Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
28. čer 2010

@lukza já jsem ráda, že už papkáme mrkvičku pěkně 😉 (sice teda oranžová je barva naše a nejde to potvorstvo lovelou vyprat 😝) aspoň vycházím s mým mlíčkem a nemusím dávat nutrilon 😵 a ona ta mrkvička Martínkovi fakt zachutnala, takže spokojenost největší na obou stranách 😵

lukza
28. čer 2010

@jimmy1 a už si přidala aji bramburku a nebo zatím jen mrkvičku jo a dáváš malému i štávičku mrkvovou?já teda tuk tuk tuk zase vycházím s mlíčkem asi sem měla jen nějakou krizi ,ale říkám že se chystám už taky za pár začít at si zvyká mě se zdá že učit až od ukončeného 6je dost pozdě a děti si prý huře pak zvykají no každý řekne něco jiného ale pojedu si podle sebe jak to cítím

kveta
28. čer 2010

Tak drobec so mnou zase vypiekol... Bola som si dnes vybavovať cisarák... a drobec na monitore ukázal, že to vybavovanie nebolo až také nutné: ležal si tam koncom panvovým... Vtipálek... Takže zrejme ten cisarák bude bezproblémovejší, než som si myslela... /a to som si už pár dní lámala hlavu ako to, že ma nekope do močového mechúra... Taká banálnosť, že tam proste nedokopne, ma nenapadla... 😀 /

Inak zážitky z dnešnej návštevy pôrodnice... dosť des... rodičky v čakárni na chodbe /myslím skutočné rodičky, teda v prvej dobe pôrodnej/ čakali vyše hodiny, kým si ich príde niekto z oddelenia vyzdvihnúť, aby sa vôbec ubytovali.. ale na chodbe už sedeli chúďatká spolu s mojím exmanželom a partnermi ostatných ešte-nerodiacich v nočných košeliach a županoch... Že pri mojom vaginálnom vyšetrení a odbere anamnézy bola prítomná aj iná pacientka, to mi prišlo už len ako nepodstatná drobnosť.. 😨

jeany
28. čer 2010

Ahojte holky, to je dnes nádherně. Musím si vás dočíst. Vítání bylo super, bylo to moc pěkné. Pak hodím nějaké fotečky. 😀

lukza
28. čer 2010

holky hurááá dneksa mě Lukášek dvakrát ukázal přetočení na bříško 😀

jeany
28. čer 2010

Luccatko, odpočívej, nabereš nové síly a hurá do dalšího boje a věřím, že ti to už vyjde. Moc ti fandím a budu držet pěsti.
Květy, tak ty zážitky v porodnici to je teda děs. U nás v porodnici je to perfektní, nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Naštěstí. Už se ti to také krátí, dívám se, že už jsi 28 tt. Držím palce, ať máš vše a ž do konce těhu v pořádku. 😉
Luci, ty vedra ti asi moc nepřidají, že. Raději se drž doma v těchto vedrech. Já dnes celé odpoledne sedím na dvorku pod pergolou a jsme pěkně schováni před sluníčkem. Já se neopaluji, ani mi nevadí, že jsem bílá, nechci ležet na tom parnu.
Lukzy, vMartínek se loupe už míň, krásně se mu to ztrácí. Už se jen trošku loupe na nožičkách. Myslím, že je to tím, jak rychle roste. Ve středu jdeme do poradny a tak jsem zvědavá kolik už bude vážit.

betys
28. čer 2010

@jeany -my jdeme do poradny ve čtvrtek.Matýsek nemohl v kočárku pořádně usnout.Tak jsem ho dala na bříško a už chrní.Je celý den zaparkovaný na dvoře ve stínu.Jani kolik dáváš malému čajíku?Je na něm napsáno max.100 ml na den.Ale když není malý plně kojený tak to asi neplatí ne?Ještě kojíš?
Vůbec si nedovedu představit mít v tomhle vedru břicho 😒

lukza
28. čer 2010

@betys jestli ti mužu odpovědět ono těch 100ml čaje stačí a pokud by chtěl víc tak je lepší dávat jen vodu než čaj.a to platí pro včechny i když plně kojíš tak stačí tak 4lžičky za den vody a to jen když je velké horko já teda dávam čaj a malý si dá tak 60ml za den jak kdy ,nám voda nejede 😖

@jeany už se těším na fotečky

kveta
28. čer 2010

Aký čaj im dávate?

betys
28. čer 2010

@kveta -Je to čaj Pro celkovou pohodu oh Hami-ten je od ukončeného 3. týdne,pak mám ještě Na dobrou noc od Humany ten je od 2.týdne a máme i na bříško od 1. týdne ale ten nám moc nechutnal,je opravdu hodně cítil fenyklem.

