Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
1. čer 2010

Lukzy to jste s Lukáškem šikulky. 😉

jeany
1. čer 2010

Ahojky
Dopoledne mi psala betys, že vás mám všechny pozdravovat. Zítra jde na kontrolu a řeknou jí, kdy ji pustí. Tak na ni myslím a přeji, aby šla už brzo domů. Jinak psala, že také bojují s kojením, že má málo mléka. Tak jako já.
Lukzo, udělám to tak, že ještě dám jedno balení Nutrilonu HA a pak už asi přejdeme na Nutrilon 1. Máš šikovné dítě. Já dávám Martínka jen občas při koupání na bříško, ael my jsme jeětě malinkatí a tak ještě šikovní nejsme. 😉

jeany
1. čer 2010

Luci, to jsi šikulka, že máš všechno hotovo. Tak jen odpočívej nebo tě to už nebaví?
Mrkvičko, tak ti přeji, aby tě ještě pustili domů. Doma je doma, to je jasné.
Lucciie, taky budu na tebe myslet. Tak ať je vše o.k. My jdeme taky zítra do poradny a já jsem mooooc zvědavá kolik malý váží.

lukza
1. čer 2010

Jeany takže Betys taky zápasí s mlíčkem no jo on je to boj a dokud má aspon trochu MM tak je to dobře aspon do toho konce 6nedělí aby měl aspon trochu to hodně pomuže.
Jo a jestli mužu poradit dávej už maléno víckrát na bříško ale jen na chviličku já to ze začátku zanedbala měla sem strach ho tam dávat pak přišla kýla a to nechtěl vubec pást a pak už nepasl tak jak by na svuj věk měl ale už to krásně dohnal.
a co jak přibíráte a jak seš vám daří?a co už kočárkujete a nebo ještě né teda je pravda že to počasí je šilané

Lucifirku děkuji mám stoho hroznou radost že cvičení tak krásně zabírá

jimmy1
1. čer 2010

Jeany, ono je to po císaři s kojením obecně horší, trvá dýl než se laktace rozběhne... Já měla první mlíčko až 4. den po císaři, a to ješět jen trošku, ale Marťula nic nevytáhl, tak jsem odsála asi 10 ml a dala mu to ze stříkačky.
Je to s tím kojením boj 🙂

Lucifirek, díky moc za ty receptíky, tiramisu určo vyzkouším 🙂 I když já si dám jen malinko, když je to rumové a kafové, ale myslím, že Petr bude nadšenej 😵

Jsem zvědavá jak dopadne Mrkvicka...

Luciiiie, určo je po IVF těhu rizikovější než normálně, prostě si to víc hlídají, ale taky pro nás dobře 😉 No a ty máš vlastně jednovaječná dvojčata???

jeany
1. čer 2010

Lukzo, zrovna dnes odpoledne jsem chtěla jet do města na procházku, ale je hnusně, prší, takže jsem to vzdala a jsem doma. Ale zítra ven musíme, jdeme odpoledne do poradny a teprve tam nás budou vážit. Jsem taky moc zvědavá kolik za ten týden nabral, když ho tak vykrmuji. 😀 Už by mohl mít přes 3 kg. Jinak příští týden už má být lepší počasí a tak to bychom už mohli vyrážet ven každý den. To počasí je fakt deprimující. Už mně to nebaví, pořád je zataženo a poprchá.
Martíneks e mi už ozývá tak jdu za ním, za miláčkem. 😵

lucifirek
1. čer 2010

Jani právě že mě to lenošení nebaví. Už toho mám plné zuby,je lepší mít práce nad hlavu,než nevědět co.
Jimmmy já to dělám z instantní kávy. A rum stačí jenom trošku na chutku,to v tom nebude ani znát. 😉 To si klidně dej,neboj. 😉

jeany
1. čer 2010

Jo a chtěla jsem se zpetat Jimmy nebo Lukzo. Martínek má trochu červený zadeček. Stávalo se vám to taky někdy? Nevím, jak se toho zbavit, protože dělám všemožné. Často ho přebaluji, máme pleny Pampers new born, pokaždé ho mažu Bepanthenem. Prý je tato mast nejlepší. Já ho před krmením vždy přebalím, pak ho krmím a u toho má prdíky a tlačí, takže je znovu pokakaný. Tak jsem zkoušela ho přebalovat i po jídle, ale to ublinkával, takže to jsem radši vzdala. No apak po krmení usne a nechci ho budit. Snad se mu to brzo zahojí. Musím se zítra poradit i s dr. Tak se o něho starám ,jak nejlíp můžu a přece má zadeček červený. Trápí mě to. No koupu ho obden, ale zadeček umýváme denně. Taky ho při přebalování umývám vodou, navlhčím ubrousek do teplé vody a pořádně ho umyju. Už nevím jak dál se toho zbavit. Mám doma i mast na opruzeniny od Nivei, i Rybilku, mám výběr, ale momentálně používám jen ten bepanthen a zásyp. Díky za vaše zkušenosti. 😉

kveta
1. čer 2010

Jeany, nechaj ho vetrať, bez plienky.

