Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

natulaaa
14. čer 2010

Holky to je co za test? 😕

natalka28
autor
14. čer 2010

@natulaaa ta čísla 1:28000 znamenají, jaká je pravděpodobnost ( riziko ) Downova syndromu. Miminku Luciiie hrozí tento syndrom 1 ku 280000, což znamená, že 1 dítě z 28000 má tento syndrom - výsledek je nádherný!!! Tento test se dělá v 11. - 13.tt z krve + UTZ, kde miminku změří šíjové projasnění ( to by nemělo být větší jak 25mm ) a měly by být vidět nosní kůstky - to vše se nazývá NT Screening!

@luciiiie gratuluji ke krásnému výsledku. My měli 1:8400!

natalka28
autor
14. čer 2010

@natulaaa ještě jsem tady http://www.prenatal.cz/index.php?id=57 našla, že pokud je riziko menší jak 1:300 ( tzn. např.1:350, 1:1000, atd. ) je riziko narození dítěte s tímto syndromem nízké, ale bohužel ne nikdy vyloučené!

lucifirek
14. čer 2010

Ahojky Jimmy, no naštěstí mám tlak v pohodě. A nohy otékali poslední dva dny. Dneska je to mnohem lepší,ale bolí.A ted už mám rozepsané kontroly každý týden,tak si mě snad ohlídají. Jen jsem se chtěla zeptat,jak se jmenovala ta restaurace,jak jsi tu dávala kdysi odkaz. Já to včera nemohla najít a byli jsme na cestě do Brna a chtěli jsme se tam stavit. 🙂 Na přehradu na parník můžete i s kočárkem,bylo tam těch lidí víc. 😀
Natulaaa být tebou tak se oholím,určitě si tě prohlédnou sami. 🙂
Jeany, tak to máme podobné,já se taky potřebuji dobře vyspat.Ale nadruhou stranu si ted zvykám,že tomu spaní moc nedám.Dneska se teda spalo suprově.
Luciiie to máš super výsledky. 🙂 Já měla jenom 1:2000

natulaaa
14. čer 2010

Jaj holky už víím,já zase zapoměla,že jsem u těhulek a né u snažilek 😀 😀 😀 😀 ,už mi jebe,já mám těch diskuzi rozjetých víc a pak mám v tom bordel 😀 😀
Tak to gratuluju k nádherným výsledkum 🙂 😉

jimmy1
14. čer 2010

@lucifirek www.crlik.cz
no nedovedu si představit to nastupování 🙂 bysme se asi utopili všichni 😀 naši mají na brněnské přehradě chatu 🙂

@luciiie krásnej výsledek 🙂 my jsme měli 1:360 😕

lucifirek
14. čer 2010

Jimmy díky moc,já to nemohla najít. 🙂
Jimmy tak to máte super,že tam máte chatu,to bych tam vegetila pořád. Nastupování na lod je super,neboj,je tam dost široký můstek a nemásíš naskakovat,žádná mezera,že by hrozilo propadnutí tam není. 🙂

jimmy1
14. čer 2010

@lucifirek představ si to, že my jsme tam letos ještě nebyli 😕 snad o prázdninách... ale stejně nemůžem tam přes noc a tak, kvůli kocourovi musí být někdo doma, kdo mu dá ráno a večer prášek 🤐 (má epilepsii)

lucifirek
14. čer 2010

Aha Jimmy a kocour s vámi nemůže? To je asi blbej dotaz vid. Tak aspon na odpočinutí na odpoledne. 😀
Malý dostal mnamku,tak ted řádí jak das.

luciiiie
14. čer 2010

Holky děkuju 🙂 Hned je nám zas o něco líp 🙂 Teď na poradnu až v červenci, takovou dobu než zas toho našeho broučka uvidím ☹
Jimmy s chatou závidím...tam bych byla taky pořád 🙂 My nemáme ani tu pitomou zahrádku ☹

jimmy1
14. čer 2010

😀 kocoura bysme už pak asi nikdy neviděli ☹ tady si může trajdat celej den po venku, ale tam aby byl zavřenej v boxu, to si to radši odpustíme 😉
ráno ho kolem 6-7 vypouštíme ven a odpoledne kolem 16-17 voláme zpátky domů... Loni o prázdninách to bylo naopak, to chodil ven v noci večer kolem 19 a ráno zpět kolem 5 jsem ho chodila volat 🙂
ale je to jak moje první dítě, málem jsem ho nechala utratit kvůli záchvatům a nakonec jsem to nezvládla a odvezla jsem ho do Brna na kliniku Jaggy, kde udělali magnetickou rezonanci (aby se zjistilo, jestli třeba nemá nějaký nádor a nikam to nepovede) a protože tam nic nenašli na mozku ani míše, tak mu amputovali ocas, který ho mooooc dráždil a je na lékách 2x denně antiepileptikách... Ani nechci vzpomínat na ten účet, co jsem na Jaggy platila 😀 🤐 ale nelituju ani koruny!!!!!

