Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
27. črc 2010

@kveta jj rourku naolejuješ a zavedeš cca 2cm my jsme rourokovaly skoro pořád a jakmile to jendou zvládneš tak to je pohoda hlavně když vidíš že se prckovy krásně uleví.
A líh koupíš už hotový jak píše betys.

@betys tak to máte supr aspon si budou moc spolu hrát to vám vyšlo nádherně a mamka je už doma nepracuje muže furt pomáhat a ta bydlí taky poblíž?

@pampeliska36 mrkvička mylsím zatím nic zdá se mě že to má naplánovaqné nazítra ona se určitě pak hned ozve,a jak to vypadá s tebou co embrijka bojují kdy bude ET?

pampeliska36
27. črc 2010

@lukza ahoj 🙂 ja jsem byla dneska na ET 😀 mam v brisku dve krasne blastocysty a jeste dalsi 4 blastocysty mame v mrazaku
... a co u vas? uz je to lepsi s ouskem?

betys
27. črc 2010

@pampeliska36 -super,tak ať se pořádně zahryznou 😀
@lukza -mamka ještě chodí do práce ale teď marodí po operaci a my bydlíme s našima.
kveta-ale kdybys tu naši mamku viděla jak se na ten kočárek těší.Je 12 dní po operaci,tak si nemůže Matýska ještě pochovat.Dávám jí ho jen na klín když sedí v křesle.Ale ukecala v nemocnici Dr.aby mohla jít o den dřív domů za náma.A zrovna o ten den se minula se ségrou která tam pak rodila.Kdyby si mamka počkala mohla vidět Barborku jako první a nebo dokonce jít se ségrou rodit 😀

lucifirek
27. črc 2010

Lukzy ten drobeček za to opravdu stojí. A to trápeníčko se snad brzo spraví. Je to miláček a dělá nám radost,jinak je strašně moc hodnoučký. Už si to bez něj nedovedu představit. Je to miláček. 🙂 Snad už lukášek bude zítra zdravý a budete moct konečně ven. Uplně ti věřím,jak to musí být doma nuda,venku člověk zabije aspon trochu času.

Kveta líh se používá tak jak je 60% .

drndapetka
27. črc 2010

Ahojky holky, tak dneska jsem začala se stimulkou 😀

Mám takovej ( možná hloupej ) dotaz 🙂 Jak mi dneska dělali katétrem tu průchodnost čípku, bolí to tak pak i při ET? 😕 😅 Bylo to dost nepříjemný.....i když to tedy trvalo jen pár vteřin, tak bych to nechtěla při ET znovu zažít 😒

luciiiie
27. črc 2010

@drndapetka nééé neboj 😉 To je jak klasický vyšetření, nebolí to 😉

lukza
27. črc 2010

@drndapetka počkej katetrem se nedělá pruchodnost čípku né?katetrem si jen změří jak máš velkou dělohu a oměří si kam dají embrijka snad se neplatu já teda katert necítila vubec a při ET mě bylo jen nepřijemné jak tě dole roztáhne ale to je jak u normální prohlídky ale jinak transfer nebolí vubec neboj

betys
27. črc 2010

@drndapetka mě dělali průchodnost ale ne čípku-bylo to hodně nepříjemný,bylo mi z toho zle celý odpoledne.ET už je v pohodě,to nic necítíš.Já osobně jsem to obrečela-štěstím že už jsme došli tak daleko 😉

lukza
27. črc 2010

@betys jéé gratuluji dneksa máte přesně 2 měsíce ty jo to ale letí 😉

lucifirek
28. črc 2010

Holky teda toto letí,Matýskovi bude dva měsíce a nám v sobotu čtyři týdny,to snad není ani možný.
Nám dneska neteče voda,nikdo na nic neupozornoval,tak asi nějaká havárka. Teda to takový nezvyk,bez vody,nemáme tu ani trošku vody,tak budu muset asi zajít do obchodu aspon pro vodu na pití.

betys
28. črc 2010

@lucifirek -to mi naštěstí máme doma svoji studnu.Horší je to bez eletriky,tu v obchodě nekoupíš 😀

@lukza -včera jsme byly na výcházce a kdo nakoukl do kočárku tak se ptal jestli jsou Matýskovi 4 měsíce.Už se těším až je položíme s Barborkou vedle sebe. 😀
Dneska v noci trochu kňukal.Ale teď ráno se po 2 dnech pořádně vykadil.Najedl se a mamka s ním půjde chvíli ven abych mohla nakrmit zvířata.

jimmy1
28. črc 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Pořád jsem ještě bez internetu, tak píše manžel. Máme se dobře, včera jsme byli na půlroční prohlídce a Martínek váží 8280g. Je to smíšek smíškovatej 🙂

@lukza gratulujeme Lukáškovi k půlročninám 😵

Už se těším, až si vás budu moct pořádně dočíst a zjistím, co všechno je novýho.

natalka28
autor
28. črc 2010

Tak jak na tom je asi Mrkvička? Od rána na ni myslím! Snad vše dopadne dobře a brzo nám sem vloží fotku svých 3 klučinů!!!!

elllenka
28. črc 2010

Byla jste některá na genetických testech? Příští týden jdu na ultrazvuk a mám jít i na genetické vyšetření, vůbec nevím co to obnáší :(

kveta
28. črc 2010

@elllenka Rozhovor o celom príbuzenstve /vezmi aj manžela/, možno odber krvi... a možno Ti odporučia amniocentézu.. Je nejaký dôvod prečo Ta tam posielajú?

