Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
11. říj 2010

Maminky pořizovaly jste miminku takovou dětskou knížku do které se zapisují věci o miminku např. první zoubek ... ?
Takovou knížku měla moje mamka pro mě, když jsem byla malá a mě se to hrozně líbí. I když trochu mě mrzí, že mi tu knížku nechce dát, chce si ji nechat- prý na památku. Já bych ji psala pro mimčo jen nevím kde to sehnat :(

luciiiie
11. říj 2010

@elllenka nedá se koupit normálně v knihkupectví? Mám pocit, že jsem na něco podobného narazila ve Vaňkovce...

elllenka
11. říj 2010

@luciiiie : Dívala sjem se u nás v knihkupectví a ani v jednom to neměli :( V Praze jsem se také stavila v knihkupectví a také neměli :( tak nevím kam chodím. Podívám se v brně jestli to mají ve Vaňkovce tak je to úplě super 🙂 Příští týden bych si chtěla udělat výlet do Brna.

luciiiie
11. říj 2010

@elllenka zkus mrknout 😉 A nebo se mrkni na netu. Zkus si vygooglovat - Můj první rok. To je taky taková knížečka kam si můžeš vypisovat zápisky o miminku, takovej deníček 🙂

elllenka
11. říj 2010

@luciiiie : Zkusím to, děkuji. Už asi vymýšlím kraviny 😀

elllenka
11. říj 2010

@luciiiie : Děkuji už jsem našla, no jo- chce to to správné slovní spojení 😀

luciiiie
11. říj 2010

@elllenka ale ne, ono je pak určitě hezký si v tom zpětně zalistovat 😉 Určitě něco najdeš.

elllenka
11. říj 2010

@luciiiie : Našla jsem i návod jak si udělat svoji knihu přímo na míru, ale myslím, že když to bude jako pravá kniha a jen dopisované ručně tak to bude takové lepší. Když jsem ještě bydlela doma tak jsem si ráda v té své knize listovala i když to mamka docela odflákla ani hodinu narození tam neuvedla :(

luciiiie
11. říj 2010

@elllenka no vidíš jak jsi šikovná 😉 Ono jak člověk pohledá, tak najde, ale je fakt, že mi občas dělá problém najít taky to správné slovní spojení pod kterým hledat 🙂 Ale taková ručně dělaná...to může mít taky něco do sebe. 😵

luciiiie
11. říj 2010

@natalka28 náádherné fotečky.... 🙂

natalka28
autor
11. říj 2010

@luciiiie děkujeme moc!
@elllenka určitě je to výborná věc. My ji dostaneme zítra od kamarádky. Dělá se jich spousta - buď je to "můj první rok" nebo "mých prvních 5 let". My jsme si od kamošky vybrali tu na ten jeden rok, protože se toho v tom prvním roce odehrává nejvíce, tak aby bylo všechno podrobně zapsané. Už se těším až tam budu zapisovat! Budeme mít tuhle http://www.andilkove.cz/1280-muj-prvni-rok-kale...

Holky - maminky - poraďte! Proč mně zavtrávají prsa? Naštěstí to vždy malej roztáhl, ale jedno mně pořád pobolívá! Ach jo☹

lukza
11. říj 2010

ahojky holky
elllenka jj já jí mám a koupila sem jí normálně v supermarketu a je supr

betys
12. říj 2010

Dobré ráno.My jsme ranní ptáčata,Barborka už od 5 nespí. ☹

@natalka28 -s prsama Ti neporadím,já jsem měla mlíčka málo řakže mě nezatvrdávaly

@luciiiie -my máme takový knížky 3.2 jsme dostali od kamarádek a 1 dokonce od VZP.
Ségra dneska jede na stehy,snad bude všechno v pořádku.Ale není jí moc dobře.Má nízky tlak a je slabá.Během těhotenství,porodu a operace zhubla 15 kg.Takže to je pro tělo docela šok.

lucifirek
12. říj 2010

@natalka28 zatvrdávají tí prsa? Jak v jednom místě? Nebo jsou celá nalitáa plná? Já když jsem měla takto nalitá prsa.Tak jsem si je nahřívala tím polštářkem s peckama a nebo teplou žínkou.To se ti to mlíčko spustí uplně samo a trošku jsem ty zatvrdliny rozmasírovala. A pak jsme šli kojit. 🙂

@betys držím ségře pěstičky,at jí dopadne všechno dobře.

