Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
12. bře 2011

Tak já hlásím že u nás všecno dobrý.?atýsekje úplně v pohodě a fakt se nikde neobjevila a ni boule ani modřina.
@jimmy1 -rošt byl o patro výš nad spodkem.Ale už to valilo úplně dolů.
Matýsek dneska měl první exkurzi na dvoře.je krásně tak byl omrknout králíky,morčata,všechno tátovo nářadí.Máme dvůr krytý ze všech stran,takže je tam teploučko a od nikud netáhne.po obědě ho zkusím dát na chvilku ven s chodítkem.máme všude dlažku tak bude jezdit jak závodník 😀

luciiiie
14. bře 2011

Holky prosím vás...bude jaro, může mi některá poradit, kdy schovat zimní fusak? Máme beránka... Kolikrát už je kolem těch 15 stupňů...máme ještě jeden - jarní, ten je jen z flauše..není ještě brzo? ☹((

jimmy1
14. bře 2011

@luciiiie tak přesně tenhle problém "řeším" zrovna taky ☹ máme zimní fusak od emitexu, v něm je teplo jako pra.e 😝 ale zase bez něj... no nevím nevím 😖 zatím to dělám tak, že odepínám ten vrchní díl a má tak vlastně jen podložku pod sebou a zakrývám ho dekou.
Ono je to počasí teď pěkně ošemetný, na sluníčku krááásně, ale foukne vítr a hned je kosa. Nebo když jedem ráno tak je třeba lehce nad nulou a odpo, když se vracíme, tak je přímo vedrooooooooooo.
To jsem ti teda poradila, viď 😀 😀 😀

luciiiie
14. bře 2011

@jimmy1 😀 😀 😀 rada k nezaplacení 😀 😀 😀 né jako fakt, přesně jak píšeš, na sluníčku paráda,ale vítr je teda občas studenej... zkusím ale už ten jarní, Štěpku víc obleču a kdyžtak ho zas vrátím zpátky...on ten beránek je hóóóódně mohutný...jinak to máš fajn, mě ten vrch oddělat nejde :-/

luciiiie
14. bře 2011

a zas je teda fakt, že my jezdíme ven až k tomu polednímu, kdy je hezky teploučko 😉

lucifirek
14. bře 2011

No koukám,že máme stejný problém vševchny,člověk má strach,aby prckovi nebylo zima. Ale zase když jsem ho dost oblíkal,tak byl splavenej a spocenej. Ty dětičky jsou ted schovaný v kočárku. Luci obvzlášt Štěpánek je chráněnej. Fusak bych teda nechala,aby mu bylo teplo odspoda. Jen mín oblíct. Já ted dávám malému jenom bodyno,tričko a teplejší mikinku. Rukavičky mu nedávám,chce si hrát s hračkama a když mu sahám na ruce,tak je má vždycky teploučké.

lukza
20. bře 2011

Ahojky holky jak se tu všechny máte co dětičky jsou zdravé? a co naše těhulky jak se cítíte ?
doufám že se máte všechny dobře a tak jako já už nedočkavě čekáte na teploučko🙂)) už mě to oblékají nebaví.

teckovanaorchidej
21. bře 2011

ahoj holky, mám se dobře a hlásím, že nezbedný plod se konečně obrátil do správné startovní pozice 😅 😅
hurá, už nemám pocit, že mě chce roztrhnout vejpůl 🙂 🙂 🙂 🙂
všem děťátkům do jarních dnů hodně sluníčka a konečně už teplo
Jo a mám dotaz, kupovaly jste dopředu odsávačku MM? A měly jste elektrickou?
Díky

lucifirek
21. bře 2011

@teckovanaorchidej 😉 🙂

betys
21. bře 2011

@teckovanaorchidej -odsavačku jsem nekupovala předem.V porodnici mi půjčili a pak jsem si jí koupila.Měla jsem půjčenou od sestřenice ale ta mi nevyhovovala tak jsme si pak v bazaru koupila od Aventu.Ale je dobré ji mít vyhlídlou nebo někde domluvenou.Bohužel se nedá předem poznat jestli kojení půjde nebo ne.
Máš hezký termín porodu-taky jsem měla tohle datum.Ale Matýskovi se to nějak nehodilo 😀
V tomhle počasí je to hned veseljší.Chodíme ven.Matýsek může po dboře běhat v chodítku.Příští týden půjdeme na 10ti měsíční prohlídku-toto letí 😉

