Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lucifirek
16. čer 2010

Nali tak držím pěstičky,to uteče jak voda a budeš zase v tom koloběhu. 🙂
Betys teda to by mě nenapadlo,že tohle může mít mimi z kojo čaje. 😒

luciiiie
16. čer 2010

@nali1 přeju Ti hodně štěstí 😉 Teď už to pofrčí a za chvilku jsi těhule 🙂

nali1
16. čer 2010

Holky moc děkuju....Musím říct,že se na ten kolotoč docela i těšíma 🙂

elllenka
16. čer 2010

Krásné ránko, přeji všem pěkný den.
Pár dní jsem tu nebyla pokusím se vás dočíst

luciiiie
16. čer 2010

@elllenka Ahoooj 🙂 jak je?

luciiiie
16. čer 2010

holky mě dneska tak bolí hlava ☹ ☹ ☹ snažím se pít jak duha ☹

betys
16. čer 2010

Tak jsem se ségrou donutili naši mamku jít asi po 15 letech na gyndu.Samozřejmě musí na operaci,ale prý je to jen nějaký výrustek.Ale kdyby chodila pravidelně tak by to šlo udělat ambulantně.Ach jo.Kdyby jí to člověk neříkal pořád dokola.A hned ji Dr.nahnala i na mamograf.Takže v úterý si jede domluvit operaci.Jako bych měla málo starostí sama se sebou,ještě tohle.Ale hlavně že to není nic vážnýho 😉 Sestřička na gyndě nadává skoro pokaždé že tyhle starší ženský jsou hrozný a vůbec na sebe nedávají pozor 😠

luciiiie
16. čer 2010

Betys to je jak moje mamka...taky musela na operaci, to ji tak vylekalo, že teď už teda chodí pravidelně jak na prohlídky, tak na mamograf.
Přeju, ať je vše v pořádku a maminka je pak brzo doma 😉

lucifirek
16. čer 2010

luciiie to děláš dobře,že piješ,ale může to být hormonama a počasím.
betys to máš pravdu.Já teda na gyndu chodím pravidelně každého půl roku.Nestojí to za to,něco zanedbat. Ale vysvětluj jim to. Nechápu,že jim nezáleží na tom zdraví.

lucifirek
16. čer 2010

Mě zase dneska hapruje žaludek. Venku nic moc,tak přemýšlím,jestli se jít projít,nebo ne.
Jinak jsem konzultovala ten formovač s paní z medely a říkala,že lepší začít později,než vůbec. A ty formovače se dají používat i při kojení,cca dvacet min.před kojením.

luciiiie
16. čer 2010

Luci u nás taky nic moc, je tam docela i chladno. Myslím, že je nějakej blbej tlak, já na to vždycky trpěla ☹
Ono víš jak s těma ženskýma, je nic nebolí, nic jim není, tak proč by tam chodily? Teď teda musím říct, že mamka chodí pravidelně jako hodinky, naštěstí to taky nebylo nic vážného.

lucifirek
16. čer 2010

Asi jo Luciie,to počasí dělá své. Mě je zase zle od žaludku. Zítra poradna,tak jsem zvědavá.
No já chodím taky pravidelně. Právě že nemusí nic bolet a pak je pozdě. Lepší jít dvakrát za rok na preventvku,než pak podstupovat bůh ví co.

elllenka
16. čer 2010

luciiiie : Nějak nestíhám dneska jsem dělala jahodovou marmeládu a ještě bych měla uklidit - zítra přijede sestra se synovcem.

Betys: To jsou mamky :( Moje teda chodí jednou za rok, doktorka jí vždy pošle pozvánku s datumem a když se jí to nehodí má se přeobjednat. Ale na manograf chodit nechce :( A k jiným doktorům ji dostat nejde to až je jí moc špatně a pak se diví, že jí obvoďák nadává a pak se léčí o to dýl :( Ale přece nepůjde k doktorovi, když by mu měla zaplatit 30Kč.

