Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

mrkvicka28
18. lis 2010

@elllenka moc gratuluji ke krásné princezně je fakt nádherná.

Jinak u nás všechno dobrý a musím kluky pochválit ,už asi týden nám všichni tři kluci spinkají celou noc dostanou naposledy napit mezi 21-22 hod a pak se probudí až mezi 5-6 hod. Takže úplně supr.
jimmy taky chodíme na rehabku a do rizikovky a dr. taky říkalů že k němu budem chodit doku kluci neboudou chodit.
Setra na rehabce nás taky pochválila a další rhabku máme až za měsíc.
Je BETYS já neviděla ten konec Hause kde to miminko nakonec našli?

jimmy1
18. lis 2010

@mrkvicka28 ahojky 🙂 tak to jsou kluci šikovní, že takhle hezky spinkají 😵 rehabka za měsíc, to jde, to jsou už dobrý intervaly 🙂 my jdem 7.12.
A jak to máte s krmením?? Kojíš nebo odsáváš nebo jste na umělým?? Jsem zvědavá baba 😉
Já stále odsávám, pěkně to teda flákám a odsávám někdy 3x a někdy dokonce 2x denně. Vycházím s mlíčkem tak tak 😝 denně ho Marťula vypije kolem 400-500ml, jak kdy má hlad a chuť. Už má mlíko jen ráno a večer.

elllenka
18. lis 2010

@jimmy1 : jablka také? ty co mám na zahradě tak nadýmají i mě, tak teď mám jen kupovaná. v porodnici jsme měli ke každé snídani i k večeři jablko.

Mám problém s oblečením, doma na ni nic nemám :( Sice pár oblečků je velikost 50, ale jsou hodně velké, asi špatné číslování :( tak musím dokoupit oblečení. v porodnici byli pěkně vybavení, teď ji mám navlečenou ve větším :(

@mrkvicka28 : vůbec si nedovedu představit jak to můžeš zvládat, máš můj obdiv. je super, že jsou kluci tak šikovní 🙂

jimmy1
18. lis 2010

@elllenka Martínkovi dělaly jablka potíže delší dobu a já blbka furt nevěděla proč se mi kroutí 😒 a ládovala jsem i 2-3 jablka denně 😎 (sice oloupaná, ale stejně to vadilo). Pak mi strejda poradil to strouhání a v poho 🙂 jako když utne.

luciiiie
18. lis 2010

@elllenka já myslela, že ty dupky, co má Lucinka na sobě jsou vaše, ještě jsem si říkala, že jí pěkně sedí a že se zeptám na velikost a oni jsou to eráry... 🙂 Ona do 50 vyroste coby dup, uvidíš 😉

luciiiie
18. lis 2010

Dneska mě bolí břicho zase jako mrchu...jdu si radši lehnout 😒

elllenka
18. lis 2010

@luciiiie : v porodnici měli pěkné věcičky 🙂 jsou vybavení i na mnohem menší miminka, Lucinka se svojí váhou na ten týden byla docela obr- když jsem vyděla ostatní předčasně narozená miminka tak jsem si říkala, že tam Lucinka ani nepatří 🙂

elllenka
18. lis 2010

@luciiiie : Jen pěkně odpočívej, já si teď také půjdu lehnout k Lucince 😀

mrkvicka28
18. lis 2010

@elllenka na kupování malých oblečků se vyprdni malá ti z toho za pár dnů vyroste nemá to cenu. Kluci byli taky malí a všechno měli velké a ted ve 3,5 měsících už mají oblečky velikosti 68 -70. Menčí miminka rostou rychleji než ty narozené v termínu. snaží se vše dohnat.

luciiiie
18. lis 2010

@elllenka mrkvička má pravdu...vyprdni se na to, doma planďáky nevadí a je prostě dřív narozená, tak je malinká, no ... 😉

mrkvicka28
18. lis 2010

@jimmy1 my už jsme na umělé výživě protože kluci pijou každý 200ml na jedno pití a dr nechtěla aby se jim míchalo dohromady MM a umělá , že to je prý pro trávení to nejhorší. A za 14 dní už prý budeme moct dávat kašičky rýžovou a kukuřičnou , kluci jsou horzné kyeliny už mají skoro 6 Kg a tak už jim za chvíli ani mlíčko stačit nebude. Ale s příkrmama chce dr počkat až jim budou 4 měsíce korigovaně to je na začátku ledna.
Příští týden asi v pátek se chystme zastavit v Unice tak jsme vědavá co budou na svojí práci říkat. Jen doufám,že nastávající těhulky moc nevyděsíme 🙂
Malému Martínkovi už bude za chvíli rok to je hrozné jak to letí příjde mit to nedávno ,co jsme si posílali SMS že už jsi v porodnici

betys
18. lis 2010

@mrkvicka28 -to budou snažilky v Unice valit oči 😀
To miminko našli v koši se špinavýma ručníkama.Ta sestra co je roznášela měla nějakou poruchu-pocjopila jsem že jí nějak vypínal mozek a měla výpadky paměti.Pěkně jsem si u toho pořvala 😉

