Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
21. kvě 2010

luci-já ho taky nebudu nutit,myslím si že chlap nemusí vidět úplně všechno.
Malýho dnesk aměřili 3x.Říkali že odchylka může být i půl kg-takže rozmezí tak 3,1-4,1 kg.Raději bych tu spodní hranici.
Dneska jsou v ivančicích slavnosti chřestu.Docela bych vyrazila ale nevím jak bych tolik lidí zvládla.Ale chřest bych si dala 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Jani já myslím,že je na cvičení ještě brzy ne?
Jimmy a říkám si,jestli tě ty záda a kyčle nebolí,že nosíš malého.
Holky oni ty dětí ví moc dobře,kdy je čas vykouknout. 🙂

jimmy1
21. kvě 2010

No Luci, já rozhodně nejsem hubeňourek ☹ i když jsem všechna těhu kila shodila, tak mám pořád hoooodně nadváhu. Klidně bych mohla dát 20 i víc 🤐 kg dolů (kdyby to ovšem šlo 😖 ). A fotky, který zveřejňuju vybírám jen ty "lichotivější" 😎
Kdyby ta rehabka byla aspoň jen 1x týdně, tak by to šlo domluvit, když je doma manžel, ale takhle to budem muset nějak spytlíkovat, protože s těma zádama fakt chce něco dělat, jinak bych už asi případné další těhu nerozchodila 😖
Ono to tahání Martínka taky není nic moc, pěkně se pronese 🙂 dneska jsme ho s manželem jen tak šupli na váhu a 😲 7180g (ale to byl oblečený). Takže kolem 7kg už má a to je pak v náručí znát 🙂
Se těším, že je tady teď zase manžel a bude ty 3 dny nosit spíš on a moje záda si trochu odpočnou 🙂

lucifirek
21. kvě 2010

Betys tak tak,nemá cenu chlapa do něčeho nutit. On musí vědět,jestli to zvládne. My si to bohužel vybrat nemůžeme 😀 A když nebude u porodu přímo,určitě tam počká a bude po porodu hned u malého a to je důležité. No teda rozmezí váhy mají opravdu velké,to je sakra rozdíl. Slavnosti chřestu,já chřest bohužel nikdy nejedla a v té plechovce to není prý ono,tak jsem to ani nikdy nekupovala. Tak jedte,dokud můžeš,je pátek,tak to třeba nebude tak hrozné s těmi lidmi.

jeany
21. kvě 2010

Luci, ještě si užij cibuli a česnek. Já už vařím bez toho. Když jsme dělala špenát, tak už bez cibule i česneku. je to takové divnější, ale když to nemůžu, tak to nejím. A až mi manža bude zase dělat bramboráky, tak mi je bude muset udělat taky bez česneku. Jo a ještě jsme to jedli se zelím a tatarkou a ani zelí nemůžu. Jinak bramboráky jsou manžova parketa, to je tak jediné co doma občas uvaří. 😀

lucifirek
21. kvě 2010

Jimmy tak to jsme na tom stejně,to já jsem taky,když si budu lichotit,plnoštíhlá 😀 . Ale nějak se mi nechce držet diety,nebo teda změnit spíš životosprávu,i když vím,že bych k rodinné dispozici rakoviny tl.střeva měla. Ale mám ráda i klasickou kuchyni, A navíc nemám silnou vůli. Já kdysi max.60kg a před otěhotněním skoro dvacet navíc,no mazec.
Téééda Martínek krásně roste,to je chlapák 🙂

jeany
21. kvě 2010

Luci, píšeš, že ti v práci říkali, že je ta mateřská už od června? Zkusím to někde dohledat, možná se manža spletl, nevím, ale říkal tuším od července. Pak napíšu až to zjistím přesně. 😉

lucifirek
21. kvě 2010

No Jani to si myslím,že ten špenát bez česneku a cibule musí být nic moc. 😀 Ale bohužel to jinak nejde. No a bramboráky dělá taky manžel,já teda taky,ale moc mě nebaví u toho stát a když mi je udělá,tak si na tom s radostí pochutnám. I když v těhu moc ne,to mi bývá zle.
Teda co tam dneska ten Kuba dělá nevím. Si říkám,jestli se neotáčí. Musím ho ještě podpořit tím cvičením,co psali v té knize.

