Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
22. únor 2011

@jimmy1 že? to je celkem opruz bez ňuchňačky ☹

vodni
23. únor 2011

@jimmy1 Mně se taky ty náplasti hodně osvědčily, ale podle dr by se v těhu neměly, tak nevím 😅... Stejné info jsem našla i na netu...( http://www.profimed.cz/cs/poradna/3-pece-o-zuby... )
Známé teda nepomohly, opar se jí pod tím ještě víc zvětšil, ale já jsem byla moooc spokojená, vůbec se neudělal takovej ten mokvající strup, prostě to bylo schované a ani to není vidět 😉

luciiiie
23. únor 2011

@vodni ahoj ....paní vodníková, co vy? jak to šlape? Četla jsem, že ti vodník mával na ultrazvuku 🙂 super! 12tt...krása... 😵

vodni
23. únor 2011

@luciiiie 🙂 jj, vodníček se měl k světu 😵 Už se nemůžu dočkat na příští týden, až budu u pořádnýho ultrazvuku 😵 Jinak jsem úplně v pohodě, vůbec nic mi není 😎

luciiiie
24. únor 2011

Ahoj holky,
takže máme za sebou první návštěvu rehabilitačního centra a první cvik Vojtovky (čekají nás 3cviky), představovala jsem si cokoliv (jak tu popisovala jimmy), ale toto teda....není nic horšího než vidět vlastní dítě, jak brečí jak tur pod rukama nějaké cizí ženské a člověk mu nemůže pomoct. Jsem měla chuť Štěpána sebrat, utišit ho, ženské dát facku co mu to jako dělá a jet domů 😅 No holt to budem spolu muset nějak zvládnout, je jasný, že je to pro jeho zdraví....jsem si říkala, jak je to strašně strašný a pak jsem vešla do místnosti, kde cvičil chlapeček, který měl něco s nožičkama, měl na sobě nějaký řemínky a cvičil, tak mě hned to naše strašně strašný přešlo ☹ ☹ ☹ Máme cvičit 4x denně doma a jednou týdně budeme jezdit tam, takže celkem zápřah, ale říkala, že čím dřív nasadíme větší tempo, tím rychleji bude vše v pořádku 😉 Tohle je prý ten nejtěžší cvik. No prostě síla. chjo.
Jinak doufám, že jste všechny v pořádku, dětičky jsou zdrávy a že těhule spokojeně těhulkují...nějak se tu nic neděje.

jimmy1
24. únor 2011

@luciiiie zvykneš si 😉 nic jiného nám stejně nezbývá. Já už se teď musím skoro "smát", i když je to síla jak se Martínek rozčiluje, když cvičíme...čím je větší, tím je to náročnější ho v té správné pozici udržet. Ale je fakt vidět pokroky den ode dne, takže mu nic "neodpustím" a cvičíme tak jak máme.
Ono to ty děti FAKT NEBOLÍ! jen se rozčilujou, že je to nutí dělat něco, co by sami nedělali. A 100x lepší, když se rozčiluje a dělá to co má, než kdyby při cvičení ležel bez odezvy.
Pravděpodobně máte cvik na reflexní otáčení? Tlačí se bod pod prsem??
Mooooc držíme pěstičky, aby vám to cvičení šlo a pomáhalo.

luciiiie
24. únor 2011

@jimmy1 zvyknu, to je jasný, já jen, že jsem si připadla jak v jiříkově vidění, chápeš. 😅 chudák malej. Zatím nám ukázala ten nejtěžší cvik, Štěpka leží na bříšku, a pracuju mu s rukou a bodem co má u loktu.No jsem z toho paf. Doufám, že nám to půjde rychle a nějaký pokroky nastanou co nejdříve 😀 Díky za podporu ;)

mrkvicka28
24. únor 2011

@luciiiie luci neboj to zvládnete my to taky cvičili jak reflex plazení tak reflex otáčení se dvěma ted už máme jen jeden cvik takže je to dobrý. My to cvičili od narození takže kluci už jsou vcelku zviklí a je pravda že čím dřív se začne tím líp.

luciiiie
24. únor 2011

@mrkvicka28 Taky jste cvičili, jo? zvládnem, musíme 😉 a jak píšeš, čím dřív, tím líp...

teckovanaorchidej
24. únor 2011

jéje, ahoj holky, můžu se zeptat, proč se cvičí? to u každého mima? nebo podle Apgar skóre?

teckovanaorchidej
24. únor 2011

když byla dcera novorozenec před 14 lety, tak měla jen 2450g a 45 cm, narozená ve 35 tg.
Chtěli abych s ní taky něco cvičila, jen doma a dali mi nějaké léky na podporu a vývin mozku. Naše dětská řekla ať to hodím do koše a chodím s ní ven na procházky. A cvičení šlo taky do .....Dneska závodně hraje florbal, plave, gymnastikuje a pohoda. Jak to čtu od Luci, tak nevím, asi bych taky mimino sebrala, dala facku a šla. Ale když to musí být, tak se to asi musí přežít..

mrkvicka28
24. únor 2011

@teckovanaorchidej to se necvičí kvůli fyzické aktivitě,ale kvůli správnemu rozvoji mozku není to skutečné cvičení jen sltačuješ reflexní body aby se upevnovaly mozkové dráhy které nestihly dozrát v děloze. Cvičení ,ale předchází vyšetření neurologem.

