Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
27. dub 2010

Ahojky holky

Lucifirku tak sem se pobavila manželem no jo to jsou ty chlapy 🙂)

Betys já chodím taky na neurologii v prostějově a hodně si tu doktorku chválí a je fakt super a přístup k malému užasný.

Jo k pálení žáhy mě v těhu vubec žáha nepálila ani jednou a malí měl vlasu na rozdávání a nehty dlouhé takže to není pravidlo

Holky uplně vám závidím že vás čeká ten zážitek kdy uvidíme mimi poprvé je to žasná věc ale popravdě vubec nezávidím tu 6nedělku to jsem ráda že máme za sebou 😉

lucifirek
27. dub 2010

No Lukzy přesně tak,chlapi. Prý už toho oblečení mám dost. Asi si myslí,že to mímo vydrží čisté celý den. A to nemluvím o tom,když pak dávají příkrmy. Jo a my včera s manželem byli na předporodním kurzy,nechtěl skoro jít,že byl nervozní a to je u něj co říct,on je společenský a skamarádí se s každým. Ale tam se cítíl asi blbě. 🙂 Tak jsem zvědavá,co se bude dít u porodu.Ale nutit ho do ničeho nechci,nemá to cenu. Na malého se těší,at bude u porodu nebo ne.
Lukzy už se oba těšíme,jak ten náš prďola bude vypadat. 🙂

ivetule
27. dub 2010

Ahoj holky,
Luciferik manža taky nejdřív nechtěl být u porodu a potom šel a jak říkal vůbec toho nelitoval. A já vůbec ne moc mi tam pomáhal. Chytli mě křížový bolesti tak mě tam furt masíroval. A hlavně nezapomenu jak malej vykoukl na svět tak se manža rozplakal. To bylo poprvý co jsem ho tak viděla. Takže i na něj to zapůsobilo. 🙂 🙂

lucifirek
27. dub 2010

ivetule manža chce jít k porodu,ale nechce se mu jít nacvičovat a předvádět se do tělocvičny. 🙂 Ale k porodu jít zatím chce. 😉

ivetule
27. dub 2010

luciferik my jsme taky nikde nebyli. 🙂 Tam bych asi manžu nedostala. 🙂 A hlavně je málo doma.

lucifirek
27. dub 2010

JO on ten porod nějak dopadne.Jsem ráda,že manžel chce zatím jít dobrovolně a nemusím ho nutit. 🙂 A taky je dost pracovně vytížený. Kurz začíná ve čtyři a to je na něj dost brzo. Pracuje i o víkendu a domů chodí v týdnu většinou kolem sedmé. 🙂 Takže toho času taky doma moc nepobude. No někdo musí vydělávat penízky.

mrkvicka28
27. dub 2010

Luci já když čekala malého tak jsme na žádny kurz nechodili a porod byl v pohodě a manža byl se mnou jako velká opora šak ony vám sestřičky řeknou co je potřeba, neboj to oba zládnete 🙂

lukza
27. dub 2010

Lucifirku já taky na žádný kurz nechodila a jsem ráda bylo by mi to naprd když byl círař a když mě praskla voda a začaly kontrakce tak mě sestřičky řekly kdy a jak dýchat takže pohoda.manža prvně se bál jít k císaři ale nakonec byl rád že tam mohl být semnou a říká že takový pociot a zážitek v životě nezažije. 😀 takže byl nadšený

jeany
27. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Tak jsem se vrátila od doktorů. Nakonec jsem dnes stihla 3, byla jsem u své dr na kontrole, ta mě pak poslala ještě na utz a ozvy, tam také vše v pořádku a pak jsem ještě byla v diabetické poradně a zatím také dobré, jen mám tu striktní dietu vydržet až do porodu. Ptala jsem se, jestli si občas můžu dát buchtu nebo něco málo sladkého a dr mi říkal, že ne ať už to tu chvilku vydržím. Holky, fakt bych si dala zákusek nebo něco dobrého, ale neriskuji. Včera nám tchyně dovezla tác zákusků a já se na ně jen dívala. No co se dá dělat, už to musím vydržet. No a zítra si ještě zajedu na odborný ultrazvuk a biometrii na nemocnici. Chtěla jsem tam jít i dnes, ale ty 3 kontroly mi dnes už stačili. 😀

