Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

mrkvicka28
8. říj 2010

@natalka28 Taky moc gratulujeme moc krásný klučina. Vážit fakt nemusíš váha se hlídá jen u předčasně narozených dětí a dětí s porodní váhou do 2kg tam je důležité aby člověk měl přehled kolik přibírají.

lucifirek
8. říj 2010

@natalka28 teda tak to jste to měli taky docela dramatické. Ještě že je malý v pořádku a něco nezanedbali. Vážení je fakt zbytečné.Mě to fakt v porodnici stresovalo,ještě když si nějaká sestra rejpla,že měl vypít tolik a tolik a nevypil. Naštěstí většina jich byla taková,že to brali s nadhelem.Je to jak u dospělého,někdy máš větší hlad a jindy menší. Takové pocity mám taky. Hrozně to rychle utíká. A nechci aby malý tak rychle rostl. Když se ted dívám na oblečky,které jsem vyřadila.Tak ani nemůžu věřit,že už je tak velký a ty pidi věcičky nosil a byly mu ještě větší. Když kouknu na fotečky,tak to byla taková žížalka a ted...Ale bohužel s tím nic nenaděláme. Jediné co ti můžu poradit,užívat si fakt každičkou chviličku a věnovat se mu. 😉 Fotit.
@lukza tak vakcínu jsme zvládli bez potíží. Měl jen maličko zvýšenou teplotu,ale ani jsme nedávali čípky. Mám obavy,že to ekzem je. Tak mažeme 3x denně,snad se to zlepší,nejhorší to mám pod krčkem,v záhybech podpaží a na ručičkách. Očkování jsme měli zatím jenom hexou. Příště budeme mít hexu a synflorix. Naše dr. čeká s tím pneumokokem až na 4. měsíc,aby zjistila,jak bude malý reagovat na očkování.

betys
8. říj 2010

@lukza -taky máme obě vakcíny-hexu a synflorix a zatím to vypadá dobře.Na tu kýlu máme takový pás s vystouplím špuntíkem.Barborce to nijak nepřekáží,už to má od včera a dobrý.Dáváme ji teď spát na bříško tak třeba se to zlepší o to rychleji.
Ségru pustí snad dneska odpoledne nebo zítra.Zase měla trochu teplotu.Barbotku si tady ještě minimálně přes víkend necháme.Ségra toho ještě asi moc nezvládne ☹

lucifirek
8. říj 2010

@betys se krásně staráte o Barborku. Ségra má štěstí,že má takovou skvělou rodinu. Když se nepostará její manžel.

betys
8. říj 2010

@lucifirek -on by se možná pokusil se postarat ale nevím jak by to dopadlo.On když usne tak nic neslyší-to by se mohla uplakat.A jeho největším koníčkem je koukat na televizi.Už se s barborkou docela sžíváme,nakonec ji ani nebudeme chtít vrátit 😀

elllenka
8. říj 2010

@natalka28 : Moc blahopřeji a přeji hodně zdraví. je krásné, že už máš svého drobečka v náručí, moc ti to přeji 🙂

luciiiie
8. říj 2010

Takže pořizovat si váhu domů je zbytečnost?

elllenka
8. říj 2010

@luciiiie : Se spaním jsem to měla stejné. Nevím jestli se mi spánek změnil tím, že jsem se dostala v těhotenství dál nebo tím, jak beru magnézko. Každopádně teď dvě noci (co mám magnézko) spím krásně.
Vždy jsem usnula až kolem půlnoci a ve tři hodiny ráno jsem byla vzhůru a jen jsem pak ležela v postely a občas se mi podařilo ještě kolem páté hodiny usnout a to jsem se vzbudila v devět hodin.
A teď dvě noci úplně paráda, včera jsem dokonce usnula i odpoledne- šla jsem si lehnout s časopisem, že si ho v posteli přečtu- je to už takový můj zvyk, vždy si vezmu do postele knihu nebo něco na prohlížení a včera jsem poprvé u toho usnula.
A někam se vytratili i poviné záchodové noční pauzy. Spala jsem nerušeně celou noc. Ale jestli je to díky magnézku to netuším, ale je to možné.