luciiiie
24. únor 2011

@teckovanaorchidej on si nám totiž Štěpka oblíbil jen jednu stranu a pořád nám na ni točí hlavičku, víš..mohly by se mu tím pádem zkráti šlachy nebo co na druhé straně, takže musíme polohovat (což moc nejde, (i když se snažíme o sto šest), protože má strašnou sílu a všechny překážky mi prostě zboří) a teď budem i cvičit. Jak píšou holky, ono je to nebolí, jen se jim to nelíbí, protože by to sami od sebe nedělali. Jsem si s tou fackou dělala srandu, mě ho jen bylo strašně líto ☹ On to zmákne, musí, přece pak nebude chodit celej život s hlavou nabok 😀

betys
24. únor 2011

@luciiiie -to se brzo spraví.kamoška cvičí s Honzíkem 4x denně 5 cviků-ale on je na tom dost špatně.Říkala že Honzík nejlíp cvičí když je naštanej-to prý nejlíp zabírá.Štěpula zabojuje a brzo nebudete cvičit 😉
A nám zřejmě nastanou perné chvilky.matýsek si dneska poprvé sám stoupl u křesla.takže nás asi čekájí první přádné pády.Je to lumpík,sedat si nechce ale rovou na nohy.A dokonce nám to na požádání předvedl asi 5x za sebou-snad se unavil a bude dobře chrnět 😀

lukza
24. únor 2011

@luciiiie začátky jsou hrozné ale zvládneš to za chvíli to budeš dělat prostě rutyně alre budou aji těžké chvíle a kolikrát denně cvičíte a jaký máte tedka cvik tedka asi máte na zádech že?posílám hodně sil a já s Lukym cvičila před jídlem ale tak aby nebysl uplně hladný a pak hned dostal mlíčko a bylo to v pohodě jo a já teda civčila v bodyčku dítko se lépe cítí .a uplně mám v živé představě když sem byla poprvé na rehabce a ukazovala mě cvik a jak malý strašně plakal taky sme měla chut jí ho vyrvat a utéct a mě teda skoro tekly slzy s ním.ale opravdu jak uvidíš že mu to pomáhá hned pujde civčení lépe
tedka sem se dočetla že cvičíte 4xdenně a cvik na bříšku te je nejhorší takže pak už budou cviky v pohodě 😉

lukza
24. únor 2011

@betys jééé už stojíte🙂)) paráda mě taky tak kuky nějak poprvé stoupnul ale přitom mě nelozol ani sám neseděl ,ale vše začal pak hned dělat prostě si stoupnul pak hne dzačal obchízet a pak až lozit a sedět to vše zvládnul za 14dní

betys
25. únor 2011

@lukza -náš lump taky sám nesedí.Pořád se kymácí.Plazí se už hodně rychle-nejraději směřuje tam kde je dlažba a když mu zatarasím cestu tak je řev.
Dneska zase v noci špatně spal a chvilku po snídani jsem ho zase uložila.Pořád se nějak po tý nemoci nemůžeme srovnat 😒

jezulicka
25. únor 2011

ahojte holky, chci se zeptat jak jste byli na vyšetření cukru mohli jste si vzít sebou čaj a vypít to s tou glukozou nebo se to musí dávat do vody,?některé holky psaly, že si to donesly a vypily to v tom čaji tak se ptám vás... 😝

jezulicka
25. únor 2011

a jak se jde na to sono srdíčka to vám řeknou hned výsledky?

mrkvicka28
25. únor 2011

@jezulicka my taky byli na sonu a dr ti rovnou řekne co tam vidí.

jimmy1
25. únor 2011

@jezulicka ahojky, v laboratoři kde jsem byla já jsem rovnou dostala šííííleně sladký čaj 😉 takže záleží kam půjdeš, lepší je se zeptat přímo tam na místě. A na sonu srdíčka jsme sice nebyli, ale když je to sono, tak dostaneš rovnou výsledek do ruky 😉

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 aha a já myslela , že na to sono chodí všichni ne?nebo to záleží na gynekologovi,jaký má utz , že to třeba udělá sám v ordinaci?

jimmy1
25. únor 2011

@jezulicka není to standardní vyšetření, neplatí se za něj náhodou?? My jsme byli na podrobném UTZ naposledy v 21tt na Veveří u Dr. Vlašína 😵, pak už mi dělal utz jen v 30tt můj gyndr. a pak až v porodnici (tam teda mockrát kvůli mým potížím).

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 ty tak to nevím mě doktor hned říkal že ted mám jít na vyšetření srdíčka a další týden na ten cukr.Neříkal nic že by to bylo nadstandartní...tož já nevím...já tam vlastně jdu ve 23tt.

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 a jak si byla v tom 21tt na tom utz tak pamatuješ si kolik měřil a vážil Martínek?

jimmy1
25. únor 2011

@jezulicka tak jsem ti to dohledala, kopíruju co jsem psala tehdy holkám 😉
Náš Martínek měří asi 24 cm a váží skoro 350 g. Je malinko větší než je průměrné, ale ani já ani manžel nejsme žádní mrňousci. Bylo to v 20+3tt.

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 jo tak já byla ve 21+4tt a malá měla 25cm a vážila 350g taky a tak to je v normě ..a kolik Martínek vážil když se narodil?holky mi psaly že jak byly v tom 21tt tak vážilo malé 400g tak sem se lekal jestli nejsme moc malí ale to by doktor řekl že?

jimmy1
25. únor 2011

@jezulicka při narození byl Marťula přímo vzorové mimi 52cm 3450G.

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 se dívám na tvoje fotečky Martínek je sladký a řekla bych že je dost na tebe podobný že?pěkný bobíšek usměvavý...

jezulicka
25. únor 2011

@jimmy1 no tak úplně super míry 😀