Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jezulicka
2. led 2011

Ahojte holky, tak všechno nej do toho Nového roku at Vám mimiška hezky rostou a jsou zdraví....
CHci se Vás zeptat na jeden takový můj problém..Když jste byli těhotné kolik jste tak přibírali?Já se vážím každý týden
a po týdnu mám nahoře vždycky 1kg, což mně příjde hodně...S jídlem to nepřeháním jím střídmě,sladké moc nejím
povečeřím v 6h.a už nejím....Vypiju tak 3l to mám žízen pořád....Je mi jasné , že budu přibírat, jen se bojím,zda je normální za týden kilo to budu mít na konci těhu přes sto..... 😖 Je možné , že to je i zavodněním z utrogestanu?nebo že se mi tvoří více plodové vody?V knížkách píšou , že by se mělo tak půl kila přibrat za týden tak si říkám co to u mě znamená?Holki díky vám za odpovědi...Mějte se fajn.. 😉

betys
2. led 2011

@jezulicka -ahojky.Já jsem přibrala za selé těhu 16 kg.Určitě si Tě budou na gyndě hlídat.Záleží jakou máš normálně postavu.Třeba moje ségra byla silná a během těhu zhubla 4 kg.A po produ další.U mě bylo těch 16 kg na hranici.Ale pokud je někdo prcek tak je už 12 kg dost.To Ti určitě řekne Dr.kolik je u Tebe akorát.A taky se v každé fázi těhu přibírá jinka.
Mě teda nejvíc štve že mi zlstalo 6 kg nahoře a ještě jsem 2 přibrala-když jsem v noci krmila malýho tak jsem vždycky něco uzobla 😠 .Ale od Ježíška jsem dostala permanentku na rekondiční stoly tak snad půjde nějaký to kilíčko dolů 😀

jezulicka
2. led 2011

@betys ty tak já jsem měla normální postavu měřím 168cm a vážila jsem 65kg..nebyla jsem nikdy úplně vychrtlá ale řekla bych váha úplně v normě...já jen že se mi nezdálo že kilo za týden..to bych přinrala tak pak 30kilo... 😠

luciiiie
2. led 2011

Ahoj holky, tak už jsme doma....díky všem za gratulace a za podporu...jen co bude chvilku času napíšu vám víc 🙂
Ještě jednou DĚKUJEM VŠEM!

lucifirek
2. led 2011

@luciiiie No Luci ahoooj 🙂 Těším se na fotečku a info

ivetule
2. led 2011

@luciiiie Ahoj Luci tak už jste doma. Už se moc těším na fotečky a info. Užívej si Štěpánka pa 🙂

betys
2. led 2011

@luciiiie -vítáme Tě zpátky.Pustili Tě nějak brzo.Hlavně se šetři.Já jsem první den doma chtěla všechno udělat a zkontrolovat a večer jsem dostala teplotu.měl ajsem strach že přijdu i o tu trošku líka co jsem měla.Naštěstí ne 😉

jimmy1
2. led 2011

Ahoj holky 🙂
@luciiiie vítáme tě zpátky 🙂 těším se na fotečky Štěpánka a jsem zvědavá na tvůj popis porodu... fakt se šetři, po tom císaři je každá chvilka odpočinku dobrá 🙂 a nezapomeň, že by v šestinedělí měla maminka spát vždycky, když spí miminko🙂 ale ono to až tak nejde 😝

betys
2. led 2011

Ach jo.Tak jsem zjistila že jedni známí přišli na silvestra v 5.měsící o dvojčátka.Zadařilo se jim až po několikátém IVF a stejně to nedopadlo dobře.Fakt na tom světě není žádná sptavedlonost ☹

lucifirek
2. led 2011

@betys

lukza
2. led 2011

@luciiiie jééé to je super že jsi už doma vítám tě tu na z5 a už sem zvědavá na ten tvuj porod co jsis musela vytrpět ale hlavně že jste už doma už jako rodina a vítej do klubu MAMINEK protože jsi už ten svuj boj vyhrala a stala jsi se Maminka🙂) a těčím se na fotečky broučka

lukza
2. led 2011

@jezulicka já přibrala do 36 tt podrž se 23kg a rodila sem v 37ale to sem sepak už nevážila a doktor mě ale nic neříkal ono opravdu záleží na výchozí postavě jaké je.
a já měla taky že příbírala klidně 1kg týdně pak s eot zastavilo a pak zase začalo a to sem jedla uplně normálně ono aji záleží na rodiných dispozicích.a neboj ona se ta váha pak spomalí a já před těhu měla 171cm a 63kg a na začátku těhu 3kg zhodila.a tedka stále mám nahoře kg a nejdou dolu nebo tak šly dolu ale co pak Luky začal spát celou noc a začalo se s příkrmama tak náha šla zase o 2kg nahoru takže tedka mám stále 69kg.