jeany
28. čer 2010

Betys, to se divím, že Mytýsek spí na bříšku, to u nás nehrozí. když dám martínka na bříško tak chvilku s emu to líbí a pak pláče. Čaje vypije nanejvýš těch 100 ml, ale to jen vyjímečně. Spíš vypije třeba jen 50 ml a tak dělávám jen malé množsvtí a jen když je opravdu dost horko, udělám tu 100. Já mu tím čajíkem nahrazuji trošku jídla, protože moc přibíral. Naše doktorka mi říkala, ať místo Nutrilonu občas dám ten čajík. Ale dělám to tak, že první vypije 100 ml Nutrilonu a pak terpve ho doplním čajem. jsem zvědavá kolik bude ve středu vážit. Před tím přibíral za týden po 400 g a to je prý moc.
Betys a kdy máte vítání občánků vy? To tak letí, tvůj malý už má měsíc. připadne mi to jako chvilka a ne měsíc. 😀

jeany
28. čer 2010

Květy já má čaj od Hami a jmenuje se : pro celkovou pohodu a je od ukončeného 2 týdne.

jeany
28. čer 2010

Dávám fotečky z vítání. 😵

jeany
28. čer 2010

Hodila jsem fotečky do mého fotoblogu.

lucifirek
28. čer 2010

Jani krásné fotečky,tak jak jste si to všechno užili? 🙂

betys
28. čer 2010

@jeany -krásný fotky.My máme vítání až příští rok.Jsme malá vesnice-asi 150 obyvatel.Děláme vítání občánku vždycky pro všechny miminka za uplynulý rok zaráz.Takže Matýsek už nebude ani tak miminko ale to nevadí.
Matýska jsem uložila,zase byl boj.Usínal mi u jídla.Ale nakonec jsem to do něj dostala,z něj jsem dostala brkanec a už chrní 😀 .Takže si dám sprchu a jdu taky chrnět.Manža má akci s chlapama z práce takže jsem na prcka sama.

jimmy1
28. čer 2010

@jeany krááááásný fotečky, Martínkovi to moc sluší 😵 😵

já Martínkovi čaj nedávám, jenom vodu mi pije na žížu
@lukza bramboru jsme zkoušeli taky, v poho papkal s mlíčkem mojím. Mrkvová šťávička po lžičkách je taky mňamka. Chystám se vyzkoušet brokolici, tak jsem zvědavá. Zatím dáváme skleničkovanou dokud nebudeme mít svou úrodu na zadrádce.

lucifirek
29. čer 2010

Dobré ránko. 🙂
Betys tak to máte na vítání občánků prcky od těch mimineček po ty,co už běhají. 🙂
Já měla zase bojovou noc. Zvracení,rýma. Už aby to bylo fuč.
No nic,já jdu zase doma něco uklidit.

jezulicka
29. čer 2010

ahojte holky,všechny vás tu zdravím...Tak si čtu různé příspěvky a snad se můžu vás na něco poptat..
S manželem se snažíme o mimi už 3 roky a stále nic..Vešla jsem do tohoto tématu z jednoho důvodu.
Byli jsme s manželem již 2x na IVF ale bohužel to nedopadlo dobře...Jsme už z toho neštastní..
Ale jsem z Ostravy a absolvovali jsme ty dva cykly právě u nás..Ale ted nám bylo doporučené právě Brno
Unica, že jsou tam dobří,a hlavně přístup je mnohem lepší než u nás..U nás přístup sester a doktorů byl
hrozný a to asi dělá také hodně..Tak jsem se vás chtěla zeptat jaké máte vy zkušenosti s tímto carem
jelikož jsem vešla do tématu CAR unica Brno tak snad s tímto carem máte jisté zkušenosti a nebo mi porádíte..
Máme možnost přes našeho gynekologa přímo mluvit a domluvit konzultaci osobně s panem doktorem Malým
což jsem slyšela na něho dobrý ohlas , že je prý výborný...Tak se obracím na vás a ptám se jaké máte
vy zkušenosti??,Děkuji moc za odpovědi....pěkný den 😉

kveta
29. čer 2010

@jezulicka Za negatíva Unicy považujem väčšie množstvo liekov a dlhé protokoly, teda samotné IVF je tam mierne zaťažujúcejšie pre telo, než je tomu v iných centrách... Toto má tú výhodu, že liekmi eliminujú aj iné typy porúch plodnosti, takže tak zvyšujú šance na otehotnenie. Eliminovať sa to dá dohovorom s lekárom, sú flexibilný, ak žena nechce niektorý liek brať...

Pozitíva: osobný prístup, úplné rešpektovanie intimity, krátke čakacie časy v čakárni, možnosť a ochota telefonicky konzultovať čokoľvek kedykoľvek, serióznosť a neťahanie peňazí z beznádejných prípadov dávaním vymyslenej nádeje, nácvik pichania injekcií, možnosť mať partnera so sebou na izbe...

