Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

teckovanaorchidej
1. říj 2010

ale přežít se to všechno dá, to zase jo 😅 😅

elllenka
1. říj 2010

Holky cévkuje se vdy u císaře? U normálního porodu se necévkuje? Nechtěla bych být cévkovaná :(

@luciiiie: Asi to zní divně, ale jména ještě vybraná nemáme. Manžel říká, že je dost času. Tak mu tak z legrace říkám, že pokud se nedomluvíme a příjde to dřív tak se bude chlapec jmenovat po něm- což nechce tak by to měl za trest 😀 A holčičku si klidně pojmenuji sama. Lucinku jsem vzdala- nechci, aby měla všechno v jednom měsíci :( a pak se mi docela líbí Zuzanka a pak dalších asi deset jmen 😀

luciiiie
1. říj 2010

jéééžiš holky 😕 😕 😕 Elllouš, umačkám ti ruku 😎

elllenka
1. říj 2010

@luciiiie : Pokud nebudeme obě uspané 😀 Musím si z toho dělat srandu nebo se z toho zblázním ...

luciiiie
1. říj 2010

@elllenka však ještě máte se jménem čas 😉

lenulinka21
1. říj 2010

@teckovanaorchidej mě sice hlava po spinálu nebolela za to všechno ostatní ANO
A taky jsem cítila takové ty TAHY z bříška jak děti vyndávaly.. Já jestli bych otěhotněla přirozeně
tedy jako že TO jde hi hi tak bych se modlila za přirozený POROD.
Takže ty jdeš do císaře po třetí?? Moja kamoška rodila 3 krát císařem a hl.že jí dr. strašili že prý TO
nejde.. samozřejmě pokud to nejde jinak tak člověku NIC jiného nezbývá

Vždycky nějak nechápu takové TY no třeba modelky a apod jak říkájí:jedině císařem hrrr 😠 neví, co mluví

lenulinka21
1. říj 2010

@elllenka jj cévkuje to je další hnus spojený s císařem 😝

luciiiie
1. říj 2010

jéééééééžiš...cévkování...klystýr taky, ne? Nakonec nám nastřihnou prdel a jsem jasná 😅

lenulinka21
1. říj 2010

@luciiiie nooo klystýr jsem taky měla ale mě už v tu chvíli bylo všechno JEDNO
hl.at už porodím bo s dvojčatama už to bylo peklo-ten MEGA břuch apod 😀

jimmy1
1. říj 2010

holky já měla celkovou anestezii a příště ji budu chtít taky, mám ze spinálu velikej strach 😕 hrozně se bojím, že bych ochrnula a taky ty tahy a tlaky, fujtajbl já bych to nedala 😉
ale každýmu vyhovuje něco jinýho 😉 určo musí být super hned po narození miminko vidět 😵 😵 😵
toho jsem byla ochuzená ☹
no a klystýr ten jsem si vychutnala taky 😀
ještě, že ženská má všechny tyhle peripetie vynahrazený tím mimískem 😵 😵 😵

elllenka
1. říj 2010

Ale klystýr prý můžeme odmítnout ... no potěš, co všechno si musíme zkusit a vytrpět :( No nemají to chlapi jednodušší? 😉

luciiiie
1. říj 2010

jo to jsem taky četla, že klystýr můžeš odmítnou. I holení se mi zdá...to to radši sméknu doma sama poslepu. Já to psala jen tak, že už si z toho musím dělat srandu nebo se začnu bát 😅

elllenka
1. říj 2010

@luciiiie : Holení bych radši chtěla už kvůli sešívání po nástřihu :( Pokud to půjde tak to zvládnu doma i když s tím břichem nevím nevím, už teď s tím mám problémy :(

jimmy1
1. říj 2010

no doporučuju oholit se doma sama... já mám z holení narychlo v nemocnici 3 ošklivý jizvy ☹ bolely mě snad víc než jizva po císaři v porodce ☹
jak mě porodní asistentka narychlo holila, tak mě pěkně dořezala...
Jsem říkala manželovi ať mě doma oholí, ale nechtělo se mu do toho... pak když to viděl, tak litoval, že to neudělal on v klídku doma 😝

