Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
11. zář 2010

@drndapetka -já mám takový pocit že tu změnu léků a jak to dobírat Ti řeknou při tom UTZ na Unice a pak se domluvíš se svým Dr.Bralo se to zhruba do 10 tt.

lucifirek
11. zář 2010

@drndapetka jak píše betys,na utz vám řeknou,co a jak s léky a injekcemi. Já agolutin dopíchala všechen a pak začala brát Utrogestan,ten jsem brala až do 12.tt a ty ostatní léky se začali postupně vysazovat.

lukza
11. zář 2010

Ahojky holky
tak sem vás dočetla ale mám v tom guláš tak aspon tak

k vitamínum já brala calibrum baby plan první 3měsíce a pak do porodu calibrum mami .

@lucifirek krásná fotečka jak si pěkně hajáte a Kubík je teda už kus chlapa.

@betys taky krásná fotečka to je boží jak si tam spolu hajají.

Kveti a co ty jak je už bude mimi?

Lucinko elenko jak se cítíte vy utíká to co?

koukám že tu máme novou těhulku tak to moooc gratuluji

betys
11. zář 2010

@drndapetka -tak jsem našla papír z Unici když jsem byla na potvrzujícím UTZ.Estrofem ještě týden 1-1-1 tb a postupně vysadit,Prednosin do konce týdne a vysadit,Duphaston 1-1-1 do konce 11.týdne.Agolutin jsem nedopíchávala.Zbyly mi asi 4.Takže máš čas do toho UTZ a oni Ti řeknou co dál 😉

lukza
11. zář 2010

@betys koukám na albíka a kde máš nové fotečky jaksi to zanedbáváš néé vím že není asi moc čásku že?🙂))

Holky Luky se rozkecal je to moc milé i když někdy s toho bolí hlava 😀 zatím stále nelozíme ale válíme sudy takže se dopravý kam chce 😀 no jo ono zvedou tech 10kg co už má nebude tak lehké

lucifirek
12. zář 2010

@lukza 😀 to musí být legrace,jak to mluvení,tak sudy. My vakujeme,malému se tam líbí. 🙂 A mamka dělá svíčkovou

betys
12. zář 2010

@lukza -přesně tak není moc času.Vybírali jsme brambory,teď chystáme babské hody,pak se bude sklízet řepa z pole.Pořád něco.Snažím se aspoň fotit ale přetáhnout fotky sem to už je nad mé síly 😀 .Matýsek vyžaduje dost pozornosti,už potvůrka zkouší hrát na city.Snažím se odolávat protože pak bych se asi zbláznila pořád ho chovat.Dneska v noci jedl asi ve 3.45 a nechtěl usnout,pořád si broukal a snažil se přetáčet.Když jsem ho dala na pupík tak ukázkově pásl koníky.Takže jsem s ním strávila hodinu u postýlky.Naštěstí ráno k němu vstával manža a mě nechal ještě si zdřímnout.Ale dneska má noční takže zase budu samotinká ☹

betys
12. zář 2010

@lucifirek -my jedeme dneska ke tchýni na hody takže asi bude kachna a zelí.
Včera jsem vzdala odstříkávání mlíčka.Už jsem odsála stěží 20 a to ještě ani ne naráz.je mi to líto,ale na druhou stranu vím že jsem se snažila udělat maximum.Ale když prostě mlíčko není..... ☹

kveta
12. zář 2010

Stále som 2v1. Dnes v noci som napuchla v tvári a na prstoch.. telo sa už zjavne pripravuje na krvné straty pri pôrode... Hrozne sa na malého teším...

teckovanaorchidej
12. zář 2010

Zdravím těhulky, zatím jen opatrně nakukuji a vidím, 🙂 🙂 Petka s Lenčou taky 🙂

zlutas
12. zář 2010

Ahoj holky, dnes má Lucinka měsíc a já už si pomalu zvykám na ten kolotoč. Přidala jsem fotky. Minulý týden jsme byli v nemocnici 2x zástava dechu a po druhé to bylo v nemocnici. Díky baby senze jsme přežili. vyšetření ukázalo, že máme reflux-tzn. že se nám vrací mlíčko a tím se dusíme. Mato to prý každe 3 mimčo, ale zážitek to byl příšerný. Takže dáváme nutrition na zahuštění mat.mléka, zvýšená poloha, baby senze v postýlce důsledné říhání po jídle. Jinak jsme na tu hrůzu moc šikovní. Malá je opravdu lvice, hlavně když řve 😉 .Jinak je moc šikovná, snaží se zvedat hlavičku a vůbec je to velký bojovník.