betys
14. čer 2010

Tak jsem doma od Dr.Dopadlo to dobře.Nejčastější příčina nadýmání dětí je kojící čaj!!! 😖 .Divný že?Tak ho mám vysadit.Jinak za to jak se stravuju mě pochválili.Matýsek má bříško v pořádku.Sab simlpex můžem dávat po měnší dávce.Vzali mu stěry stolice a uvidí se.Ještě mi Dr. ukázal jak ho masírovat.Tak snad se to zlepší. 😉

betys
14. čer 2010

@jimmy1 -s těma zvířata je to práce že?My jsme předloni nechali operovat psovi nohu.Máme zlatýho retrívra a má artrózu v loktech.Chtěli mu vyndat úlomky aby tolik nebolela chůze.Ale až ji uspali a rozřízli ten kloub tak zjistili že to nepůjde,tak ji zase zašili.Stejně nás to stálo pár tisíc a pěkný prachy taky stojí kloubní vyživa kterou teď baští.Ale přece ji nenechám trpět. ☹

lukza
14. čer 2010

@jimmy1 to je ze zvířatama to jsou pálky když je něco potřeba taky jsme měly problémy s pesanem a to tísíce jen lítaly.

@betys to je supr že to dobře dopadlo a stěr bude určitě v pohodě.

Luciie krásné vysledky gratuluji 😀

jimmy1
14. čer 2010

@betys pochválili tě u dr. za to, že vlastně nic nejíš 😀 😉 takže kojo čaj zrušíš... no za zkoušku nic nedáš, hlavně pořád hodně pij. A zkoušela jsi meltu? Nebo třeba taky doporučujou gravimilk 🙂 mi mooooc chutnal čokoládovej 😉
No a se zvířátkama... jak bych ho mohla nechat trpět, když se to dá ovlivnit?? Já už jsem byla smířená s tím, že ho utratíme, domluvená s veterinářkou, kocoura jsme šílenýho odlovili do boxu z totálně zdemolovaný ložnice, stříkance jeho krve byly všude, na nábytku v posteli, na stěnách i na stropě jak si rozkousal ocas a bláznil (bylo to o prázdninách, to jsem byla těhule) a on se tam zklidnil a tááák na mě koukal (už mi zase tečou slzy jen si na to vzpomenu 🤐 ) že jsem to prostě nemohla udělat a rozhodla jsem se pro tu kliniku Jaggy jako pro poslední možnost a ono to vyšlo 🙂

jimmy1
14. čer 2010

Jo a to mi připomíná, když se tu bavíme o tom jak lítají penízky za veterináře... kolik za nás lidi platí zdravotní pojišťovna, kolik vlastně stojí lékařská péče, to si málokdo uvědomí 😉 a to někteří "skuhrají" když mají zaplatit blbejch 30 Kč za návštěvu lékaře 🤐

lukza
14. čer 2010

@jimmy1 ono to není tak jednoduché utratit zvířátko co já na to taky nemám srdce ale před dvě roky sjme tak musely nechat vlčáka když šel tak padal na zadní nohy a dokonve jak když na jednu stranu už byl hodně starý a ještě k tomu byl osobnost takže když nám pak spadl do díry na zahradě tak byl boj ho vytáhnout měly jsme strach aby se neohnal ony ho ty nohy pak už aji bolely takže byla jen možnost nechat utratit ach jo
Jo chtěl asem se zaptat jen vaříš příkrmy a nebo aji kupuješ skleničky?

lukza
14. čer 2010

@jimmy1 jj to máš pravdu ono celkově zdravostnictví a veterina jsou velké pálky.ale ono už dokonce existuje i pojištění psu a možná i koček ale to si nejsem jistá

jimmy1
14. čer 2010

@lukza mrkvičku vařím 🙂 včera byla poprvé brambora 🙂 děda nám v Brně kupuje BIO zeleninu, ale nejlepší bude asi mrkvička od nás ze zahrádky až (a jestli vůbec mezi tím vším plevelem) vyroste.

