Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

pehu
18. říj 2010

Ahojte, dlouho jsem zde nebyla a teď se sem konečně dostávám.

Natálko, nám lékaři doporučují nutrilon. Protože je náš Kubík dříve narozený, tak má v případě potřeby doporučenou umělou stravu Nutrilon, ale naštěstí jsme na MM, tak jen přidáváme na váhový přírustek nutrilon breast milk fortifier.

Lucifirku - já dostala ms 2 měsíce po porodu. Měla jsem císař, tak nevím jestli je to jiné. Sice nekojím, ale plně mléko odstříkávám a dávám malému přes flašku.

betys
19. říj 2010

@lukza -teda dívám se že Váš prďola má zrovna tolik krámů co ten náš.A to to nechci vidět po vánocích 😀 .A co to bylo za dortík?Já mám taky nový fotky,jen je dostat do počítače že.... 😒

lucifirek
19. říj 2010

@lukza malý je užasný. A dortíček jsi dělala sama? Ten dostal krásné dárečky.Čepička se šálou je moc hezká.
Já začala teda krvácet,tak uvidíme,najak dlouho to bude.
No nic holky ,tak já nevím,ja se sem stihnu nakukovat,protože se budeme příští týden stěhovat,tak ve volných chvilkách musím balit.Tak to tu všechny hezky zvládejte.Když to půjde,tak nakouknu. 🙂

lucifirek
19. říj 2010

@lukza malý je užasný. A dortíček jsi dělala sama? Ten dostal krásné dárečky.Čepička se šálou je moc hezká.
Já začala teda krvácet,tak uvidíme,najak dlouho to bude.
No nic holky ,tak já nevím,ja se sem stihnu nakukovat,protože se budeme příští týden stěhovat,tak ve volných chvilkách musím balit.Tak to tu všechny hezky zvládejte.Když to půjde,tak nakouknu. 🙂

betys
19. říj 2010

@lucifirek -tak ať to dobře zvládneš.Hlavně ať se Vám dobře bydlí 😉

lucifirek
19. říj 2010

@betys neboj brzy se ozvu,ale jak to teda zvládnu s malým. To by člověk nevěřil,co se vejde do tak malého bytu. 😀 Mám pobaleny doklady ze dvou šuflíků,pár oblečení a věci pro malého,které nám jsou ještě velké a je toho plná chodba a nic moc neubylo. 😒

luciiiie
19. říj 2010

Holky tak jsme podle ultrazvuku o týden starší, tak já nevím...dnes 32+2 a máme 1900 gramů.

elllenka
19. říj 2010

@luciiiie : Nakonec budeš mít miminko v náručí dřív než já 😉 Ale v porovnání s mým je docela velký- moje má jen 1670g
Asi se má u tebe mnohem lépe než u mě 😉

luciiiie
19. říj 2010

Neříkala nic, že by měl být nějaký obřík, moc se jí líbil...hodím vám sem foto. I bříško se jí moc líbilo, že jsem přibrala jen na něm.

teckovanaorchidej
19. říj 2010

@luciiiie ahoj nádherné, celá mamka, že?
lukza - šikovný klučík a super dortík
lucifírek- balení ti nezávidím, ale zase to slibuje nové bydlení a to je fajn

já dnes slavnostně končím 10 tt jsem 10+0, zatím vše ok, akorát mi začaly padat vlasy a to dost. Máte některá stejnou zkušenost? A opět nová jména, nyní vede Prométheus a Algida...... ☹ ☹

luciiiie
19. říj 2010

@teckovanaorchidej ahoj, díky...no já se na něj nemůžu vynadívat... 😵 S vlasama zkušenost nemám, mě spíš hodně zhoustly 🙂 Prométheus a Algida...haha 😀 😀 😀 Aspoň máte doma veselo 😉 Jinak gratulačka k 11tt, kdy máš další ultrazvuk? Teď někdy, ne?

teckovanaorchidej
19. říj 2010

@luciiiie 26. tj přesně za týden uvidím mimi, doufám 🙂 , naposledy jsem viděla fazolku, co je ve fotoblogu.
Ti věřím, taky bych se nemohla vynadívat na takový krásný obrázek obříka 🙂 🙂 🙂

luciiiie
19. říj 2010

@teckovanaorchidej to je za chvilku..a jdeš na screening a tu plodovou vodu? Teď už budeš sledovat, jak rychle ti prcek poroste, je to až neuvěřitelný jak to má ta příroda vymakaný, ale co budu tobě jako mamince povídat 😉 Já plašan prvorodič 😅
Holkýýý on není obřík... 😎

teckovanaorchidej
19. říj 2010

@luciiiie to se právě budeme domlouvat, jak s plodovkou, není obřík, je obříček krásnej malinkej 😀 😀
a hlavně už snad uvidím tělíčko a ne flek 🙂 🙂

luciiiie
19. říj 2010

@teckovanaorchidej už bude mít všechno...ukáže ti orgány, poslechneš si srdíčko...no užij si to kočko 😉 Už to není žádná fazolica 😉

elllenka
19. říj 2010

@luciiiie : Krásná fotečka, já to nemyslela zle, porovnávala jsem to moje mrně- to je maličké i když doktorka říkala, že váha je akorát, že odpovídá věku ... Hlavní je, že jsou mimuška v pořádku 🙂

luciiiie
19. říj 2010

@elllenka dyť já vím 😉 A přesně jak píšeš, hlavně, že je všechno v pořádku 🙂

elllenka
19. říj 2010

@luciiiie : hodně teď přemýšlím o porodu, připadám si jako magor :( Třeba dneska jsem se dočetla, že je lepší mít v porodnici klid, aby se tam nestřídaly návštěvy jako na běžícím páse tak si říkám jestli vůbec návštěvy do porodnice pozvat.

