Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

mrkvicka28
17. črc 2011

@vodni na mazán minmča po koupání je nejlepší olivový olej z lékarny , mazali jsme když byli kluci mlinkatí ted už taky nemažem, koupeme jen ve vodě a občas používáme šampon Nivea na vlásky. Na zadeček mažeme taky krémik od Nivey na opruzeninky je super. Ubrousky jaké koliv .

betys
17. črc 2011

@vodni -my jsme v porodnici balík vložek dostali a pak jsem si několik balíků kupovala.Ty siťované kalhotky jsem nosila celé šestinedělí.Bylo vedro-tolik jsem se v nich nepotila a hlavně mi v nich větrala i jizva po císaři.
S těma ubrouskama bych to neviděla zase tak drasticky.Oceníš je,na cesty je lepší taková ta menší krabička-asi na 30 kousků.Krásně se vejde do tašky.
Mě nakupoování bavilo,jen těch posledních pár týdnů už bylo hrozných-vedro a 10 dní jsem přenášela 😠

vodni
17. črc 2011

@lucifirek Ten bepanthen jsem našla ve verzi krém a mast, a taky bepanthen obyč a bepanthen plus... Který? 😉

lucifirek
17. črc 2011

@vodni já mám mast.🙂

vodni
17. črc 2011

@lucifirek díky 😉

vodni
18. črc 2011

Kočky a co lahvičky a savičky? 😝 Samozřejmě kojit chci, ale přece jen aspoň dvě bych mít doma taky chtěla. Já se z toho picnu - vždycky chci koupit/objednat něco ze seznamu, abych se pohla zase trochu dál a vyvalí se na mě tisíce možností (sklo, plast, tvar, značky...), až jsem z toho jelen 😅 Takže koupím, co mi doporučíte 😉

jimmy1
18. črc 2011

@vodni ahojky, koukám, že propuká nakupovací mánie 😀 supééééééééér 😉
Na koupání od malička používáme Nivea http://www.zbozi.cz/480221-nivea-baby-nutri-sen...
po koupání jsme mazali nejdřív slunečnicovým olejem z lékárny a pak jsme přešli na Nivea krém http://www.zbozi.cz/487743-nivea-baby-hydratacn... .
Na zadeček používáme doteď Bepanthen (tím jsem mazala i bradavky) na střídačku se Sudocremem.
Plenky jsme měli malilinký Huggies Newborn 2-5 kg a pak jsme přešli na Pampers Active baby, ty používáme doteď. Ubrousky střídáme Nivea a Pampers, podle toho, co je zrovna "v akci" 😎

Měli jsme líh na pupíček, sirup panadol baby, sab simplex, rektální rourku, teploměr digi s ohebnou špičkou, třešňové pecičky z DM na bříško, gel Pupík. Pak jsme dokupovali BioGaia probiotické kapky a v těch jsme "jeli" až do půl roku.
Odsavačku jsem kupovala elektrickou po cestě z porodnice, Medela swing (cca 3000,- 😒 ). Ale spíš bych si zjistila, jestli si mám možnost někde narychlo půjčit případně koupit a určo bych ji nekupovala dopředu 😉

Ad lahvičky. Martínek mi pije z Tommee Tippee, ale pro další dítko určitě pro začátek koupím tuhle a jedině tuhle!!! http://www.medela.cz/produkty/calma.php škoda, že nebyla k dispozici, když jsme bojovali s kojením my s Martínkem ☹

vodni
18. črc 2011

@jimmy1 jo jo, vypadá to, že na psolední chvíli se ze mne stane maniak 😅 Prostě jsem myslela, pchá, to zvládnu levou zadní, za víkend všechno naklikám a je to doma, a ono to zas tak jednoduché není 😝
Moc díky za tipy!!!!!

