Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

betys
3. črc 2011

@vodni -taks monitorem dechu Ti neporaím.My jsme ho neměli a ani nikdo v mém okolí.
Zavinovačku od Emitexu do autosedačky máme,ale měli jsme ji asi jen 2x.Do zimy z ní Matýsek vyrostl.Měli jsme klalsickou zavinovačku,přes to deku-do kočárku.Do autosedačky jen deku a popř.nánožník.Fusak až úplně na zimu.
Tašku máme s kočárkem koupenou.Zdá se mi akorát.A pokud jedeme někam s malým a manželem tak raději beru batoh.
Dneska je u nás hnusně a Matýsek nemůže doma vydržet.Jsme zvyklý být hodně venku. ☹

jezulicka
3. črc 2011

ahojte holky chci se zeptat jaké ovoce se může jíst při kojení?aby mimčo nenadýmalo?jaké máte vy zkušenosti?mám strach sníst cokoli.malá na to trpí nerada bych , aby zase trpěla... 😠

vodni
3. črc 2011

@betys Díky! 😉 To mě nenapadlo kouknout na rozměry té emitex zavinovačky 😅 To by asi taky na dlouho nebylo. Jakou jsi měla klasickou zavinovačku?

mrkvicka28
3. črc 2011

@betys ted už se musí na pohotovost do Brna v Ivančicích je definitiovně zrušená

betys
3. črc 2011

@mrkvicka28 -já vím,my jsme taky byly v dětské nemocnici.Ale celkem to tam šlo rychle,tak mě překvapilo že jste tam byly tak dlouho.

@vodni -úplně takovou tu klasickou bílou ve které jsem ještě byla zabalená i já 😀 .Měla jsem i rychlozavinovačky.Ale napřed byly velké,pak bylo teplo takže jsme je používali spíš na přikrývání.

jimmy1
3. črc 2011

@vodni my máme monitor dechu Nanny a matraci kokos-molitan-kokos a zezačátku (když byl Martínek lehoučký miminečko) jsme ji měli na té matraci jen pod prostěradlem a Marťula byl v rychlozavinovačce. Když byl monitor až pod matrací, tak nám asi 2x houkal a já málem nerozdýchala ten šok 😝
Jinak jsem tím monitorem trochu "posedlá", Martínek ho má ještě i teď v postýlce a já jsem tak mnohem klidnější 😉
Do kočáru jsme měli zavinku a deku a pak nánožník, ten fusak do autosedačky jsme nekupovali, ale líbí se mi 😉 no a na zimu fusak Emitex.
Přebalovací tašku jsem jednu měla ke kočátu (ta měla blbý zapínání), tak jsem si koupila jinou, ale pak jsem vyměnila se známou starou tašku s dlouhýma ušima (já měla oranžovou a ona krááásnou zelinkavou co nám ladí k oboum kočárům), která se dá dát na rukověť kočárku a spokojenost největší 🙂
@mrkvicka28 teda ble, to nezávidím všichni marodní... tak ať jste OK 🙂

betys
3. črc 2011

@jimmy1 -a to Martínek spí tak klidně že leží na té podložce?Ta přece není přes celou postýlku ne?Mates v noci strašně cestuje takže by nám to asi ječelo pořád. 😒

jimmy1
3. črc 2011

@betys on se otáčí a jednou byl zalezlej až v rožku tak to houkalo, ale jinak OK 🙂

betys
3. črc 2011

@jimmy1 -to náš Mates vymete za noc všechny rohy,fakt je cestovatel. 😀 .Dneska je to s ním k nevydržení,venku je hnusně,on se doma nudí.Dokonce jsem zapnula topení.Tak vymýšlíme s manžou blbinky aby jsme ho zabavili.Ať už je večer.... 😝

teckovanaorchidej
3. črc 2011

@vodni čau,
koukni do kšeftu na Josefské Brána k dětem, mají tam šité tašky různých barev a tvarů - na kočárek i jako větší kabelka pro maminu v jednom.
Já si tam vybrala.

