Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jeany
4. kvě 2010

Luci, krásné bříško. Já už nepřibírám, musím jíst míň, protože jinak je mi nazvrcení a sladké nemůžu, takže já to mám s přibíráním dořešeno. 😀 Zatím mám nahoře 8 kg, moc ne, ale bříško mi pořád roste. 🙂 Za týden jdu znovu na ultrazvuk na nemocnici, kde malého zase budou měřit kolik asi váží. Jem zvědavá kolik nabral za těch 14 dní.
Mrkvičko, držím palce ať je vše v pohodě. Uvidíš, bude. 😉
Luccatko, pěkné bříško. Co budetemít se asi dozvíš až na velkém utz kolem 20 tt. To máš také za chvilku. Máte už vybraná jména?
Lukzo máš pravdu, že nejhorší je ten 9 měsíc. Jetšě, že se už blíží konec a za chvíli budeme s miminkama v náručí. 🙂

betys
4. kvě 2010

kveta,mrkvicka-určitě bude všechno v pořádku,držím palce 😉

betys
4. kvě 2010

Přidala jsem fotky.Jdu žehlit 😒

kveta
4. kvě 2010

Som bez bolesti, lezim. Mam tel- na Jeany, takze jej sa ozvem, ak by som skoncila v nemocnici.

betys
4. kvě 2010

kveta- a řekli Ti proč byly ty bolesti?Ležíš jen tak preventivně nebo Tě staršili?

kveta
4. kvě 2010

No, v papieroch od dr. mám Hroziaci potrat. Ležím na príkaz dr. a beriem magnézium... V podstate ide o to, že menzesové bolesti vystrelujúce do chrbta alebo do stehien bývajú na začiatku pôrodov... až na to, že u mňa by to bol potrat.... aLE krčok sa nezačal skracovať, takže to nebolo tak zlé... Preto nariadil 24 hod počkať a ak by bolesti neprešli, ísť na infúzie do nemocnice. Zatial prešli, chvála Bohu...

mrkvicka28
4. kvě 2010

Tak jsme se ted vrátili kluci rostou tak jak mají važí cca 500g. Příště mě čeká ten fujtablovej glukozovej test 🙂

jeany
4. kvě 2010

Betys a ty míváš poslíčky? Myslím, že každý to ani nemá, že. Já pořád nic, žádné bolesti, žádné sestupování bříška a malý mě ani netlačí na močák, takže je pořád ještě dost vysoko.
Květy, napsla jsem ti do IP. Tak moc držím palce, aby vše bylo v pořádku. Opatruj se. 😉
Mrkvičko, super. Ten test na cukrovku se dá přežít, čekají nás těžší věci. 😉

jeany
4. kvě 2010

Betys, to jsi dostala krásné věcičky. Ta hrací deka je super, já ji ještě nemám, tak doufám, že také ještě něco dostanu jak se malý narodí a když ji nedostanu, tak si ji pak koupím sama. Zatím se mně nikdo nějak neptal co budeme chtít za dárky a myslím, že asi spíš dostaneme od někoho peníze. Zatím jsem si nechala koupit kapničky s povlečem. Jinak bříško už máš pěkné, ale já tě taky už doháním. Porovnávala jsem to tvé a když se podívám ve skutečnosti na mé, tak mi připadne taky tak velké. Taky pak hodím fotku. Já jdu taky žehlit. 😀

betys
4. kvě 2010

kveta-snad pomůže magnesko,na prod máš ještě moc brzo ☹
jeany-mě se udá že občas poslíčky mám-jakoby MS bolest,zatím slabší a jen chvilku.malej domočáku tlačí,někdy mám pocit že to nevydržím.Tu deku vymyslela švagrová sama,docela mile mě překvapila.Teď už mám vlastně všechno-hlavně tyhle dražší věci.Až se malý narodí tak už budu chtít jen drobnosti. 🙂

luciiiie
4. kvě 2010

Ahoj holky,
dnes jsme byli na Unice na "potvrzovacím ultrazvuku", jaké bylo naše překvapení, když nám bylo sděleno, že jedno dvojče se nám "nadělilo" a tím pádem čekáme - trojčata. Byli jsme seznámeni s riziky víčetného těhotenství a byli jsme informováni o možnosti tzv.fetoredukce, kdy by vlastně zastavili vývoj jednoho embrya. Vůbec teď nevíme, co dělat dál. Myslím, že takové těhotenství může být obrovským rizikem jak pro matku, tak pro plody. Navíc pro prvorodičku. Musíme zvážit vše pro a proti a sehnat si co nejvíce informací. Chtěla bych jen slyšet Váš názor, jak byste se v mé situaci zachovali. Je to hrozně velké a strašné rozhodnutí a nerada bych, abych si pak někdy něco vyčítala. Předem díky za Vaše názory..