lucifirek
19. říj 2010

@luciiiie no krásný Lucinko. 🙂

jimmy1
20. říj 2010

Dobré ráno
za chvilku vyrážíme směr rehabka, tak jsem zvědavá co a jak... teď jsme přes víkend ani necvičili, protože má Martínek rýmu a s plným nosíkem to fakt nešlo

betys
20. říj 2010

@elllenka -to se Ti teď zdá.Ale pak se bude chtít o tu radost podělit a mě osobně bylo v porodnici smutno.Ten týden se mi zdál nekonečný.Nevím jak tam kde chceš rodit ale my jsme měli dost brzo budíček.Miminka se koupali ráno.Pak byla snídaně a vizita a celé dopoledne byl čas na odpočívání.A pak už jsem se těšila na návštěvy.Jasně že je lepší aby chodili postupně a ne celá rodina najednou.A taky může tatínek trénovat chování a přebalování 😉 .Můj manža si to přebalování nechal od sestřiček ukázat.Ty ho strašně chválili jak je šikovný.To mu dělalo strašně dobře 😀

elllenka
20. říj 2010

@betys : To je manžel šikovný. No můj se na přebalování asi nepohrne, ale uvidíme 😉 chová se teď jako puberťák- ohrne nos a fůůůj 😀

Kdyby byly postupně tak by to bylo fajn, ale jak znám moje rodiče- tak přijedou oba + moje sestra, synovec (který je stále nachlazený) a nejspíš by vzali i sestřininýho přítele a to mi už příjde docela hodně lidí. Navíc když se pak třeba musí kojit.
Tchýně je v pohodě, to by všichni přijeli zvlášť- tchýně s tchánem a švagrové jak by zkončili v práci.

Holky je běžné, že babičky vždy něco dají miminku? že mu něco koupí nebo dají nějakou korunku?

teckovanaorchidej
20. říj 2010

ahojky, holky.
ellenko, když jsem měla děti já, tak na pokoj za miminama návštěva vůbec nesměla, jen ukázat mimo mezi dveřmi - OBI nebo kočárkem do návštěvní místnosti - BOH. Taky když někdo chtěl nakouknout a jiná mamina zrovna kojila, tak se nedovolilo. To už je ale dááááááááááávno pryč 🙂 🙂 Jak je to teď, jsem sama zvědavá. Misím říct, že plný pokoj návštěv a kojení mimina do toho mi moc vyhovovat nebude.
Pravda je, když jsem děti kojila, musely mít klid, když byl okolo šrumec, odtrhávaly se a přestaly pít, pak řvaly.

teckovanaorchidej
20. říj 2010

@elllenka babičky daly mamince za miminko - kus zlata 😀 na krk, pak se předá holčičce 😀 😀, miminko dostává takzvaně něco do kouta, chlapečci peníze a holky zlato - dřív - nebo taky peníze. 🙂

lucifirek
20. říj 2010

@jimmy1 at dobře pořídíte. 😉

elllenka
20. říj 2010

@teckovanaorchidej : No právě já se obávám, že když se budeme učit kojit tak ni to bude hodně vadit :( Když sestra rodila před 5ti lety tak se šlo přímo na pokoj za ní. Já ji navštívila jen jednou zato moji rodiče tam byli stále. Mamka skoro i dopoledne, hned jak mohla tak za ní běžela :( vůbec ji nenechala v klidu, ale sestra to brala celkem dobře, měla lehký porod.

To jsou pěkné dárečky 🙂

Já zatím hodně věcí dostávám od tchýně už teď po dohodě semnou mi nakoupila spoustu věcí a mimo dohodu koupila prací prášek, plínky, ... prostě věci, které se využijí. Do toho mi zaplatila kočárek a na vánoce už semnou probrala hračky, které koupí- moc jich nechci tak koupí jen kolotoč na postýlku a takovou hrazdičku na hraní.

Manželova babička- pro naše dítko to bude prababička ta mi strčila tisícovku, že se nám bude hodit každá koruna a ať mimču koupím oc potřebuje.

Zatím co moje mamka nedá ani korunu, vytáhla staré věci a nutí mi je. Něco málo jsem si vzala, na doma se nějaké seprané oblečení hodí. Ale jinak chce semnou chodit po obchodech a že mi řekne co mám koupit. Ani na vánoce nechce nic kupovat, že dá jen nějakou maličkost a peníze v žádném případě, že jsme na tom určitě finančně dobře tak nevidí důvod proč by nás měla finančně podporovat.