luciiiie
1. říj 2010

@elllenka já už si tam taky skoro nevidím 😅
Jimmy jo to si pamatuju, že jsi to psala, že tě sestra dořezala..au au

elllenka
1. říj 2010

@jimmy1 : hlavně to musí být docela nepříjemné, když tě tam dole holí :( vlastně řežou i když teď po těch kontrolách mi příjde úplně normální roztahovat nohy před každým :(

kveta
1. říj 2010

Tak pri mojom plánovanom cisaráku som sa oholila doma. Klystýr ani cievkovanie sa nekonalo... len spinál...

@elllenka Ja som už tiež úplne stratila stud a je mi po umelých úplne jedno, kto ma vidí nahú... Skvelá príprava na pôrodnicu... 😝

lukza
1. říj 2010

@luciiiie já se oholila doma ale stejnak mě přeholily a u mě to bylo v pohodě krásně v pohodě rychle mě oholila a jak sem měla kontrakce tak sem na to ani nemyslela že mě někdo holí a klystýr jsem taky brala v pohodě byla to rychlovka.jo a k tomu holení já dokonce vím že někdy doktoři už nedoporučují se ke konci doma sama holit že je to nebezpečné že tam pořádně nevidíš kuže je už moc natáhlá a muže dojít k pořezání a to dost ošklivému.já se teda holila ale je pravda že to asi pak už muselo vypadat.jo a klystýr mužeš odmítnout ale berte v potaz že jak se vyprázdníte začnou vězší kontrakce a tím pádem se i lépe rodí.

lucifirek
1. říj 2010

Já se holila doma,ale dva dny před porodem a pak už mě neholili. A klystýr jsem měla taky a nějak mi to nevadilo,už si ani moc nevybavuji ten pocit. A bylo to v pohodě.

betys
2. říj 2010

@teckovanaorchidej -já jsem měla u císaře epidurál a dobrý.Chtěla jsem ho protože hned uvidíš mimčo,u celkový až kdoví kdy.Když malýho tahali tak jsem cítila jen takový tlaky a pohyb ale nic hroznýho.Jak píše lenulinka-pak na pokoji to bylo horší.Bolelo mě i když se někdo opřel o postel.A to si fakt myslím že nejsem žádná cíťa.Ta hadička na čůrání je v pohodě-stejně se nesmí vstávat takže není možný tovydržet.Měla jsem několik kapaček a antibiotik,když to vytáhli tak to je lehce tapálilo.Jizva se mi hojila pěkně,drén jsem neměla.A to že jsem neměla malýho hned u sebe a asi 2 jsem nebyla schopná se o něj pořádně postarat mi bylo taky líto.Slést z postele je celkem dřina a přikládat mimčo ke kojení taky. ☹

elllenka
2. říj 2010

jak to tak čtu tak všechno má svoje. Buď si bolest a nepříjemnosti vytrpíme při klasickém porodu nebo po císaři- asi si nevybereme :(
U klystýru se bojím jen toho, že pak budu několik hodin sedět na záchodě. Kdybych si to muhla dát doma tak by mi to bylo asi pohodlnější.

Na co si dát u porodu ještě pozor, nebo s čím počítat?

No a když už jsme u těch porodů- holky co všechno jste měly sebou v porodnici? Už bych si pomalu chtěla dát dohromady tašku a co tam nezabalím tak jen přiložím seznam a kdyby se náhodou stalo a já rodila dřív tak by manžel podle seznamu vše dokoupil.

lenulinka21
2. říj 2010

@jimmy1 taky jsem se tak trochu bála, že ochrnu ale nic takové jsem ani u jiných neslyšela
ale je fakt, že u mě dlouho trvalo než jse mi NASTATOVALY nohy...