Domluv se s doktorkou, že se ti špatně spí a určitě ti něco doporučí 🙂

elllenka
8. říj 2010

@luciiiie : Já už váhu mám doma. Dostala jsem ji od tchýně tak ji budu používat, ale jinak bych ji nekupovala. Myslím, že by stačilo vážení u doktorky.

kveta
8. říj 2010

@betys Mám pocit, že Ty tiež nemôžeš mať kľud.. Každú chvíľu nejaký nový prúšvih v rodine... Drž sa...

betys
8. říj 2010

@kveta -doufám že už letos máme průšvihy vybrané-mamka operace,s´gra operace,umřel děda,barborka kýlu,manžel operace....už by to stačilo a teď se teším na ty veselejší věci-třeba na Vánoce.Já je mám strašně ráda a s dětičkama to bude ještě hezčí 😀

luciiiie
8. říj 2010

Holky, ještě jsem narazila na rektální rourku...tu si máme taky pořídit?

ratatooy
8. říj 2010

ahojík holky,tak jsme si dnes vyběhali předoper,vyš.a ve čtvrtek jdem do porodky a v pátek hurá na to,už se moc těšííííííím 😀

luciiiie
8. říj 2010

@ratatooy super! v pátek tu máme další maminu! 🙂

betys
8. říj 2010

@ratatooy -ať všechno proběhne v klídku 😉

teckovanaorchidej
8. říj 2010

@ratatooy přeju, ať je všechno naprosto OK a těším se na fotečku miminka 🙂 🙂 🙂
Holky, SOS - potřebuju poradit.
Zítra máme rod. oslavu - mám se přiznat k těhu? Nebo ještě počkat? Můj táta má 60tiny a bojím se, že mamina to na mě pozná. Bude jim divný, že nepiju - můžu řídit, že nekouřím - mohla jsem přestat. Ale stejně - kozy jak vozy, 6,5 kg jsem přibrala, no tak co mám dělat? Mám ještě zatloukat do toho 12. tt???? 😖 😖 😖

kveta
8. říj 2010

@ratatooy Veľa šťastia.. nech všetko prebehne v pohode... 😉

kveta
8. říj 2010

@teckovanaorchidej Ak nemáš v rodine rýpalov, čo by Ti dali zožrať, keby tehu nedopadlo, tak sa kľudne priznaj.. ale možno treba zvážiť aj to, že na 60-tinách tou správou odkloníte pozornosť od oslávenca...

kveta
8. říj 2010

@natalka28 Fúha, chvála Bohu, že to napokon s Vaším pôrodom dobre dopadlo..

natalka28
autor
8. říj 2010

@kveta děkuju za to každej den a budu do konce života

natalka28
autor
8. říj 2010

@ratatooy budeme Ti MOC držet pěstičky, ať vše dobře dopadne!

luciiiie
8. říj 2010

@teckovanaorchidej Tak nejbližší rodina snad nevadí, stejně jsi dobrá, že to tak vydržíš....ale jak píše Květka, aby se neodvrátila pozornost od taťky...na druhou stranu zas hezký "dárek" k narozeninám....čéče to je těžký :-/ To jsem ti asi moc neporadila

teckovanaorchidej
8. říj 2010

holky, děkuju za odpovědi, budu o tom ještě přemýšlet, nevím nevím..... ☹ ☹ ☹ ☹

teckovanaorchidej
8. říj 2010

@kveta ahojky, jak se máš, mamčo? Co miminko? Kojíte, což je skvělé, jaké krásné pocity, pamatuju si, když měl syn tak 4 nebo tři dny, možná víc, jak jsem ho neustále prohlížela, kousek po kousku, prstíčky, vlásky, ....chjo, už se tak těším....

lukza
8. říj 2010

@betys supr že segra už pujde domu a má opravdu štěstí že má tak suprovou segru jako tebe že tak pomužeš já vím že asi odpovíš že je to samozřejmost ale není to pravda.jsi fakt poklad.

@lucifirek supr že jste bez reakce.

@elllenka já mám taky váhu a není to na škodu není to ani potřebná věc ale je to dobré pro přehled.já to hlavně využila když sem musela jednu dobu dávat jednou denně nutlilon tak abych věděla kolik vypil s prsa a kolik si pak dá ještě nutrilonu abych nedělala zbytečně velké dávky.

