Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
14. srp 2010

@lukza díky 😉 tak já mám asi čudle normální 😅

elllenka
14. srp 2010

@lukza : Ano synovec když měl hlad tak také cucal prst a když jsem ho chovala tak se tulil i ke mě. 🙂 Jen jsem si ho nemohla užít když byl miminkem- viděla jsem ho jen asi 3x za rok.

Myslím, že bradavky mám dobré, jsou až moc velké a jsou vystouplé i přes podprsenku :( Můj mi už říkal, že to mám jak dudlíky :(, že se těší, až to zase budu mít normální 😀

luciiiie
14. srp 2010

@kveta ta houpačka je moc hezká 🙂

betys
14. srp 2010

Matýsek si cucá pěstičku,někdy kňourá.To už poznáš časem,většinou jí v pravidelných intervalech.Matýsek spí na břiše.Usíná na boku-po jídle-dávám mu zádička deku,pak ji oddělám a spí na zádech a až se začne vrtět tek ho otočím na břicho a tak ještě chrupe asi 2 hodiny.Takhle to děláme v noci.Spousta holek z okolí dává děti spát na břicho.Před jídlem je to dobré že si třeba ještě vytlačí zapomenutý brkanec.

lukza
14. srp 2010

@betys já si mylsím že pokud mimi chce být na břišku jako spát tak stím stejnak maminka pokud nechce aby spal na bříšku nic neudalá mě Luky ze začátku spionkal jen na zádech a tedka spinká na boku jednou na levém a pak na pravém ale na bříšku by neusnul to když je na bříšku a chce se mu aji spat tak prostě jen pase ahalva mu padá ale nenapadne ho to jí položit a spát.

betys
14. srp 2010

@lukza -vím že to zvyšuje riziko syndromu náhlého úmrtí.Ale dělá to spousta maminek a hlavně kdyby člověk pořád myslel na všechny rizika tak se zblázní.
Dneska zase Matýsek nějak hůž jí.Místo 150 snědl už 2x jen 70.Ale spal 2,5 hodiny v kočárku takže mu to asi stačilo.Vůbec by nvadilo kdyby rostl trochu pomaleji,za chvilku se nám nevejde do kočárku a nestíhá nosit všechny svoje hadříky.Spoustu už jsem vyřadila které ani neměl na sobě 😉

mrkvicka28
14. srp 2010

Betys ty máš teda odvahu já bych mimčo na bříško spát nedala obzvláště né v noci.
já vás od pondělí zase asi na týden opustím. Jdu za prckama do porodnice aby se rozpili a pak už je budeme mít doma .

betys
14. srp 2010

@mrkvicka28 -my jsme jako mimča taky tak spávali.A ono to máš celkem jedno jestli ve dne nebo v noci.Pokud by se mělo něco špatnýho stát tak stačí chvilka nepozornosti.A Matýskovi se tak nejlíp spinká.Když už se vzbudí i nabříšku tak to je úplně vyspinkaný.Ale nedávám ho tak vždycky.Teď zrovna spí v kočárku na zádech.Babička hlídá oba kočárky.Ještě pořád nesmí s Barborkou do jednoho kvůli tomu zánětu v očíčkách. V pondělí pojede Barborka zase na oční a budou jí čistit kanálky.Chudáček malej ☹

lukza
14. srp 2010

@mrkvicka28 to je surp že budeš mít kluky už doma huráááá.

@betys třeba už dohnal malý co potřeboval a tedka bude dávky snižovat a nebo není pořádně vykakaný a až se vyprázdní tak to bude chtít dohnat je škoda že ještě nemužou být spolu v kočárku ale snad už očenko bude brzo dobré.

lukza
14. srp 2010

holky zlutas tady tedka nebyla že že by už to měla za sebou má na někoho od vás číslo?

betys
14. srp 2010

@lukza -vykakal se včera řádně.Teklo mu z plínky ven. 😀 Ale teď odpoledne už snědl celou dávku

betys
14. srp 2010

@mrkvicka28 -a jak kluci vyrostli?Honem povídej,já si to vůbec nedovedu představit.Já jsem na toho našeho v porodnici pořád zírala,natož když jsou 3 to bych zírala 3x tolik 😀

lukza
14. srp 2010

@betys tak to se pořádně vyprázdnil u nás už je to v pohodě mi už bobkujeme takže je to supr🙂)

kveta
14. srp 2010

Ako sa dá zistiť pri kojení, že koľko malý zjedol?

