Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
28. dub 2010

Betys- držím palce, aby bylo všechno vpořádku 🙂 A už se těším na fotečku miminka 🙂

lukza
28. dub 2010

Lucifirku jj to je to někomu odejde dátka třeba měsíc před a třeba mě odešla a pak následovala voda.ale přece jen je betys už v 38t takže kdyby odešla tak by aspon byla každý den hodně na pozoru.

Matteka moc graluji a hlavně at je vše celé těhu v pohodě jak píše lucifirek tedka nastane 9měsícu jen strachu aby vše dopbře dopadlo no jo to je uděl vytouženého miminka.

přeji krásný den

lucifirek
28. dub 2010

lukzi to máš pravdu. Ted už jenom překlepat ty poslední týdny a porod. A pak už bude prďola s námi.

matteka
28. dub 2010

holky mockrát vám všem děkuji

luccatko
28. dub 2010

krásné poledne 🙂 tak zítra mě čeká další kontrola a ta krev 😠 jsem jen zvědavá,kam mě bude chtít poslat na ten velký utz,jsem už rozhodlá pevně pro to veveří.....můžete mi sem někdo napsat číslo na veveří nebo stránky kde si ho najdu?předem děkuji....jinak se mějte krásně,já vyrážím ven

mrkvicka28
28. dub 2010

lucatko kontakt na Veveří je:http://www.prenatal.cz/index.php?id=41

jeany
28. dub 2010

Ahojky
Tak jsem dnes zase byla na kontrole, byla jsem na nemocnici na celkovém vyšetření. Ozvy a vše v pořádku a Martínek dnes už váží 2170 g. Asi prý nebude velké miminko, ale co, však já si ho pak vykrmím. 😀
Betys, už se to může přihodit každým dnem, co. Takové obavy jako ty mám taky. Mně bylo dnes řečeno, že malý je ještě dost vysoko a že to odpovídá zatím pořád tomu termínu kolem 26.5. Myslím, že u tebe to bude přece jen dřív. Taky se vyfotím a hodím fotečku.
Ahoj Luci, užij si to v solné jeskyni. 😉

jeany
28. dub 2010

Betys, už máš pěkné bříško. Ty chodíš na ultrazvuk na biometrii /kolik mimi asi váží/? Zase si mě tam objednali za 14 dní. Já mám těch kontrol nějak hodně, ale asi si to víc hlídají, když se jim to předtím nezdálo.

betys
28. dub 2010

jeany-já jsemna tom byla před 14 dny když jsme měli ten nečekaný výjezd.To řekli asi 2400 g.Teď mi dělali jen ozvy.Příští týden nevím co bude.Ale velikost byla v pořádku tak už to možná nebudou kontrolovat.Nevím 😉

kveta
28. dub 2010

Betys, ja sa teda v tomto ako to máte v Čechách stopercentne nevyznám, ale nemali by v tomto štádiu už automaticky kontrolovať aj prietoky? Bacha na to, myslím, že tú Tvoju kontrolu trocha odflákli...

Jeany, a prečo nezačneš jesť diazákusky? 😉

betys
28. dub 2010

kveta-nevím co myslíš prietoky.V tomto stádiu se chodí každý týden na monitor-pásy-ozvy.Nebo jak se tomu ještě kde říká.Kontrolují ozvy mimča a aktivitu dělohy.Možná máte na Slovenskulepší péči,ale tohle je u nás normální.A když se tak bavím s některýma čerstvýma maminkama tak některá za celé těhu podstoupila mnohem míň prohlídek než já.Já si na péči rozhodně nestěžuju 😉

kveta
28. dub 2010

Rozhodne nie som presvedčená, že na Slovensku je lepšia starostlivosť.. Ja za dobrou starostlivosťou jazdím do zahraničia... 😀 Prietoky je kontrolovanie koľko krvi prechádza pupočníkom medzi placentou a dieťaťom... U nás sa to robí pred pôrodom v posledných týždňoch pri každej kontrole, aby sa zachytilo včas ak už placenta nestíha dieťa dostatočne zásobovať... Potom sa vyvoláva predčasný pôrod.

