Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
21. čer 2010

Luciiie pokud přímo nezvracíš krev,nebo ve zvratcích není krev. Tak bys si hlavu nelámala. Mě se stává,že jak zvracím,tak pak když vyplivnu z pusy zbytek a vyplachuju si usta,tak tam je trošička krve a myslím,že je to z toho,jak je to v tom jícnu a krkru z toho zvracení podrážděné. Ale pokud by jsi měla krev ve zvratcích,nebo zvracela krev,určitě bych to radši řekla doktorovi.

weny
21. čer 2010

ahoj holky, jen jsem tak nakoukla co nového a hned taková zpráva ☹ . Luccatko je mi to strašně líto, přeju ti ať jsi moc silná, určitě bude líp. Jinak u mě nic nového není. Pořád zatím zkoušíme a pořád nic. 😔 Vypadá to na 3 IVF. Uvidím jak se k tomu postaví manža. Je to všechno strašně nespravedlivé.

luciiiie
21. čer 2010

No Luci přesně tak...je to v tom zbytku. Jsem to zas moc zkoumala, asi bych měla jít radši žehlit, heh 😎

lucifirek
21. čer 2010

Luciiie tak tak,pokud jsi stejně nejsi jistá,tak se radši dr. zeptej,ale já to tak mám taky. Já jdu zalehnout a skouknout Kluky v akci. Já to zvracení dneska ustála (narozdíl od včera),ale za to je mi celej den blbě. Uvařila jsem gulášovku,tak jsem ttrochu dala,ale nevím,nevím.

lucifirek
22. čer 2010

Dobré ránko 🙂

jimmy1
22. čer 2010

Ahoj holky 🙂
tak jsem dneska na nohách od čtvrt na pět a to jsem šla spát o půlnoci 😎
Martínek spinuškal jako obvykle, je hodňoučkej, ale já jsem večer chystala dort a dárky pro tátu, má ve čtvrtek narozky, ale to odjíždí, tak budem "slavit" ode dneška, hned jak dorazí 😉
Dárky jsem mu poschovávala různě po bytě a bude hledat podle mapek a zašifrovanejch zpráv 😀 to jsem zvědavá, jestli mě nepošle do háje 😀 😀 😀
a ráno po odsávání jsem už nešla spát a začala jsem vařit 😉 objednal si táta rizoto a ještě mám nachystáno na jahodový knedlíky. No a chlebíčky jsem taky sfouknula. Tak to vypadá, že padnu dneska brzy za vlast 😀
Ještě, že ten Marťulínek je tak hodňoučký mimísko a dovede se i zabavit na chvíli sám 😉

Přeju vám krááásnej den 🙂

lucifirek
22. čer 2010

Jimmy ty jsi teda dneska vstávala brzy a jak ses činila. Originální hledání dárečků,to pak musíš napsat,jaká byla odezva a jak se to líbilo. Mnam,jahodové kneldíčky bych si dala hned a hodně posypané tvarohem.

jeany
22. čer 2010

Ahoj holky, tak konečeně zase tady 😀 Nestíhám. Včera k nám přijela návštěva a dnes ráno odjížděla. Tak jsem ráda, že mám chvilku pro sebe. Mamka si opět vzala Martínka a šla ho vozit, mamka si už zvykla, že chodí skoro denně kolem 9-10 hod. a vezme si ho a vrací mi ho kolem oběda.
Jimmy, to jsi tedy šikulka. Pak napiš, co ti na to manža říkal, jaká byla odezva na hledání dárečků.
Luci, pořád ti bývá špatně co. To už přejde až po narození Kubíčka. Já si už ani nevzpomínám jak mi bývalo ke konci špatně, ta žáha to bylo děsné a taky jsem ke konci těhu občas zvracela. Ale až se Kubíček narodí, bude ti zase dobře, teda až po šestinedělce. Já se už cítím fajn, už je to taková pohodička. Teda občas nestíhám co chci, ale zase až tak moc mi to už nevadí. Teď budu mít sice víc práce, v sobotu máme vítání občánků a bude nás cca 20 lidí. Naštěstí oběd vaří mamka, bude dělat řízky a bramborový salát a jen to v poledne donesou. Jíst se bude na etapy, je to přece jen hodně lidí. Ani nepeču, mamka obědnala i zákusky a dort. Já jen nachystám něco studeného, nějaké chlebíčky nebo mísy. Ale už se na vítání těším. Chtěla bych to nechat natočit i na kameru, tak snad ji sestra vezme.
Lukzo, Lukášek je pěkný cestovatel a už je pěkně velký.