A aká je poloha na tygríka? Že leží na brušku na ruke a nožičky a ručičky mu visia gravitáciou dole?

lucifirek
14. srp 2010

@mrkvicka28 Jé já jak sem moc nechodím,tak jsem uplně nepostřehla,že už jsi tu 🙂 . Tak jak se máte. Já ti chtěla psát,jak se vám daří.Takto je super,že vás pustí brzo domů 🙂 Koukala jsem na fotky a malí jsou úžasní.

betys
14. srp 2010

@kveta -při kojení můžeš mimčo zvážit.Tak to dělají i v porodnici,před jídlem a po.To je dobré mít digi váhu.Na tygříka je to přesně jak píšeš.

luciiiie
15. srp 2010

Holky, od kterého týdne se "zachraňují" předčastně narozená miminka? Hledám zas nějakej záchytnej bod z pokračování těhu. Jednu bych si měla plesknout.

jimmy1
15. srp 2010

Dobré ráno holky, právě jsem vylezla z postele 😀 arťula ještě dospává... Ale není se co divit, šaškovali jsme spolu od 5 do skoro půl deváté než se mu povedlo usnout 😝 Ale že to zalomím i já, to jsem v plánu neměla, tak jserm teď jk vyvoraná myš 😀

@luciiiie oficiálně od ukončeného 24 tt, ale čím dýl, tím samozřejmě líp 😉 no a od ukončeného 33tt už bývají dítka bez následků 😉 já byla úplně stejnej plašan, takže mi to přijde normální 😎 tak pěkně Štěpánka v bříšku hýčkej a pohlaď ho od tety koníkovky 😵

natalka28
autor
15. srp 2010

@luciiiie přesně tohle jsem řešila taky🙂 Od 24tt, jsou lékaři povinni dítě zachraňovat, do této doby by se jednalo o potrat. Otázkou ale je, zda by to miminko zvládlo. Mělo by nízkou porodní váhu, cca 600g. Muselo by být na JIP-ce v inkubátoru, pravděpodobně několik měsíců, dýchal by za něj přístroj a měl umělou výživu. Extrémně předčasně narozené děti mívají nejčastěji problémy s očima atd. Každopádně v tomto týdnu se považuje za přežitíschopné!!! Každým dalším týdne mu roste šanci na přežití a "bezproblémový" vývoj/život.
Kdyby se muselo narodit třeba ve 26tt, jeho váha by byla cca 800g a má 70% šanci na přežití - v případě, že se narodí v porodnici s JIP pro novorozence!
Ve 28tt má miminko více než 1kg a jeho šance na přežití, za předpokladu intenzivní lékařské péče, je vyšší jak 90%. ( tento týden je podle mně zlomový ).
V 31tt má šance už víc jak 95%. Pravděpodobně by Ti píchli steroidy na dozrání plic miminka.
Ve 34tt definitivně dozrávají plíce miminka, ale není vyloučené, že by nemělo problémy s dýcháním kvůli nedostatečné zásobě surfaktantu v plicích. V této době má přes 2kg a kdyby se muselo narodit, má více než 97% šanci a pravděpodobně by ani nepotřebovalo novorozeneckou JIP.
A konečně 35tt!!!!!! V tomto tt by bylo miminko už téměř zralé ( cca 2,3kg ) a nemělo by mít vážnější problémy!!!!