A co vlastně mrkvicka?? Asi je jí to dlouhý ☹ hlavně ať se kluci ještě chvilku pečou u maminky v bříšku...

lukza
14. čer 2010

@jimmy1 takže už aji bramburku papáte to je fajn já ještě nezačala chystám sekoncem 5měsíce asi pomalu začít.jo a dáváš aji kaše do lahve třeba na večer a nebo jen v poledne prostě mrkvičku atd.a už baštíte celé dávky nebo dokrmuješ mlíčkem.

taky sem myslela na Mrkvičku že to musí být dlouhé hlavně v těch horkách to je šilené ale jak píšeš JImmy hlavně že se kluci ještě pěkně dopékají v bříšku každý den navíc je supr

jimmy1
14. čer 2010

@lukza spíš pořád ochutnáváme, celá dávka to rozhodně není, včera snědl tak 1/4 brambory 🙂 takže pak ještě tak 120-150 ml mlíčka stáhne... Zatím dávám jen tu zeleninu na oběd a ke svačině mrkvovou šťávičku. Jinak baští moje mlíčko 🙂 však nikam s těma příkrmama nespěcháme, pomaloučku a polehoučku, nechci ho odstavit od mého mlíčka 😉 prostě jen aby ochutnával...

lukza
14. čer 2010

jj to je jasné že polehoučku já se budu taky snažit aby byl furt na MM když se už budou baštit příkrmy třeba pak bude baštit méně a já budu moct i zamrazovat 😀

jeany
14. čer 2010

Betys, tak to by mě nenapadlo, že může vadit kojící čaj. Já ho teda už nepiju, ale ze začátku jsem si ho vařila denně. Věřím, že i ty stěry dopadnou dobře. Držím palce. A jak to celkově zvládáš? My v pátek končíme šestinedělí. 🙂 Uběhlo to, ale musím říct, že ta šestinedělka je fakt náročná. Ze začátku jsem byla docela hodně unavená a taková náladová. Docela často mi bylo do breku a byla jsem hodně lítostivá. No jo ty hormony. Už se cítím líp a jsem ráda, že je to za námi. 🙂

lukza
14. čer 2010

@jeany mě taky připadla že ta 6nedělka je nejhorší jak píšeš to ty hormony ale koncem žnedělky to už bylo dobré a po šměsíci už uplně suprové ,ale to jen skrz to že přestaly prdíky je suprové že na ně netrpíte to i uplně zavidím že si mužeš drobečka užívat naplno,ale přeji ti to moooc 😀

betys
14. čer 2010

jimmy-meltu piju tak 3 hrnky denně.Ten čaj zruším,snad mi nezmizí ta trocha mlíka co mám.A Dr. mě pochválil jak jím-nebo vlastně nejím 😀
jeany-ty hormony to je fakt hrůza.Taky jsem lítostivá,někdy brečím nad tím jak je Matýsek krásnej,jindy zase že to nezvládám,pořád je mi líto to kojení.No jo co nadělám ☹
Malej ještě spí v kočárku,asi mu to vyjde na koupání.Dneska snad bude klidná noc,jsem docela unavená.

lucifirek
14. čer 2010

Betys to je dobře,že dr. poradil,určitě se malému uleví. 😉 Jen mě trošku děsí to kojení,člověk to bere jako samozřejmost a když vás tu čtu,tak se ani jedné nedařilo bez problému kojit. ☹ Jestli to je tou dobou či co? Tak jsem zvědavá na sebe. Ségra kojila bez problémů.
Jimmy s těma poplatkama máš pravdá. Už mě štve,jak pořád řeší,jesti to zrušit nebo ne.Mě teda rozhodně nevadí platit u dr. 30kč. Akorát v tý lékárně bych to teda zrušila. A v nemocnici to taky beru v pohodě,ale bordel je to,že můžeš a nemusíš platit,mají být daná nějaká pravidla a ty mají dodržovat.
Jani to šestinedělí je asi fakt záhul,jak na houpačce,jednou tak a podruhé jinak. Ty hormony dělají svoje. Těhu zvládám jakž tak,tak jsem zvědavá,jaká budu hysterka v šestinedělí 😀

lucifirek
14. čer 2010

Jani já jdu připravit manželovi seznámek na lednici,co ještě není doděláno a je potřeba udělat,pro případ,že bych musela do nemocnice,aby to udělal,než se vrátím. Nebo pro případ,že to do té doby neudělá. Stěhování nebude,tak to musíme uzpůsobit pro naše pohodlíčko tady.Nakonec budu asi koupat v kuchyni,hlavně v zimě,je tu tepleji,my v ložnici moc netopíme,tak aby malému nebyla zima.

betys
14. čer 2010

@lucifirek -moje ségra taky kojila bez problémů a nikdy by mě nenapadlo že já budu mít problém.Ale mě by nikdy nenapadlo že nebudu moct porodit normálně.Nejsem žádný hubeňour.Ale člověk míní a příroda mění.... 😉
Teď máme krmení za sebou,dám si sprchu a asi se hned smalým natáhnu.Kdo ví jaká bude noc ☹

lucifirek
14. čer 2010

Betys tak tak,porodu se taky bojím,kdo ví,jak to bude. Člověk to bere jako samozřejmost a tak se na to těší a snaží se a pak to nejde. Tak si běž lehnout,at sistihneš odpočinout.

lucifirek
14. čer 2010

ty začátky jsou asi fakt krušný.