@betys to je mě lito ten život je někdy fakt nespravedliví to máš jak tedka nevím přesně přezdívku tady ocut vím že byla lucka ale přezdívku nevím ta přece taky IVF a pak o dvojčátka přšla myslím 25týden .a ona taky tedka už vubec nebyla že?vím že měla jed do toho španělska s tou segrou .

lukza
2. led 2011

@betys jo ještě jsem chtěla napsat že taky znám holčinu co byla cca 6na IVF a pak až se zadařilo ale o dvokčátka nakonec přišla naštěstí že pak další pokus zase zadařil a tedk amá už doma pul ročního chlapečka.

jimmy1
3. led 2011

@betys ☹ to je strašný ☹ jak píše lukza, stalo se to i luccatko tady od nás...
@jezulicka váhu neovlivníš, pokud se vyloženě nepřejídáš 😉 já přibrala aspoň 28!!! kg 😲 hrůza, na konci jsem přibírala i 2kg týdně, ale byla jsem teda hodně zavodněná, měla jsem šíííílený otoky.

mrkvicka28
3. led 2011

@jimmy1 jo jo byla tekrát se mnou v porodnici na JIP už se to fakt nedslo zastvit. Uplně mě přejela husí kůže když si na to vzpomenu. A nevíte o ní někdo něco?

lucifirek
3. led 2011

Jo holky taky si na Luccatko vzpomínám.Od té doby tu nebyla.No na jednu stranu se jí nedivím. Držím jí palečky a doufám,že se jim zadaří. 🙂
JE to smutné,když tohle někoho potká.

ratatooy
3. led 2011

ahoj holky koukám že tady s Novým rokem smutníte ☹ to je hrozný když se tohle někomu stane.nedovedu si to ani představit když člověk nemůže otěhotnět tak to ještě přežije protože žádný potenciální dítě není ale když už je těhotná a pak o to přijde a začínat na novo to je hrůza.
řešíte váhu jo???já teda v těhu přibrala12kg ale potřebovala bych shodit aspoň 25kg co jsem měla už předtím 😉 ale těžkou hlavu z toho nemám ono to nějak snad půjde.musím vytáhnout orbitrek stojí v rohu chudák,kouká na mě smutně 🙂

luciiiie
3. led 2011

Ahoj,
jdu vám napsat, dokud Štěpka chrápe. Takže já vlastně v sobotu nastoupila do nemocnice, pěkně jsem si poležela, ještě přemlouvala aby prcek vylezl sám a nic. V neděli večer mi zavedli tabletu na dozrání děložního čípku nebo co a že v pondělí ráno v 8:00 začnem. Přes noc v pohodě, čípek se trošku pootevřel, tak jsme mohli začít. Zavedli mi první tabletu, začal mě pobolívat podbřišek, trošku se to zintenzivňovalo, ale nic pravidelného, v 10:00 zavedli druhou, bolesti pořád stejné, nic pravidelného nenaskočilo a cca kolem 14:00 vymizely úplně...takže nic. Tak jsem se vyspala a úterní ráno nanovo...v 7:00 tableta, naskočily bolesti, větší než pondělní a tak nějak se vracely, v 10:00 už jsem je měla cca po 8 minutách, tak mi zavedli druhou tabletu - menší a pak to začlo....bolesti jak prase (ve skutečnosti to samozřejmě nebylo tak hrozný jak to co mě čekalo), skákala jsem na balonu (žádnej účinek jsem v tom teda neviděla), doktoři pořád chodili, rvali do mě ruce aby zjistlili jak to vypadá, takže jsem i trochu krvácela. Jediný co mi fakt dělalo dobře byla teplá voda, takže jsem byla pořád nalezlá ve sprše. Cca ve 12:00 jsem měla boleti po 5 minutách, tak jsem volala manželovi, ať přijede. Nechala jsem si napustit vanu a cáchala se ve vodě (bolesti trochu menší, ale pak se mi motala hlava teda, už bych tam asi příště nelezla). Vedle na hekacím pokoji rodila nějaká baba, řvala u toho jak šílená, to mi taky celkem pomáhalo teda. Během 2 hodin jsem se otevřela na 7 cm, bolesti neskutečný, strašně jsem křičela, že už to prostě nevydržím (a to jsem předtím nadávala na tu babu vedle), strašně se mi chtělo tlačit, ale nesměla jsem, pořád natáčeli prcka, já jsem samozřejmě nemohla v klidu ležet. Pak mi připadlo, že mám bolesti snad po půl minutě, to už jsem prostě nedokázala rozdýchat, jenže malej asi nesestupoval, tak valili pro primáře, ten mi píchl vodu a že jdem teda na to. Jedna mudr mi skákala po břichu, druhej mi udělal nástřih a snažili se mi pomoct, já už ztrácela vědomí jak jsem nemohla a pak si nic nepamatuju...jen manžela jak mi drží kyslíkovou masku, spoustu lidí, zmatek, zelený pláště na sále a pak jsem se probudila na pokoji. Prý se mi ho pokoušeli tahat kleštěma ještě než mě odvezli na sál (to si pamatovat tak jim rozkopu držky asi) a udělali Štěpkovi hematom na hlavičce...proto se mu pak přitížilo a byl den v inkubátoru aby nabral síly. Dělali mu rentgen mozku a všechno je v pořádku. Jako zážitek strašnej, kdyby udělali císaře rovnou udělali by mnohem líp jak pro mě tak pro Štěpánka. Manžel nervy v kýblu. Teď už je vše za náma a připadne mi, že se to stalo strašně dávno....