jeany
22. čer 2010

Jimmy a Lukzi, tak aspoň máte evidenci. Já si občas něco sleduji, napíšu na papírek, ale pak jsem to vyhodila. Píšete dětem i knihu? Já ne, jen ho často fotíma a pak mu chci dát fotečky a k topmu popisek, kolik zrovna měl dní nebo měsíců. Jen si píšu do diáře kdy sjme byli v poradně a kolik vážil a měřil v určitém týdnu. Třeba toto mu pak do toho fotoalbumu napíšu. Už tam mám 2 fotky, jednu z prvního utz a pak tu fotku 3 d. Už čekám, že bude někde sleva na fotky a po vítání bych už chtěla nějaké fotky vyvolat. vy už jset něco vyvolávali? Přece jen fotoalbum je něco jiného než si prohlížet fotky jen na pc.

lucifirek
22. čer 2010

Ahoj Jani,jo,jo špatně mi bývá,ale zrovna dneska je mi moc dobře. Půjdu se projít a kamarádka chce jít nakupovat,tak půjdu s ní,ale já nic kupovat nebudu. Jinak jak píšeš o tom vedení deníčku. Dnesk jsem ráda,že jsem si všechno ohledně ivf všechno zapisovala,rptože už si to přesně nepamatuju a můžu ted holkám aspon poradit. A chci si i opsat celou těhu průkajdu a ségra mi slíbila,že mi koupí takovou tu hezkou knížečku,kam miminku zapisuješ váhy,míry ,zoubky,chtěl bych mu vést deníček.

nali1
22. čer 2010

Ahoj holky,
chci se zeptat,máte některá zkušenosti s min.stimulaci?Po minulém IVF/zamlklé těhu/ jsme se s Frgalou dohodli,že to zkusíme,že v případě neúspěchu mě to nebude stát opět 80 tisíc.1.7. jsem měla mít zahájení,už beru marvelon,a teď jsme to teda změnili. 😖

jimmy1
22. čer 2010

Tak hlásím, že je manžel vééééliká šikula a i po noční všechny šifry rozšifroval a dárečky našel 😎 a navíc jak dárky tak i provedení se mu líbilo, docela jsme se nařehtali 🙂 Prý jsem JigSaw 😎
Tiramisu má úspěch, je moooooc dobrý, takže Lucifirku díky za tip 😉

@jeany knihu nepíšu, všechno podstatné si zaznamenávám do toho diáře a fotíme jak zběsilí 😉 naštěstí si fotka pamatuje datum kdy byla vytvořená, takže až bude čas, tak to nějak pořeším s popiskama a tak (až bude čas, tak to asi bude Martínkovi tak 18 let 😀 😀 😀).
Fotky jsme zatím nevyvolávali, jen děda něco málo tisknul na tiskárně na fotopapír, ale není to úplně ono 😉
Hlavně svitavští děda a babi se dožadujou klasickejch fotek, ale zatím na ně ještě nedošlo 😝
Na to vítání občánků vás bude teda hromada 😉 ale je to hezký 😵 😵 😵 a když máš všechno takhle domluvený, tak to bude určo v pohodě 😉

Marťulík spinká, táta to zkouší po noční taky (ale je tady rachot, v budově se dělá rekonstrukce tak jedou kanga ☹ a bude to tak až do srpna) a já jdu odsávat, ať jsem připravená na papačku 😵

lucifirek
22. čer 2010

Nali já bohužel neporadím.
Jimmy teda manža je obrovskejš šikula. Tak to jsem ráda,že tiramisu chutná,můžeš si ho obmněnovat podle chut. Amohla bych ho taky někdy udělat. Já na fotky jsem teda taky šílenej flákač,přitom klasické fotky nemají chybu. Můžeš je kamkoli vzít. Ale fotky ze svatby jsem vyvolávala skoro po třech letech. 😠 Manžovi se musí blbě usínat po noční,ono usnout takhle přez den za světla není jednoduché.

jimmy1
22. čer 2010

@nali1 tak to netuším, neporadím, bohužel...
ale přemýšlela jsem o ní jako o možnosti na druhý mimi, takže jak budeš vědět, tak se ráda přiučím 🙂
Myslím, že hanulinecka podstupuje minimální stimulaci kdesi... jestil jsem se teda nesekla 😉

