičko super zprávičky držely jsme pěstičky.hod do albíčka aktuální fotečku bříška at vidíme jak pěkně rostete 🙂)

marja
29. dub 2010

jeany - tak u nás je to s tím sourozeneckým těšením úplně stejné. Dcera říká, že je teď nejšťastnější člověk na světě, že už ji vůbec nic nechybí. Mrňouska také stále hladí, večer si ke mně chodí lehávat do postele, mnohem více si povídáme, je také ochotnější mi pomáhat. Velmi krásně to prožívá a já jsem za to ráda. Sourozence si moc přála, akorát si na něj musela dost dlouho počkat. Ale je teď zase ve věku /13/, kdy asi děvčatům ta miminka hodně říkají. Jinak Martínka jsem chtěla, když jsme čekali dceru / doktor mi tenkrát řekl 2x, že to bude kluk 😀 /, ale tentokrát to neprošlo rodinnou radou. Jméno ještě nemáme na 100% rozhodnuté. Zřejmě Daniel nebo jako druhá možnost David.
mrkvička, kveta a ostaní těhulky - hodně štěstí při těhulkování, ono to rychle uteče a budete mít drobečky u sebe 🙂 .

kveta
29. dub 2010

Baby, ja už sem normálne nakukujem každú chvíľu, že či neprichádza prvé bábo na svet... 😀

lucifirek
30. dub 2010

Dobré ránko 🙂
Já za chvíli poběžím k lékaří.
U nás to vypadá na krásné počasí. 😀

betys
30. dub 2010

luci-u násje taky krásně.Manže šel chrnět po noční,tak si udělámkafe a půjdu so číst ať honechám chvíli v klidu.Čeká honáročný úkol-položit koberec a už můžem nastěhovat náš nový pokoj.Hurá.Že mu to teda ale trvalo.... 😀
kveta-já přemlouvám Matýska ať u mě vydrží aspoň do neděle.Zítra máme jít ke známým posedět a přijedou příbuzní mi popřát,tak bych chtěla být doma.Ale v neděli už ůžu klidně jet směr porodnice...
Jsem fakt ráda že nebudu těhu přes léto.Stačilo to horko včera apěkně mi natekli ruce a nohy.To Vám holky nezávidím.To já už se budu opalovat u kočárku 😀

jeany
30. dub 2010

Ahoj holky
Luci, tady je taky nádnerně. Já jsem dnes vstávala až po 9 hod., to nebývá zvykem, pěkně jsem se vyspala. 🙂
Květy, Betys bude určitě přede mnou. Já mám malého prý ještě dost vysoko a termín upřesnili opět kolem toho 26.5. a ne jak mi tipovala moje dr kolem 10.5.
Betys,, mně naštěstí nenátékají ani nohy ani ruce, jen to bříško dost tlačí, jinak v pohodě. Zítra máš ty narozky a tak je pěkně oslav. Přeji ti všechno nejlepší, hodně štěstíčka, zdravíčla, lásky a hlavně ať se ti narodí krásné, zdravé miminko a ty jsi taky v pohodě. 😉

mrkvicka28
30. dub 2010

Holky tak jsme vám tam hodila fotku pupíku ,už si připadám jak hroch
😎

betys
30. dub 2010

mrkvicka-no krásně se kulatíš.Musí to být náročný,já mám jen 1 synáčka a je to záhul
jeany-děkuji z apřání.mě taky nic nenatíkalo,až včera.Bylo fakt dost teplo a byla jsem celý den venku.Kamoška mi říkala že jí to udělalo těsně před porodem-tak uvidím. 😀
Dneska mě potěšili na sociálce.Konečmě mi uznali zpetně tu neschopenku a prý už dali příkaz do banky,takže můžu očekávat penízky.Hurá.
A další potěšující zpráva-k obědu mám dneska svíčkovou-to se s pupíkem nacpeme 😉

jeany
30. dub 2010

Mrkvičko, krásné bříško, to se 3x rychleji kulatíš, co? Tak ať kluci u tebe vydrží co nejdéle.
Betys, takže i mně se to ještě může stát. No, uvidíme. Jsem zvědavá, kdy se tvému malému bude chtít na svět a kdy se ti Matýsek narodí. Kdyby jsi jela do porodnice a něco se dělo, jestli se ti bude chtít, napiš mi na mobil. MYslím, že máš moje číslo, že. Já tvé mám. Budu na tebe myslet a držet palce, ať vše dobře a rychle zvládneš. 😉 Tak si to ještě doma užívej, pak už budou jiné starosti, i když moc krásné. 🙂

lucifirek
30. dub 2010

tak už som tu 😀 zase kýchám a smrkám. Na alergii jsem dosala dithiaden,nic jiného prý nemůžu a na žaludek anacid. A doporučila mi opravdu jíst po trošičkách. Tak já si jdu udělat obídek,rajskou polévku a smetanové brambory.
Ale ani moc nemám hlad.Už ta žravost polevila. 😀

betys
30. dub 2010

luci-dithiaden?A to jsibyla u obvoďáka nebo u alergologa?Na alergii se může Claritin a ještě jedno,ale to už si nepamatuju.Už vím Flonidan.Mrkni na tuhle diskusi,ten Dr.Rohovský co tam odpovídá je můj alergolog http://www.proalergiky.cz/poradna/?otazka=3078

lucifirek
30. dub 2010

betys taky jsem si říkala,že je to zvláštní. Mě zase řekla,že claritine nemůžu. Byla jsem u gyndařky a v pondělí si budu muset zavolat k mojí alergoložce,dneska tam není,bohužel. ☹

lucifirek
30. dub 2010

no zatím to zkusím ještě do pondělí vydržet a v nouzi si kdyžtak vezmu.

lucifirek
30. dub 2010

No jsme si s manželem říkali,že ten náš malej chudera bude asi náchylnější na alergie,po mé rodině na ekzem a po manželově lupenku. Tak jsem teda zvědavá,jestli něco z těchto neduhů zdědí. ☹

betys
30. dub 2010

luci to já si říkám taky že snad ten náš prďolka nezdědí tu blbou alergii
jeany-číslo na Tebe mám,kdyby se něco dělo tak se ozvu.Ale ségra by určitě napsala i sem. 😉

jeany
30. dub 2010

Luci, tak snad malý nic nezdědí. Není vždy pravidlem, že musí zdědit špatné neduhy. Mám i kámošku, která má velmi silné dioptrie a její manžel skoro nevidí, chodí s bílou hůlkou a upozorňovali je, že mají velkou pravděpodobnost rizika, že jejich děti to zdědí po nich. No a mají 2 děti a obě nemají ani brýle, nic nezdědili. Jsou obě zdravé. 😉
Já jsem doteď ležela na houpačce venku, ale strašně tam pere sluníčko, tak jsem se šla ochladit domů. 😀

lucifirek
30. dub 2010

tak mi dneska psala spolužačka,mají Marečka, 3,55 kg a 50cm. Tak jí to už závidím. Dneska jdu na ten kurz,sama,tak snad mi to k něčemu bude.
Betys to jo,přála bych mu,aby nemusel ničím takovým trpět. je to strašně nepříjemný. A to ted to není tak hrozné jako dřív.