Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

vodni
6. zář 2011

Ahoj, tak nějak připravuji poslední úpravy, a chci se zeptat na "noční akce" - nejdřív se přebaluje a pak kojí nebo naopak? A trochu blbej dotaz, jak jste řešily použité plínky? Teda abych byla konkrétní, postýlka bude v ložnici, na akci vezmu Vodníčka přebalit do obýváku, no a pak se mi nebude chtít běžet se snad už usínajícím prckem v náručí do kuchyně ke kýblu 😀 ale zdá se mi to jako vyhozené peníze používat nějaké ty speciální odpaďáky... nebo měly jste je??? V novém bydlišti už to mám perfektně namyšlené, ale tady budeme muset trochu improvizovat...

mrkvicka28
6. zář 2011

@vodni v noci přebaluj jen pokud bude prcek pokakaný,jinak ho zbytečně probereš. Plínky to v pohodě vydrží celou noc. a pokud budeš muset v noci přebalit tak si prostě v obyváku nech na noc nějakej kyblík s víkem ( třeba od pracího prášku s Lanza) a ráno vyneseš. A nebo jestli máte balkon tak hod plinku na bylkon a ráno je uklidíš.

jimmy1
6. zář 2011

@vodni my máme na použité plínky v ložnici u přebalováku plastovej koš s víkem, do kterého dáváme sáčky a do toho plíny, ale jestli se povede a budu znovu těhu, tak si koupím ten spešl odpaďák, ale ten, do kterého se nemusí kupovat spešl sáčky 😝 A když už přebalovat v noci, tak prvně přebalit a pak kojit.

mrkvicka28
6. zář 2011

@jimmy1 tak když budeš znuvu těhu tak dej vědět já koš naplínky mám s víkem modrý s kačenkou za 9 měsíců už snad budem bez plínek tak ti ho ráda přenechám. A pach teda zadrží úplně supr 🙂

teckovanaorchidej
6. zář 2011

@vodni já přebaluji před kojením - u novošků to bylo tak, že pokaknutí byli před každým kojením, přebalovák mám v obýváku a u něho plastový koš - pandu, v něm igelitový pytel. BTW, zas tak nějak moc ti kojení novošci nesmrdí a maminkám už vůbec 🙂

vodni
7. zář 2011

Kočky díky!!!! @teckovanaorchidej pandí koš, to je něco pro mě 😀 (hned druhý favorit za žábou 😀 ) O smrdění ani tak nejde - spíš ti naši kočičáci, aby to nevyhrabali a nenosili po bytě - ti by toho byli schopní 😎 .

vodni
7. zář 2011

@teckovanaorchidej ty jo, oni maj i tu žááááábu 😀 😀 😀

drndapetka
8. zář 2011

Ahojky,

tak nesu zprávičky od @vodni 😀 Brzy ráno v 5:13 mi poslala sms, že jí praskla voda, stahy že zatím nemá, ale valí do nemocnice 😉 Mám jí prý omluvit absenci
😀
Posílám jí hodně štěstí, ať je porod rychlý, nekomplikovaný, a už se na vodníčka těším
😉

drndapetka
8. zář 2011

Tak už jsou na porodním boxu, tak vodníček bude o 2 dny na světě dřív 🙂

lucifirek
8. zář 2011

@vodni to jsou super zprávičky. Přeji štěstíčko,at všechno proběhne hladce a bez komplikací. A těším se na miminko🙂

teckovanaorchidej
8. zář 2011

@vodni ať máte super porod a jste oba zdraví, mám úplně husí kůži......těšíme se na vodníčka

betys
8. zář 2011

@vodni -hlavně ať všechno dobře proběhne a jsou oba v pořádku 😉

drndapetka
8. zář 2011

Tak je to tady, máme další miminko 😵

"V 11h. se narodil Vodníček 2875g ,48cm. Byli jsme šikovní, žádný nástřih ani šití ! Žádné problémy,půl hod po porodu jsem se najedla a chtěla jít po svých na pokoj" 🙂