Takže hlavu vzhůru, za chvilku budeš na konci 35tt a už si začneš pomalu přát, aby se malej narodil!!!!🙂

luciiiie
15. srp 2010

@jimmy1
@natalka28 holky díky za odpověď 🙂 Jsem zas o něco chytřejší 😉

betys
15. srp 2010

@jimmy1 -náš mladej jedl ve 3.30 a taky jsem ho skoro hodinu uspávala.Chtěl si strašně povídat a usmíval se.Vstával v 7.30 a já bych ještě chrupala.

@luciiiie -já jsem taky čekala na každý další týden.Napřed 26 tt,pak 35tt protože od toho týdne už bych mohla rodit v Ivančicích.Nehctěla jsem jet do Brna.No vidíš a nakonec jsem 10 dní přenášela 😀

jimmy1
15. srp 2010

@betys jak to vlastně teďka máte s papáním?? Kojíš ještě?
Marťula ještě pořád spinká 🙂 to pak bude asi už i přechrápanej 😀 aspoň jsem si uvařila oběd.

rennee
15. srp 2010

Ahoj , potrebovala bych poradit , ohledne prenosu embrousku . Nevim , jestli jedno , dve . Jedno ditko uz mame a dvojcatka bych fakt nadala . Prosim pisnite nektera . Diky papa . Jsem na Unica Brno

kveta
15. srp 2010

@rennee Ak s istotou vieš, že dvojčatá nechceš, tak myslím si, že voľba je jasná: vložiť len jedno embrio... Keby si vložila dve, je 16-percentná šanca na dvojčatá, to je predsalen priveľa... Len počítaj s tým, že je šanca 1,25 percenta, že aj to jedno embrio sa rozdvojí na dvojčatá... Dá sa ešte urobiť to, že dáte vložiť dve embriá a ak sa uchytia, tak jedno zredukujete umelým potratom, ale myslím si, že práve vo Vašom prípade to nie je etické /z môjho súkromného pohľadu na morálku/.

kveta
15. srp 2010

@luciiiie Bola som úplne rovnaká, tiež som sa modlila za každý deň a počítala šance, či mi dieťa vôbec budú zachraňovať a aké má šance... Natalka tie údaje napísala presne.

jimmy1
15. srp 2010

@rennee ahojky, pokud se na dvojčata necítíš, tak dej jen jedno embryo.
Jestli půjdem ještě někdy na IVF/ICSI tak budu taky chtít zavést jen jedno embryjko, myslím, že to není vůbec žádný problém 😉
Však Martínek byl taky jen jedno zavedené embryo a teď tady řádí v ohrádce vedle mě.

Musím rychle doobědvat, Martínkův oběd už se ohřívá 🙂 pak už asi moc času nebude, myslím, že je vyspinkanej až do večera 😀 spal od půl deváté do půl jedenácté.

elllenka
15. srp 2010

@luciiiie : Tot mě také napadlo 😀 ale nakonec jsem to nevyhledávala. Teď už věřím, že bude všechno v pořádku 🙂

betys
15. srp 2010

@jimmy1 -ještě odstříkávám.Asi tak 40-60ml.Matýsek jí 6x denně zhruba po 150-v tom je to moje odstříkané + Sunar.Zatím nechce víc papat.V noci už jí jen 1x,zhruba kolem 3 hodiny.Někdy dřív někdy později.Pije čajík 100ml přes den a trošku i v noci.
Po 4.měsíci chci začít dávat kaše-máte s nějakou zkušenost?A jak mám začít?Děkuji za rady 😉

mrkvicka28
15. srp 2010

@luciiiie u nás se miminka zachranůjí od 24 tt a od váhy cca 500g,ale pokud se dítě samo nenadechne tak se neresituje to se dělá podle zákona až od 28tt. Pa 2 měsíčním pobytu na JIp v porodnici ty postupy docela znám měli jsme tam supr neonatologa který nám všechno vysvětlil, takže jsetli chceš ještě něco vědět tak se klidně ozvi 🙂

luciiiie
15. srp 2010

@mrkvicka28 doufám, že to nebudem potřebovat. Já jen, ať si zas můžu říct, že po tom 28tt to zas bude o něco lepší, víš 😉