Luci: Už chodíš na kontroly do nemocnice? Jak často se tam chodí?

lucifirek
16. čer 2010

Elllenka zatím ne a asi ani nebudu. Do porodky se většinou chodí na ty pásy. A moje gyndr je má v ordinaci,takže mám výhodu,že můžu chodit až do konce k ní. Jen na začátku července asi budu muset jednou zajet do nemocnice,protože mají dovolenou. Od minulého týdne ted chodím každý týden. A po termínu plánovaného porodu se myslím chodí i častěji.

lucifirek
16. čer 2010

Zítra už mi asi budou dávat poprvé ty pásy,nebo možná až příště,nevím přesně,od kdy je dávají. Takže to čekání bude zase ještě o něco delší,než normálně. Ale co,nikam nespěchám,tak je to jedno.

luciiiie
16. čer 2010

mám asi zas blbej dotaz, ale můžu jíst mák???

betys
16. čer 2010

@lucifirek -když se chodí na pásy do porodnice tak to má výhodu že si nachystají dokumentaci a pak už semusí nic psát.
Dneska máme k obědu smažený květák,nové brambory a okurkový salát.Dala jsem si trošku tak doufám že to prckovi neublíží.A teď se půjdu asi natáhnout.Před pár dny jsembyla statečná a říkala jsem si že polehávat nebudu.Ale pak jsem brala malýho z postýlky a zatočila se mi asi únavou hlava.tak jsem si řekla že raději vynechám nějakou práci než pak malýmu třeba ublížit.To za to nestojí a třeba žehlení neuteče. 😉

lucifirek
16. čer 2010

Luciiie já myslím,že jo. Já ho teda normálně moc nejím,hlavně ne jako sypání,protože mám alergii,ale když je svařený v nádivce třeba v buchtách,tak si ho občas dám. A nikdy jsem na d tím nijam moc nepřemýšlela. Ve všech knížkách píšou a upozornují v těhu hlavně na -játra,paštiky, plísnové sýry a tepelně neupravené potraviny,maso,vejce apod. Umývat zeleninu,vyhýbat se umělým sladidlům.

betys
16. čer 2010

@luciiiie -já myslím že jo.Já jsem taky jedla makový koláče a závin.Skoro celou dobu k snídani.

luciiiie
16. čer 2010

@betys díky 🙂
jsem zas narazila na nějakou diskuzi o máku, kde to holky řešily a dostala jsem z toho chuť na jahodový knedlíky posypané mákem... 😅 Když ho nesním kýbl, tak si myslím, že proč ne 😉

lucifirek
16. čer 2010

Betys a nebude mít malý z květáku prdíky? 😠 Ten hodně nadýmá. Tak to já se dostanu do porodky,až budu opravdu rodit 😀 A opravdu to nepřeháněj,měla bys ještě odpočívat,navíc po tom císaři. Uklid a jiné věci ti neutečou. 😉

lucifirek
16. čer 2010

Tak tak Luciiie,člověk musí rozumně.Jíst můžeš vlastně téměř všechno. Spíš jde o to,že spousta věcí ti pak třeba nechutná a nebo máš chut na určité věci. 🙂

lukza
16. čer 2010

Ahojky holky.
@betys já vím že krmíš obojím.no vidíš ty jsi byla na kravském a jsi taky v pořádku🙂)).nejhorší nje že všude jen vystrkují nahoru kojení ale někdy až moc a pak je s toho maminka neštěstná že jí to pomalu každý pere o hlavu že nekojí.
dneksa jsem tu měla kámošku co má 9měsíční holčičku byla kojená jen týden a oak hned plné dávky UM a je zdravá krásný a šikovná takže ono to je jendo co mimi papá hlavně že papá a prospívá.

@lucifirek tak co ty formovače .

jé musím běžet dočtu pozdějí

lucifirek
16. čer 2010

Lukzy formovače asi pořídím,zkusím se zítra kouknout tady ve městě,když je nebudou mít,tak je objendám.Paní z medely mi psala,že by je rozhodně pořídila i ted. A můžou se použivat i po porodu,cca půl hodiny před kojením.