ellenka-A s těma oblečkama je to pravda.Nic malinkýho nekupuj.Budeš malou balit do zavinovačky?Tam to není vidět a za chvilku vyroste a nebudeš stačit předělávat velikosti ve skříni 😀

elllenka
18. lis 2010

Tak jo, tak nic nebudu kupovat, a nějak to udělám. Do rychlozavinovačky je moc malinká a klasickou nemám :( docela by se mi hodila ta co měla malá v porodnici 🙂

elllenka
18. lis 2010

@mrkvicka28 : Jé tak to bude pěkné 🙂 to je tam jdete jen pozdravit nebo přímo k nějakému doktorovi?

betys
18. lis 2010

@elllenka -to je škoda že nemáš klasickou,ta je na začátek dobrá.A nemůžeš si jí někde půjčit?
Holky kdyby se Vám chtělo tak prosím hlásněte.Je to pro kamarádku.Děkuji.Jde hlasovat 15x za hodinu http://prozeny.blesk.cz/zlaticka2010/profil/691... 😀

luciiiie
18. lis 2010

@mrkvicka28 Tak to bych chtěla v Unice vidět...to budou čubrnět 🙂

@betys 15x odhlasováno...dobrej borec 🙂

mrkvicka28
18. lis 2010

@elllenka jen pozdravit mám pro tebe návo jak zavázat malou do rychlo zavinovačky naučili nás to v porodnicic. Polož malou co nejvýšek hornímu cípu pak pak vem boční a zahr jej až pos ní pak prostřední dej spíše na bok a nakonec druhý boční co nejvíce utáhni a převázat mašlí nebo plínkou. Je to fakt supr mimčo z toho nevypadne . Nebo jse ji pořádně přitáhnout.
vojtíšek vám dělala figuranta

mrkvicka28
18. lis 2010

hodila jsme vám tam pár dnešních foteček

elllenka
18. lis 2010

@mrkvicka28 : Děkuji zkusím to. čekám až se zbudí. Za chvilku by měla stávat, ale zase se přepila tak kdo ví. nevím proč, ale z pravého prsu se může uchlastat, ale z levého se jí moc pít nechce :(

Je normální, že mimčo spí s otevřenou pusinkou? Snad nebude muset na operaci s mandlemi (krční, nosní) to jsem musela absolvovat jako dítě, tak teď mám trochu obavu.

betys
18. lis 2010

@elllenka -to je super návod.určitě to vyzkoušej.Zapoměla jsem že naše stará zavinonačka nemá šňůrky a taky jsme ji převazovali mašlí.Matýsek taky měl občas otevřenou pusinku,o mandlích zatím nepřemýšlej.

@mrkvicka28 -krásní chlapáci 😀

elllenka
18. lis 2010

@betys : Já mám teď malou uložeou ve vaničce- aby jí bylo teplo. Postýlka na ní je moc velká a ona je stále chladná 🙂
tak je zabalená do deky a taky jsme ji převázali mašlí, protože se odkrývala a vytahovala ručičky a pak je měla celé ledové :(

betys
18. lis 2010

@elllenka -tohle já neznám.My jsme měli opačný problém.Matýsek se narodil do vedr,takže jsme pořád hlídali aby se nepřehřál.A někdy jsme ani nechodili ven 😎

elllenka
18. lis 2010

@betys : mě říkali, že nedonošené dítě nemá regulační schopnost a když se musí udržet v teple tak na to spotřebuje spoustu energie. I v porodnici jsem ji musela mít zabalenou víc než byli donošené děti. Topím jí v ložnici na 24stupňů a stejně má studený nosánek :(

luciiiie
18. lis 2010

A tak to jsem tady už jako jediná pupkatá, jo? Nikdo jinej sem nechodí 😒

enka27
18. lis 2010

@luciiiie Eště aj já jsem pupkatá. I když zatím ne moc.

teckovanaorchidej
18. lis 2010

@luciiiie no ještě trochu já,trochu pupkatá 😀 😀 😀

betys
18. lis 2010

Já jsem taky pupkatá ale bez miminka.U mě už je to jen špíček 😀

luciiiie
18. lis 2010

všem pupkům zdar 😵

@enka27 ty máš za chvilku další ultrazvuk, ne? jak se to přehoupne přes 20tt, tak už pupík rychle poroste 🙂

@teckovanaorchidej jak jste pokročili doma s jménama? 😀 😀

enka27
18. lis 2010

@luciiiie Jojo, UTZ mám 2.12., už se nemůžu dočkat. Ještě si ale musím v příštím týdnu volat na výsledky tripple testů, z toho jsem krapet nervózní.

enka27
18. lis 2010

@betys 😀 u mě to vypadá podobně, změna oproti předchozí pneu pouhým okem nepostřehnutelná. Už se těším až pupendo povyroste a bude jasné, že to není z chutné a výživné stravy. 😀