teckovanaorchidej
3. črc 2011

@jezulicka čau ,
naše pediatra radí sabsimplex, začít od 7 kapek před každým kojením, může se zvýšit až na 15, dávala jsem lžičkou v trošce odstříknutého mléka. Mám dobrou zkušenost s gelem Pupík, dále třešňový polštářek nahřát, nejlépe cvičit s nožkama, nechat rozbalenou a vykopat, taky prdíky odchází po koupeli a když ji utírám unrouskem a mažu krémem zlehka řitní otvůrek. K rektální rource jsem nenabrala odvahu. A vůůůbec nejlepší pro nás je uvázat na břicho do šátku a chodit, mírně pohupovat a pak to valí i s čerstvou zásilkou do plíny 😀 😀

teckovanaorchidej
3. črc 2011

a nejíst hrušky, jablka, salát, luštěniny, nic z kynutého těsta, nepít bublinky atd, na to přijdeš, strava fakt dietní 😖

mrkvicka28
3. črc 2011

@betys no,ale my tam jeli v noci takže se moc nepřethli

lucifirek
3. črc 2011

Ahojky všechny vás tu zdravím. 🙂
Tak jsme dneska oslavili 1.narozeniny. Oslava byla menší,12lidí,Kubíček byl nadšený z dortu i dárečků,ani spát jít nechtěl. Tak po šesté padl za vlast. Bylo to fajn,ale je to neskutečné,jak to uteklo. Pokojíček už má také vymalovaný.Jen ho ještě dozařídit.🙂
Přidala jsem fotoalbum s fotečkama.
Snad se konečně dostanu k tomu,abych vás dočetla.

betys
3. črc 2011

@mrkvicka28 -my jsme tam byly v sobotu kolem 21.hod a pak hned v neděli kolem 18 hod.Těch Ivančic je škoda a slyšela jsem že tak do roka skončí i porodnice ☹

mrkvicka28
4. črc 2011

@betys my tam byli až po desáte, jo těch ivančic je fakt škoda a když skončí i porodnice tak jsem zvědavá kde se bude rodit když v brně je pořád plno

betys
4. črc 2011

@mrkvicka28 -ale slyšela jsem že město Ivančice je hodně proti tak ucidíme.já jsem tam byla moc spokojená v porodnici i na dětským. ☹ My jsme z pohotovosti odcházeli 22.05-těsně nám utekla lékárna tak jsme museli na Koliště tam je nonstop.nevím proč to není i té dětské když je tam pohotovost.

lucifirek
7. črc 2011

tak poradna ve 12.měsících. 9800g 77cm Dostali jsme očkování.JInak jsme zdravé batole. 🙂

toma75
8. črc 2011

Ahoj holky!
Jaky vitaminy jste brali v těhotenstvi,1třimestr?

mrkvicka28
8. črc 2011

@toma75 já brala mamavit,ale je lapší brát ho jednou za dva dny a samozdřejmě listovku

mrkvicka28
8. črc 2011

@lucifirek ty jo to uteklo už je vám roček. a Už Kubík začíná chodit podle fotek je fakt šikulka

lucifirek
8. črc 2011

@mrkvicka28 no však vám se to také blíží,máte to za pár a trojnásobně 😀 KUbík už stojí od 10.měsíce,obchází nábytek a s odrážedlem,nebo u auta,ale pustit se zatím bojí.🙂

betys
8. črc 2011

@lucifirek -Matýsek se taky nechce pustit.za ruce nebo s chodítkem lítá jak ďas.Taky ho staršně baví před sebou strkat židly.Dneska je s tatínkem u babičky tak dělám velký úklid 😀

toma75
9. črc 2011

@mrkvicka28 Jo,diki za radu.Tak jsem se rozhodla pro Callibrum baby plan,dr. mně taky řikal,že nemusim brat každy den a listovka už v tom je,tak nebudu přehanět.... 🙂

vodni
10. črc 2011

@toma75 Já brala (a beru) Femibion - má dbvě varianty - jedna na první trimestr s druhou na zbytek 😉