lukza
21. bře 2011

@teckovanaorchidej super že mimi je už připraveno jak má být a k odsávačce já jí dopředu nekupovala také mě v porodnici pujčily a pak hne dpo příjezdy domu mě jí manža zajel koupit potřebovala sem jí

jimmy1
22. bře 2011

@teckovanaorchidej odsávačku jsem dopředu neměla, ale vzhledem k tomu, že se mi Martínek nepřisával, tak jsem ji kupovala na cestě z porodnice domů rovnou na Obilňáku v lékárně a používám ji doteď 😉 mám elektrickou MEDELA SWING, absolutní spokojenost 😉
A super, že se prďolka umoudřila a otočila se na "netopýra" 😎

Za chvilku vyrážíme k holiči, budu mít staro-nový sestřih a snad se nechá ostříhat i Martínek 😝

teckovanaorchidej
22. bře 2011

holky, děkuju za rady, jj už je na netopýra a mě se ulevilo 🙂 🙂
nerodily jste někdo v NMB na Polní?
Dokupuju důležité zbytečnosti v lékárně a už se těším, až malou uvidím. 🙂
Tak hezký jarní den všem 🙂 🙂

lukza
22. bře 2011

@jimmy1 teda holka taky furt odsáváš 🙂)) já se to furet už snažím ukončit ale jaksi se mě do toho po jedné stránce nechce ale přeced jen se chceme začít naplno snažit tak bych už měla ale jen se dokopat jen nevím zda mě teda kuky vezme UM na milost když na něho není zvyklí.jééé ty budeš nová.-))


@teckovanaorchidej a co jak se těší dětičky starší taky se těší na miminko🙂)

teckovanaorchidej
22. bře 2011

@lukza jj, už se jim zdá, že to dlouho trvá
a já mám najednou pocit, že to nějak rychle uteklo....

jimmy1
25. bře 2011

Ahoj holky, přidávám fotečky před a po stříhání našeho prďolíka Marťulíka 😵 😵 😵

lucifirek
25. bře 2011

@jimmy1 no teda ten je rozkošnej,naprosto k zulíbání. 🙂

betys
26. bře 2011

@jimmy1 -to už je chlapák 😀
Holky nemáte pro mě nějakou radu ohledně větší autosedačky?Dneska jsme to trošku omrkli v Olympii.Líbí se mi-nevím značku ale má to takový to polohování když třeba prcek usne že se to trošku položí.Myslíte že je nutný kupovat nějaký "super známý" značky? Díky za rady 😉

ivetule
26. bře 2011

@jimmy1 Martínek je naprosto úžasnej. Moc mu to sluší. 🙂

lucifirek
27. bře 2011

@betys ahojky,taky ted řešíme sedačku a je toho tolik,že člověk neví. Mě se moc líbí od Kiddy (ty jsou teda moc drahé) a Cybexu Pallas ty s pultíkiem. Cybex bych brala. A když vezmu klasiku Tak Romer Britax a nebo od Zopa Carrera,ta je i přijatelná cenově a srovnatelná s tím Romerem. Na veletrhu jsme zkoušeli dát Kubu do té sedačky s pultíkem a líbilo se mu tam.Jen nevím,jak dlouho a kámoška právě říkala,že je zase blbý,že když dítě usne,tak si nemůže dát ručičky podél tělíčka. Tak nevím,jeslti nekoupíme klasiku s pětibodovým pásem. A taky jsme koukali na to polohování do lehu a ono to je stejně teda jenom trošku,aspon u těch 9-36kg. A asi koupíme 9-18,9-25 a tu větší koupíme později. Protože to je cca do čtyř let. A ta do 36 uvádí do jedenácti a pochybuju,že by ta sedačka s dítětem tak dlouho vydržela.