jeany
1. čer 2010

Luci, já si zase něco naplánuji a chci to jít udělat a do toho mi Martínek zakňourá a já letím za ním. Když pláče, tak si ho raději vezmu do náruče a konejším ho. Někdy udělám toho dost, ale dnes dopoledne jsem nic nestíhala. Byl nějaký rozmrzelý a chvilkama poplakával, ale naštěstí ne moc. Asi nemohl usnout, protože najezený, přebalený byl a prdíky ho netrápily. Oběd jsem začala vařit až kolem 13 hod. Teď už mi spinká a já si jdu chvilku lehnout k němu. Jsme taky nějaká utahaná a ospalá.
Luci, ještě si užívej poslední chvilky, protože pak už je to jako kolotoč. už se moc nezastavíš. Ale tímto si nestěžuji, já jsem moc šťastná. 😵

jeany
1. čer 2010

Květy, u koupáního ho tak chvilku nechávám, ale jinak není moc teplo. U koupání máme teplo právě jen v koupelně. Kdyby se už oteplilo, tak by to šlo. Jo a taky se mi někdy pěkně celý počůrá, jak ho nechám rozbaleného. Je to kluk. Někdy ho i několikrát za den převlíkám. 😀
Jak se cítíš Květy? Co nového?

kveta
1. čer 2010

Cítim sa štandardne: občas menštruačné bolesti, včera a predvčerom mi tvrdlo bruško, takže som sa vrátila na maximálne dávky liekov proti kŕčom maternice, ale ak neporodím do dnešnej polnoci /čo sa teda nechystám/, tak od zajtra sú už podľa slovenských zákonov lekári povinní bábo zachraňovať a nepovažovať to za potrat... Takže som sa dostala na ďalšiu métu... No a šetrím sa, polehávam, v podstate bez zmeny až na to, že sa nedeje nič tak dramatické, aby som uháňala do nemocnice...

lukza
1. čer 2010

Jeany tak to nevím my s prdelkou neměly problémy ale nechávám už od začátku malého vždy před koupáním rozpaleného aspon pul hodinky a dělám to tak že ho rozbalím a pak přes něho hofím plenu s dekou sice to pravidelně pročurá ale větrá zadeček.taky muže být Martula citlivější a nebo když bylo chladněji tak sem mu dala třeba tepláčky bez pleny myslím zase ten večer a ona ta prdelka větrala opět zase to počurá ale aspon trochu větrá..a taky mužeš zkusit že po kpoupání mu tu prdelku umyješ heřmánkem ten ničemu neuškodí já tak musela Lukáškovy dávat heřmánek za ouška měl je hodně u hlavy a aji když sem to sebelíp osušila tak nám to stejnak zarudlo . a my taky byly ze začátku furt počuraní ale to byla moje chyba já totiž nevěděla že klukum se musí pindík rovnak do plenky aby byl směrem dolu

jimmy1
1. čer 2010

Jé Lucifirku já bych brala jeden den lenošení a nicnedělání 😀 i když teda zrovna dneska si zatím vůůůůbec nemůžu stěžovat, protože Martínek sice vstával brzy, ale dopo spal 2 hodiny a teď odpo už taky hodinku spinká 😵 to bude asi tím ospalým počasím, já jsem taky nějaká ochrápaná...