lucifirek
21. kvě 2010

Jani to máš jedno,hlavně že ty penízky pak doplatí.

jimmy1
21. kvě 2010

Jeany, s cvičením určitě počkej až po šestinedělí. Ať se tělo prvně dá trošku dohromady samo a pak ho teprve potrap cvičením. Aspoň teda všichni to takhle říkali. A po císaři se nemá ještě dýl cvičit na bříško.

Fíííha s těma jídlama mi děláte holky chutě 🙂 Já mám tak nějak omezený repertoár, bojím se něco přidávat, abysme zase neměli trápení s bříškem.
Tuhlevá jak Marťulka naříkal, tak to bylo asi z jablka ☹ po delší době jsem si zase dala, i když oloupané, tak stejně mu to neudělalo dobře, tak už zase nejablkuju 😝

No jsem zvědavá co se mnou na těch rehabkách provedou 😉

lucifirek
21. kvě 2010

No maminky,teda všude člověku říkají,jak máš mít vyváženou stravu,jíst ovoce a zeleninu a přitom tohle všechno při kojení nemůžeš.Já doufám,že si stihnu dát ještě před porodem,meloun,jahody a pod.

jimmy1
21. kvě 2010

Tak meloun jsem už měla asi 3x a nepozorovala jsem nic špatnýho (teda krom toho, že jsem lítala nawc čůrat jak v posledním měsíci těhu 😀), takže jsem dneska zase čtvrtku koupila 🙂 a těším se, že ho odpo s manželem vyřešíme...
Jahod, teda totálně zaplevelených, máme půl zahrady, tak na ty jsem fáááákt zvědavá jestli je budu moct letos jíst.

lucifirek
21. kvě 2010

Jimmy to už mají melouny,já je ještě nějak nepostřehla.

lucifirek
21. kvě 2010

Já jdu vytřít chodbu,máme službu na patře. Tak at to mám za sebou.Dneska mám oproti včerejšku spoustu energie a něco bych podnikla.Prostě každý den jak na houpačce.

betys
21. kvě 2010

jimmy-na jahody jsem taky už myslela,ale aby se z toho mimčo neosypalo.
jeany-jimmy má pravdu,se cvičením počkej až po šestinedělí.je to náročné období pro Tebe i malého
U nás se pořádně rozpršelo tak nevím jestli někam pojedem ☹

betys
21. kvě 2010

My jsme měli meloun minulý víkend ale ještě nebyl tak dobrý jako v létě
luci-pokud manža nebude chtít být až do konce u porodu tak na chodbě určitě vydrží.Neujel by mi.Ségru nechal manžel v porodnici a jak porodila tak se hned napil tak za ní ani nemohl zajet.Takže první jsem neteř viděla já.Ségře to bylo líto,ale švagr je holt jiná povaha než ten můj 😉

lucifirek
21. kvě 2010

Betys ted zrovna bylo v Sama doma o tech slavnostech chřestu. Byl tam nějaký borec a vařil tam.
Betys takovýho chlapa bych asi kopla víš kam. Ti co sedí doma a čekají,až se budou moct ožrat. Promin,třeba takový není. Manža se mě snaží podpořit a i když by nešel k porodu vím,že aspon počká. A i kdyby byl císař,říkala jsem,jestli by mohl být u malého,nafotit ho a opatrovat ho,než mě dají dohromady.

jimmy1
21. kvě 2010

Se mnou manžel byl celou dobu co jsme zkoušeli porodit přirozeně a pak když se to zvrtlo v císaře, tak byl hned za sklem a všechno viděl a Martínka pak popisoval a fotil 🙂
Jsem moc ráda, že tam se mnou byl. A i když to bylo asi hodně drsný, hlavně to jak jsme pak rychlo frčeli na císaře, tak byl statečnej a vydržel to se mnou 🙂

elllenka
21. kvě 2010

Já si dneska udělala kuře s rýží, ale už se v tom rýpu dvě hodiny :( ach jo, vůbec mi maso nechutná :( a sladké nemůžu ani cítit :(

Jé vítání občánků, to může být pěkné.