Né, že bych od ní něco chtěla, ale třeba nová láhev na pití pro mimčo by ji nezabila- ona mi strká láhev po mě a prý jen koupím nový dudel ...

Hrozně mě mrzí jak to mám s mamkou, včera jsem s ní měla vyčerpávající telefonát a ani jsem nemohla usnout. nejradši bych s ní přerušila veškeré kontakty a měla bych svatý klid

betys
20. říj 2010

@elllenka -vyprdni se na maminku.U nás se mimču dávali většinou peníze-říká se něco do peřinky.Mě třeba při kojení návštěvy nevadili,Matýskovi to taky nevadilo.Tchýně byla tenkrát nachlazená tak přijela asi až 4.den a bylo jí to moc líto.Na starou flašku se vyprdni.My jsme měli flašku NUK v dárkový krabici na gyndě a Matýsek z ní pije čaj.Na to že byla zadarmo je dobrá 😀
A já jsem za Matýska dostala od manžela prstýnek-zlatý s perlou 😉

mrkvicka28
20. říj 2010

@elllenka věřím ti že to máš s mámou těžké,ale jsou to rodiče a věř že nové věci pro mimi nejsou moc potřeba, ani to nevynosí. Člověk má pár pěkných věcí na návštěvy ,ale jinak ty věci i po nás postačí,a lahve z vlastní zkušenosti ti můžu říct že ty staré skleněné jsou mnohem lepší než veškeré moderní výmysly já na ně nedám dopustit.
Hlavně aby máma měla prcka ráda a byla pro něj babičkou 🙂 , to je důležitější než to jak se chová k tobě

lukza
20. říj 2010

ahojky holky
@betys jj hraček má opravdu hodně no povánocích zabalím ty pro prtata a zustanou jen nové hračky jinak bych totiž budela nafouknou barák🙂))

@jimmy1 at dobře pořídíte na RHB nás čeká zítra.
@elllenka mě moje mamka donesla do porodnice dva plyšové medvídky jednho pro Kukyho a jednoho pro mě na památku bylo to moc milé jinak jsme od všech dostaly peníze.a k náštěvám mě dovezly ráno na normální pokoj s JIP byla sem unavená teprve mě učily znova postavit na nohy po spinálu a hned pak za 2hodky byly pak náštěvy a navalily se všeci najednou uplně mě to vyčerpalo a už se těšila jak všeci vypadnou bylo si milé že došly věřím jim že se těšily na první vnouče vytoužené ale bylo to fakt unávné a chtěla semš si užít aspon chvíly s manžou sama ale po dobu co jsem byla v porodnici to nebylo ani jendou.až doma. 😀

jinak my dneska byly v poradně a máme 10,9kg 😀 a prý 79cm ale to se asi doktor přeměřil to se mě nezdá doma sem naměřila 76cm.a musíme na UTZ ledvin jen pro jistotu já mám s ledvinamy problémy tak aby se zjistilo zda Kuky nepodědil co nemá

teckovanaorchidej
20. říj 2010

@elllenka jedna moje kamarádka kdysi řekla, že s rodiči nemá smysl bojovat. Něco na tom je. Nech maminku, ať dělá jak uváží, a ty si pak udělej po svým. Říct ti může, co máš koupit, ale ty si pak můžeš koupit co chceš. Oblečky starší na doma mi nutila kdysi švagrová a ty hezčí co měla, prodala v bazaru a od tchýně jsem pak dostala po manželovi ze 70.tých let ☹ ☹ Pamatuju si, že jsem to obrečela, byla jsem těhule už ke konci. 😎 😎 Ale v zásadě to nemělo na nic vliv. 🙄
S tou návštěvou, tak třeba se dá říct, my už teď budeme kojit, tak zatím ahoj, víš, tady nemají být návštěvy během kojení - prostě nějaká drobná lest 😝 😝 😝 😝
A jestli budeš rodit v prosinci, taky se může stát, že budou chřipky a tím pádem po návštěvách 😀 😀
Hlavně klid, nic se nejí tak horký, jak se uvaří 🙂 🙂
Měj se
ps:holky mě je tak blbě, že namám ani tužku (B. Polívka), celý den, odpo i večer, fuj blé

elllenka
20. říj 2010

Holky děkuji za podporu 🙂

Mrkvička: staré věci mi nevadí. Láhev mám skleněnou novou. Klidně bych si vzala i tu starou, ale dost mě naštvalo jak chce ušetřit korunu a dudel na flašce je ještě po mě úplně hnusnej za ty roky. Pak bych jí musela být vděčná, že mi něco takového dala. Takto i když bude rozhlašovat co vše mi dala tak můžu sklidem říct, že to není pravda. Ona se totiž strašně přetvařuje. Když k nám příjde musí být přítomen i manžel to si pak hraje na hodnou maminku, ale jak se vzdálí tak se do mě pustí.

Manžela mám úžasného, můžu říci, že máme krásný vztah i když domácnost je teď trochu s pavučinami a lepší to nebude musím ležet- zkracuje se mi čípek :(

Lukza: snad bude mít maličký ledviny v pořádku, držím palce