kveta
12. zář 2010

@zlutas Hrozné.. Chvála Bohu, že ste mali baby monitor... uff... Chcem Ti dať typ na mobilný monitor dychu, ktorý som si kúpila. Upevňuje sa na plienku a dá sa tým pádom dávať bábu aj mimo postieľku... Tu je link: http://www.snuza.com/index.php?option=com_conte...

lucifirek
12. zář 2010

@betys vydržela jsi dlouho,takže se netrap,když není mlíčko,tak se nedá nic dělat. Aspon si můžeš dát kachničku se zelíčkem 😉 😀
Já jsem včera neodolala,babička dělala koláče s tvarohem a povidlím,tak jsem si dala a dneska se mi to vrátilo a Kubíček chudák trpěl.Já mám slabou vůli.Jsem hrozná.

kveta
12. zář 2010

@lucifirek A čo na tom bolo zlé pre malého? Tvaroh, povidla alebo čo?

lucifirek
12. zář 2010

@zlutas gratuluju,hezky rostete.Teda to musel být strašný zážitek.Ještě že ty monitory jsou. Já vylítla dneska v noci,malý se začal dávit,asi mu něco zaskočilo. Ale naštěstí takovýto zažitek nemáme. Ještě že jste to podchytili a snad bude už všechno v pořádku. 😉

lucifirek
12. zář 2010

@kveta kynuté těsto čerstvé.

lucifirek
12. zář 2010

@zlutas a prosím tě,jak to probíhalo,to se monitor spustil a vy jste malá se sama probrala? Volali jste záchranku,nebo jste jeli po této zkušenosti hned do nemocnice?

betys
12. zář 2010

@zlutas -to je mi líto že máte takové trápení.Četla jsem že reflux více postihuje chlapce.Tak zrovna u Vás vyjímka potvrzující pravidlo.Držím palce ať se to brzo zlepší.

@lucifirek -jo kynuté těsto je potvora.my jsme měli v porodnici k obědu táč s meruňkama 😕 .Na kačeně jsem si pochutnala a hlavně jsme na hodech předvedli našeho prcka široké veřejnosti 😀

lucifirek
12. zář 2010

@betys 😀 Tu kachnu ti závidím. Já jsem teda na to jídlo hrozná,místo abych se krotila.

zlutas
13. zář 2010

Kveta dík za tip, znam ho. Mam doma 2 monitory dechu-v každé postýlce.
Lucifírku, reagovala jsem na normální chůvičku, malá se probudila, já jsem jí zvedla a přestala dýchat,třepala jsem s ní a nic, tak jí vzal taťka a začal on, zatím co já jsem volala 155. Řekli mi masáž srdce, po 3 zamáčknutích se malá chytla, ale i přesto nás vzali do nemocnice. Jo upozorňuji, že malá nebyla důkladně vyříhnutá. No a druhy den v nemocnici asi 1 a půl hod. po kojení jsme jí uspali položili do postýlky a za deset min. spustil monitor. Tam jí pomohly sestry a doktorka. Pak byla 2 dny na JIP. Jinak pokud se vám něco takového stane okamžitě dítě položit na ruku bříškem dolů, hlavička do dlaně a bouchnout mezi lopatky. Zkontrolovat pusu,jazyk a zahájit umělé dýchání 2 prsty mezi hroty bradavek 120 za min. a k tomu 3x vdechnout do pusy a nosu zároveň pouze obsah úst. Prý se jim při tom zastaví jen dech, ale srdce bije. A snad prý stací mimčo štípnout a tím šokem se to uvolní. Zablokuje se jim totiž bránice, aby to mlíčko dítě nevdechlo. No je to složité, ale tak v kostce jsem vám to popsala. Snad už to nikdy nezažiju, už mi to fakt stačilo.

jimmy1
13. zář 2010

Ahoj holky 🙂

@drndapetka
@lenceslava
@teckovanaorchidej
vítám nové těhulky a gratuluju k pozitivním testíkům

