Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
16. čer 2010

@lukza zatím nám rhb v rychlosti ukazovala jen jak ho máme zvedat z podložky a jak ho máme pokládat na pasení koníků a jak mu přidržovat lokýtky, aby pásl správně a ne nakřivo no a stejně si pamatuju myslím prdlačky 😀 😠 byli jsme tam tak 10 minut, vlastně se jen objednat, ale přišlo mi to fajn, že se Martínkovi hned začala věnovat 😵
Počítám s tím, že to bude psychicky náročné, už dneska mi ten jeho pláč drásal srdce 😕 ale musím se obrnit, však ono to nebolí, jen je to nepohodlný...
Takže pořádný cvičení začne toho 1.7. a prý jsme dobrý, že jsme ochotní dojíždět do Brna (máme to cca 30km), že jiní by se na to vyprdnuli). Ale když vidím jaký mám sama problémy se zádama, tak už jen kvůli té případné možné skolióze to stojí za to.
My jdeme na neurologii na kontrolu už za měsíc.

@betys třeba zrovna Matýskovi ten květák vadit nebude, některý děti zvládají i čočku 😉 je to individuální...
Jo a chtěla jsem se zeptat... císař jsi měla v celkové narkóze nebo ve spinálu?? A ještě k tomu odsávání... jakou používáš odsávačku?? Jsem zvědavá baba 😀

Já dneska po 8 hodinách pauzy a cestování jsem doma měla prsa nalitý k prasknutí a odsála jsem rekordních 320ml 😎

lukza
16. čer 2010

@jimmy1 aha tak to jo mě taky dostalo když sem šla prvně na rehabku že hned na Lukáška krásně seznámila se sním pak semnou a nejdřív si sním hrála pak mu ukázalu tu hadrovou panenku na které se to učím ,potom mě ukázala ten cvik já ho zkusila na té paně pak ona na malý a pak já na malým a hned po cvičení muselo nastat mazlení a hlavně se musí říkat že je to borec že krásně cvičí že je šikula atd.a né hlavně to je trápení oni tebe trápi atd že si to to mimčo zafixuje a bude to hruza takže u nás každý dostal hned sprda když řekl Lukášku mama tě trápí 1mě to rvalo už tak srdce a ještě k tomu tyto slova ale už si to nikdo nedovolí.já se už aji obrněla ale tedka jak nám přibil cvik na bříšku tak ten je masakr a už když jdeme cvičit tak malý natahuje a u cviku na bříško pláče ale je úpravd aže se u toho vždy krásně vysmrká 😀 vím že to není sranda ale musím to tak brát už se strašně těším jak mě jednou řeknou že už cvičit nemusíme

betys
16. čer 2010

@jimmy1 -na císaře jsem měla epidural takže jsem všechno sledovala a mluvila s manželem a doktorama.Odsavačku mám ruční Avent.Měla jsem půjčenou elektrickou ale ta se mi nelíbila a pak jsem měla půjčenou ruční od sestřenice teď si nevzpomenu na značku.Ta mi taky nevyhovovala-špatně mi dolíhala na prsa a trošku netěsnila.Tak jsem si koupila použitou od Aventu jakou jsme měli i v porodnici a jsem spokojená.Jsou k tomu i lahvičky.V porodnici v tom reklamním balíčku byl kelímek od Aventu na uchovávání mlíčka,takže v tom si ho dávám do lednice.

betys
16. čer 2010

Už jsem si vzpoměla,ta půjčená byla od Farlinu.Ale sestřenice ji už nějakou dobu nepoužívá tak možná proto netěsnila.A hlavně mi taky přišla dost hlučná.Dost jakoby vrzala,což třeba v noci nic moc. 😉

lukza
16. čer 2010

@betys ty jo máš muj obdiv odsávat ruční fakt tě obdivuji to bych nedala já mám elek.ale taky sem si jí prvě zkusila v porodnici a vyhovovala mě tak mě jí manža hned jak jsme dojely s porodnice zajel koupit a musím říct že nám se teda ta cena už vrátila.co drobek a květák zatím v pohodě?ty jo proč vubec ty prdíky jsou kdyby nebyly tak si to člověk hned jinak užije to miminko

lucifirek
17. čer 2010

tak já jsem od půl jedné vzhůru a nemůžu spát. ☹ 😠

jimmy1
17. čer 2010

Dobré ráno 🙂
@betys fíííha, ruční odsávačkou, tak to jsi dobrá... já odsávala ručně jeden den, když se mi moje elektrická medela rozbila (spadla mi na zem ☹ jsem prostě šikovná) tak než mi druhý den dovezl děda z Brna náhradní motorek a měla jsem toho plný krovky 😕