Všem moc díky 😉

jimmy1
18. črc 2011

@vodni ještě mě napadlo, sice ses na to neptala, ale 😉 na koupání se nám moooooooc osvědčil koupací kyblík, mnohem praktičtější než vanička 😉

vodni
18. črc 2011

@jimmy1 😀 ten máme půjčený od kolegyňky 😉 Já jdu postupně v seznamu, takže dotazy ke koupání beztak ještě přijdou 😝 Připadám si jako prvňáček, kterej neví, která bije 😅

teckovanaorchidej
18. črc 2011

@vodni bepanthen mast máme
k těm lahvičkám, doporučuji stejný typ jako odsávačka - mám odsávčku Medela a lahvičky Avent a musela jsem odstříkané mléko přelévat ze zásobníku odsávačky do lahvičky. Jo a stejný typ zásobních lahviček do mrazáku jako odsávačka. Aby se nemuselo přelévat atd.
http://www.aventbaby.cz/manualni-odsavacka-mlek...
takový komplet je ideální
http://www.medela.cz/produkty/harmony.php mám tuhle a taky dobrý

vodni
23. črc 2011

Ahoj, tak jsem u dalšího 😀 Parní sterilizátor - kupovat až později? jaký máte? (nechci ten do mikrovlnky, protože ji nemáme). Koukala jsem, že některý umí hned i ohřívat (ohřívač sice máme, ale je už dost postarší...), ale naprosto nevím, jestli to teď kupovat... Nějak nevím, jak to s tím sterilizováním brát poctivě - 😅 - jak třeba sterilizujete dudlíky? Blbej dotaz co... 😝

jimmy1
23. črc 2011

@vodni tak v tomhle ti asi moc neporadím 😉 já mám sterilizátor do mikrovlnky. Ale na začátku tak 14 dní jsem ho neměla a sterilizovala jsem normálně v hrnci na sporáku.

betys
23. črc 2011

@vodni -taky mám ten do mikrovlnky a je to super věc.Na začátku jsem vyvařovala v hrnci a nedá se to srovnat.Ale třeba lahvičku jsem nevyvařovala po každém jídle.postavila jsem ji do dřezu a nalila do ní horkou vodu z konvice.Dudlík se mi v hrnci jednou zničil,úplně změkl a byl takový lepkavý tak jsem ho vyhodila.

vodni
24. črc 2011

@jimmy1 @betys Díky moc! Mikrovlnku nám teda slibují příbuzní, tak to ještě zvážím 😉 Ale tak jako tak asi vyvařování v hrnci nehrozí, protstě a´t už parní nebo mikrovlnný, prostě nějaký koupím...

A kolik jste tak nakupovaly plenek do foroty? Koukala jsem, že v albech mají holky nakoupené i různé velikosti, jsem myslela, že budeme dokupovat průběžně, ale možná není od věci mít nějakou trochu zásobu, že?

(promiňte ty dotazy, azčínám fakt trojčit 😝 )

jimmy1
24. črc 2011

@vodni s tím nakupováním plenek je to dvojaký 😉 ono se občas poštěstí narazit na nějakou super akční cenu, tak je fajn nakoupit povícero... ale zase ne každému miminku sednou všechny plenky, takže abys pak doma neměla hromadu plenek, které Vodníčkovi nebudou vyhovovat 😝
jo a na mikrovlnku nedám dopustit, nedovedu si představit, že bych měla "kastrůlkovat" při každém ohřívání oběda 😉

vodni
24. črc 2011

@jimmy1 JJ, taky jsem si to říkala, když jsem v několika albech viděla ty zásoby 😀 Tatínek bude nakupovat průběžně a basta 😉 (stejně se o to hlásí, tak proč to nevyužít, že...)

betys
24. črc 2011

@vodni -přesně tak,některý plínky nemusí vyhovovat.nám naštěstí sedí všechny.Ale určitě zelený Pampers koupit můžeš.A brala bych jen menší,ze začátku budou rychle ubývat.
U nás dneska dokončili super dětský hřiště tak jsme ho byly s Matýskem s Barborkou vyzkoušet.Jen místama ještě nebyla zschlá barva tak jsme jako čuníci 😀