Ak by som potrebovala CAR, tak by som sa aj v súčasnosti pokojne zvolila Unicu.

betys
29. čer 2010

@jezulicka -jsi na správném místě,ještě můžeš zkusit tuto diskusihttps://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/car-unic...
Já bych taky znovu volila Unicu.Nám se povedlo ICSI hned na poprvé a už mám doma měsíčního synáčka.Jak píše kveta-osobní přístup,kdykoliv můžeš volat a ptát se.Příjemné prostředí-narozdíl třeba od Obilňáku.Ale na druhou stranu nemažou med kolem huby a říkají vše narovinu.Teda aspoň mě to tak přišlo.Některým citlivějším to může přijít drsný,ale je to tak.Takže výroky typu "vyhráno máte až máte miminko v kočárku" jsou pravdivé.
Sestřičky i Dr. aspoň v době kdy jsem Unicu navštěvovala já byly super.Opravdu můžu Unicu doporučit 😉

betys
29. čer 2010

@lucifirek -přesně tak,letos na vítání byly jak miminka tak malý dorostenci.Pro mimča je připravená na focení kolíbka a pro větší dřevěný houpací koník.Náš tam bude příští rok druhý nejstarší.Před ním se narodila holčička Eliška.A po nás budou ještě asi 3 miminka.První na řadě je moje ségra.Už se jí to krátí.Má termín jako Ty.20.7.

kveta
29. čer 2010

Inak mám zase pár otázočiek:
1/ Potrebujem pred pôrodom kúpiť ortopedické nohavičky alebo až podľa stavu miminka? Koľko kusov?
2/ Koľko popôrodných vložiek približne budem potrebovať než prejdem na klasické vložky?
3/ Stačia dvoje sieťované nohavičky na popôrodné obdobie?

A napadlo ma, že ak sa Mrkvička ešte stále drží, tak že miminká sú už fakt dosť veľké na zdravý život.. čo je skvelé...

jimmy1
29. čer 2010

Ahojte holky 🙂
@jezulicka kdybych se měla rozhodovat kam jít na IVF podruhé, pravděpodobně bych opět zvolila Unicu, byla jsem spokojená 😉 povedlo se nám z 1. KET

@kveta
1) ortopedické kalhotky jsem nepořizovala, vždyť může mít kyčle OK 😉 s tím bych počkala až to bude aktuální
2) poporodních vložek jsem spotřebovala cca 3 balíky, byly mi mnohem příjemnější než obyč vložky, pak jsem přešla na intimky
3) síťovaných kalhotek jsem měla 5 ks, dvoje jsou asi málo, jedny budeš mít na sobě a jedny budou čerstvě přemáchnuté třeba a zrovna budeš potřebovat další?? to bych na tvém místě ještě zvážila 😉

ad Mrkvicka, snad ještě drží pohromadě😉

betys
29. čer 2010

@kveta Pokusím se odpovědět
1)to jsem před porodem vůbec neřešila,myslíš ty na kyčle?My je máme v pořádku-naštěstí
2)Já jsem si porodnických vložek koupila dost-asi 6 balíčků.Používala jsem je delší dobu.Připadalo mi že se v nich míň potím a "pařím" než s klasickýma vložkama.A cenově to vyjde tak na stejno.
3)Já mám 4 a taky jsem je nosila ještě minulý týden.Vždycky jsem je přeprala i v prodnici.Jcou totiž hodně natahovací přes břicho a netlačili mě do jizvy po císaři.Klasické kalhotky jo.A taky ´ty síťový líp větrají.Ikdyž nejsou vůbec sexy... 😀

jeany
29. čer 2010

Dobré skoro poledne 😀
Betys, takže budete mít vítání až v zimě. My jsme město a tady se to dělá několikrát do roka, to je jasné, že záleží kolik je obyvatel. I když musím napsat, že v květnu se tu narodili jen 2 děti, ale měsíc před tím daleko víc.

Květy, rozhodně bych nic takového nepořizovala dopředu,. protože to vůbec nebudeš třeba potřebovat. My máme také kyčle v pořádku a tak nic nepotřebujeme.
Vložky jsem si koupila normální, ale na noc, mně vyhovovali a síťové kalhotky do porodky jsem si nekupovala. Používala jsem takové, které jsem už stejně chtěla vyhodit. Ale myslím, že ty síťovky špatné nejsou.

Jinak děkuji za pochvalu Martínka. 😀 Teď se napapal a spinká. Už máme v noci rekord, spal 6 hodin. Snad se to už bude natahovat a bude spávat déle. Když v noci jí, tak po jídle si odbrkne a ihned usne. už to není jako dřív, že se někdy musel uspávat. 😀

jeany
29. čer 2010

Jezulicka, musím říct, že jsme byli s Unikou také spokojeni. Jen se mi nelíbily dlouhé čekací doby. Bohužel u nás to tak zrovna bylo, že jsme čekávali i 2 hodinky. Možná, že už to tak není. Ale s přístupem doktorů a sestřiček jsme byli moc spokojení. Nám se také 2 IVF - ICSI nepovedly a pak jsem nakonec otěhotněla přirozeně. Ale kdybych se měla znovu rozhodovat kam půjdu na kliniku, určitě by to vyhrála Unica. Moc ti přeji, aby ti to do třetice vyšlo. 😉

jeany
29. čer 2010

Nahlížím a nikde nikdo. 😀 Ono je venku krásně a tak sjte myslím všichni někde venku. 😎

lucifirek
29. čer 2010

Ahoj Jani. 😉

lucifirek
29. čer 2010

Jezulicka,my byli také spokojeni. Nám se podařilo napodruhé.