vodni
16. črc 2011

Ahoj maminky, tak jsem se konečně dostala k tomu, že jsem začala nakupovat 😉 Chtěla bych poprosit o rady, co se vám osvědčilo z následujícícho. Je mi jasné, že třeba u kosmetiky je lepší koupit nějaké menší balení a vyzkoušet, jak to prckovi bude vyhovovat, ale něco koupit musím, že ...
Takže momentálně řeším:
- kosmetika (vlastně ani pořádně nevím, co všechno potřebuju, asi něco ke koupání, mazání, ošetřování atd.)
- nějaké "léky"? Vím, že někdo dává třeba nějaké kapičky na prdíky, ale nevím, jestli snad něco dalšího?
- přebalování (nebudu látkovat) - jaké plínky a vlhčené ubrousky se vám osvědčily, a jaký krém na opruzeniny?
- odsávačka - kupovaly jste dopředu? a jaký typ?
- krém na bradavky - máte nějaký osvědčený?
A ještě snad pro ty, co nerodily císařem - co maliník, lněné semínko, masáž hráze nebo epi-no? Má to smysl?
Díky předem!!!!!!!!!!!

teckovanaorchidej
16. črc 2011

Ahojky Vodni
- kosmetika - na radu pediatra - pouze čistá voda na koupání a natírat slunečnicovým nebo olivovým olejem z lékárny, líh na pupík - prodají v lékarně, vatové tyčinky - toliko pro novorozenečka, jinak používám řadu Nivea, dobrý je i Sebamed
Bepanthen - zadeček a bradavky, na zadeček je bezva i Sudokrém (lékárna)
plínky - u nás se osvědčily Pampers, ubrousky jsem opět na radu pediatra vyhodila a umývám čistou teplou vodou
odsávačka - Medela (mohu zapůjčit - použila jsem asi 4x - mechanická), kupovala jsem při propuštění z porodnice, záleží jestli budeš odstříkávat sem tam, pak mechanická, pro dlouhodobé použití je lepší elektrická
Zbytek nevím 😀 😀 neb jsme rodili císařem 😀 😀 😀

lucifirek
16. črc 2011

@vodni ahojky
Tak z vlastní zkušenosti-
kosmetiku si moc dopředu nekupuj,možná ani nevyužiješ,na koupání i ted používáme pouze vodu. Mazání se ti bude nějaké hodit.Moc nedoporučují JOhnsons. DObrá je Nivea,Sebamed... My používáme Hipp mléko. A jelikož máme ekzem,tak pak různá mlíčka Excipial a pod.
-léky taky zatím nekupuj. Nevím,jak to tedy funguje u vás.Ale nám po návratu z porodnice přišla pediatrička na kontrolu a donesla nám nejnutnější léky domů. Byl tam líh na pupíček,pak čípky na teplotu Panadol,popřípadě se ti bude určitě hodit Nurofen,čípky,nebo sirup.Při vyšších teplotách se dají tyto přípravky po třech hodinách střídat. A dostali jsme Sabsimplex na prdíky.
-plenky používám jedině Pamper,premium,nebo activ baby. Ted jsem koupila sleep and play a nic moc. Také jsme zkoušeli Huggie premium a ty se nám také moc neosvědčily. Ubrousky používám různé a vyhovovali nám celkem všechny,Huggies,pampers,nivea,Linteo,ale nejčastěji mívám z DM drogerie Baby love.Jsou za hubičku.
-odsávačku jsem si dopředu nepořizovala,je to docela velká investice. Měla jsme v záloze kontakt na laktační poradkyni a tak dokonce odsavačky půjčuje.
-krém na bradavky a opruzeniny je nejlepší asi Bepanthen.Rozhodně si ho vem do porodnice,bude se určitě hodit. Než si bradavky zvyknou,je to trošku nepříjemné a Bepanthen fakt uleví.
JInak prdelku pravidelně nemažeme při každém přebalování,pouze na noc a v případě začervenáni. DObrá je také Rybilka a Sudocrem.
Jinak maliník jsem nepila,masáž hráze jsem chtěla dělat a nedělala 🙂 Rodila jsem nečekaně dříve.

