Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
23. srp 2010

@lukza -nepsala jsi tady nedávno že Váš malý si sám drží lahvičku?Kdy s tím začal?A má nějakou tu s oušky?Děkuji za odpověď.
Za chvíli vyrážíme s Barborkou na oční ☹
Matýsekk dneska spal celou noc od 21 hod do 7 hod do rána bez jídla.Ale já jsem se vůbec nevyspala protož ne to nejsem zvyklá a pořád jsem ho chodila kontrolovat jestli dýchá.A večer usnul na boku a sám se přetočil na břicho-možná o tom ani nevěděl.Jen ručička mu zůstala pod bříškem. 😉

lukza
23. srp 2010

@betys ta ručka ještě potrvá než se jí naučí vytahovat a s boku to je jednoduché Luky taky tak začínal🙂)
A k tomu držení lahvičky Luky si jí dlouho přidržoval ale v 5měsíci si jí už sám držel to víš když bylo v ní moc mlíčka tak sem mu pomohla a jak ubylo ak už valil sám ale musímho furt hlídat protože jak už je napapaný tak stím začne dělat blbosti a já mám lahvičky avent a oni na to prodavají přimo ouška kukni do mého albíčka a je to tam ukazané ale umíme držet i bez oušek a možná aji lépe se mu to drží jak s oušky jak má ouška tak se furt stím točí na bříško atd.ale chci ho učit na ouška skrz jednou hrníček.tedka ho učím pít z kouzelného hrníčku od avetu,ale prostě je to savičkář furt chce jen savičku a na to pitítko kouká a vubec mu nechutná. 😒
tak to jste měly luxusní noc 🙂))

betys
23. srp 2010

Teda tady je úplně mrtvo.Tak Barborka do nemocnice nemusí,ještě dostala další kapky do nosánku a už to snad bude dobrý.

@lukza -dneska jsem v lékíárně koukal ana lahvičky s ouškama,ale asi jještě chvíli počkám
kveta-jak je?Už se Ti to krátí.
Dlouho tady nebyla jeany,snad jsou v pořádku 😉

kveta
23. srp 2010

Ahojte, hlásim, že som dnes bola u gynekológa /toho zohnaného cez net, aby ma niekto skontroloval/ a chvála Bohu, všetko je v poriadku, malý zaostáva v raste dva dni za rovesníkmi, pupočník tepe ako má... a krčok sa vôbec neotvára, tak sa vytešujem... No a naďalej je zaparkovaný hlavičkou nadol... zjavne nečítal rozpis polôh... 😀

Inak ma napadlo pre tie tehulky, čo sa im krčky otvárajú: preventívne by som nasadila magnézko, aby ste nemali ani len cvičné kontrakcie a tak bude menší tlak na krčok a menšia pravdepodobnosť, že sa otvorí ešte viac.. samozrejme to treba v 36.tt vysadiť... ak teda na tom nebudete ako ja, čo vždy keď vysadím, tak do 20 hodín zase nasadím, lebo mi začnú kontrakcie aj štyri za hodinu..

Pôrod sa mi posunul z organizačných dôvodov na strane pôrodnice na 14. až 17. září...

A nezabudnite mrknúť do témy CAR Unica. Je tam dnes skvelá správa...

betys
23. srp 2010

@kveta -a u tebe zůstává porod císařem?Ikdyž je malý hlavou dolů?

lukza
23. srp 2010

@kveta supr že je vše Ok

@betys co malá jak dopadla na očním doufám že dobře

natalka28
autor
23. srp 2010

@kveta četla jsem už ráno, že má vodni //!!! Konečně nová těhulka - snad bude vše jak má být. S tím Mg a skracováním čípku, tak já beru 6tbl denně a zjevně to moc nepomáhá☹ Pokoušela jsem se snížit dávku na 3tbl.denně, ale rychle jsem zase přešla na 6tbl denně. Je fajn, že jste s malým vpořádku! Jen tak dál...

kveta
23. srp 2010

@betys Áno. Mám na to svoje osobné aj zdravotné dôvody... Napr. v Rakúsku by boli moje diagnózy každá o sebe dôvodom na automatický cisarák... len na Slovensku nie je nikde v legislatíve jasne definované, kedy majú urobiť automaticky cisarák, vždy je to len na zvážení lekára... takže radšej som sa spojila s lekárom, čo má na tie diagnózy taký názor ako civilizovaný svet... 😀

kveta
23. srp 2010

@natalka28 Ďakujem.. Tiež som v Tvojom štádiu tehu urobila pár pokusov s vysadením magnézka a rýchlo ma prešla chuť.. Drž sa...