Tak manžovi se usnout povedlo, ale Martínek je už vzhůru... a já ještě nemám doodsáváno, tak snad ještě chvilku vydrží babulíšek, už jsem dala ohřát papu, aby to pak bylo hnedle bedle 😉

jimmy1
22. čer 2010

@lucifirek jo a to tiramisu jsem udělala takový skoro "dětský" 🙂 kávu jsem dala instantní napůl s kofeinem a napůl bez 😉 a rumu jenom malilinkato, abych si taky mohla dát do šňupáčku 😀
Toho rumu by to teda určo sneslo víc 😉 ale takhle se aspoň nebudu muset tak krotit 😀 😀 😀

lucifirek
22. čer 2010

Jimmy určitě to máš dobré. 😉

nali1
22. čer 2010

@jimmy1 dobře,já teda do toho jdu a pak podám reference 🙂

jeany
22. čer 2010

Nali, taky ti neporadím, nemám s tím zkušenost. Jak píše Jimmy, taky se mi zdá, že Hanulinka podstupuje min.stimulaci, ale někde jinde než na Unice.
Holky, tak já jsem nakonec kupuji Tiramisu v Penny. Stojí tam 60 kč a ve slevě pouze 40 a je výborné. Kupujeme ho už často, minule jsem ho brala 4x kvůli častým návštěvám, nestačím péct. Musím říct, že je výborné. Ta jedna krabička je tak 8 dílků, takže je toho docela dost. Jestli máte někde blízko Penny, tak to určitě vyzkoušejte. I když domácí je domácí, o tom žádná řeč, ale i toto je jako domácí. 😀

kveta
22. čer 2010

Baby, mám zase otázočku pre maminky: od akého veku kupujete deťom topánočky? Lebo mám pocit, že kupovať topánočky novorodencovi je blbosť.. ale na druhej strane, keď ho budem viesť v chladnom počasí v zime v hlbokom kočíku, potrebuje topánočky?

ivetule
22. čer 2010

@kveta Ahoj my jsme malímu botičky nedávali. V hlubokém kočárku na něj vůbec nefouká takže to není potřeba. Koupili jsme je až se začal Milda stavět a chodit. 🙂
Teda vy tady děláte chutě 😀

betys
22. čer 2010

@kveta -kamarádce teď Dr.říkal že tykový ty nechodící botičky můžou ničit klenbu nožičky,že je lepší dát jen ponočky.Nebo jsou takový ty různý látkový papučky nebo jak to nazvat.My máme pro Matýsky takový chlupatý jako medvědí tlapky 😉
A teď mám dotaz já.Od kdy se může mimčo dávat do lehátka?My máme takový to od Fisher price do 18 kg.Ptala jsem se sestřičky u Dr.ale ona mi jen řekla že tam může teď být max.hodinu.Ale odkdy delší dobu?Děkuji za radu

kveta
22. čer 2010

@betys V mojej knižke o miminkách píšu: Od šiestich týždňov môže dieťa chvíľku stráviť v hojdacom kresle na zemi... A je tam pri tom texte obrázok podobnej sedačky ako je od Fischer Price... Viac neviem...

jimmy1
22. čer 2010

@kveta Martínek nemá stím žádný botičky a na nejbližší dobu je určo pořizovat nebudeme, až bude na pořadu dne chůze, teda spíš pokusy o chůzi 😉 tak budem pořizovat pořádný botičky 🙂 zatím máme jen takový látkový capáčky např. takovýhle: http://www.detsky-obleceni.cz/detail.php?zbozi=...

@betys mně říkali, že malý mimi tak 2h denně, ale samozřejmě, že ne v kuse 🙂 já tam dávám Marťulku tak na půl hoďky občas, když odsávám. Chtěla jsem tam krmit příkrmama, ale líp nám to jde na klíně.

@jeany penny tu nemáme a v našem obchodě tak možná makovej závin se dá pořídit 😀 ale taky teď peču málo, prostě není kdy, ale Marťulík je lepší jak kdejaká buchta 😝 a když už to nemůžu vydržet jen s oplatkama a čokoládama, tak se holt ošidím o nějakou tu hoďku spánku 😀