jimmy1
27. bře 2011

Holky, děkujem za pochvaly Marťulíka 🙂
@betys my máme sedačku Romer King (9-18kg) vycházela dobře v testech, tak ji děda koupil. A jsme s ní spokojení, taky se dá trochu napolohovat, aby při spánku nepadala hlavička 😉

betys
27. bře 2011

@lucifirek -my chceme tu polohovací.Kamoška si to chcálí.S tím pultíkem rozhodně ne.myslím že by to Mates stejně nevydržel tam tak sedět.Slečna nám v obchodě ukazovala že ty do 36 kg jsou skoro stejně široké jako do 25 kg a že se tam pak stejně už ditě nevejde-jako zadkem.A velkej už pak může mít tu rozkládací co se z ní dá udělat jen podsedák.
Dneska máme 10 měsíců 😀

lucifirek
27. bře 2011

@betys asi tak,myslím,že 11 leté dítě v sedačce rozhodně sedět nebude. No Kubovi se v té s pultem líbilo,ale záleží,jak dlouho.Asi zůstaneme u klasiky. A jakou tu sedačku jste si vybrali? Jako značku? Já pořád váhám. A velká gratulace k 10ti měsícům. Šíleně to letí,že? Přijde mi to neskutečné. 🙂 A ty co jsme viděli jdou napolohovat na spaní,ale jen mírně.

lucifirek
27. bře 2011

@jimmy1 nám se zase líbila tato sedačka Romer -Britax http://www.mall.cz/autosedacky-9-36kg/britax-ev...

iveta11
27. bře 2011

Ahoj holky,
vidím, že tu řešíte autosedačky. Na podzim jsme to taky řešili a koupili jsme autosedačku Caretero Diablo XL, která je od 9 do 36kg. Chtěla jsem polohovatelnou, aby v tom malá mohla spát, taky se u ní dá nastavit výška hlavy. Jsme s ní spokojení, koupili jsme ji přes aukro, ale dívám se, že už je i u nás v obchodech přes internet celkem k mání. To na podzim ještě moc nebylo. Mají moc hezké barvy, my máme tu červenou. Jo a taky mají tu stejnou, ale není XL a ta je do 25kg.

luciiiie
28. bře 2011

@jimmy1 jéééé Martínek je naprosto božííí!!!!!!!!!!!

luciiiie
29. bře 2011

Ahoj holky,
dnes jsme měli 3 měsíční prohlídku a máme: 5560 gramů a 63 cm. Do každé noženky dostal 1 injekci (nechávali jsme synflorix) a pádili jsme domů. Všechno to hezky zvládl a moc neplakal. Příští sobotu máme vítání občánků.
mějte se hezky a užívejte sluníčka... 🙂

enka27
29. bře 2011

Ahoj holky, tak vás konečně zdravím z MD a dnes konkrétně 1. den 9. měsíce. Dnes jsme byli na kontrole, poprvé na monitorech, pěkný buchot. 🙂 Mimi se zatím na svět nechystá, vše je ok. Funím jak el fuňo, začínají mi natékat nohy i ruce, takže něco ve stylu slona, ale to už se nějak zvládne. Ještě trochu pracuji, ale už je to mnohem větší pohoda. Taška do porodnice ještě není kompletní, stejně tak výbavička, ale věřím, že mi mimčo ještě dá nějaký čas, abych vše zvládla připravit a když ne, tak se holt chopí iniciativy tatínek. Kočárek (inspirovala jsem se tečkovanou - objednali jsme teutonii) taky nejspíš dofrčí až po porodu, takže taky veselé. No nic.
Mějte se všechny moc fajn a zatím....

mrkvicka28
29. bře 2011

@enka27 jé a já mám dneska poslední den mateřské od zítra už rodičák.
Jinak jsme ted s klukama prodělali pěkný zánět průdušek( 14dní) měli antibiotika to bylo ještě v pohodě ,ale inhalátor už byl horší kluci se bránili a řvali jak lvi navíc se nesměli válet furt jen vezvýšené ploze takže kočárek nebo lehátka.. Ted už máme léky vysazené a na kontrolu jdem v pondělí tak snad už to bude ok.

lucifirek
29. bře 2011

@mrkvicka28 teda zánět průdušek nezávidím.Mě stačilo,když to měl Kuba,takže jednou .A ty to máš trojnásobný. No mazec. Inhalátor byl vždycky boj,šílenej,řev a spouzení. A dostali jsme dost léků a nesměli se brát zároven. Takže si to dovedu představít. Teda fakt tě obdivuju,jak to zvládáš.