betys
24. srp 2010

Tak dneska má Matýsek takový malý výročí.Je to přesně rok co jsem byla na OPU.To to letí.A 28.8. mi ho zavedli do bříška. 😉
Dneska je hnusně,prší.Před rokem svítilo sluníčko.To si moc dobře pamatuju 😎

lucifirek
24. srp 2010

@betys gratuluju k malému výročí. Letí to jak voda,nevíc to člověk vidí opravdu na těch dětech. 😀
Přidala jsem pár foteček našeho cvaldy. 🙂

lucifirek
24. srp 2010

přidejte taky fotečky,at vidím,jak máte šikovné dětičky. 🙂

lukza
24. srp 2010

@betys gratuluji k takovému výročí a to počasí si budeš pamatovat už nafurt já si moc dobře pamatuji že ze soboty na neděly jsem se opila z vodky a v neděly v pravé poledne zplodily Lukyho bylo horko protože z nás lilo ři tom plození 🙂)))

elllenka
24. srp 2010

Holky jak jste na tom byly v těhotenství se spánkem? Já teď vůbec nemůžu usnout a když se mi to povede tak se za chvilku zase probudím :( Nikdy jsem neměla problém se spánkem a teď jsem hodně nevyspaná :(

luciiiie
24. srp 2010

@elllenka Ahoj 🙂 já spím jak dřevo. Jen v 1, ve 3 a kolem 5 valím čůrat. Pravidelně. 🙂

betys
24. srp 2010

@luciiiie -to čůrání Ti vydrží až do konce 😀 .Já jsem chodila na záchod skoro se zavřenýma očima a jak jsem lehla tak jsem hned chrněla.Naspi se do zásoby ke konci už to tak dobré nebude ☹

luciiiie
24. srp 2010

@betys no mě je to jasný, že už to lepší nebude 😀 😀 😀 Se ani nedivám na hodiny, protože je to fakt pravidelný. Pak sebou plácnu a chrním dál, přesně jak píšeš 🙂 Jinak taky gratuluji k "výročí" 😉 Utíká to hrozně rychle... 😵

elllenka
24. srp 2010

@luciiiie : To máš super, musím něco vymyslet, aby se mi usínalo a spalo lépe .(

kveta
24. srp 2010

@elllenka Nechcem provokovať, ale u nás sa takéto vstávanie na toaletu konalo len jednu noc... a aj teraz mám od toho pokoj... Možno to bolo malého priečnou polohou, možno tým, že spávam s vankúšom medzi kolenami celú noc... neviem...

Ale ťažké noci s nespavosťou mávam aj ja... ale zatiaľ, okrem prvého trimestra, len dva krát.. Dnes bola tá druhá..

ivetule
24. srp 2010

@lucifirek klučina je krásnej. Roste jak z vody. 🙂
@betys moc gratulujeme k výročí. Hrozně to utíká ten čas.
Náš malej zrovna spinká tak mám chvilku čas a jinak dneska prší od rána.
@kveta už se ti to krátí. A za chvilku tu bude další miminko. Držím palce at je to bez problémů.

kveta
24. srp 2010

@ivetule Ďakujem... Ešte by ma mala tuším predbehnúť Prcekpet so svojím pôrodom..

luciiiie
24. srp 2010

ježiš ani nevím holky kdo kdy rodí... dlouho tu nebyla tabulka 😕

luciiiie
24. srp 2010

@elllenka registrovala ses na netu zkrs ty slevový kupony v dm? Mě zatím pořád nic nepřišlo, tak jsem jim teď psala mail, jestli mám dál čekat a nebo jestli nebude lepší se zajet rovnou někam zaregistrovat sama.

elllenka
24. srp 2010

@luciiiie : Ještě jsem to neposílala, i když už mám kartičku naskenovanou. Počkám jestli mě doktorka pošle na tu cukrovku do Brna, tak bych se tam stavila osobně.

luciiiie
24. srp 2010

@elllenka to bude asi lepší 😉

lucifirek
24. srp 2010

@luciiiie luci já jsem taky registrovaná v DM,stačí zajít na jakoukoliv prodejnu a vyařídíš to hned na místě a dostaneš hned i knížečku. Já mám kartičku a dostávám slevové knížečky za body. Pak jsem měla knížečku pro těhule a stačilo jim jenom předložit těhu průkazku a ted jsem předložila rodný list malého a dostala jsem knížečku pro novorozence.
Jsou tam super slevy na plínky a spoustu jinýc h věcí.Já toho fakt využívám

luciiiie
25. srp 2010

@lucifirek jj Luci, ale my máme nejbližší až v Brně, proto jsem si myslela, že si to vyřídím přes net a pak už jen pojedem. Ale to je fuk, buď mi někdo odepíše a nebo se na mě vyprdnou a stejně si to budu muset zařídit osobně 😉

lucifirek
25. srp 2010

DObré ránko holky. 🙂

natalka28
autor
25. srp 2010

@luciiiie trvá jim to dýl a nijak s tebeou ( teda aspoň se mnou ne ) nekomunikují, ale kartička i knížka mně přišly. Nebylo to hned, ale přišly!

luciiiie
25. srp 2010

@natalka28 čoveče odepsali 😉 do konce týdne bych ji prý měla mít doma 😉