betys
17. črc 2011

Tak přidám i můj názor
-kosmetiku používáme Biodrmu-švagrová miji nosí z lékárny zadarmo 😀 a jinka Nivea,oriflame nemáme s ničím problém ale velké zásoby nekupuj
-léky -určitě Sab simlex na prdíky,čípky na teplotu,líh na pupík nám dali z porodnice domů
-plínky Pampers ale když malinky mimčo pořád kadí tak nám stačili i Hugies,pampers sleep and play-ty oranžový používáme na den pořád a spokojenost,na noc jsou málo.Ubrousky nám vyhovují všechny.Časem zjistíš žě některé sjou menší,nebo slabší a trhají se.Ale babylove z DM jsou fakt za super cenu.
-odsavačku jsem předem nekupovala-nemůžeš vědět jak to půjde.Měla jsem Avent mechanickou,koupila jsem si ji po příjezdu z porodice.Ale je dobré si zjistit kde si můžeš zatím půjčit
-na bradavky Bepanthen,ale na prdelku nám nepmáhá.Střídáme několik krémů-Rybilka-je super,Sudokrem,Niveu,Biodermu.Matýsek na červený zadeček docela trpí ☹
Ještě se mrkni po odsavačce soplíků-dobrá je do vysavače.Jo a taky je dobrý krém Pupík na prdíky a polštářek s pecičkama-opět z DM asi za 70 kč.
Hlavně nekupuj hromady hadříků,já jsem teď třídila malinké věcičky a zjistila jsem že něco Matýsek vůbec neměl na sobě.To mrně toho tolik neušpiní.teď je to horší 😀

vodni
17. črc 2011

Čau kočky a díky moc!!!
Hadříky kupuji minimálně, max 5ks od každého, víc mám jedině tehdy, když mi dali (celkem často) někde s nákupem zadarmo další 😀 nebo donesla nějaká návštěva...
Už jsem koupila Sudocrem (slyšela jsem samé chvály a je dobré, že se dá využít i jinak), Pupík na pupík, odsávačku soplíků na vysavač. A pak nějaké takové ty věci jako porodní vložky (kolik jste jich spotřebovaly? Do porodky doufám stačí jeden balík, koupila jsem klasické Samu, pak na doma Batist... No když tak se manža osmělí a půjde nakupovat 😀 ), síťované spoďáry prací a pak nějaké z netkané textilie jednorázové - nevěděla jsem, které jsou lepší, tak jsem vzala oboje, vložky do podprdy. Jo a kojící podprda, mně se prsa zatím nijak nezvětšila, teda jen to, co mám ze začátku těhotenství.. Kdy jste ji tak kupovaly? Myslím, kdy se tak dá odhadnout velikost, co budu potřebovat? Nebo jste koupily nějakou elastickou nebo třeba o číslo větší než jste měly tak měsíc před porodem?
Kosmetiku - jak jsem psala, nechci moc kupovat, protože manža je alergik, atopik (a kde co ještě), takže předpokládám, že je možné, že budeme zkoušet, jak co půjde. Kamarádka taky koupala jen v čisté vodě, to chci taky, ale přece jen, kdyby byl malý po manžovi nějaký "přesušený", abych měla něco do začátku 😉 Biodermu používám sama, ale bohužel ji zadarmo nemám, takže to snad jen, kdyby selhalo vše ostatní 😎
Ubrousky nevím, osobně mi je můj gyndař nedoporučuje obecně (ty intim), pokud nejsou jednotlivě balené, protože se v tom balení vždy hemží bakterie, jak to nemůže být nikdy znovu hermeticky uzavřený, tak prý citlivější jedinci to nemusí snášet. Koupím jeden pytlík a uvidíme.
Takže píšu si do seznamu Bepanthen 😉 Pro mě je to nakupivání utrpení, nemám to vůůůbec ráda 😝 Takže se určo zase brzy ozvu 😅