Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lenulinka21
6. zář 2010

Ahoj HOLKY 🙂

Tak já v těhu určo cnecvičila nemohla jsem ani zpátky do práce-rizikovka.
Ale kdo má těhu v pohodě tak není nad škodu cvičit 🙂

Co se týče té kosmetiky pro miminka tak kdo má v něčem pochybosti tak určitě lékarna 😉

elllenko: Vánoce jsou kouzelné a ještě více s dětmi 🙂 taky se na ně moc těšíme a taky
že letos budu konečně péct-loni to moc nešlo hi hi.

teckovanaorchidej
6. zář 2010

@kveta držím ti palce a hodně zdraví tobě i děťátku

luciiiie
6. zář 2010

@elllenka ani nemluv..taky se těšíme na Vánoce... Ani bych se nezlobila, kdyby prcek chtěl jít ven o týden dřív ať jsme na štědrý den všichni pospolu 😕

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Právě mám také rizikové těhu a mám všechno zakázané, ale teď se cítím mnohem lépe než na začátku. Tak mám roupy 😀

lenulinka21
6. zář 2010

luciiie: jen at se drobek pěkně dopeče 😀 u tebe v bříšku je mu nejlépe 🙂

Holky a co kočárky? Už máte vybráno?

elllenka
6. zář 2010

@luciiiie : No já to vidím tak, že i kdybych přenášela a na štědrý den byla v nemocnici tak bych si to doma vynahradila a udělala bych si vánoční den o něco později. Ale tak trochu váhám, na jednu stranu bych chtěla mít na vánoce mimčo a na druhou ne- vánoce jsou plné výborného jídla a nevím jestli při kojení je vhodné jíst kapra, bramborový salát a cukroví, ale co bych pro mimčo neudělala, pokusím se těm všem dobrotám odolat. Co je na tom všem nejlepší tak manžel bude měsíc semnou doma, už si to v práci domluvit, bude mít dovolenou ode dne kdy se vrátíme z porodnice, z toho mám největší radost 🙂

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Kočárek bych vybraný měla, ale jen z internetu a z obrzku mám pocit, že je nízký- na moji výšku. Tak bych ho chtěla vidět v reálu, jenže to musím zajet do Brna a na takový výlet si netroufám :( Bojím se, že bych to sama nezvládla :(
Tak počkám až pojedu na ultrazvuk a pak se podívám po kočárku 🙂

lenulinka21
6. zář 2010

elllenka: tak to jo když se necítíš tak nic. Já ten sporták
pro kluky vybrala na NETU ale chtěla jsem aby mi ho i předvedli,tak jsem
si pro něj zajela do Ostravy to je 33km od nás a splnoval moje představy. 🙂

Když jsem byla těhu tak ten 1 kočárek jsme měli koupený už jak jsem byla v 20tt 😅
u nás radši dřív pač jsem byla už nechodící vorvan 😀

luciiiie
6. zář 2010

@elllenka tak to by sis ho mohla už i koupit, ne? nebo kdy máš v plánu kupovat kočárek?

elllenka
6. zář 2010

@luciiiie : Nevím, nejdřív ho chci vidět a pak se uvidí. Půjdu do nejbližšího obchodu s kočárky a budu doufat, že ho budou mít. Už jsem byla v jednom obchodě, ale tam neměli ten co se mi líbí.
Jinak si chci koupit kočárek přes internet přece jen je to levnější a kočárek ti dojde až domů, takže odpadá řešení odvozu.

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Nemám problém jet za kočárkem kamkoliv po ČR, teď jsem teda omezená vycházkama, ale za měsíc mi zkončí neschopenka a budu vybírat dovolenou a pak hurá na mateřskou 🙂 Na mateřskou nastupuji 6.11.2010 už to mám dohodnuté s doktorkou a zapsané v těhu průkazce- příjde mi, že je to za chviličku 🙂

elllenka
6. zář 2010

Jak jsem tu mluvila o jídle tak jsem dostala chuť na bramborový salát 😀 tak si ho jdu udělat k obědu a k tomu řízky od tchýně.

lenulinka21
6. zář 2010

elllenko: jj to sletí ani se nenaděješ 🙂 ale kočárků pro 1 mimi je táááákový
výběr že bych sama nevěděla který 😀 u nás dvojčátek je toho
na výběr podstatně málo a hl.kritériem bylo to aby byl lehký a max.skladný 🙂

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Máš pravdu kočárků je strašně moc a já mám asi docela náročné požadavky. Sice bych také chtěla lehký kočárek, ale pod 19kg kočárky skoro nejsou :( Já chci velké nafukovací kola se vzorkem, chci 4ři kola, pak dobré odpružení, reflexní pruhy a aby byl kočárek dost prostorný pro dítko. Když už budu s kočárkem jezdit v zimě na sněhu tak musí být festovní a zvlášť u nás na dědině ...