natalka28
autor
28. črc 2010

Podle mě to je velký UTZ ve 20. - 22.týdnu. Jde o vyšetření orgánů miminka - jestli má vše co má mít a jestli třeba srdíčko správně funguje ( existuje i kardiologický UTZ, který rozpozná i případné skryté srdeční vady, které gynekolog při tomto vyšetření nepozná / není kardiolog a nemůže to poznat + nemá speciální ultrazvuk / a řekne, že je vše OK ). Na tomto UTZ se dá rozpoznat i případný rozštěp rtu atd. A taky se zde většinou ukáže pohlaví miminka! Já se na tento UTZ moc těšila, ukáží ti podrobně celé miminko, každou část jeho tělíčka, každý orgán a pokud chceš, tak se konečně dozvíš co tobude!

elllenka
28. črc 2010

@kveta : Myslíš, že to bude jen rozhovor? No potěš. Manžel jede semnou, ale o své rodině nic neví- to abych se zeptala tchýně. Jen ze své strany také nic nevím :( Mě rodiče nic neřeknou a netuším jak se k těm informacím dostat- jelikož moje babička i s dědou umřeli ještě než jsem se narodila, tak ani neznám jejich jména- nechtějí se o tom bavit, ve škole jsem kvůli tomu měla problémy a dostávala jsem 5tky, protože jsem neměla hotový rodokmen :( Na dušičky jezdí celé roky na hřbitov sami a mě i sestru nikdy sebou nechtěli vzít.
Tak nevím jestli to má vůbec cenu :(

amniocentézu mi nedoporučí 🙂 teda aspoň doufám. Popravdě netuším proč mě tam poslala. Trippl test mi brali v nemocnici a dneska sjem si byla pro výsledky- je to negativní, ale ručně je dopsaná věta, že doporučují genetický test. Ptala jsem se doktorky a prý je amniocentéza něco úplně jiného ... a ať na to radši jdu. Tak jsem zvědavá co se dozvím :(

elllenka
28. črc 2010

@natalka28 : Na ultrazvuk jdu také to genetické vyšetření je ještě navíc jako bonus :(

natalka28
autor
28. črc 2010

@elllenka aha, tak to fakt neporadím!

elllenka
28. črc 2010

@natalka28 : I tak děkuji, aspoň Květa něco ví 🙂 Pokusím se všechny zmáčknout a dozvědět se o rodinných zdravotních problémech co nejvíc, mám na to týden 🙂

kveta
28. črc 2010

@elllenka Pýtaj sa v rodine najmä na potraty a úmrtia miminiek a na Downa a podobné ťažké poruchy...

elllenka
28. črc 2010

@kveta : Budu zjišťovat 🙂
Hledám na netu jestli jsou někde uveřejněné hodnoty, které jsou v pořádku. Zatím jsem našla podobné čísla a prý z toho hrozí rozštěpová vada plodu. Doktorka mi vůbec nebyla schopná říct co ty čísla znamenají, hlavní je, že mám napsáno výsledek: negativní. Asi chtějí mít jistotu ...

kveta
28. črc 2010

@elllenka No tak to je trocha problém, lebo len časť rázštepových porúch je zapríčinená genetikou... Takže môžeš mať aj genetiku ok, aj rázštep u bába. Dá sa zachytiť rázštepy, kde miecha nie je krytá kožou.. ale nepamätám si konkrétne akým testom /či v Tripploch alebo z rozboru amniocentézy/, ale ak je krytý kožou, tak ten test to nezachytí.

elllenka
28. črc 2010

@kveta : No tak to jsem zvědavá co se dozvíme. Připadne mi to zbytečné, úplně bych se spokojila jen s ultrazvukem, ale když myslí, že je to potřeba tak do toho půjdeme ... pak řeknu jak to probíhalo a co všechno chtěli.

elllenka
28. črc 2010

@kveta : Tobě už se to pomalu blíží, už máš všechno nachystané pro příchod mimča? Já dneska trochu neplánovaně nakupovala, chtěla jsem jen projít obchody, abych věděla kde co mají a neodolala jsem 🙂

kveta
28. črc 2010

@elllenka No, ja už s prípravami finišujem.. dnes som si predbežne pripravila všetko do pôrodnice /včera som si bola kúpiť popôrodné vložky a podobne/. Už len potrebujem, aby mi biootec doniesol, čo mi poslali z netu, zmontoval postieľku, druhý krát vyprať všetko detské.. a som ready... Takže teoreticky už som na bábo pripravená okamžite... ten zvyšok sa dá urobiť aj za pochodu... Irónia je, že jediná vec, čo mi chýba, je razítko o právoplatnosti rozvodového rozsudku, lebo tu je tak blbý systém, že domov príde doporučene rozsudok, ale človek musí ísť späť na súd po opečiatkovanie.. 😒

lukza
28. črc 2010

Ahojky holky

HURÁÁÁ ouško už je zdravé a mužeme začít chodit ven.
dneksa máme pul roku a gratuluji k pul roku martínkovy od jimmy

tady přidávám fotečku jak ksme vyrostly 😀

kveta
28. črc 2010

@lukza Chvála Bohu... 🙂

lukza
28. črc 2010

tak ted až fotečky

elllenka
28. črc 2010

@kveta : Pereš všechno dvakrát? Je super, že máš všechno nachystáno 🙂 jak se malej bude jmenovat?
No jo soudy, ... pěkně blbý- pomalé a ještě to zbytečně prodlužují :( Jak to vlastně budeš mít s mimčem? Bude ještě exmanžela? Myslím, že když se dítě narodí do manželství, že automaticky získává jméno po manželovi. Snad ti to brzo příjde, aby jsi s tím neměla problémy :(