Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka já mám jen jeden a to bílej, takže ani nevím, jestli si ho mám sebou brát, protože bude asi jak hovaďák 😅 A abych si kvůli tomu kupovala novej, na to prdím 😒

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : Do porodnice bych si župan nebrala, byla by škoda ho ušpinit, když tam mají 🙂 Právě by se mi také líbil bílý, ale asi chodím do špatných obchodů :( Když už jsem jeden bílý viděla tak za něj chtěli 4tisíce a materiál nic moc :(
Já právě župan nemám, nikdy jsem neměla tak možná proto s tím mám takový problém :( Příští týden pojedu do Brna tak se ještě mrknu v Brně a když nic neobjevím tak to vzdám :(

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka jo prdím na to..aspoň ušetřím místo v tašce 😉

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : I tak toho potáhneme ... Kolik si bereš balíčků vložek? Já mám zatím jen jeden balík, nevím jeslti to není málo ...

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka já mám doma 3 balíky, 2 si vezmu asi sebou, vůbec si nedokážu představit, jak moc člověk krvácí :-/ Teď jsem někde četla, že je dobrý si sebou vzít i kuchyňské utěrky třeba místo jednoho ručníku, že nejsou tak drsný když se pak budeš dole utírat. Chjo. Pro mimčo vezmu jeden balík plen, vlhčený ubrousky, jen nevím, jestli pro něj mám brát nějaké oblečení. To v čem potom pojede domů nechám asi potom přivést manžela, ať to netahám. Vůbec si s tím nevím rady :-/

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : tak já asi ještě také nějaké dokoupím, doma mám ty co používám normálně.
utěrské utěrky? No vzít je můžu také, doma je mám. S oblečením váhám, bojím se, aby to miminku nebylo moc velké nebo malé. Mám nachystané dvě velikosti a také nevím jestli to vzít hned. Do autosedačky jsem už dala fusak s dekou- vše co pak manžel přiveze až pro nás pojede tak mu dám do autosedačky. Ale asi oblečky vezmu hned, kdyby to bylo malé tak aby manžel pak vzal něco většího ...

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : připadám si jako blbec, šíleně se těším na vánoce a už chystám vánoční výzdobu, zatím to tedy nechávám schované ve skříni. Zítra bych chtěla namalovat perníčky- to zase bude patlanice 😀

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka no fakt jsem to teď o těch utěrkách četla 😀 Ale tak jedna rula zas tolik místa nezabere 😉

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka já taky, haha...bych nejradši už vytáhla světýlka do okna a zdobila 😀 Už máš perníčky? Taky se na ně chystám 😵

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : perníčky mám upečené, už jen nazdobit- což je pro mě docela problém. Nejradši bych jen pekla a pak měla někoho kdo by to nějak pěkně nazdobil :( nemám na zdobení cit :(

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : Už bych pomalu chtěla péct cukroví, které vydrží, případně které bych naplnila až před vánocemi 🙂 Už mám nakoupené suroviny 😀 jen bych ještě potřebovala vyloupat ořechy. Já se tááák těším na vánoce 😀

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka s tím zdobením ani nemluv...ty první se snažím, pak to chabne a ty poslední jsou hrozný..kdybych je nechala nenazdobený tak kolikrát udělají větší parádu 😀

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : u mě to vždy vypadá jako kdyby to malovalo dítě :( no nemám na to talent, ale hlavní je, že se dají jíst 😀
Letos se pokusím namočit celý perníček do polevy a pak přes šablonu bych na to nanasla nějakou barvičku. Ale to asi neklapne :( nevím jak si to zjednodušit, aby to vypadalo pěkně. No zítra se uvidí.Už aby byli děti já budu péct a oni budou zdobit 😀

luciiiie
11. lis 2010

@elllenka 😀 😀 😀 😀 😀 ale jak píšeš, hlavně, že se to dá jíst 😀

elllenka
11. lis 2010

@luciiiie : Loni jsem perníčky nezdobila. Nebyl čas. a také to nikomu nevadilo 🙂 ale letos se na čas nemůžu vymluvit :(

elllenka
11. lis 2010

Odbočím od tématu vánoc. Vím, že je asi ještě brzo, ale přemýšlím nad tím jestli uzavřít miminku nějaké spoření nebo nějaký účet a peníze by se mohli v případě potřeby použít na studium (jestli zavedou školné) nebo na bydlení až bude dítko velké.
Nebo uzavřít životní pojištění? Stavební spoření jsem zavrhla, když to teď tak mění.
Co máte pro dítko vy?