betys
28. dub 2010

Tak to mi dělali asi před 14 dny.Dělali mi vnitřní i vnější UTZ.Ale asi když nejsou žádné komplikace tak se to nedělá pokaždé.Fakt nevím.

lucifirek
28. dub 2010

Ahojky holky,já se dostala domů před chvílí,byli jsme venku.
😉

jeany
28. dub 2010

Betys, u mojí doktorky je kontrola jen taková nijaká, ta mě pak posílá ke smluvenému lékaři na ozvy a ultrazvuk a pak ještě chodím do nemocnice na pořádná vyšetření všeho. Tam mi opravdu kontrolují vše i ty průtoky, placentu atd. Ale myslím, že se to dělá takto jen v rizikovějších případech. To jako jsem např. já. Myslím, že u ostatních, kde není předpoklad špatných výsledků se to tak nehlídá. Já mám navíc tu těhu cukrovku a to je právě také další riziko, nejen to, že jsem už jednou měla nedonošené dítě a i teď se jim to nezdálo, že je dost velký. Vše naštěstí vychází dobře, jsem ráda, že mně tak kontrolují, protože mně předtím pěkně vystrašili.

Květy, musím se mrknout někde v obchodě, jestli mají dia zákusky, ještě jsem se nedívala. Jen jsem měla dia sušenky a nechutnaly mi. 😠 Dnes jsem doma dělala pudink a snažila sjem se tam dám minimum cukru, takže jsem si jednu misečku dala. 😝

jeany
28. dub 2010

Luci, tak to jsi se dnes pěkně užila, bylo nádherně. Já jsem se odpoledne vyvalovala na dvorku na houpačce. 😀 Zítra mi dopoledne přijde na návštěvu sousedka, ještě je 2 v 1. Už to čeká každým dnem, sice dle ms má termín 5.5., tak jsem zvědavá kdy to na ni přijde. 🙂 Co budeš Luci dělat zítra ty? Já už mám všechno nychystáno a připraveno, že už není doma co moc dělat, už jen polehávám a lenoším. 🙂

mrkvicka28
28. dub 2010

Betys květa myslela průtok pupečníkem ,ale to se u nás dělá jen u dvojčat nebo když miminko neroste. Neboj dělají vše jak má být. Před porodem se už jen dělá kardiotokograf a UTZ 🙂

betys
28. dub 2010

Já vím že mi v porodnici něco s placentou kontrolovali.Četla jsem to ve zprávě,ale už nevím co to bylo přesně.Hlavně že je všechno v pořádku.A malý měl veliskot o týden větší-podle UTZ

mrkvicka28
28. dub 2010

Bety to ti asi kontrolovali jestli se placenta neodděluje qa mají tam dobrej odhad. když jsme čekali malého tak nám v pátek řekli že do pondělí nevydžíme a v pondělí dopoledne už byl na světě.

lucifirek
29. dub 2010

Jani ty dia věci asi nejsou hutově nic moc a myslím,že jsem četla,že v těhu se jíst nemají,protože se tam používají umělá sladidla a ty se v těhotenství jíst nemají vůbec.
Jinak Jani hezky lenoš,co bys taky měla dělat jiného 😉 😀 Máš na to právo. Tak to se sousedka pořád drží. 🙂 mě dneska asi zase přijede ségra,chceme využít hezkého počasí. Musím si zajít pro papír na peníze. Já už dneska vařím obídek,dělám zalitou polívku (mraž.houby,brambory kmín a zahuštěno smetanou,mnamka) a palačinky. Mě je zase od rána nějak blivno. Tak se snažím vařit něco,co mi snad nebude tolik vadit.
Dneska jsme měli o půl třetí budíček od sousedky pod námi,že jim teče šachtou voda a nám tekla taky od sousedů zezhora.No radost. Za tu dobu 3let,co tu jsme ,už je to potřetí. 😒