luciiiie
3. led 2011

omlouvám se všem těhulím....věřte, že u vás nic podobného nenastane!!!!!!!!... 😉

luciiiie
3. led 2011
enka27
3. led 2011

@luciiiie Luci, tak to je masakr, to sis teda vytrpěla fest. Hlavně že to skončilo happyendem a teď už bude všecko jenom dobré. Štěpánek je překrásný. 🙂

Já jsem si myslela, že si přes svátky odpočinu, ale zase to byla štvanice - lítat po rodině atd. Na Silvestra jsme byli u kamarádů. Jejich 3 letá holčička v noci dostala vysoké teploty, před půlnocí jí při zábalu objevili na těle puchýřky - neštovice, takže jsme vzali do zaječích. Hodinu jsem strávila na netu, abych se uklidnila, že mimi nic nehrozí.

@betys Plánovala jsem, že si vyfotím pupík, abych se pochlubila jak rosteme, ale nějak nebyl čas,což mě docela mrzí. Nejdříve jsem měla obavu fotit, co kdyby to nevyšlo. A teď zase nestíhám...
Zítra jdeme na testy - cukrovku. Věřím, že to bude ok. Ale i tak mám obavu...víš, jak jsi psala, co se přihodilo tvé známé...je to strašné .

enka27
3. led 2011

@jezulicka Já mám zatím nahoře 5 kg. V 1. trimestru jsem přibrala tuším jenom kilo, ve 2. to jde rychlejc. Ale přiznám se, že se nevážím pravidelně, nemám úplně přehled, kolik to dělá za týden. Snažím se poslouchat své tělo a když mám hlad a chuť tak zkrátka baštím. Bez ohledu na normy. 😉

teckovanaorchidej
3. led 2011

@luciiiie ahoj maminko,
nádherný chlapeček, moc ti gratuluju, všechno jsi zvládla, jak jen to šlo a brzy se na to špatné zapomene, to mi věř. Nejdůležitější za všeho je, že Štěpánek je zdravý klučík a určitě vám bude dělat jen samou radost. Ještě jednou ti moc moc moc gratuluji, jsi PAŠÁK. 😅 😅 😅
......................a holky, prosím:
1. jaké máte kočárky? Zvažuju Casualplay, Quinny, Mura cosi.....Jané. Poradíte? Musí jít dobře složit, do terénu i do města.
2. Kdy jste tak asi měly nachystanou tašku do porodky? Já plánuju od 30 tt, přece jen po dvou SC jsem riziková.
3. Jaké používáte plenky? Jednorázovky nebo látkovky?
Já vím, že to všechno najdu v diskusích, ale zajímají mě vaše zkušenosti.
Děkuju vám za opovědi, všechny vás zdravím a vaše miminka taky 🙂 🙂 🙂 🙂

jimmy1
3. led 2011

@luciiiie 😕 teda, tak tos měla brutální porod 😕 my jsme taky skončili akutním císařem, ale takový štrapácie se nám naštěstí vyhnuly... Jsi statečná ženská 😉 co bysme pro ty naše prďolky nevydrželi, že? 😉
A Štěpánek vypadá náááádherně 😵 😵 😵 Je to skvělej pocit, být mamka, že? 😵