lucifirek
11. lis 2010

@elllenka my tohle řešíme zrovna taky,azatím jsme se rozhodli,že uzavřeme malému vkladní knížku,jsou tam 2% u pošty. A můžeš vkládat kdykoliv.Jen si je může vybrat pouze to dítko v 18letech. Chtěli jsme životko nebo nějaký urazový,ale zatím nevíme,jak budeme zvládat platit novýbyt. Tak zatím tu knížku,kam budeme vkládat jednorázově. A nemusíme platit pravidelně každý měsíc. A časem se uvidí

lukza
11. lis 2010

Holky vložek sem měla 2balíky a ještě sem dotáhla dom,ale je jasné že očistu má každá jinou a pak doma sem už stejnak pomalu začala používat normální vložky.hlavně si kupte zásobu prsních vložek ty teda u nás jely jak hrom hlavně s toho začátku když budete kojit a s duhého automaticky poteče mlíčko a nesmášela sem že když malý začal v noci plakat a než sem ho vzala a dala k prsu tak sem byla celá mokrá a ulepená ☹

já mám pro malého stavební spoření platí babička a pak sme mu udělala vkladní knížku kam mu posílám každý měsíc penízky chtěla sem mít jak když otevřený přístup k těm penězum kdyby náhodou něco se semlelo a bylo potřeba to vybrat.

luciiiie
12. lis 2010

Ahoj holky,
tak mám málo železa a musím zobat vitamíny. Jinak všechno ok. Tlak taky normální.

betys
12. lis 2010

Ahoj holky.Já nějak netsíhám.Školení bylo v pohodě ale příští pátek budou testy takže se musím trochu učit.
Podpůrný pás jsem používala,ale už nevím zančku.měla jsem ho půjčený od kamoščiny známé.Bolely mě hodně záda -trošku to pomohlo.Stejně se ten pás nemá nosit celý den.
Do porodnice bych si župan nebrala-je to zbytečný.A vůbec ne úplně nový-nevíš co se může stát za "nehodu".Já jsem vložek spotřebovala docela dost.Bylo vedro a v těch porodnických jsem se tolik nepotila jako v normálních.

@lukza -díky za radu,gelík jsem dala na dudlík-ale stejně se v noci kňouralo ☹

luciiiie
12. lis 2010

@elllenka tak co u oční? snad všechno dobrý.. 😉

vodni
12. lis 2010

Kočky, mohly byste zkouknout tabulku, jestli je ve vaší části vše aktuální? A pokud ne, napište mi do IP. Nějak stíhám sledovat jen nás snažile 😝 Díky a doufám, že už se za vámi všechny zespod brzy vydáme 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

lukza
12. lis 2010

@luciiiie supr že je vše v pohodě.

@betys je mě líto že gelík nezabral je pravda že nejvíce zabere až se fakt řežou.tak prostš jen vydržet a musím říct že Kuky taky tak knoural jak se vevnitř hýbaly ale jak začaly se prořezávat tak sem žasla že uplně v pohodě to víš že se třeba v noci budí při řezaní na dudana ale neknourá a nepláče.

Holky my dneksa měly poprvé opravdu škaredý pád až tekla aji krev Kuky si stoupnul k sedačce a frajer se pustil ale neudžel to a než sem doskočila ta byl pusenkou v plném pádu na zemy jééé to bylo pláče a slziček a až tenka krev s dásniček mezi vrchníma zoubečkama bylo mě ho tak líto.asi k vánocum dostane helmu a chránič na zoubky.
ale Kuky je hrozná spuzna všude se šplhá převraví bourá ale takový pád byl poprvé ☹

ratatooy
13. lis 2010

ahoj holky tak se nám to kakání asi samo zpravilo,už nemá zelený,si myslím že to asi byla fakt hladová stolice ikdyž nám teda dítko roste jak z vody,v pondělí mu bude měsíc a najednou mi přeskočil pár velikostí a už mu dávám 68

betys
13. lis 2010

@ratatooy -68?My v skoro půl roce dáváme 68 a 74.
My máme dneska vítání,moc se těším.Snad nějak zvládneme režim a nebude se chtít Matýskovi zrovna chrnět. 😉

luciiiie
13. lis 2010

Taky teď na tu velikost hledím.... mám převážně 56 a 62 s tím, že mi to chvilku vydrží 😅

@ratatooy gratuluji k hovínkům 😀

@betys ať se vám vítání povede..u nás je to moc hezké, zpívání, říkanky...budeme se těšit na fotečky 😉

ratatooy
13. lis 2010

@luciiie já taky měla takové malé 62ještě obleče ale má dlouhý ruce takže má krátký rukávy ale když jsme šli z porodky tak plaval i v 50 a za měsíc takovej skok,hodně vyrostl sem říkala že se za chvilu nevejde do sedačky dám foto.

betys
13. lis 2010

@ratatooy -tak to je obřík.

@luciiiie -my to máme pojatý spíš jako posezení.Starostka nás přivítá,předají se dárky,zapíšem se do pamětní knihy,spousta fotek a pak vínko,chlebíčky,zákusky.... 😀

luciiiie
13. lis 2010

@ratatooy krásnej kluk 😉

@betys tak to máte fajn 😉 To si dáte pěkně i do nosu... 😀

betys
13. lis 2010

Strašně me bolí břicho.Asi už se konečně po Agolutinu dostaví MS.No zrovna dneska.Ach jo. 😠