Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

vodni
21. kvě 2011

@ami33 JJ, to už by mělo být vidět 😉 Já to vím z ultrazvuku od dr. Vlašína už od 13tt 😉

ami33
21. kvě 2011

@vodni no já se v tom třináctým ani neptala, páč mám dost kámošek co jim to řekli tak brzo a že na 70 procent a pak to bylo přesně obráceně, takže čekáme.

enka27
21. kvě 2011

@luciiiie Děkujeme. 🙂 Jsem na tebe v porodnici myslela...čekala jsem, že i mně začnou skákat po břichu. Tohoto mě ušetřili...

Holky, já si nejsem jistá, že je u nás vše v pořádku. Malý má takové jakoby záchvaty vzteku, kdy je k neutišení. A je takový lekavý, vyhazuje ze spaní ručičkama, nebo takový roztřepaný. Ne teda pořád, ale docela často. Byl takový už v porodnici, kde nám řekli, že to přisuzují té infekci. Je fakt, že je to už mírnější, ale i tak. Máme za sebou i utz mozečku, všecko dobrý, ale já nevím, jestli je to v pořádku. Jestli to tak mají i jiná miminka. Zdá se mi, že v mém okolí, jsou samí spáči a jedlíci. Ondra vyhazuje rukama, pořád s nimi šermuje..je takový neklidný. Máte některá podobnou zkušenost?

jimmy1
21. kvě 2011

@enka27 díky za IP 😉 jestli se ti s Ondráškem něco nepozdává, tak to určo dej vědět svému dětskému Dr. (určo má každý týden poradnu, ne??) a on tě případně pošle dál na vyšetření třeba na neurologii?? Třeba bude potřeba nějaké cvičení? Lepší ze sebe udělat "hysterickou prvorodičku" než něco zanedbat 😉
"Lekavý" byl Martínek ze začátku taky, z ničeho nic jakoby rozhodil ručky a začal plakat... Dávala jsem ho pak do zavinovačky a přišlo mi to tak lepší 😉
tak ať se má Ondrášek čile k světu a je to jen a jen lepší 😉

mrkvicka28
21. kvě 2011

@enka27 a dáváš ho do zavinovačky? to dost pomáhá, děti se lekají vlasních pohybu tak ho měj co nejvíce zataženého , a křičet může kvůli kolice nevím jestli kojíš nebo ne ale pokud ne zkusila bych mléko Beba senzitiv u nás pomohlo vojta byl taky pořád uplakaný a po Bebě se uplně změnil.

teckovanaorchidej
22. kvě 2011

@enka27 ahojky, nějak mi uniklo, že už máš Ondráška, gratuluji z celého srdce.
Zavinovačka nebo velký polštář a zamotat, to na ty lekavé pohyby pomáhá. Jestli křičí - není nakonec hladový? Vážíš si kolik vypil? Nebo prdíky?
My si tedy teď těch větrů užíváme hojně, bere Sab simplex a musím říct, že pomáhá. Ale zase mi malá zežloutla, zítra znova odběry vč. krevního obrazu a jaterních testů. Doufám, že bude OK a nebudeme muset do nemocnice do inkubátoru na fototerapii. 😖 😖

enka27
23. kvě 2011

Ahoj holky, díky za gratulace i rady. Máme jen rychlozavinovačku a do té ho dávám jen někdy. Máme v bytě skoro 30 stupňů, do toho široké balení kvůli kyčlím, malý se potí, chuďátko, tak se přiznám, že zavinovačku moc nepoužíváme. Ale nechám si poradit, zítra mi dovezou známí nějakou tenčí, tak snad zabere. I šátek máme domluvený a nějakou houpajdu. No, zkoušíme všechno. Myslím, že hladový malý není, kojím teď už po 3 hod., a když nemá amoky, tak s tím krásně vydrží. A prdí jak starý chlap, tak myslím, že ani prdíky ho netrápí. Nevím, možná se pletu. Ale v noci mi spí třeba 3 hod v kuse, pak se vzbudí, zakňourá, nakrmím ho a spí další 3 v klidu dál. Z toho pak dopoledne řádí jak černá ruka a není k utišení. Myslím proto, že hladný není a že ani ty prdíky to nejsou, myslím, že jinak by nebyl v klidu vůbec. Ale co já vím... Dnes jdeme prvně do poradny, tak uvidíme, co nám řekne doktorka.
@teckovana ahojky, jak dopadly testy? doufám, že dobře...snad nebudete muset do nemocnice, to bych vám nepřála. člověk je rád, když z tama vypadne...nestačí jen sluníčko? my žloutenku nemáme (zázrak, že se nám něco vyhlo), ale vím, že v porodnice mamkám doporučovaly dávat děti na sluníčko přes okno... ale to ty nejspíš víš, co?

betys
24. kvě 2011

@enka27 -zkus ho stáhnout třeba jen plínkou.Mates byl raději stažený než na volno.Ale pak přošla vedra tak spal přes den na volno,v noci stažený.
Holky už se těším na sraz.Snad nám do toho nic nevleze.Kam půjdem?Nnebylo bylepší něco vyhlídnout?Přecejen nás asi bude s dětima dost. 🙂
Matýsek dobírá antibitika.Je zahleněný.Dr.říkal že by to mohlo být i z alergie.Já alergik jsem tak doufám že to malý nezdědil ☹

mrkvicka28
24. kvě 2011

Tak jsme dneska na 10 měsíční prohlídce uspěli kluci mají 9500g/69cm, 9200g/74cm a 1100/74cm zatím vše ok ještě nás příští týden čekyjí kyčle.