Já ani nevím, mám pocit, jako by se můj ani netěšil, hodně se teď u nás změnilo. Včera jsem byla u doktorky a ani se nezeptal jak mi je. Teda přijel domů až když jsem spala, čekala jsem na něj s večeří a ani nezavolal, že dojede pozdě :(
Pracuje minimálně 12náct hodin deně i víkendy. Asi je z toho unavený. Nevím, ale myslela jsem si, že se bude těšit po těch letech, vůbec mi ani nepohladil bříško. Nevím ... uvidíme jak to bude. Ale teď je pro něj nejdůležitější práce :(

kveta
21. kvě 2010

Ellenka, prepáč mi moju otvorenosť... ale: ak by Ťa manžel momentálne podvádzal /tak ako mňa cez IVF/, nechala by si si to bábo? Ak nie, tak je tuším načase sa o manželových pocitoch s manželom na rovinu porozprávať...

lukza
21. kvě 2010

Ahojky holky

Jeany určitě ještě necvič v 6nedělce nesmíš cvičit a po císaři dokonce 3měsíce se necvičí.a nezapomen že tělo se měnilo 9měsícu a tedka tu samou dobu má na to se dát uplně do kupy. 😉

Jimmy takže budeš chodit na rehabky jo to je dost náročné s malým co?ale hlavně že to není nic vážného.jo a nemáte na nás my máme už tak 7700g a jsme přes 65cm dlouzí je to obr a má krásné tvářičky vypapané a to má jen s MM nechtěla bych vidět jak by vypadal kdyby byl na UM 😀

Betys to už musí být uplně na palici furt by otázky zda jsi furt celá že ?

Mrkvičko přeji aby se jeden s kluku umoudřil a nekopal tak do čípku.

Luccátko se furt neozvalo?

Lucifirku jj boulení je krásné i když pro mě pak už bylo dost nepříjemné měla sem pocit že Lukášek chce vylést bokem bříška a nemohla sem v tu chvíly ani dýchat 😖

Ellenko ono někdy chlapum trvá než jím to dojde ber že oni to necítí dokud je mimčo nekopne a nebo nevídí rostoucí bříško tak to tak neberou mě manža byl hr na bříško až ho malý poprvé kopnul a nebo když už šlo vidět jak se tam hýbe a postupem rostoucího bříška sivše krásně uvědomoval abyl s něho nadšený jo a taky ho dostal první velký UTZ když malého viděl tak měl slzy v očích a pak si to dokázal teprve představit to víš chlapy o tom nemají moc tucha.a že je furt v práci třeba má strach o práci to víš malé na cestě a bere že je tedka hlavní živitel rpdiny i pro prcka.

Květi a ty bys dala mimčo pryč kdybyb tě manža podváděl já teda ani náhodou vždyt to malé za chování chlapa nemuže a nemužeme mu tím přece brát život né.?to je teda muj názor

Holky přidávám fotečku s vítání malý než jsme jely a ta druhá je ze spolubydlíci s porodnice má holčičku jen o pár hodin starší ale je teda chudší a menší 🙂)

lukza
21. kvě 2010

Jimmy já už zkouším postupně přidávát jídlo zatím česnek klapnul,čerstvá buchta tak na 50% prdí po ní a musí tlačit ale je to bez kroucení a pláče a zítra udělám bramborový salát a řízky tak uvidíme vždy něco zkusím a dva dni čekám co a jak bude.