betys
4. kvě 2010

luci-to je teda zpráva,další trojčata.Můžu Ti říct že byc uvažovala úplně stejně.Nevím jestli bych zvládla dát nějteré pryč,ale zase vím že to bude strašně náročné.Určitě napiš mrkvicce-ta má kontakt na další maminku s trojčaty.Já bych asi nezvládla dát některé pryč,asi bych na to ceůý život musela myslet.Ale možná kdybych byla ve Tvé situaci tak bych přemýšlela jinak.Fakt nevím.Moc jsem Ti neporadila že? 😒

lukza
4. kvě 2010

Betys krásná hrazdička a bříško je užasné.

Květi tak se pěkně opatruj a pdpočívej ale určitě bude vše v pořádku

Luciiie to je krásná zpravička ,ale řeknu ti že nevím co bych dělala když bych byla v tvé situaci měla bych strach ýe když si nechám všechny tak že mužu pak o ně přijít ale stejné riziko je když pujdeš dát jedno pryč a co na to říká manžel nebo přítel?ale určitě at ti každá napíše co by udělala tak rozhodnutí je stejnak jen na tobě a nikdo ti nikdy nesmí vyčítat jak jsi se rozhodla protože at se rozhodneš jakkoliv tak to bude správné rozhodnutí víš jak se říká matka nejlíp ví co udělat.

Holky tak máme za sebou očkování první včelička byla taková že malí začal natahovat ale vzápětí se smát ale jak přišla druhá včelička do noženky tak už strnul a začal hrozně plakat bylo mi ho uplně líto ale jak sem ho dala do kočárku tak hned spinkal tak nám držte pěstičky at jsme bez špatné reakce a zvládneme to krásně

lukza
4. kvě 2010

Luciie měly jsme tu holčinu co si nechala zavést 3embria a všechny se uchatila byla prvorodička a nesla stejné rizika jako ty ta se rozhodla dát jedno pryč byla stoho špatná ale pak na to zapomněla prootže byla ráda že má krásné dva kluky.

luciiiie
4. kvě 2010

Betys jsem vděčná za každý názor,poslední a jediný rozhodnutí je stejně na nás... jen je to pro nás hrozně čerstvé, v pátek jdu ke své mudr. nějak rozebrat pro a proti... Je to síla.
Lukza jo jo já vím, taky jsem si vzpomněla na Lenulinku, jestli myslíš ji, to jsem podstupovala zrovna první pokus. Škoda, že už sem nechodí.

kveta
4. kvě 2010

Luciiiie, ja by som sla na redukciu. Neviem, či táto štatistika platí aj v sucasnosti, ale kedysi platilo, ze 25 percent trojčiat bolo mentálne alebo fyzicky nie v poriadku vdaka komplikaciam v tehu a po predcasnom pôrode. Aj ked viem, ze v Unice mali pripad, ked po redukcii skončilo tehu dvojciat úplne, aj tak by som to riskla... Vela stastia nech sa rozhodnes akokolvek.

jeany
4. kvě 2010

Luciiie, gratuluji k miminkům. Je to síla, že, když ti nakonec řeknou, že čekáte 3 miminka. Já nevím co bych dělala. Je to strašně těžké radit. To rozhodnutí je jen a jen na vás. Ono je riziko i to, že se nosí 3 miminka a určitě je riziko i u redukce. Však víš, že před časem byla v takové situaci Lenulinka a ta šla na redukci a dnes má 2 chlapečky. Tady mrkvička taky čeká 3 broučky a zvládá to v těhu a to už jedno dítě má.
Já se snažím si tuto situaci představit a řeknu ti, že to musí být moc těžké. Jak se pak v životě vyrovnat s tím, že jedno miminko se dá pryč, proto toto rozhodnutí musí být velmi velmi těžké. Na druhou stranu to s trojčaty určitě není jednoduché, ale já bych snad asi brala i ty trojčata. Ale nevím to jistě, nejsem v té situaci. Ať už se rozhodneš jak chceš, jenom tvé rozhodnutí bude správné a je to čistě jen tvoje soukromá věc. Napsat naše názory ti můžeme a ty nad tím můžeš jen popřemýšlet. Záleží na mnoha věcech, zda máte prostor pro děti, jak velký máte byt atd. Taky finanční situace je značně náročnější s třema dětmi. Držím ti palce ať se rozhodneš jakkoliv. 😉
Stejně je to zázrak, že. Při minulém pokusu ti to nevyšlo a najednou můžeš mít rovnou děti tři. 🙂

lukza
4. kvě 2010

Luciii jj myslím lenulinku je to škoda my mělyna sebe aji tel.a ICQ tenkrát tay byla aji u nás pro pregnyl protože jí ho v brně zapoměly dát a bydlela daleko od brna a u nich to neměly tak si pro něho jela knám ale jak se jí kluci narodily tak už se neozívala jen párkrát apak už vubec takže nevím vubec jak se maji.