jarkabilik
24. kvě 2011

@mrkvicka28 Ahojky až ted mi to nedalo a něco mi říkalo že u tebe byli v tabulce mnou vepsány 2mimi a ted čtu že se ti narodila trojčátka 😉 Musí to být pěkně náročný zkloubit vše 🙂

mrkvicka28
25. kvě 2011

@jarkabilik jo to je správně my jsme měli dvě embrijka,ale ono se nám jdno rozdělilo , zjistili jsme to ve 14 týdnu díky Dr. Valšína . Ted už je to supr ,ale těhotenství bylo plné strachu jak to dopadne.
Kluci jsou jinak hodní spinkají celou noc takže se to dá v pohodě zvládat( alspon zatím)jsou to nazlíci,ale každý ma úplně jinou povahu.

jarkabilik
25. kvě 2011

@mrkvicka28 Tak to je moc fajn že vše dopadlo dobře a že jsou kluci hodní 🙂

elllenka
26. kvě 2011

Ahoj holky, asi se srazu nezůčastníme. Malá mi v restauraci nevydrží :( Ještě ani nesedí a ležet v kočárku jen tak nebude. Kdyby jsme se domluvily na nějakou procházku tak bych přijela. Nebo později se můžeme domluvit a jít s dětmi do ZOO- až moje maličká bude aspoň sedět, aby z toho něco měla 🙂

mrkvicka28
27. kvě 2011

@elllenka to jo procházka by byla lepší ,co třeba se projít okolo Brněnské přehrady pak s někam jen sednout na" kafe"

betys
27. kvě 2011

Holky nedáváte některá prckům kaši Sunarka?Mám doma nenačatou a dára věnuji 🙂

luciiiie
27. kvě 2011

@betys Jity my ano, ale ty máš určitě od více měsíců.... 🙂 Jinak vše nej Matýskovi k narozeninám 😵

jeany
27. kvě 2011

Ahoj holky, nakukuji co nového. Co srazík? Platí ten další týden ve čtvrtek? Já jsem dorazila z cest a jsem konečně doma.

jeany
27. kvě 2011

Betys, gratulujeme s Martínkem Matýskovi k jeho prvním narozeninám. 🙂

jarkabilik
28. kvě 2011

@jeany Ahojky já si říkala že jsem tě tu dlouho nezahlídla 😉

betys
29. kvě 2011

@jeany -děkujeme.Bohužel jsme k narozeninám obdrželi nemilý dárek.Matýsek má slabý zápal plic.Včera večer jsme jeli na pohotovost do dětské nemocnice.Další antibiotika......Takže účast na srazu je ohrožena.V úterý půjdeme na kontrolu tak uvidíme.Dnešní noc byla hrozná.Malý hrozně kašlal,teplota,pláč.... 😢

teckovanaorchidej
29. kvě 2011

@enka27 jj přes okno, pomalu ta žloutenka ustupuje, co tvůj malý čertík, ještě řádí? 😅 😅

jeany
30. kvě 2011

Tak nakukuji jak to vypadá se srazíkem? Co holky?

betys
30. kvě 2011

Zdravím všechny Jitka a Matěj jsou v nemocnici.Nevím přesně prý bronchitida.Mějte se moc pěkně Katka

jimmy1
30. kvě 2011

@jeany My jsme zatím snad OK 😉 takže kdy a kde? (jediný co nevíme, jestli pojedem sami nebo i s tátou)
@betys jejda, to si Matýsek k narozeninám moc hezkej dáreček nedal, tak ať je brzy v pořádku!!!!

jeany
30. kvě 2011

Betys, tak přejeme hodně zdravíčka a držíme palce ať jste brzo doma. Vyříď jí to Katko, díky.

Jimmy, tak srazík platí? Já s tím počítám. Škoda, že Betys nemůže. Ale kolik nás holky bude? Pište.
Tak zatím jsme domluvení na tento čtvrtek, třeba kolem 11 hod. u vlakáče? Pak bychom zašli posedět třeba do té restaurace k jeptiškám? A do kolika hodin holky počítáte, že posedíme? Já si už najdu vlak tam i zpět. Teď už zase letím do města. Večer nebo ráno zase mrknu.

jeany
30. kvě 2011

Holky už mám vypsané vlaky. Buď můžu být v Brně na vlakáči 9.30 nebo11.30. Tak pište v kolik se to hodí vám.

betys
30. kvě 2011

Sestra se na setkání moc těšila tak snad příště ☹ .Pozdravy vyřídím K.

jimmy1
30. kvě 2011

@jeany mně je to celkem jedno, my máme dobrý spojení, od nás to jede každou hodinu 😉

jeany
31. kvě 2011

Holky a co vy ostatní? Přijedete? Kdo ještě máte zájem o srazík? Nakukuji a nic nového.

mrkvicka28
31. kvě 2011

@jeany my pijedem ( doufám) já bych byla pro těch 9:30 jen přemýšlím kdy u vlakáče nechat auto a ještě jak to budete dělat s jídlem pro prcky přemýšlím že klukům vezmu svačinu a obidek nechám na pozdějc . A na jak dlouho to vidíte? Já bych mohla nejdýl tak do 12 abychom do jedné byli doma na ten oběd. Byla bych pro se i trochu projít protože kluci jen sedět v kočárku moc dlouho nevydrží.