@betys u mě to bylo PEKLO fakt jsme prý skákala z okna-říkál manžel ale je to za mnou... 😉

jinak HOLKY já s tím MEGA břuchem jsem se oholila doma těsně před nástupem do porodnice..
byl to sice nadlidský výkon 😀 😀 ale šlo to taky jsem chtěla předejít tomu co říká @jimmy1
A klystýr?? No ten se dal ikdyž hned jsem raději vystartovala 😀 😀 a ona na mě: úúúž 😀

betys
2. říj 2010

@elllenka -klystýr je v pohodě.V žádným případě nebudeš sedět dlouho na záchodě.Je to otázka pár vteřin než se vyprázdníš.Já jsem sotva stihla doběhnout-než jsem slezla z postele,do toho kontrakce....to byl fofr 😀 .A taky říkají že ta vlažná nebo teplá voda Ti prohřeje břicho a je to lepší pro porod.Já jsem měla sebou Yal,ale asistentka říkala že ta teplá voda je fakt lepší.A po pravdě si nedovedu představit jak si to dáváš doma.
Já jsem nebyla oholená jen hodně zastřihnutá-stříhal mě manža.Ale asi je fakt lepší se doma oholit,protože to rychlí holení před císařem nebylo vůbec příjemný.Pořezaná jsem nebyla,ale fakt nic moc zážitek.

lenulinka21
2. říj 2010

@elllenka no já měla tašku do porodnice sbalenou tak v tom 30tt bo u dvojčat
se nikdy neví 😒 20 dní jsem ležela na udrženía POROD nakonec 37+1 😝
Ale klystýr je fakt rychlovka..

elllenka
2. říj 2010

@betys : To se nedělá na záchodě?

@lenulinka21 : Já teď peru oblečky pro mimčo a potrochách žehlím, tak mě to napadlo. Hlavně nevím jak s oblečkami, asi si zabalím dvě velikosti. Co kdyby náhodou bylo miminku jeden obleček malý nebo zase moc velký :( Už mi asi hrabe 😀

lenulinka21
2. říj 2010

@elllenka néé mě to dělali na pokoji v posteli

betys
2. říj 2010

@elllenka -mě to dělali v porodním boxu-pokoji.Normálně ležíš na tý posteli.Sestřička říkala ještě vydržte ale už jsem bežela....

elllenka
2. říj 2010

@lenulinka21 : Když si vzpomenu na nemocnici kde jsem ležela na udržení, tak kdyby mi to dělali na posteli a pak bych měla dojít na záchod a kdyby byl obsazený - byly tam jen dva a dost často se to stávalo, tak teda nevím nevím. Asi mám o tom zkreslenou představu, ještě nikdy jsem to nemusela absolvovat tak to možná nakonec ani není tak hrozné.
Nemůže porodit někdo za mě? 😀

betys
2. říj 2010

@elllenka -je lepší toho nachystat pro mimčo víc.Taky nevíš jak moc bude zima.Já jsem měla vybráno a ségra pak přijela s manželem pro nás tak mi to přivezla.
Jinak ten klystýr Ti nemůžou nutit.Je to na Tobě.Ale myslím že je lepší být vyprázdněná.Při představě že rodíš a zároveň stím tlačíš i ....no nic moc.Ikdyž Ti zdravotníci jsou na to asi zvyklí.
Do porodnice si připrav hlavně papíry-oddací list,občanku.Pak hygienický potřeby,porodnický vložky-nevím kolik Ti jich v Tvojí porodnici dají,já jsem měla i síťový kalhotky-dobrá věc-vložka drží na místě a přitom to větrá,vložky do podprsenky,kojící podprdu,ručník-raději 2.A pro mimčo plínky,ubrousky.Někde na netu najdeš podrobný seznamy co sebou.
A ještě malá připomínka-vyzkoušejte si jak se váže autosedačka ať to pak nestudujete na parkovišti 😀

luciiiie
2. říj 2010

@elllenka seznamy co sebou do porodnice se dají sehnat na netu a já to mám dokonce vypsaný i v těhu průkazce...mám tam i kalendář dívčích a chlapeckých jmen 🙂
Holky a měli jste asi noční košili, co?