betys
17. čer 2010

Dobré ráno.Mě ruční nevadí.To bude tím že mám mlíka fakt málo,takže odsát těch 40 ml rukou není problém.
Tak květák se neprojevil,malej spal dobře jen trošku mrčel.V noci mi usnul u flašky tak tvrdě že ani nedojedl a nedostala jsem z něj brkanec.Pak ho to asi tlačilo.Já jsem pořádně nespala protože jsem čekala kdy vypukne pláč kvůli pupíku. 😠 .Jsem holt tele.
Nemáte nějak vysledovaný za kolik hodin se projeví nevhodný jídlo na mimču?Květák už by se snad projevit neměl ne?
Ještě před půl hodinou svítilo sluníčko ale iuž se zase zatahuje.Ach jo ☹

jeany
17. čer 2010

Ahoj holky, včera jsem byli v poradně a Martínek už váží 4050 g a měří 54 cm. Příště jdeme zase za 14 dní a už se budeme domlouvat na očkování. Martínek je otesánek a přibývá na váze až moc, takže mu máme dávat méně mlíčka a doplňovat to čajem. Jenže on pořád plakal a klidně spořádal v noci i 120 ml a zase řval a tak ještě se dojedl třeba 20 ml. Takže teď budeme dávat jen 100 ml a zbytek čaj. Jenže u toho čaje vyvádí, moc mu to nechutná. Nechce se nechat šidit. 😀 Jinak s kojením je to u nás čím dál horší, mám pořád míň a míň mléka. Ale jsem moc šťastná, že jsem aspoŇ nějakou dobu mohla kojit.
Dnes teď mám klídeček. Včera jsem před mamkou řekla, že nstíhám snídat a kkolikrát ani obědvat, no a někdy vůbec něco uvařit a ona, že to není možné a že si bude Martínka brát, abych snídala a mohla si navařit. Takže si ho v 10 h. vzala a přijedou až ve 12. Takže to tady dočítám a letím vařit. Dnes vařím ryby- Pangasia a bramb. kaši a hlávkový salát. Polévku mám ze včera, hráškovou s rýží.

jeany
17. čer 2010

Jinka holky k tomu kojení. Moje dcerka nebyla nikdy kojená a nikdy nebývala nemocná a žádný ekzém nebo astma nikdy neměla. Moje jedna sestra kojila obě děti do 2 let a obě mají silnější atopický ekzem. Tak mi pak řekněte jak to je. Prostě to není kojením, myslím, že určitě dispozice jsou už dané a kojení to nevylepší. Jsem zvědavá jak ještě dlouho budu kojit já, ale už to ustává, takže počítám, že to bude už jen chvilka. Bohužel. ☹ Kojení se mi moc líbilo.
Nali1, držím pěsti, aby ti to vyšlo. 😉
Jimmy a Lukzo, já jsem s dcerkou musela cvičit Vojtovu metodu dlouho. Museli jsme jezdit do brna a pak stačilo jen tady k nám do nemocnice, ale mě se tady ta dr na cvičení vůbec nelíbila a tak jsem pak jezdila jenom do Brna. tam byl úplně jiný přístup. Cvičili jsem proto, že dcerka byla předčasně narozená o 2 měsíce a tak byla taková zaťatá a musely jsme cvičením uvolňovat svalsto. Cvičili jsem zhruba do 2 let. Taky mi to dávalo zabrat, ale když jsem viděla ty její pokroky a jak vše dobře dohání, to mi moc pomáhalo vechvílích, kdy mi u toho cvičení plakala. Jsem ráda, že jsem to dělal pořádně, protože žádné potíže nemá. Holky, když je to potřeba, musí se zatnout zuby a prostě cvičit, i když se to miminku nelíbí. Znám to. Jen je to už strašně dávno. 😀

jeany
17. čer 2010

Betys, mě taky ruční odsávačka nevadila. Já jsem se na ní naučila už v nemocnici a tam jsem musela odsávat hodně často. Mléka jsem měla dost a Martínek byl v inkubátoru, takže ho pak krmili mým mlékem a ž pak po několika dnech jsem ho mohla začít kojit. Možná, že i proto to kojení tak nejde. Poprvé jsme ho měla přiloženého k prsu asi 4 dne, což je dost pozdě, že. Miminko se má přokládat prý hned po porodu, ale u nás to bohužel nešlo. Po porodu ho ihned odnášeli a dali na vyhřívání. Tobě ho Betys dali hned po porodu?
Betys, já jsme se snažila také něco dlěat, ale přesně jak píšeš, někdy se mi pak motala hlava a tak jsem dával před prací přednost odpočinku. Taky jsem měla a mám strach, abych kvůli tomu malému neublížila. Práce prostě musí počkat, to se nedá nic dělat. Já mám velkou výhodu, že mi už dost pomáhá dcerka. ze začátku sjem moc nechtěla ať si ho bere, ale teď už ho jde i sama přebalit. 🙂
Luci, jakto, že nemůžeš spát? Je to tím špatným snem, co jsi měla předtím?Tak to dnes odpočívej a zkus dospat třeba po obědě. Já jsem se dnes vyspala tak normálně, bývá to lepší, tak už jsi plánuji, že po obědě zalehnu s Martínkem.
Jé, to je hodin, letím vařit......