@lucifirek to tiramisu je fakt famózní 😵 😵 😵 😵 ještě jednou moc díky za tip. Vypadá to, že zítra ho dořešíme 😀 a ve čtvrtek (když manža bude mít oficiálně ty narozky busem už jen slintat 😀)
Jestli máš takových lahůdek v rukávu víc, tak sem s nima 😵 😵 😵 ať mám proč nespat 😀

lukza
22. čer 2010

@betys k Botičkám my žádné nemáme a ani pořizovat nebudu dítě má mít botičky prý až si somo stoupne do prostoru dřív né protože se jím narušuje klemba nohy.
K lehátku tě asi moc nepotěším mě rehabilitační říkala že tak opravdu mužou být nanajevíš 1-2denně a to s toho duvodu protože tak jak jsou v té poloze tak si jí potom zafixují a vede to ke skolioze atd. a ještě proto že se tam miminko nemuže rozvíjet jako pořádně máchat rukama poznávat svoje tělo a čase mu to neumožnuje zkoušet přetáčení atd.správně aji do 3měsícu nemá být dítko déle jak 2hodiny v autosedačce.ale také zaroven rehabiliační říkala že chápe maminky co jsou na vše samy tak je pro ně praktické dát dítko do lehátka ale říkal že pokud je možnost tak at radči je mimi na zemy a muže se rozvíjet.

lukza
22. čer 2010

@jeany jj já píši Lukáškovy památkovou knihu at mám památku a já mám i po sobě knihu a ráda tedka do ní koukám a mužu porovnávat 😀 koukám že už budete mít za sebou 6nedělku že jo 😀

@betys co prdíky nás potrápily po dlouhé době dneska ale mojí blbostí upekla sem lívanec ráno a k večeru si ho dala 😠 a v noci od 00:30-3:30 sem byla vzhuru Lukášek sebou mrskal kroutil se prděl ale těžko a furt chtěl dudana takže já nespala to bych si zase naliskala ☹

lucifirek
22. čer 2010

Jimmmy takovýhle dezertíky jsou rychlé a mám je strašně ráda. A moc mi chutnají. I takové ty z piškotů,zakys.smet. A třeba jahodama. Nebo sezéním ovocem. Ty jsou nejlepší. Nebo máme doma rádi pudinky,když se pak dají vychladit.
😀
Kveta my teda dvoje capáčky zdědili,ale nemám v umyslu nějaké kupovat. Já jsem teda pořídila punčošky a spoustu ponožeček,protože ty se dají dát na,nebo pod dupačky. A myslím,že i když bude v létě vedro a bude mít na sobě jenom třeba bodíčko,tak na nožičky by asi měl ponožečky mít. A na chladnější počasí máme takové ty bavlněné bačkůrky.
A botky budeme určitě kupovat,až začne malý chodit.
Lukzy teda z lívance měl chudera takové trápení vid. 🙂 Ach jo,to je hrůza,jak to má každý jiné.Některá mamina dlabe všechno a nemají prdíky a někdo sní něco podobného a mají z toho trápení na celou noc.

betys
22. čer 2010

@lukza -nechci to zakřiknout ale my zatím dobrý,Dneska jsme krmili až skoro v 5 ráno,pak si schrupl a po 6 začal mručet,dala jsem si ho k sobě a ještě do 7 jsme podřimovali.
Zdá se mi že mi ubývá mlíčka.Asi tem shon,nestíhám se pravidelně odstříkávat ☹
Jdeme koupat a snad chrnět 😉

lukza
22. čer 2010

@betys to je supr že prdíky sou lepší a s mlíčkem mě to mrzí.mě se tedka taky hodně méně nalévají prsa a to odstřikávám pravidelně už vytahuji zasoby z mrazáku a mám takový pocit že pujde mlíčko asi už do kytek pokud se nestane teda něco a začnou se nalévat.a betys říká se že nejduležitější je aby aspon v 6nedělce měl trošku přísun MM i kdyby to měla být uplná troška .a jak sjme tu už psaly nebudete první co skončíte na přinejhorším na UM ale já koukám že jsi zrovna v době kdy dochází k první laktační krizi je to období kdy se začne tvořit méně mlíčka ale tak do 3 dni se to spravý a začne se tvořit více mlíčka takže vydrž třeba to bude tím

lucifirek
22. čer 2010

Teda holky to kojení je věda,fakt z toho začínám mít deprééééze. 🙂

lukza
22. čer 2010

@lucifirek já si vždy myslela že kojení je pohoda nikdy by mě nenapadlo že jsou stím takové problémy a dokonce tak často no ona je totiž pravda že se o tom málo píše všude jen píši kojte kojte kojte ,ale jak pomoct se nikde moc nedočteš a akorát pak takové články že kojendí je nejlepší a bla bla bla tak pro maminky co jim to nejde nebo holt není mlíčko to moc teda na psychice nepřidá.
prostě si řekni bud to pujde nebo né svět se nezboří hlavní je že budeš mít miminko a bude zdravé a to ho budeš mít uýž za pár uteklo to co nakonec?