@enka27ať ti ten glukózovej test vyjde dobře 😉

teckovanaorchidej
3. led 2011

@enka27 ahooooooooooooooooj těhulko, jsem tě dlouho neviděla 😀 😀
Už jsme tu jen dvě, co?
A k tomu přibírání. Já normálně vážím 50 kg, po stimulaci na IVF jsem měla 54kg a objevila jsem pozit TT, teď mám 63kg. Tudíž jsem přibrala 9 kg od stimulky a celkem 13kg. Je to znát jsem malá a neohrabaná a kulatá s velkýma kozama 😀 😀

jimmy1
3. led 2011

@teckovanaorchidej
1) já byla u kočárku (Cam Cortina X3) totálně spokojená s hlubokou korbičkou, ale ze sporťáku už tak nadšená nejsem, takže jsme už koupili i golfky, hlavně kvůli cestování veřejnou dopravou je to mnohem pohodlnějsí.... takže ti asi moc neporadím 😝
2) Tašku do porodky jsem měla sbalenou zhruba od 30tt. Pak jsem v 32tt sbalila ještě jednu, měla jsem problémy s tlakem (preeklampsií) a tak jsem měla 2 varianty tašek A) jdu si lehnout do porodky a B) jdeme rodit
3) Nad látkovkama jsem chvilku uvažovala, ale opravdu jen chvilku 😀 jsem lenoch a jsem ráda, že stíhám dítko a domácnost, kdybych měla ještě prát plínky, tak nevím, kdy bych to všechno dělala 😝 a zase takový "ekolog", abych to dělala z přesvědčení teda nejsem 😝
Takže u nás jedou 100% jednorázovky a to Pampers (chvilku jsme používali i Huggies, ale Pampersky nám vyhovujou líp). A dají se koupit i za rozumnou cenu, posledně jsme velikost 4 kupovali v akci za 3 Kč za jednu, to jde 😉

teckovanaorchidej
3. led 2011

@jimmy1 Díky, ty jsi můj člověk. 😀 😀 Pleny taky budou asi jednorázovky, nejsem ani etno, alternativa nebo ekolog. 🙂 Na kočárek se mrknu a s těma taškama to vidím stejně, díky moc. 😀

enka27
3. led 2011

@teckovanaorchidej 😀 Nazdárek. Aktuální jsem asi jen my dvě, ale když se přidají holky ze snažilek bude nás tu zasej hafo. 🙂 Já sice zatím moc kulatá nejsem, asi proto, že jsem docela vysoká. Ovšem prsíčka, to ano, to mám. Pěkné mamlasy. 😀 Doufám, že tak nezůstanou.
Kočárky zatím teprve okukujeme - původně jsem měla jako favorita hluboký zn. Inglesina, tmavě modrý. Ale teď spíš zvažuju něco sportovnějšího. Budu beztak lítat pořád v teniskách, tak ať trochu ladíme. 😎 Zatím nemáme konkrétní tip.
Taška do porodnice je taky zatím ve hvězdách, pořád si říkám, že mám čas. Jen abych se nedivila.. Ale mám už něco málo do výbavičky - pidi oblečky. A podomlouvané zápůjčky postýlky a přebalováku a fusaku. Těším se, že si v práci odkroutím 2 měsíce a pak budu vše v poklidu dávat dohromady. Myslela jsem, že budu chtít všechno nové...a zatím mám většinu (krom pidi obleček) vypůjčenou. A vůbec mě to neva. Naopak se těším, že ušetříme.
Nad látkovými plenami jsem taky chvilku přemýšlela, ale nevím proč, nějak mě neoslovily, ačkoliv něco málo z etna, alternativy i eko v sobě mám.

jeany
3. led 2011

Zdravím holky v novém roce a přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a pohody. 😉
Nestíhám sem chodit.
Luciie, to jsi si tedy užila. Ještě, že jste oba už v pořádku. Štěpánek je nádherný, moooc gratuluji. Někdo má holt porod lehký a někdo si to bohužel prožije i s problémy. ☹

betys
3. led 2011

@luciiiie -teda to sis fakr užila.Někteří zdravotníci asi nemají rozum. 😠

@teckovanaorchidej -my máme kočátr Jedo,jsem s ním spokojená.Má dobré pérování,takže na naše hnusný silnice dobrý.Pěkně se houpe a Mates z něj není vytřepaný.
Tašku jsem měla asi až ve 33 týdnu.Možná později.Hlavně nezapomeň na síťovaný kalhotky-super věc.
Plínky jednorázovky.Jak píše Jimmy-kvůli času a finančně je to myslím taky na stejno.Když je prcek malinkej tak si myslím na značce moc nezáleží.Přebalu je se dost často.My jsme měli v porodnici Hugiesky,pak Pampersky,Happy,dokonce i plínky z Lídlu nebyly špatný.Teď už Matýsek spí celou noc tak na noc jedině Pampers.Ale myslím že na ten začátek můžeš nakoupit cokoliv co bude v akci.Látkový pleny mám jen na utírání a když byl Mates malinkej tak jsem ho plínkou balila do zavinovačky.Taková svěrací kazajka 😀

@enka27 -pupík určitě foť.Je to pěkná památka a jednou se tomu zasměješ.