@teckovanaorchidej já to taky nechtěla říkat ale vzledem k tomu že mě doktor řekl že jsme těhu v uterý a v sobotu byla svatba tak když sem nepila a nekouřila tak to hodně lidí si domyslelo ale nikdo se nezeptat ale naši to už věděly já bych to asi řekla ,je to krásný dárek ale řekla bych to jen mamce a tatkovy a at si to nechají pro sebe popřípadně tchýni a tchánovy aby si nepřipadly že se jim to neřeklo

lucifirek
8. říj 2010

@lukza a co ty? Jsi už zdravá?
My máme problém s tím ekzemem. Měli jsme jenom vic suchou kužičku,dr. nám napsala mastičku,kterou máme mazat a od té doby se to malému strašně zhoršilo,má to strašně zarudlé na obličejíčku,pod krčkem,v loketních jamkách a podpaží. ☹ Tak asi v pondělí budu muset zavolat. co s tím,případně jít na kožní. Já bych radši zkusila něco přírodního,Robátko s konopím.

lukza
8. říj 2010

@lucifirek ty jo pokud se mu to zhoršilo tak bych asi rači nemazama tím co vám dala doktorka a v pondělí si tak zašla .a já mám na 99%stříplný nerv protože už to vypadalo že to polevilo a dneksa sem nějak špatně chytla malého a je to zase na z5nemužu se pořádne nadechnout ,ale jinak to kašlaní je už o moooc lepší.
jo Kukymu se tedka udělal takový suchý flek nad zadečkem tak budu muset to v poradně říct mažu to a furt je to suché

lucifirek
8. říj 2010

@lukza no zhoršilo se mu to hodně. Před tím to nebylo tak zlé. A mazala jsem jenom mlíčkem od Hippu. Tím mažu od narození. A mýdla a šampony nepoužívám vůbec. Ale bohužel jsem četla,že se to může začít objevovat od 3. měsíce. A my jsme všichni atopici.
Ty jo,tak to si zajdi k doktorovi.Ty dětičky nám dávají zabrat,co. 🙂 Myslím to v dobrém. Hlavně aby ti nějak ulevili. Napíší třeba rehabku ne? Nebo co myslíš,že ti s tím dr. udělá? Obstřik?Určitě se na poradně domluv. Ty dětičky jsou dneska takoví chudáčci,pořád nějaké potíže,alergie,ekzemy.... No a ještě mě napadlo,jestli se to nemohlo zhoršit třeba po té vakcíně a měl maličkato zvýšenou teplotu. Ale to je asi blbost. A nezkoušela jsi to Robátko,nebo něco s konopím. Já právě přemýšlím,jestli to nezkusím. A ségrřina malá má taky ekzem a má od dr. nějaký olej do koupele a prý to hodně pomáhalo,tak mi doveze na zkoušku. Tak jsem si libovala,že má malý krásnou kůži a žádné opruzeniny a potíže.
V poslední době vzpomínám na Jimmy,jak měla po porodu potíže s kloubama zádama a pod. Mě bolí od té doby,co jsme doma šíleně kolena. Jak malého mám v náručí a vstávám,máme nízkou postel. Ségra říkala,že to měla taky. A ještě mě při delších procházkách strašně bolí paty.

elllenka
9. říj 2010

@lucifirek : Mrzí mě, že máte takové trápení. Ptala jsem se v lékárně jestli mají něco protialergeního a prá e dobrý čistý lékárenský olej, který v lékárně používají do různých mastí. Tak to si pořídím.
Paty mě bolívají také když delší dobu chodím nebo když stojím třeba v kuchyni. Koupila jsem si i speciální vložky do bot, ale nepomáhá to. jedině co pomůže je, když si na chvíli sednu a stoupnu si na špičky, aby se patám odlehčilo. Nebo dám nohy úplně nahoru, ale to venku nejde :(

@lukza : Držím palce, aby nerv přestal brzo bolet.

@teckovanaorchidej : Já to musela říct hned. S tatkou dělám v jedné práci a jelikož se kolegové už vsázeli na to jestli jsem těhotná nebo ne a když jsem dostala neschopenku od gynekoložky tak dřív nebo později by se to dozvěděl- holky na ekonomickém všechno vyžvaní :( Tak jsme v jeden den zajeli k mým rodičům i k manželovým a ukázali jsme jim fotečku z Unici- sice na ní nebylo nic poznat, ale pochopili. Domluvili jsme se, že je ještě brzo a nikomu nic říkat nebudeme- jsem jenom nemocná 🙂 A dalo se to, za začátku jsem hodně zhubla a byla jsem bílá jako stěna tak mi každý nemoc věřil 🙂 Až později jsme to přiznali i širší rodině 🙂 Měla jsem strach, že kdyby to nevyšlo tak by mě všichni litovali a to je snad ještě horší :(

elllenka
9. říj 2010

Dneska je u nás hnusně :( šílená mlha a zima :(