betys
16. čer 2010

@lucifirek -toho květáku jsem měla jen trošku a říkají že když je zelenina povařená že tolik nenadýmá.Tak uvidíme.Já jsem byla ráda když jsem šla do porodnice že už jsem měla personál "okoukaný" jak jsem chodila na pásy.Mamka tam teď půjde na tu operaci,bude ji operovat Dr.který mě před porodem přijímal.Tak je zase všechny uvidím až ji půjdu navštívit.Sestřičky jsou tam fakt super 😉 .Však jsem jim to tam taky do anonymního dotazníku napsala.Jen jídlo jsem jim moc nepochválila 😒

jimmy1
16. čer 2010

Ahojte holky,
právě jsme se vrátili z Brna z neurologie s Martínkem. Naše dětská dr. je s prominutím asi kr..a, protože mi tvrdila, žr objednávat se určo nemusíme! A samozřejmě, že to je na objednání!!!!!
Naštěstí tam měla jedna maminka zpoždění, tak nás vzali...Paní doktorka dělala s Martínkem jakýsi akrobatický prvky 😉 no a poslala nás na rehabku. A budeme cvičit vojtovku 😕 Zatím nám jen ukázala jak pást koníky a rovnat nožku co vtáčí chodidlo dovnitř. Na rehabku jedem znova 1. 7. a na neurologii na kontrolu 26.7.

Tak a teď vás jdu dočíst 🙂

lucifirek
16. čer 2010

Tak to jo betys a ono je stejně potřeba vyzkoušet,co vadí a co ne.
Jimmy tak rehabka a vojtovka určitě pomůže. 😉

jimmy1
16. čer 2010

@betys to jsi dobrá, žes riskla květák 🙂 já jsem ještě tu odvahu neměla, i když smažený květák miluju 🙂 až přestanu "kojit" tak budu nejspíš aspoň měsíc jíst samý nadýmavý věci, který si teď odpírám 😀 😀 😀

@lucifirek taky bych být tebou do těch formovačů bradavek ještě šla, hlavně teď, když vidím jak to vůůůbec není jednoduchý to kojení 😉 držím pěsti, ať aspoň tobě se to podaří plně kojit, když my ostatní maminy (já, lukza, jeany ani betys) to štěstí nemáme 😉

@lukza tak už jsme na stejné lodi s váma, jsem zvědavá jak budeme s Martínkem tu vojtovku snášet a zvládat, no už dneska na tom vyšetření a i pak u té rehabilitační řval jak tur ☹
jediný, co mi "vadí", je že rehabilitační na něj šišlá 😝 my sice mluvíme mazlivě (nebo jak to mám napsat), ale rozhodně a zásadně nešišláme a i "péruju" ostatní, když někdy opomenou 😝

@luciiiie makový závin jsem v těhu jedla téměř pravidelně 😉 takže myslím, že když toho máku nebude kilo, tak to žádný škodlivý vliv mít nebude 😉

@nali1 držíme s Martínkem pěstičky, ať to všechno vyjde na 1*

@hanulinecka super úrodička na minimální stimulaci 😉 to by mohlo vyjít 😵 😵

@jeany na jídlo nezapomínej a neodbývej se 😝 jednak jsi podle fotek hubeňour a hlavně to má vliv na mlíčko, tak ať Martínkovi posíláš to nejlepší 😉

betys
16. čer 2010

@jimmy1 -já jsem prostě neodolala.Snad z tý trošky co ode mě Matýsek má nebude problém.To si pak nasekám na zadek.... 😀 .My na malýho taky nešišláme,mluvíme prostě hezky a jemným tónem.Toho cvičení se neboj,určitě to zvládnete 😉

lukza
16. čer 2010

@jimmy1 takže taky vojtku tak si pěkně posilni nervíky a je supr když by stebou někdo na poprvé šel já poprvé s lukáškem málem taky plakala při tom pohledu tedka sem už obrněná 😉 my máme zase rehabku v pondělí a v uterý kontrolu na neurologii po dvou měsícách tak sem zvědavá co nám řekne.u nás se taky nesmí šišlat všeci mají zakaz.
počkej a už vám ukazovala cvik nebo ještě né nevíš jaký budeš mít?jestli na zádech nebo boku nebo bříšku.
to jsem říkala včera manžovy že jak dokojím tak si sednu a budu jen jíst co jsem za celé kojo nemohla🙂))

@betys ty jo květák tak to tě obdivuji ten je hoooodně nadýmavý ten sem si ještě aji tedka netroufla.

@nali1 také držím pěstičky🙂)

Hanulinečko super 😀