jeany
4. kvě 2010

Luciiie, dívala jsem se kdy Lenulinka psala naposled a bylo to někdy v květnu 2009. Od té doby jsme nenašla žádný jiný příspěvek. Asi už nemá moc času nazbyt. Vím, že byla z Opavy, kontakt na ni nemám.

betys
4. kvě 2010

luciie-myslím že mrkvicka jezdí do brna do nějaké spec.poradny nebo ordinace pro vícečetná těhu.Možná by nebylo od věci se zeptat na rizika i tam.Já znám z okolí dvoje trojčata a všechny jsou zdravý.Kolik máš času na rozhodnutí?Kdy se ta redukce musí provést?Určitě si zjisti coo nejsvíc informací a pak si to napiš na papír.Důležité je i jaké máte bydlení,finance,rodinné zázemí a podobně.Vůbec Ti nezávidím takový těžký rozhodnutí ☹

luciiiie
4. kvě 2010

jj, zkoušela jsem jí psát do IP, ale asi nemá čas sem nakukovat.
Jani...zázrak...to je mazec. My jsme minulý týden s paní doktorkou našli jeden gestační váček a dnes tam mám 3 nájemníky! 🙂 a to máme ještě 4 expandované blastocysty v mražáku! My víme, že konečné rozhodnutí je na nás, jen mě zajímal váš názor. 😉

luciiiie
4. kvě 2010

Betys máme 14 dní na rozhodnutí. Určitě se pokusíme zjistit co nejvíc půjde. Věřím, že se rozhodneme správně.

lukza
4. kvě 2010

Luciii určitě se rozhodnete správně já zkusím leničce napsat jestli se třeba neozve ale mám dojem že se neozve uvidíme jdu na to pokud má teda furt to číslo co mám

lukza
4. kvě 2010

tak zpráva se odeslala tedka záleží zda se ozve

lucifirek
4. kvě 2010

kvety at to dobře dopadne.
betys tak to jsou krásné dárečky.
Lukzy držím pěstičky na vakcíně.
A s tím vyvoláváním porodu máš pravdu,na předporodním kurzu nám dala paní rady,jak si přirozeně urychlit porod.
Koupele,ale ne uplně vřelé,třeba s levandulovým olejem, masírování bradavky jako čudlíky u starého rádia 😀 ,milování,ale to musí chtít opravdu oba, pít čtrnáct dní před termínem čaj z lněného semínka (dkyžtak písnu recept),pít mátový čaj, zvýšit pracovní aktivitu (uklid,dlouhé procházky...¨),takže asi tak,snad jsem na nic nezapomněla. 😀

lucifirek
4. kvě 2010

Mrkvička mám obrovskou radost. 🙂
Luciiie já ti napsala do IP. Rozhodnutí je těžké a jenom na tobě a partnerovi. Ale musíš se rozhodnout podle svého uvážení. Nikdo jiný to hodnotit nemůže. 😉 At už to bude jakkoliv. 😉

mrkvicka28
4. kvě 2010

Luciferku díky taky jsem ráda,ale ještě nás čeká nějakých 10týdnů tak snad to bude dobrý už se blížíme k hraničnímu 24tt,ale nejraději bych byla kdybychom už byli ve 30tt nechceš si to s náma prohodit? 🙂

lucifirek
4. kvě 2010

jooo kdyby to šlo,tak bych ti nějaký ten týden přidala a sama si ubrala.Před tím jsem se nemohla dočkat,až budeme mít dvacátý týden a ve čtrtek už budememít 30.tt a za chvíli budeme mít porod. A zatím mám pocit,že mi bříško bude strašně chybět,tak moc jsem se na něj těšila a strašně to utíká.

jeany
4. kvě 2010

Luci, taky si myslím, že mi bříško pak bude chybět. 😀 Sice je to někdy dost obtížné, ale člověk si za tu dobu zvykne, že má mimi pořád u sebe a pořád ho cítí. Jsem zvědavá pak na mé pocity až se narodí, jak to bude s tím bříškem. 🙂

lucifirek
4. kvě 2010

Jani já se právě s bříškem (teda krom té žáhy a nevolností) cítím strašně dobře a libuju si v něm. 😀 No ale to,že budou prcci s námi nám to vynahradí. Vid.