jimmy1
29. dub 2010

Ahojte holky 😉

Doufám, že sem za váma můžu, i když už netěhulím 😕

Betys, Kveta... průtoky pupečníkem nekontrolují pořád 😉 i u mě s mýma každotýdenníma kontrolama na Obi (od 32tt) je dělali jen asi 3x a to jen protože jsem byla dost riziková s tím vysokým tlakem a hrozila mi eklampsie a špatné vyživování mimíska. Takže je úplně normálka, když je udělají jen jednou 😉

Jeany, do dia zákusků bych nešla, ty umělý sladidla jsou pěknej humus a všude je těhu cukrovkářkám zakazují, tak už to radši tu chvilku vydrž a do tašky do porodnice si přibal nějakou sladkou bombu 😀

Luci, to máte teda radosti po ránu 😠 doufám, že vám to nenapáchalo nějaký větší škody...

Lukzi, paráda, že na té neurologii nic nenašli 😵 a tu rehabilitaci vám docela i závidím, aspoň budete mít všechno pěkně podchycené. Martínek pořádně nepase, pravou ručičku asi pomalu neví že má, všechno ho zajímá hlavně levačkou 😖 tak bych taky nějakou konzultaci na rehabce brala, ale naše dětská dr. to zatím nechce řešit..

Jinak jsme byli v úterý s Martínkem na 3měsíční prohlídce a navážili mu 6100g 😎
Dneska mažeme k dětské znovu, jdeme na první očkování (hexavakcínu a prevenar) tak mám stracha, že jestli bude plakat, tak já budu plakat s ním ☹ 😎

Mějte se všechny báječně a těhulky opatrujte ty drobínky v bříškách 😵

mrkvicka28
29. dub 2010

tak holky za chvíli vyrážíme do Brna na to sono sríček tak nám držte palečky at jsou kluci v pořádku 🙂 . Pak se určo ovzvem

lucifirek
29. dub 2010

mrkvička,tak držím pěstičky. 😉

lukza
29. dub 2010

Jimmy tak hlavně at očkování zvládnete bez nějaké šílené reakce já jsem četla že když se to očkuje dohromady tak pak je hrozná reakce nechut k jídlu horečka plakání nespaní .nám to budou taky píchat zaroven ☹ my máte takovou malou váhu to my jsmepodle vás už macci,ale jsem ráda že tak papá a co furt bojuješ s mlíčkem já zatím furt zvládám odstřakávat a dávat MM ale třeba včara mě vypadla lahvička s 50ml MM málem jsem to obrečela šetřím každou kapku a pak tohle takže večer mi to nevyšlo a musel dostat UM 😖

Já jsem ráda za to že budeme chodit rehabku a aji mě ta sestřička říkala že je dobře když se začne tak brzo než čekat a musím říct že jsme ještě na rehabku nešly a už paseme hezky ale furt máme to že když malí leží a zvedneš ho za ručičky tak má furt to jak dělají novorozenci že hlavu nechá uplně v zadu.ty a nechceš si sama zajít na neurologii třeba by tě vzaly i bez doporučení doktorky za zavolání nic nedáš.

Mrkvičko držím pěstičky i Lukášek ale věřím že je vše OK a kluci mají srdíčka jak zvon 😉