teckovanaorchidej
12. říj 2010

@natalka28 krásné miminko, pohoda rodinná, gratuluji 🙂 🙂

teckovanaorchidej
12. říj 2010

@natalka28 když mi zatvrdávala prsa u kluka, ale už je to dávno, tak mi sestra v porodnici poradila nahřát ve sprše a tenkrát mi to pomohlo

jimmy1
12. říj 2010

@natalka28 já jsem si na prsa dávala nahřáté pecičky, které jsme měli koupené pro Martínka na bolení bříška 😉 prostě prso před kojením nahřát 😉 taky jsem zkoušela nažehlit (nahřát žehličkou) plínu a nosila jsem to v podprdě, abych měla prsa co nejvíc v teple 😉

elllenka
12. říj 2010

@natalka28 : Pěkná knížečka 🙂
@lukza : Tak to se mrknu znovu a pořádně v Tescu, asi tím těhotenstvím nebo i tím, že jsem tak dlouho doma zblbla :(

@betys : Zhubnout 15kg je šílené, držím palce, aby jí bylo brzo lépe 🙂

mrkvicka28
12. říj 2010

Ahoj holky tak se kluci na chvilku uklidnili tak dávám kafe a mrknu na vás. Dneska mi teda dávají zabrat. bud křičí jeden nebo všichni 🙂 . A pořád mají hlad asi se dostáváme do růstového spurtu přece jen už jim budouskoro tři měsíce.
Natálko pokud ti zatvrdávají prsa tak si je po kojení musíš ještě odstříkávat aby se ti úplně vyprázdnili malý toho zatím moc nevypije.

betys
12. říj 2010

@mrkvicka28 -stejně Tě obdivuju,musíš mít svatou trpělivost.mě stačí ty naše 2 dětičky.Dopoledne jedli na etapy.Každý půl flašky a za hoďku zbytek.Spali asi 20 minut.Paráda.Ale ségra už přijela tak si barborku vezme a já vyrazím s Matýskem někam ven,zase je krásně 😎

betys
12. říj 2010

Tak a Barborka se nám odstěhovala.Ségra chce zkusit jestli už to zvládne sama.Mě snad bude smutno 😒
Ale zítra ráno nás zase navštíví. 😉

mrkvicka28
12. říj 2010

@betys tak to je ségra fakt dobrá takhle brzy po operaci

lukza
12. říj 2010

ahojky holky
@mrkvicka28 máš muj obdiv 🙂)
@betys já tak už jste zase jen s malým spolu je dobře že segra to už zkusí snad už to bude vše dobré

betys
13. říj 2010

Holky prosím Vás může se k rodičovskýmu příspěvku přividělat?Mám 3-letý 7600,kč.Děkuji za radu 😉

luciiiie
13. říj 2010

@betys Mám pocit, že výše přivýdělku není nijak omezena. Zkus pohledat na netu nebo ti holky poradí 😉 Někde jsem to určitě četla.

luciiiie
13. říj 2010

@betys jestli to teda zas ti hňupy nějak nezměnili... 😖

elllenka
13. říj 2010

@betys : Na rodičovské si můžeš přivydělat nebo klidně můžeš mít trvalé zaměstnání. Jedinou podmínkou je, že dítě nesmí být celé dny ve školce- může být jen na 5dní nebo na dopoledne- tak nějak je to omezené. Ale když by hlídal manžel, babička nebo nějaká "holka od vedle" tak je to jedno.
Dokonce můžeš chodit do bývalého zaměstnání jen se musí sepsat nová smlouva.

betys
13. říj 2010

@elllenka -tak to je dobrý.Mám možnost jít od nového roku do pojišťovny ná půl úvazku.Nechce se mi protože Matýsek je ještě malý ale zase bych měla aspoň praxi z jiného oboru.Pracovala jsem v zemědělství,náš podnik zrušili a zenědělství šlo v naší republice do háje.Ještě se musím rozmyslet,je to težký rozhodování ☹

lukza
13. říj 2010

@betys přesně jak píše Elenka a ty jo je to složité rozhodování jak píšeš praxe je duležitá ale malý je ještě fakt malý no musíš se rozhodnout ber že v jiným zemý je to normální to jen tady u nás je zažité být s mimčem furt doma a víš co za zkoušku nic nedáš pokud máš hlídání tak to mužeš zkusit třeba se ti bude tak stýzkat že to hned vzdáš.

elllenka
13. říj 2010

@betys : Pokud by ti vyhověli tak bych do toho šla i když také záleží co je to za práci. Ale máš pravdu Matýsek je hodně malý, ale na pár hodin by jste to nějak zvládli- teda pokud máš hlídání.
A seknout s tím můžeš vždy, za zkoušku nic nedáš. Ale pokud ti vnitřní hlas radí, aby jsi byla doma s Matýskem a finančně to zvládáte, tak se na práci vykašly a užívej si mateřství, ty chvíle s Matýskem ti nic a nikdo nevynahradí a maličký je jen chvilku 🙂
Držím palce, aby jsi se zprávně rozhodnula a svého rozhodnutí nelitovala 🙂