@zlutas to je mazec... ještě že ty monitory dechu jsou... hlavně, že jste v pořádku 😉 a Lucinka je náááádherná 😵 😵 😵

@betys kachnu nezávidím, tu nejím, ale to zelíčko 😉 no co už, když mlíčko není, tak prostě není, udělalas toho pro malýho dost, je to otročina to odsávání 😝
já teď trochu bojuju o mlíko, flákala jsem to, odsávala jen 3x denně a ono ho začlo ubývat, tak teď odsávám zase 4x a zatím teda vycházíme 😉 ale vždycky se musím šííííleně přemlouvat 😝 hlavně v noci se mi nechce vstávat z pelíšku 😝

@lucifirek za chvilku Kubík povyroste a budeš moct buchtičky, chce to aby se začal víc sám pohybovat a pak si s nějakýma prdíkama poradí 😉 takže vydrž...

@kveta takže rodíš ve čtvrtek? a nástup do porodky ve středu?? a jak se my tady dozvíme, že je všechno OK a jak je Martínek velkej?? 😝

drndapetka
13. zář 2010

@jimmy1 děkuji moc za přivítání 😉

Holky, jdu zítra ke svému gynekologovi, budu teprve 5+1tt, myslíte že mám šanci něco na UTZ vidět-aspoň gestační váček? 😕

elllenka
13. zář 2010

@zlutas : To je hrozné, jsem moc ráda, že je malá v pořádku. Děkuji za popis co v takovém případě dělat. Doufám, že už vás to nepotká.

Vítám nové těhulky 🙂 Je úžasné, že je vás tu tolik 🙂

elllenka
13. zář 2010

@drndapetka : Mě se doktorka dívala, chtěla vidět jestli je něco vidět. Říkala, že takto ještě žádnou těhulku neměla, že vždy k ní chodí až později, kdy už je miminko vidět. Hledala dlouho- je docela trpělivá, ale nic jsme nevyděly :( Měla jsem z toho divný pocit, ale ujistila mě že je vše v pořádku, že to krev potvrdila a opravdu na Unice našli bublinku se srdíčkem 🙂

drndapetka
13. zář 2010

@elllenka a kolik jsi byla po ET, když jsi u té doktorky byla?

elllenka
13. zář 2010

@drndapetka : Teď nevím kdy se přesně testuje po ET- po 14nácti dnech? V den testování jsem měla ráno strašně slabu druhou čárku, skoro neviditelnou, ale rýsovala se tam. Tak jsem ještě ten den zašla za doktorkou ráno na krev a odpoledne na vyšetření - to už měla i výsledky krve 🙂 Pak se čekalo myslím dalších 14 dní na ultrazvuk na Unice a až po ultrazvuku jsem dostala těhotenskou průkazku a neschopenku.

lucifirek
13. zář 2010

@zlutas teda hrozný zážitek,to muselo být něco strašného. Ještě že jste to zvládli.Jste šikulky. To musíš ted spát jak na trní co? Já,i když máme monitor dechu,tak malého občas kontroluju,jestli je ok.
@jimmy1 No malý už je pohyblivější,kope nožičkama. Už to s těma prdíkama je celkem ok,ale včera mu zase něco vadilo a dneska ráno chvíli plakal.Ale namasírovali jsme a dali pytlík s pecičkama a byl v pohodičce a usnul.
Já dojídám svíčkovou ze včerejška. Ta asi taky není zrovna ideální.Ale neumím si poručit.

Nové těhulky,moc gratuluji a vítám vás tu. 😉

drndapetka
13. zář 2010

@elllenka aha, tak to já měla slabou druhou čárku už 6.tý den po ET, te´d už mám tlustice 😀 jsem dne 16.den po ET, tak snad zítra budeme něco vidět 🙂

elllenka
13. zář 2010

@drndapetka : Držím palce aby bylo něco vidět 🙂 Já dřív netestovala, vydržela jsem to až na ten určený den. je super, že máš krásné dvě čárečky 🙂

drndapetka
13. zář 2010

@elllenka taky bych chtěla od svého doktora neschopenku....mám ji teď od Unicy a ráda bych v ní pokračovala, ale nevím, co mu mám říct 😒 myslíš, že mi ji dá? a nevíte některá, jak je to s navazováním té neschopenky? když ji ukončí v Unice, tak ještě ten den musí můj gynekolog vystavit novou?