lenulinka21
6. zář 2010

elllenko: to máš pravdu na zimu je do terénu NEJ kočárek se 4 koly 🙂
A když žiješ na vesnici tak je to ideál.
Třeba do města se hodí zase jiné hl.tady jezdí hodně těch trojkolek apod. ale jakmile
nasadí maminky sport.verze tak zjistí, že se jim dítko do toho nevleze... 😀

elllenka
6. zář 2010

Stejně je to rychlost tento týden mě čeká test na cukrovku a poradna, ve 30týdnu je ultrazvuk a můj bude mýt narozeniny tak budu péct dort 🙂 Ve 31. týdnu nastupuji na dovolenou (aspoň doufám, pokud bude v práci nějaký problém tak bych těch pár dní musela odchodit do práce, ale snad mě nechají abych si dovču vybrala) pak ve 34týdnu půjdu k zubařce (respektive budu jí volat na objednání) a zároveň nastupuji na mateřskou a ve 38.týdnu si budu volat do porodnice a pak snad ve 40týdnu porodím 😀

Už to není jako na začátku kdy jsem stále čekala na nějaké vyšetření na nějakou kontrolu a bála se jestli o mimčo nepříjdu 😀

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : U nás jsem ještě trojkolku neviděla a i když si to maminky dost chválí tak když vím jaké jsou u nás silnice a já pak budu na jaře chtít chodit ven i se psama do lesa a na polní cesty tak kočárek musí něco vydržet 😀 Už vidím jak na každou stranu kočárku přivážu jednoho pejska 😀 - mám dva

lenulinka21
6. zář 2010

trojkolka není do terénu máš pravdu člověk to musí přizpůsobit 🙂
Navíc ty 4 kolky krásně houpou když jedem na barák jak jsem ti psala na víkend
tak tam máme strarou dobrou LIBERTU 😀 😀 a ta teda houpe že malý v ní hned usne

elllenka
6. zář 2010

Jenom mě tak trochu děsí to, že můj bude 17 a 18.12 ve škole. Tak snad budu rodit jiný den i když termín porodu je stanoven na 18.12 😒 Včera jsme se o tom bavili tak jsem mu říkala, že kdyby něco tak by musel ze školy přijet dřív (cesta ze školy mu trvá 2hodiny) a snad by se to stihlo, prý prvorodičky rodí déle něž 8hodin ...

lenulinka21
6. zář 2010

elllenko: naše neteř rodila 6 týdnu předemnou a poprvé
a jak přijela do porodnice malý byl na světě za 2 hodiny bez epidurálu bez ničeho.
Ale takové škatule mají štěstí co se narodili naši kluci tak furt jen srovnává s tím jejím ☹
Vůbec to nechápeme narodili se o 1 měsíc dříve(mohli i dřív ale zaplatpánbůh že tak)
a ono to bylo furt Kamilek už umí to a to... a kluci nééé 😠 no prostě KOZA

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Jo tak přesně toto dělá moje mamka, synovce srovnávala s námi jak jsme byly malé, pořád vzpomínala a prostě jsme byly šikovnější než synovec, ona nás naučila na nočník dřív, synovcovi se nechtělo a sestra ho nenutila.
No a když se někdy bavím se sestrou tak mi těhotenství závidí, ona porodila na svoje 22narozeniny a měla bezproblémové těhotenství i porod a vzpomíná na to jako na nejkrásnější období. Já se už nemůžu dočkat až se mimčo narodí a toto beru jako nutnost a vůbec se mi těhotenství nelíbí. Tím jak je člověk neschopný a musí se všech doprošovat tak je to děs :( a sestra to nechápe vidí jen to jak to měla ona a nedokáže pochopit, že někteří mají problémy a přitom je to zdravotní sestra ...

lenulinka21
6. zář 2010

to je MAZEC někdo to hold nemá pěkné to těhotenství a některým
lidem chybí tolerance 😠

Víš já to dělám tak- chválím všechny miminka a tad mám klid 🙂
Některé děti jsou hold pomalejší a jiné už v 9měs běhají. Sakra proč jsou někteří tááák hnusní...
Ona navíc dobře ví že mé těhu bylo VYMODLENÉ sama ani nevěděla jak otěhotněla.to víš chodil jí brzo a vše dělal
brzo a kluci doháněli a nikdy se žádné pochvali od své sestřenice nedočkali. ☹
Nikdy je neměla na rukách ale já ji malého i chovala aspon jsem jí ukázala že jsem jiná 🙂

elllenka
6. zář 2010

@lenulinka21 : Máš pravdu, také chválím, ale u jedné známé jsem to neodhadla. Dlouho jsem jí neviděla vlastně ani její malou jsem nevyděla, bydlí daleko a moc se nestýkáme. Tak jsem jí napsala majlíka, aby věděla, že na ní myslím a zeptala sje mse co její roční holčička už umí. Vůbec mě nenapadlo, že by se jí to mohlo dotknout. Vyčetla mi to a já se jí omluvila za takový dotaz.