Jeany nám pomohl sudocrem. Měla jsem jakejsi vzorek malou piksličku a koupila jsem i normoš balení, protože se nám osvědčil. Běžně mažu bepanthenem a jek něco zarudne tak tím sudocremem a spokojenost veliká. Jinak větrání je důležitý... ale taky se mi vždycky počůral 😀
Ale na ten heřmánek radši pozor... třeba mně vůůůůbec nedělá dobře!!! Tak jsem ho na Martínka radši ani nezkoušela...

lukza
1. čer 2010

Jimmy já heřmánek taky nemužu a malému nic neudělal chce to vyzkoušet ,ale to větrání je základ

natalka28
autor
1. čer 2010

Holky, tak já se teď vrátila z dětské nemocnice!☹ Moje neteřinka Terezka má pl roku a už měsíc a půl mívá vysoké horečky a měla 4 antibiotika. On ju totiž původní lékař naočkoval když měla rýmu a od té doby měla zápal plic a pak horečky. Včera měla horečku zas, tak dnes jela ségra do dětské nemocnice na odběry a už si ji tam nechal! Bylo to něco šílenýho!!! Je baculatější a nemohli jí nejprve vzít krev, tak jí rozpíchali celou ručičku a nakonec brali krev z hlavičky! Staršně chuděrka plakala!!! Má nějaký malý ložisko na plících, tak je na nitrožilních antibiotikách na min. 7 - 10 dní! Navíc v dětské neměli jediný místo, tak je nakonec na infekční JIP, takže ségra tam s ní spát nemůže!☹ Byla jsem tam s nima až do teď a je to hrůza - je na hadičkách, takže si ji ani nemůžete pořádně pochovat, natož vzít do náruče a někam popojít. Ze sezení mně pěkně bolí zadek! Nabídla jsem se sestře, že tam budu každé ráno jezdit a po obědě mně vystřídá! Mně vám bylo dneska tak ouvej, když jsem tam tu naši berušku viděla! A co teprve, když ji napíchávali.... Strašně plakala a my s ní☹ Ma ručičku na dlaze a celou zalepenou a zafašovanou. Na bříšku napojené přístroje.... Dělají další testy, nezdá se jim to!!!☹ Je to strašný trápení, když jsou ty zlatíčka nemocný!!!
Jinak my jdeme zítra večer na speciální UTZ srdíčka, tak doufám, že bude všechno v pořádku!

lucifirek
1. čer 2010

Holky nebudu ted dočítat,až zítra ráno.

Jen vám chci vyřídit zprávu od Mrkvičky.Bohužel si ji už nechali v nemocnici,začíná se otvírat a budou ji radši hlídat.Mám vás všechny pozdravovat. Když budu vědět něco dalšího,dám určitě vědět.

Zatím hezký večer.

lukza
1. čer 2010

@natalka28 uplně mě naběhkly slzličky když sem to četla když sou děti nemocné je to hruza mooooc přeji aby bylo brzo zase dobře a mohla tam segra být aspon sní .držím pěstičky
a na tebe budu zítra myslet at UTZ srdíčka dopadne uplne na 1

@lucifirek děkujeme na zprávičku o Mrkvičce takže si jí tam už nechaly ale radči at tam je a je pod dohledem ony ty 3miminka je velký nápor jen je to blbé když má doma ještě jednoho klučinu ale snad to ponese dobře jak jí budeš psát tak jí moooc pozdravuj a at se drží co nejvíc

kveta
2. čer 2010

No, tie nové správy o Mrkvičke nie sú bohviečo... ☹ Tuším by sme sa mali začať modliť nech vydrží aspoň do toho 29.týždňa.

Natalko, veľa šťastia...

Dnes idem kuknúť drobca na 3D, tak sa hrozne teším...

lucifirek
2. čer 2010

Mamky Lukzy,Jani a Jimmy,já vím,že bych si to měla užívat,že pak se nudit určitě nebudu,ale víte,jak to je. Ted je to prostě nuda,doma naklizeno navařeno,venku to není ani na procházku. 😒 Ležet se mí nechce,to bych byla přeležená a všechno by mě bolelo.
Jani určitě se domluv s doktorkou,třeba něco poradí.
Natalka teda to je šílený,je mi z toho smutno,musí to být strašné 😢

lucifirek
2. čer 2010

natalka,tak dneska uvidíte vašeho mimi,tak alespon něco pozitivního. 😉 Strašně jsem se na to těšila.
Kveta tak si to dneska užij. 🙂

jeany
2. čer 2010

Jimmy a Lukzo děkuji za rady. Zkusím Martínka nechávat bez pleny, že mi něco pročůrá, to mi nevadí, dám pod něj ještě igelit s plenou a to vše se vypere. Hlavně, aby se mu to dobře zahojila. Já ho mám u koupání rozbaleného tak 15 minut a pak ho jdu krmit, většinou už mívá velký hlad. Jimmy, na ten speciální krém se zeptám, jdu dnes k doktorce a jsem zvědavá co mi řekne ona. Dnes je u nás hnusně, dost prší a tak manža nemohl do práce a tak pojede do poradny s náma. Nakonec musíme jet autem, v tom velkém dešti je to nejlepší. a tak jsme se těšila na procházku a dala jsme si sraz s dcerkou aže půjdeme projít město a nkoupit. Tak máme po plánech.