betys
25. črc 2011

Nše dětičky na hřišti

betys
25. črc 2011

Holky bude soutěž se Sunarem http://soutez.sunar.cz/hlavni-vyhra

lukza
25. črc 2011

ahojky holky
doufám že se máte všechny dobře tedka na netu moc nejsem jsme stále venku a nebo na chatě kde nemám net,ale všechny moc zdravím🙂)
@vodni krém používám od narození hipp jak olej tak krém na opruzeniny sudokrém a na koupání sem měla johnsomń co se dává do vody a už nemusím mydlit.
odsávačku sem potřebovala hned jak sem přijela s porodnice ale dřív sem jí neměla až jak sme dojela dom ukázala manžovy na netu jakou měly v porodnici a on vzal tel a obvolal kde jí mají a jel jí koupit
na bradavky bepanten mast.
plenky a ubrousky do tedka jedině pampers ale musím zkusit a uvidíš ze začátku sem měla aji plenky huggis a v pohodě ale pak ty větší už luky pročural neseděli nám takže jsme stále na pamperskách .
a pleny do zásoby já narazila na akci tkaže tak 4balíky sem doma měla vylké a bylo to suer na nic nemyslet že to dojde.
léky sem žádné neměla ale pak po očkovaní byly potřeba a pak sem je až koupila hlavní je teploměr stejnak moc leky dávat nemužeš skoro vše je až od 3měsíce jako sirupy atd.jo a měla sem čípky na horečku doma kdyby náhodou.a pak kapky na prdíky ale ty sem taky kupovala až pak jo a já měla teda rourky na prdíky dala mě je kámoška a ještě že sme je měla bez nich ani ráno od začátku.
já ani neměla vše připravené manža hodně věcí kupoval až sem byla v porodnici jako vaničku lehátko atd.

monitor dechu máme nanny a spokojenost.

lukza
25. črc 2011

@betys krásné fotečky🙂)

vodni
26. črc 2011

@lukza mooooc díky 😉

vodni
28. črc 2011

Ahoj holky, tentokrát z jiného soudku... 😉 Jak vypadají poslíčci? Už pár dní mám něco jako že mi ztvrdne břicho (někdy ale ani moc ne), ale hlavně, bříško mě dole bolí úplně stejně jako při menstruaci, někdy víc, někdy míň. To jsou asi oni, že? A jak často to tak může být a jak dlouho? Dnes v noci jsem fakt myslela, že už se snad začnu vypravovat, trvalo to tak 3/4 hodiny 😒 Vím, že je dobré vlézt do teplé vody, ale to se mi o půl třetí nějak nechtělo 😝

jimmy1
28. črc 2011

@vodni tak tohle jsou poslíčci 😉
viz názor Dr. Kouckého (odpovídá na dotazy např na porodnice.cz nebo na prozeny.cz): "pakliže nemáte spíše rovnou křeče břicha více jak cca 2x do hodiny, nekrvácíte, pak uvedené tvrdnutí jen přirozené kontrakce, tzv. Braxton Hicksovy."
No ale i kdyby něco, tak ukončený 33tt máš, tak už by Vodníček byl OK 😉

luciiiie
28. črc 2011

@vodni jóó poslíčci! 🙂 kurňa ženská jedna zelená - to uteklo! 🙂 je to možný? ten náš chlapák má dneska 7 měsíců! 😎
Holky kdy vám tak cca začaly růst zoubky? a kdy jste se rozplazili? (néé vy, prcci samozřejmě 😉 ) Připadne mi, že jsme se nějak zasekli a žádnej novej pokrok v nedohlednu 😅 Jinak je to kluk šikovná, už klábosí mamama tatatata bababa blablabla a takový žvásty a pořád se směje 🙂 🙂 🙂

betys
28. črc 2011

@luciiiie -Luci to se Ti zdý že žádný pokrok,najednou to udělá a hotovo.Každý to má jinak.my jsme měli v roce 8 zubů a neteř jen 2.Matýsek zase ve 14 měsících sám nechodí.Prostě se nechce pustit.A patriček do kamošky chodí v 10 měsících.Ale Mates celkem mluví-chro chro,koník,ko ko-na slepice,houpa,táta,Áďa-je Andulka.Jen ta máma se nějak nevyskytuje ☹

luciiiie
28. črc 2011

@betys jo to mi mamka taky říkala, že se mi to zdá :D a k těm zoubkům, on do všeho zuřivě hryže jak bernardýn už aspoň 2 měsíce a pořád nic nic. Báby mu tam pořád klepou lžičkou a hledají (chcou na šaty) 😀

betys
28. črc 2011

@luciiiie -mě to taky přišlo nekonečný než se prořezal první.Našla ho moje ségra.
Dneska odpoledne vezl manža poprvé Matýska na kole

mrkvicka28
29. črc 2011

Tak dneska mají naši kluci rok ,šíleně to uteklo. V sobotu budem oslavovat tak pak přihodím nějaký fotečky.
Lucii ty pokroky jsou skokové nic nic a najednou začne léz. 🙂,ale každý prcek má své tempo.