Podle mě je každé dítko jiné, ale nakonec se všichni naučí všechno a mám zkušenost, že ty co umí všechno hned a jsou moc šikovné tak jsou tak obletované a mají docela ušlapanou cestičku, že v životě tvrdě narazí a nedokáží si pak poradit, najít si práci a tak. Takže si říkám jen ať si dá mimčo na čas. Třeba od sestřenky klučina nechce mluvit, jen si brouká a stačí mu gesta. je šikovný ukáže si co chce a všichni mu hned rozumí a co za život toho ještě namluví až až 😉

Některým lidem prostě nějaké věci nedochází a chtějí se chlubit s tím co mají ...

lucifirek
6. zář 2010

@elllenka my ted stromeček máme každý rok,ale jenom malý.Letos budeme v novém,tak budeme moct pořídit pořádný strom. 😀 My si teda s manželem vánoce dělali. Manža dělá salát,já řízky,cukroví,zdobím stromeček.Máme ho celý do cervena. A až na svátky jsme objížděli příbuzenstvo. Štědrý den byl jen náš. 😀 😀 S návštěvama bych to udělala tak,že by mohli přijet oni k vám. Asi by to bylo určitě lepší.Ale zase se to nemusí přehánět. V aute je teplo. Do kočárku můžete dávat,když je vyšší teplota jak -5. 😉

lucifirek
6. zář 2010

@lenulinka21 tak u nás to na vánoce bude asi letos naopak. Že píct asi nebudu. Nebo upeču linecké,rohlíčky,z bílků kokosky a vánočku a to bude asi tak všechno. Letos vypíkání nebude. 😀
@luciiiie vy budete mít krásný dáreček pod stromeček,i když třeba později. 🙂 To ten náš bude asi už lézt.bude mu půl roku. 🙂

elllenka
6. zář 2010

@lucifirek : Nám to ani tak nevadilo, nic jsem nepekla a nevařila, bylo to v klidu. Právě mám v plánu, že k nám přijedou z rodiny, ale prababičky s dojetím mají problém. Je jim oboum přes 80let a i pradědovi dělá ježdění někam problém- oni by určitě nedojeli a nutit je nechci. Oni si klidně počkají, až jim mimčo dovezu ukázat, ale ráda bych, aby ho viděli co nejdřív. Aspoň jednou bych za nimi dojela a pak by si museli počkat na jaro.
Jinak do kočárku budu muset mimčo dát, pokaždé, když budeme muset na kontrolu k doktorce nejspíš budu muset jezdit autobusem. Kvůli návštěvám u doktorů nechci pořizovat druhé auto- tak snad to chvilku vydržíme.

elllenka
6. zář 2010

@lucifirek : Pekla jsem jen cukroví, ale pak jsme měli s manželem na štědrý den volno- tedy dopoledne jsme balili dárky pro rodinu. Neosvědčilo se mi balení předem, pak jsme v tom měla zmatek, stačilo, aby mi dárky manžel trochu posunul a já pak nevěděla komu co je. I když jsem je měla popsané tak přece jen na dárečky pro tchýni nepíšu tchýně, ale maminka a moje sestra se jmenuje stejně jako jedna z manželových sester - tak to balím až na poslední chvilku

kveta
6. zář 2010

@lenulinka21 Tá Tvoje príbuzná zrejme bábo ani neplánovala, tak si takto zvyšuje sebavedomie a dobrý pocit zo svojho materstva.. Nuž, čo na to povedať? Hádam len: 😀 Proste časť ľudí naozaj nedokáže pochopiť, aký zázrak sa im stal, keď majú bábo len tak... a aký zázrak je to pre Teba.. vrátane takmer-donosenia dvoch miminiek...

Inak hlásim, že som 2v1. Stále sa neotváram ani trošička.. /dopriala by som Vám to tým, čo máte termíny po mne/ Začínam vybavovať predoperačné vyšetrenia... a maličký by mal doraziť 16.9. dopoludnia... 🙂 Momentálne váži odhadom 3350 gramov...

kveta
6. zář 2010

Holky, mrknite novinky v téme Unica... 🙂

elllenka
6. zář 2010

@kveta : Za 10dní budeš máma? Teda to je super. Moc držím palce a těším se na fotečky. Hlavně aby jsi ty a miminko byli v pořádku a nějak to zmákni s těma chlapama 🙂