Takže mrkvička je už v nemocnici. Luci, napiš jí, že ji moc pozdravuji a ať jí ještě chvilku miminka v bříšku vydrží. 😉

Natalko, tak ať ti ten utz dobře dopadne. To jdeš na veveří, ne? Tam jsme byli na velkém utz a kontrolovali tam úplně všechno, nejen srdíčko, ale i vnitřnosti a tak. A tam jsem si tenkrát vzala tu fotku z 3D utz.

Květy, necháš si udělat i fotku z 3D? Já ji mám a pořád jsem se na ni dívala, jak se mi ta fotka líbila. Dokonce jsem si ji dala do rámečku a postavila na noční stolek a první, když jsem se ráno vzbudila, tak můj pohled vždy patřil Martínkovi. 😉

lukza
2. čer 2010

@lucifirek Já se pak už taky hodně nudila a nemohla se dočkat až se Lukášek narodí a začne ten kolotoč je to normální a tělo se už taky připravuje jak se říká v noci chodíš furt čurat proto abys sis aji zvykla na noční vstávání. 😀

@jeany já pod malého dávám ty přebalovací podložky sice klidně dvě za to větrání počurá ale neprosáknou a já je mám i pod prostěradly v postýlce já tam nechtěla ten igelit prý v zimě chladí a v létě se mimi zase potí ale nevím zda to je pravda já ho tam nemá.

lukza
2. čer 2010

@luciiiie mooooc na tebe myslím at ti gogola řekne jen dobré zprávičky

lucifirek
2. čer 2010

Lukza hlavně to počasí stojí za prdlačku,jinak bych šla aspon ven na procházku. Nemůžu povlíct postýlku,protože ještě nemám přehozenou tu matraci na vyšší patro.

lukza
2. čer 2010

@lucifirek no to počasí je šiléné u nás už zase od včerejška furt prší nedá se jít ani ven a pak je malý protivný protože chce jít do kočárku tedka teda usnul v koši jsem zvědavá jak dlouho to vydrží.
takže postýlka je ještě nepovlečená.,ale už je složená že jo?

lucifirek
2. čer 2010

Lukzy postýlku máme složenou,protože jsme ji tak dovezli od známých,ale je potřeba rozložit a dát to patro výš. Jenže manža hodí domů večer,tak se k tomu zatím nedostal. U nás též pořád prší.

luccatko
2. čer 2010

Takže mrkvičku si tam nechali?v nemocnici nic moc,ale aspon bude pod kontrolou....holky držím palce,at vám utz dopadnou dobře 🙂 zítra jdu ke svému dr s těma výsledkama z brna a ze špitálu a zrovna se objednám na 3d zase na Veveří

jeany
2. čer 2010

Psala mi Betys, že ji zítra už pustí domů. takže pak nám už napíše sama.
Jimmy, dnes mi přišel balíček. Jsi strašně hodná. Já si už i v pondělí musela koupit nové balení, protože máme doma jedlíka.
Lukzo, jo, to mě nenapadlo, že stačí ty jednorázové podložky, taky je mám.
Tak jsme před chvílí dorazili od doktorky a malý váží 3250 g. Takže za týden přibral 400 g což je i dost, ale říkala, že jestli je zrovna najezený, tak až se vyčůrá a vykaká, že by jistě vážil o něco méně. Ale, že přibere tolik, to jsem zase nečekala. takže hurá na vycházky, už máme přes 3 kg. Taky mi dala na zadeček mast, jmenuje se Imazol mast a ta prý mu zabere. Mazat s ní jen 2x denně a mezitím používat ten Sudocream a jedno balení mi zrovna dala. Jo a já jsem doma našla, že jedno balení Sudocreamu jsme už dostali v porodnici, ale já jsem nevěděla co to je. Takže doufám, že se to Martínkovi brzo zahojí. 😉

lucifirek
2. čer 2010

Ahoj Jani,tak to je super,to se nám určitě přijde pochlubit. 😉 Už se na ně těším.
A jinak teda jste dopadli dobře na poradně,to máte doma jedlíčka,ale jak píšeš,když je nakrmený a nevykakaný a nevyčuraný,tak se to těžko odhaduje. Hlavní je,že přibírá a hezky prospívá.