přeji krásný den

marja
29. dub 2010

Kardiotokografické vyšetření těhotných - provádí se standartně u všech těhotných 1x za týden od 36 TT / to jsou ty tzv. pásy/. Měří se zde jednak ozvy srdíčka a stahy dělohy. Mají ale vypovídací hodnotu v tu chvíli měření.
Lepší je UTZ vyšetření /Dopplerův test/, který mají jen dobře vybavené ambulance a určitě ho lékaři nedělají často.
Dají se změřit průtoky pupečníkem, placentou a mozkem miminka. Vypovídací hodnota tohoto testu je asi týden dopředu, dá se i odhadout dopředu nějaký problém / preklamsie..../
Mě toto UTZ vyšetření dělá můj gynekolog při každé návštěvě, je velmi pečlivý a já jsem za to velmi ráda.
Byla jsem se podívat v porodnici a tam mi primář řekl, že Dopplerův test mi udělají až pokud neporodím v termínu... 😲
Tak jsem ráda za svého doktora 🙂 neberte můj výklad za odborný, spíše jako moji zkušenost.
Mám rizikové těhotenství vzhledem k věku, jinak je ale vše úplně O.K. a podle doktora to vypadá i na bezproblémový porod.
Pokud jste jinak v pohodě, určtě stačí pásy.

lukza
29. dub 2010

Holky tak malí měl včera 3měsíce hodím vám fotečky jak se krásně směje hnedpo ránu to jdu vždy do kolen štěstí
A ještě jak paseme sice to není uplně ukázkové ale pro mě je to pokrok je to šikulka

Doufám že neva že házím fotečky 🙂)

lukza
29. dub 2010

Marjo držím pelečky k porodu koukám že už to asi brzo bude.mě taky dělaly jen pásy ale já na ně stihla jít jen jednou a pak už byl porod ale prutoky mě dělaly v 32týdnu malí totiž za týden přibral srašně málo ,ale pak to dohnal nonjo nějaké mimča totiž přibrají skokově 😀

jeany
29. dub 2010

Holky přeji krásné ráno 🙂
Luci, někdo už mi radil ať třeba začnu používat umělá sladidla, ale já sjem si nic jetě nekoupila a ani tedy nebudu. Už jsem si zvykla na vše bez cukru a tu chvilku to ještě vydržím a pak až se malý narodí, teprve pak si budu užívat opět sladké. Jak ráda bych si taky dala palačinky s marmeládou a šlehačkou. 😝 No však už to bude trvat jen chvíli.

Jimmy, tak to raději dia ani kupovat nebudu. Stačily mi ty jedny sušenky. Martínek ti pěkně přibírá, myslím, že každé dítě je jiné a že zase tak moc nevadí, že není nejšikovnější. Moje dcerka vůbec nechtěla lézt a i dost pozdě chodila a vše dohonila, takže si myslím, že je to jedno. Každé dítě je individuální, někdo hned leze a brzo chodí a někomu to trvá dýl, ale myslím, že je to úplně jedno. Také hoď nové fotečky. A určitě za námi choď, jsem ráda, když napíšeš jak se máte. 😉

Mrkvičko, také držím palce ať je vše v pořádku, ale věřím, že bude. Pak napiš. 😉

ivetule
29. dub 2010

Ahoj Lukzo Lukášek je krásný a je to šikulka. 🙂 My měli včera 15.měsíců. To to letí.
Mrkvička držím palečky at jsou kluci v pořádku. 🙂

jeany
29. dub 2010

Marjo, dívám se, že už jsi 40 tt, to už může přijít miminko každým dnem, co. Budu ti držet palce, aby vše proběhlo dobře a byli jste v pořádku. Pak nám dej vědět. Já mám zase takovou laxní doktorku, proto jsem moc ráda, že ještě chodím na kontroly i přímo do nemocnice. Je tam moc fajn personál a aspoň vím, kde půjdu ž budu rodit a co bude. Chodím na kontrolu přímo na příjem rodiček a tam mi dělají pásy a tak. Jsem ráda, že jsem už poznala i skoro všechny sestřičky a doktory. Jsou všichni moc fajn, tak doufám, že budu spokojená i u porodu. Ale je dobře, že mám z porodu čím dál menší obavy, uklidňuji se tím, že jsou tam fajn lidi na svém místě a ví co dělají. 🙂

Lukzo, krásné fotečky a jen nám pěkně malého foť, ať se můžeme kochat. 😉