Holky, popřála jsem jim oběma za nás všechny hodně zdravíčka a vodníčkovi šťastný vstup do života
😉
Jupíííííííí 😵

luciiiie
8. zář 2011

@vodni móóóóóóóóc gratulujeme!!!! jste šikulky! hodně zdravíčka pro oba dva a Vodníčkovi do života jen to nej! 🙂 😵 😵 😵

betys
8. zář 2011

@vodni -super.Moooc gratulujeme a hlavně zdravíčko... 🙂

mrkvicka28
8. zář 2011

@vodni tak to je supr ted hodně zdravíčka a zž se těšíme na fotečky

lucifirek
9. zář 2011

@vodni gratulace veliká. Vy jste teda šikulky. At jste zdraví a Vodníček vám dělá jenom samouradost🙂

drndapetka
12. zář 2011

Holky, tak mám zprávy od Vodni....Bojují se žloutenkou, takže zůstávají zatím v nemocnici ☹ . Máme na ně moc myslet....Prý je žloutenka zaskočila moc brzo po porodu, a hodnoty naskočily moc vysoko, takže ho neměla ani v pátek a sobotu u sebe, byl na fototerapii.Kojí prý až od včera, že byl spavý a tím jak nepil , tak se jí mlíko dřív nespustilo, do té doby co 2hod stříkačkou umělým. Teď kojí hodně, ale tím přechodem klesla váha ☹

betys
12. zář 2011

@drndapetka -moc Vodni pozdravuj.Určitě se to brzo spraví.Když ségra porodila Barbotku taky měli silnou žloutenku a dali jí fototerapii na pokoj-takový zářič se spacím pytlem ve ktrém byla Barborka oblečená.Byly pořád spolu a ségra mohla kojit.
Nás trošku trápí chození.Matýsek se nějak nechce sám rozejít.Pořád jen s oporou.Už jsem se ptala i Dr. a ten mi řekl že do 18 měs.je to pořád dobrý,pak by se to začalo řešit.Vypadá to že bude mít Mates plochý nohy,budeme muset dávat vložky do bot.No když jen to tak by to nebyla žádná hrůza.

jezulicka
12. zář 2011

Ahoj Holky, chci se zeptat malá mi začala při ležení na zádech točit hlavu na jeden bok...nevím jestli je to normální?nemáte některá zkušenost s tímto?mám i fotku ve fotoblogu tak se můžete na ní mrknout...díky moc..
a Vodní mooc blahopřejeme a přejeme hlavně hodně zdravíčka a at jste štatní..a jak se vlastně jmenuje vodníček?

lukza
12. zář 2011

Ahojky holky

@vodni mooooc gratuluji a hlavně přeji do života jen to nej nej a hlavně hodně zdravíčka.

a jak se jinak holky máte doufám že dobře a všeci jste zdraví aji s prdolama u nás vše dobré až na to že mimi v bříšku žu začalo hodně naléhat na cesty takže mám odpočívat co to jde polehávat a bduu doufat že nezačne více aby se nezačali otevírat cesty a nezačal porod je to ještě brzo tak nám držte pěstčky at se mimi umoudří a ještě je v bříšku co to pujde ale já teda hend řekla doktorovy že dřív jak v 37týdnu rodit nebudu že nemužu za 14dní zvedáme barák na podkrový takže mimi musí ještě prostě být v bříšku co to pujde.naštstí mě moc pomáhá mamka takže se jen trcohu omezit a určitě to zvládneme.

lukza
12. zář 2011

@jezulicka amlá je krásná a mylsím že ta hlavička není nic hrozného mě to kuky taky dělal hlavěn neměj vyvýšenou postýlku atd.to pak mimča nutí se tak naklánět oni to vyrovnávají aby neměli pocit že sjedou tak mě to řekly na rehabilitaci když sem s lukym chodila cvičit ale určitě bych to pak řekla doktorce jako nic jí není ale aby si neničila zadička kdyby to dělala moc často ale je užasná

jezulicka
12. zář 2011

@lukza díky za odpověd , ale malá je ted hodně zahleněná chrčí, má i kapky od doktorky a právě ona říkala at ji trochu zvýším postýlku protože hrozně chrčí a blbě se ji ted dýchá..tak myslím, že to mám snížit...??