lukza
21. kvě 2010

Jimmy a tys byla uplně uspaná na císaře?a manža byl za oknem nebykl přímo na sále.no vlasntě pokus jsi byla celkově uspaná tak na sál ani nepouštějí co.

jeany
21. kvě 2010

Tak jsme doma z poradny. Martínek nám za týden přibral 250 g a dnes už váží 2800 g a měří 50 cm. Tak nám krásně roste a přibírá, dělá nám velkou radost. Je fakt zlatý. Příští týden ve středu jdeme zase do poradny a to prý už můžeme přijet s kočárkem, tak se na to moc těším. Dnes jsme měli přijet raději ještě autem. Před chvílí jsme malého aspoň položila do kočárku a vyfotila, byla tam poprvé. Už se moc těším ajk bude pěkně a my budeme chodit na vycházky. 🙂
Luci, já jsme chřest už jedla, měla jsme ho na minutce v restauraci a bylo to moc dobré. Chutnal mě. Doma bych s tím asi neuspěla jako s brokolicí. 😀 Manža nemá rád vařenou zeleninu. 😀

lukza
21. kvě 2010

Natálko tak co na UTZ doufám že sem to nepopletla a šly jste tak dneska jsem zvědavá co čekáte a doufám že je vše ok

lukza
21. kvě 2010

Jaeny to je supr že tak pěkně nabral tedka máte váhu jak my porodní jen cm jsme měly mít.jen tak dál at pěkně prospívá.no vidíš za chvíly budeš kočárkovat já si to ještě tedka vždy užívám

jeany
21. kvě 2010

Jo, Natalka šla dnes na velký utz, ale asi ještě není doma. Taky jsem zvědavá. 😀
Lukzo, Lukášek je opravdu jak velký chlap. Zdá se mi, že vypadá starší než na 3 měsíce, je šikulka. Však my vás taky doženeme s naším drobečkem. 😀

jimmy1
21. kvě 2010

Lukzi jj, měla jsem celkovovu narkózu, císař byl akutní a na nějaký spinál nebyl vůbec čas, během 10minut jsem byla na sále odezinfikovaná a uspaná 😉 takže fofr...
Musím mazat, Marťas má hlad 🙂

lucifirek
21. kvě 2010

elllenka to mě teda s tím partnerem moc mrzí,to je smutné. Můj je také teda v práci od rána do večera,ale jinak se zajímá. Ach jo,ty chlapi co. ☹ A myslím,že o pocitech je potřeba si promluvit. Budeš mít miminko a pokud to neklape,je potřeba to řešit,tak jako tak.
Kvety,já bych teda miminko pryč nedala,i kdybych se měla s manželem rozvést. Za nic na světě bych to malé nevyměnila,i kdyby to znamenalo být sama.

Lukzy teda dneska mám pocit jako ty,že chce malej vylízt já nevím kudy.To se mi zatím nestalo,ale jednou to přijít muselo 😀 Dneska je teda akční celý den,až se nestačím divit. Teda malý byl fešák na vítání občánků 😉
Lukzy a u nás,jak v Nov.městě,tak v Havl.Brodě k císaři nepouštějí chlapa vůbec,ani při spinálu. Ale může být u miminka.

Jeany tak to přibíráte ukázkově. 😀 Jen tak dál. No tak to budu muset někdy chřest vyzkoušet. ALe radši bych čerstvý. Joooo ty to máš s tou zeleninkou složitý vid 😉 😀

natalka28
autor
21. kvě 2010

kveto, "dobrá rada" pro Ellenku, hlavně po IVF!!! Je vůbec nějaký příspěvek, ve kterém se nezmiňuješ o potratu???
Ellenko - je úplně normální, že to někteří chlapi neprožívají hned takhle v začátcích těhulkování. Oni si to ještě ani pořádně neuvědomují! Ale postupem času, jak poroste bříško a tak, tak se taky začnou těšit! Hlavně se mu nezmiňuj o radě Kvety - mně osobně by to dost naštvalo!!!!!!!!!!
Omlouvám se, ale tohle mně fakt dostalo!!!