Luci, a jak na tebe zapůsobil ten kurz? Já jsem zase ráda, že jsem tam byla, protože vím jak to tam vypadá a nepůjdu do neznámého prostředí. U nás se dělá jen kurz a je to jen hoďku, spíš je to takový poznávací kurz, než vzdělávací. Byly nám řečeny jen nejzákladnější informace.

Mrkvičko, jezdit se třema prckama na výlet bude jistě náročné. Ale ten Honzík ti pak taky pomůže. Bude starší a rozumnější.

Jary, děkujeme za tabulku. 😉

lucifirek
27. dub 2010

Jani tohle byl kurz mimo nemocnici,na prohlídku do nemocnice teprve pojedeme. Včera nám paní povídala,jak poznáme,že rodíme a jak probíhá porod. Na té praktické hodině se bude učit dýchání,masáže,uvolnování na míčí apod...

betys
27. dub 2010

Holky mě je dneska nějak divně.Chvilkama mě pobolívá břicho.Snad to nic neznamená.Ještě bych tak týden chtěla vydržet 2v1.Nechce se mi trávit narozeniny v porodnici ☹ .Ale to si asi moc vymýšlím,až to přijde tak to přijde.jještě bych měla raději vyfotit pupík 😀

lucifirek
27. dub 2010

betys to bys toho chtěla moc 😀 Můžou to být poslíčky a nebo už to může přijít,však už to ted může přijít kdykoliv.

lucifirek
27. dub 2010

Ty jo to snad není možný,jak rychle to uteklo vid 🙂

betys
27. dub 2010

Jo,strašně rychle.Na jednu stranu se strašně těším ale na druhou se bojím.Snad to všechno zvládnu 😉 .Pořád jsem měla pocit že mám spoustu času.....

lucifirek
27. dub 2010

betys to víš,že to zvládneš. Je to přirozené. 😉 Když jsi to vydržela do ted,tak tohle bude taková třešnička na dortu. 😀

betys
27. dub 2010

Tak jsem přidala fotky.Asi půjdu překontrolovat tašku.Kdyby náhodou... 😉

lucifirek
27. dub 2010

to děláš Betys dobře,jdu kouknout na fotečky. Včera nám paní na kurzu radila,že když začnou porodní bolesti a chystáme se odjet do porodky,máme se hlavně najíst,něco lehkého,jogurt,ovoce,zeleninu. Ale člověk neví,jak dlouho tam ještě bude.

lucifirek
27. dub 2010

Betys krásné bříško. A nemáš ho ani moc dole.To jsem teda zvědavá,jak to dopadne. 😉

lukza
27. dub 2010

Betys tak šup překontrolovat tašku jak ti je divně muže to být kdykoliv a spozorovala jsi že by ti už odešla zádka?vím že muže klidně měsíc před porodem ale mě třeba odcházela pondělí uterý a ve středu hned praskla voda.jinak kdyby náhodou tak držím pěstičky at je vše v pohodě 🙂

matteka
27. dub 2010

ahojte holky, mohla bych vás poprosit o radu? Jsem 20 den po ET, těhu test pozitivní i UTZ u mého doktora vypadá slibně. Na potvrzení srdíčka jedeme do Brna až příští pátek. Jelikož mi již došly injekce, nasadil mi můj dr místo nich Duphaston. Sestřička mi pak ještě před odchodem dala reklamní balení Femibionu 800 (vytamíny včetně kys.listové do 12.týdne těhu). Hodně jsem si o tom početla a zalíbilo se mi to, tak jsem zaúkolovala manžu, ať koupí větší balení. Jde mi jen o to, jestli nevadí, že teď beru vlastně dva patáky, které obsahují kys.listovou. Manža říká, ať zavolám do Brna a zeptám se, ale přijde mi to hloupé, co myslíte ? Moc vám děkuji