betys
17. čer 2010

@jeany -mě ho dali v edn porodu ale až později odpoledne.A jak mě bolelo břicho a neměla jsem to úplně probrané tak se mi sním špatně manipulovalo.Pal mi ho dali až druhý den.To taky ještě nebylo nic moc.Zkoušeli jsme kojit přes klobouček a to nám nešlo.Taky jsem ráda že má Matýsek aspoň tu trošku ode mě.
Mě po máhá ségra že si bere malýho ven,ale nemůžu to po ní chtít pořád-švagr jí pak vyčítá že doma nic nedělá.Mamka mi taky pomůže ale je teď přes léto 10 hodin v práci,tak toho má taky dost.A manža je pořád v práci nebo zrovna jako dneska musí nutně ke tchýni.
Jdu se odstříkat a pak možná i lehnout 😉

lucifirek
17. čer 2010

Ahojky,tak jsem zpět z poradny. Špatný krevní obraz,tak mám napsané železo,jinak všechno v pořádku,na natáčení jsem zatím ještě nebyla, CS2,tak se to pomalu chystá.
Jani,mě bylo zase v noci špatně. A právě ted moc nesmím spát přez den,protože pak nemůžu spát v noci. Ty to máš teda dobré,že si mamka malého takhle vezme. Ono se mu v kočárku bude i hezky spinkat,bude na čerstvém vzduchu. Já už se na kočárkování moc těším.

lucifirek
17. čer 2010

Jinak formovače bradavek jsem samo v zr nesehnala,tak je budu muset asi objednat přez net. Včera tu byla kámoška a omrkla mi prsa a říkala,že to měla podobné a kojila normálně,tak nevím. Zase ty 300 není tolik peněz,abych to nemohla obětovat. Holky a kloboučky máte od jakého výrobce? Tady mají jenom NUK. Já viděla od té medely a ten je sice dražší,ale víc se mi líbí a je takový přirozenější. Jen nevím,jeslti si ho už radši neobjednat a jakou velikost.

betys
17. čer 2010

@jeany -A jaký čajík malému děláš?My máme instantní na bříško ale moc mu nechutná.A pak ještě máme na dobrou noc ale ten jsme ještě nedělali.
@lucifirek -já jsem taky měla málo železa a beru ho i teď po porodu. Nevím jaký to byl výrobce ten klobouček co jsem měla v porodnici,ale moc mi neseděl.Bez něj je to lepší ikdyž se prcek asi dost nadře 😒

ivetule
17. čer 2010

Ahoj holky.
K těm kloboučkům. My jsme ho používali taky a úplně super. Manža mi ho kupoval v lékárně. Bohužel už nevím značku ,ale byli tam dva a ještě pouzdo takže dobrý na cestování.
V porodnici mi sestřička řekla ,že mám velký dvorce takže to malej nedokáže držet. Ale s kloboučkama nebyl vůbec problém. Mlíčka bylo dost i do mrazáku. A ještě jsem měla čaj na podporu kojení od lerosu. Moc doporučuji. Sestře se mlíčko začalo po tom čaji zvedla dávka dvojnásob a i co jsem to různě poradila tak všichni byli moc spokojeni. 🙂
@betys čajík mi doktorka řekla granulovaný feniklový od Hippu a pije ho ještě ted. Je od 1 týdne.

lucifirek
17. čer 2010

holky děkuji za rady. 🙂

betys
17. čer 2010

@ivetule -tem granulovaný máme.A ten kojící od Lerosu našeho Matýska nadýmal,takže jsem ho přestala pít a ani jsem po něm nijak zázračně nepřidávala. ☹

ivetule
17. čer 2010

@betys tak to je mi líto. Já jsem měla mlíčka dost,ale malímu pomohl s prdíkama a mě se začalo dělat mlíčko ještě víc. A i tady co jsem to doporučovala tak taky říkali že začali mít o dost víc mlíčka. Ale na každýho to asi nezabírá. Hlavně že je Matýsek zdravej a spokojenej. 🙂

natalka28
autor
17. čer 2010

Holky, když vás tady čtu s tím kojením - měla bych si taky pořídit kloboučky? Manža by asi těžko po porodu něco sháněl. Vůbec tomu nerozumím, můžete mi s tím někdo poradit? Díky