lukza
12. zář 2011

@jezulicka néé tak to nesnižuj to musí mít vyvyšené a nezačala ti to dělat po tom co je zvedlá postýlka?pokud ano tak se neboj jak jí pak snížíš tak se to zase upravý ale jestli je zahleněná musíš jí mít nahoře at jí to pěkně steká a netrápí jí hleny

vodni
17. zář 2011

Ahoj mamči, moc děkuji za gratulace 😵 porod byl opravdu úžasný, šlo to tak neuvěřitelně rychle a dobře, že jsem z toho ještě teď paf 😉 Pak jsme se trošku potrápili, no ale už je dobře 😵
A mám klasicky opět pár dotazů 😉
- mlíka mám nakonec STRAŠNĚ moc, musím před kojením na radu sestřiček z porodky i odstříkat, doslova mi to crčí jako vodotrysk 😀 A malý se pak hůř přisával... Prosím kdy se to tak nějak ustálí jak všude píšou podle potřeb miminka? Když ho kojím, tak jsem většinou mokrá celá já i on... 😅
- nemáte nějaký tip, tak naučit malýho, aby se nebál být nahý? Je jinak moc hodný, ale když ho chci přebalit atd., tak prostě nesnese být nahatý a strašně vyvádí.. V noci si o kojení řekne pomlaskáváním, takže by manžela snad ani nevzbudil, ale jak ho začnu svlíkat, tak je vzhůru asi celý barák...
- loupal se vám některé prcek? Dr říkala, že je to normální (nejřív se dlouho máchal ve vodě, pak ho celkem dlouho svítili na fototerapii...), ale nikdy jsem něco takovýho neviděla, tak nevím, kdy to tak přejde?
- ještě takový ... ehm ... žinantní dotaz 😅 - máme cvičit svěrače, např. přerušovat tok při močení, mně to ale vůůůůbec nejde, trvá to chvíli nebo už mám trojčit?

jimmy1
18. zář 2011

@vodni ahojky 🙂 ad mlíčko to by se mělo upravit během šestinedělí 😉 ale aby tě pak nevystrašily růstové spurty, koukni na to kdyžtak někde na netu, už si to nepamatuju, kdy přichází...
Loupání je normální, Martínek se taky loupal hlavně na hlavičce, kdy to přejde je individuální (to jsem ti pomohla, viď 😝)
na úpravu po porodu a těhu je šestinedělí, zkoušej a když to bude zlobit i po šestinedělí, tak pak je čas na trojčení 😉

teckovanaorchidej
18. zář 2011

@vodni svlíkání - zkus spací pytlík - noční košilku - nesvlečeš, jen spodem strčíš ruce a rychle přebalíš 😀 třeba bude klid, nebo ihned přikrýt plenou, či osuškou, nebo přímotop, je malušký, může mu být zima, ještě ta termoregulace není dokonalá, nebo jestli dáváš dudlík, nakápni trochu MM na dudlík a šup do pusinky, chviličku to pomůže
loupala se, to je normoš, my taky foto, natírá se to a dobrý
svěrače, jj 6 ti nedělí, na úpravu 😉 , manžel někde načetl, že na ÚPLNOU rekonvalescenci po porodu je třeba 9 měsíců, stejně jako těhotenství 😎
Pohlaď za nás vodníčka 😅

teckovanaorchidej
18. zář 2011

@vodni to množství mléka, mno, ustálí se tak do 3 měs, aspoň u nás, načti si ty růstové spurty, jak píše jimmy, existují sběrače na druhé prso, když teče moc, ale to jsme nevyužily, nebo zabalit do plínky, když prsní vložka nestačí,v noci jsme mokré taky 😀

vodni
18. zář 2011

@jimmy1 díky moc 😉 nám se loupou hlavně nožičky a ručičky, i když dnes to už vypadá zase lepší. S mlíkem jsem se dívala, že se dá i zamrazit, ale nějak nevím, jestli je to dobré, ještě to nastuduju 😉 ale je mi líto to odstříkané vyhazovat... (mimochodem, odsávačku nepotřebuju, stačí se dotknout a už to jede 😀

vodni
18. zář 2011

@teckovanaorchidej Díky 😉 zkusím, dudel zatím nedávám, ale uvdivím co zabere... Při kojení taky zatím balím do plínky. Říkala jsem si teda, že bych nějaké to mlíko uchovala pro krajní nouzi. Vlastně první bude už v úterý, kdy mám jít do porodky na kontrolu, tak tu chci babičce nechat nějakou zásobu, kdybych se zdržela a vodníček měl hlad. Už chudák prodělala školení jak krmit stříkačkou, malý je na to zvyklý z porodnice, flašku zatím dávat nechci...
Jo a hele, jak je to se sterilizací? Teda - vyvařím v kastrolu, a pak když to nechám uschnout na vzduchu, tak to je přece zase ta sterilizace fuč ne?