betys
28. dub 2010

Ahojky-tak jsem celá.Asi to byly jen nervy.Opět jsem byla 5.30 vyspaná ale pak jsem se ještě zavrtala a chrněla až do teď.A zatím je mi dobře.Možná to bylo tímjak se malý včera hodně hýbal a dloubal mě do vnitřností.No uvidíme 😀
matteka-a které 2 přípravky s listovkou myslíš?Bereš listovku od Dr.předepsanou a ktomu ještě Fembion?V každém léku by mělo být napsaáno jestli pokrývá celou denní dávku kys.listové.

mrkvicka28
28. dub 2010

matteka s braním kompletních vitamínu je lepší počkat až po UTz v Brně až postupně vysadíš ostatní léky. Listovku kterou máš z kliniky jë 10 násobek toho co je vnormálních vit, pro těhotné. hloupé to nené já jsme se jich na to taky tenkrát ptala 🙂

matteka
28. dub 2010

mrkvicka děkuji, nechám to tedy až po UTZ, vzala jsem si zatím jen jeden, tak je začnu kompletně brát až potom. Moc děkuji za radu, děkuji

lucifirek
28. dub 2010

betys a lukzy,taky nám na kurzu,že když odchází zátka,tak to nasvědčuje na porod,ale nikdo neřekne,jestli to bude za dva dny, za týden.....
mattetka myslím,že kyselinou listovou se předávkovat nemůžeš. Já ze začátku brala kys.listovou a k tomu babyplan. A tam je taky listovka. Mě třeba listovku doporučila dr. brát celé těhu,ne kvůli gen.vadám (to stačí do 12tt.),ale kvůli chudokrevnosti,kys.listová tomu brání. 😉 Já ze začátku brala vitaminy,protože jsem hodně zvracela a nic moc nejedla. Ted už je skoro neberu,jen jak si vzpomenu ,třeba jednou za týden. člověk má dost pestrou stravu.
Ale je pravda,že pro tebe je ted nejdůležitější listovka.

lucifirek
28. dub 2010

matteka,nebo si ber ten femibion jen párkrát za týden.

lucifirek
28. dub 2010

matteka koukám do alba a podařilo se vám na poprvé,to je super,moc gratuluji. 😉

betys
28. dub 2010

matteka-jak píše lucifirek,ber ty vitamíny jen občas nebo ob den.Já jsem takhle brala maternu.

lucifirek
28. dub 2010

Betys tak zatím je všechno v pohodičce. Ono to ještě může trvat. Podle toho,co nám říkala paní na kurzu. Jsem sama zvědavá,jak budu plašit já a jestli to poznám. 😀
Asi vyrazím dosolné jeskyně,se nějako nudím.

matteka
28. dub 2010

Lucifirku, ano zadařilo se na poprvé, ale nechci to zakřiknout. Je to až neuvěřitelný - po 4 letech jsme se konečně dočkali. Jen doufám, že bude vše vpořádku. Pořád se něčeho bojím, to je hrozný - ale je jasný, že teď už se bát nepřestanu nikdy 🙂 Luci taky děkuji moc za radu.

lucifirek
28. dub 2010

taktak matteka,ted už se bát nepřestaneš. Člověk je nadšený a moc se těší. A na druhou stranu má strach z každého vyšetření,nejdřív čeká do 12.tt,pak na tripple testy, utz ve 20.tt,pak aby se mimi nenarodilo předčasně,aby porod proběhl bez problémů...... Pořád něco. Ale je to krásné,já tomu ani ted nemůžu pořád uvěřit,že se zadařilo. A pořád mám v živé paměti tu beznaděj a špatnou náladu z toho,že nikdy nebudeme mít děti. 😉