betys
17. čer 2010

@natalka28 -záleží jaký máš bradavky.Zkus se poradit s gynekologem.V porodnici by Ti určitě půjčili,ale právě že jsou rlzné druhy a každému vyhovuje něco jiného.Třeba je vůbec nebudeš potřebovat. 😉
@ivetule -Mě ten kojící Dr.zakázal a fakt bylo hned Matýskovi líp,pak mi to říkalo i několik mamin z okolí že jim nedělal dobře.Myslela jsem to dobře kvůli mlíčku a přitom jsem Matýskovi způsobila trápení a sobě taky protože je to hrůza když pláče a člověk mu nemůže pomoct ☹

lucifirek
17. čer 2010

@natalka28 natalka,pokud máš ploché nebo vpáčené bradavky,tak by bylo dobré začít používat formovač bradavek už ted,myslím od šestého měsíce. Potom bys při kojení nemusela používat na kojení kloboučky. Jám jednu bradavku takovou mizernou,takjsem zvědavá,jak to zvládneme. koukni se na http://www.medela.cz/produkty/formovace-bradave...

jimmy1
17. čer 2010

@lucifirek já mám kloboučky od medely, jsou to ty jak píše ivetule, 2ks a žlutý pouzdro 🙂 mají 3 velikosti průměr (prostor pro bradavku) 16, 20 a 24mm takže záleží jaký máš bradavky. Já mám doma všechny 3 velikosti... v porodnici mi řekli, že mám koupit tu nejmenší ☹ a nakonec potřebuju tu největší 😀 chce to poměřit 😉.
Každopádně ta medela je fajn, protože mají "výkroj" na nosánek miminka a tak mimi cítí mámu a ne kus plastu 😉
http://www.medela.cz/produkty/kontaktni-kojici-...

natalka28
autor
17. čer 2010

Holky, díky moc za rady, ale já asi nepoznám, jestli jsou plochý🙂 Vpáčený ne, ale plochý - to nevím....

jeany
17. čer 2010

Betys, já mám pro malého čaj od Hami , je tam napsán název: pro celkovou pohodu a je vhodný pro děti od 3. týdne.
Luci, je to fajn, že mi mamka pohlídá. když to dnes viděla, tak si ho prý přijde vzít i zítra, abych si mohla něco udělat. Dnes jsem stihla jen uvařit brambory, a pak jsem sadila kvítka do květináčů na plot. Řyby jsem dodělávala až přišla mamka.
Holky já jsem dnes nějaká zmožená a aunavená. Maža teď přišel z práce a prý je taky nějaký znavený. Půjdeme si brzo lehnout a doufám, že Martínek nás nechá vyspat. 🙂

luciiiie
17. čer 2010

@natalka28 taky na to hledím 🙂 Mi připadne, že mám bradavky podle mě normální, tak nevím 😝

lucifirek
18. čer 2010

@jimmy1 já ty kloboučky od medely viděla na vlastní oči,nechala nám jejich výrobky okouknout paní z kurzu,měla tam odsavačku,chrániče,formovače,kloboučky..... skoro všechno z jejich nabídky. I ty sterilizační sáčky do mikrovlnky.

Tak tady zase celou noc pršelo. Už jsem si zašla nakoupit a vytřela. Půjdu vařit obídek.Přijde manža s kamarádem,spravují auto. Budu dělat česnekovou krémovou polévku a manža si poručil smažák s bramborem.

betys
18. čer 2010

Dobré ráno.U nás nepršelo ale je zataženo určitě brzo začne ☹
Matýsek spinká v kočárku tak se půjdu nasnídat a trochu poklidit.
@lucifirek -My dneska mám ek obědu hovězí roštěnou a těstoviny-mňam

lucifirek
18. čer 2010

betys mnam,to bych si taky dala. Já budu dělat asi v neděli ptáčky s rýži.Zítra si dám jen polívku ode dneška,manža nebude doma. Ještě si musím dát něco,co pak nebudu moct. 😀 Jestli mi z toho teda zase nebude blbě. Večer jsem zase blindila. 😒 Matýskovi se musí na čerstvém vzdoušku hezky spinkat. 🙂

jeany
18. čer 2010

Holky, u nás taky prší. A to jsem chtěla využít volného času a přetřít okna na dvůr, jsou nějaké zacákané. Mamka si vzala v 10 h. malého a teď si přišla jen pro jídlo a prý si ho ještě nechá 3 hodinky, ať si v klidu uklidím. To je paráda. Až se pustím do oken, tak ji taky požádám, jestli by ho hlídla. Řeknu vám, že je to perfektní trochu si od něj oddechnout a vím, že je o něj stoprocentně dobře postaráno. Ale už se těším až mi ho ve 3 přiveze. Aspoň ještě stihnu přetřídit skříně, pořád to odkládám, u něj toho času nazbyt nemám a tak mažu zase něco dělat.
Já budu na víkend dělat rizoto, nic jiného mě nenapadlo. Dnes jsem měla ze včerejška ryby a kaši. Ale udělala sjem si to včera dobré. 😝