Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
18. únor 2011

@lukza : myslím, že bych průjem ani nepoznala :( i ted má tekutou žlutou stoličku :(
svádím to na očkování :( ale byla jsem připravená na horečku :(

lukza
18. únor 2011

@elllenka prujem by jsi asi poznala byla by to voda mockrát za den je mě líto že tak málo baští hlavně at má ty tekutiny kdyžtak jí den aspon po lžičkách převařenou vodu nebo čajík a ono to muže být s toho očkovaní každé dítko je jiné.a pokud se ti bude zdát taková bez elánu a silí tak a zvracení bude pokračocvat radči zajdi k doktorovy nebo na pohotovost od toho tam jsou at na ní kuknou přece jen dehydratace u tak malích dětí je naprd a ještě dehydratace se pozná že má propadenou fontanelu na hlavě.ale určitě bude už zítra dobře a je to jen s toho očkovaní. a je dobře že po troškách nezvrací takže musíš tědka dávat po troškách.je to na prd když dítko něco je že taková bezmoc jak pomoc

betys
19. únor 2011

@elllenka -na to zvracení raději pozor.Mylsím že řádí spousta chřipek.Dr.mi říkal že je to všude ve vzduchu.Průjem bys fakt poznala.Chudáci miminka ☹

elllenka
19. únor 2011

@lukza ,@betys : myslím, že už je to za námi 🙂 už se usmívá , povídá a je živá 🙂 v noci se mi 2x zbudila na jídlo a měla hrozný hlad 🙂 a už nic vevyzvracela - hurá 🙂)) Asi to byla jen reakce na očkování- příště už s tím budu počítat

o dehydrataci jsem četla, že se to pozvá tak, že má dítě suché oči a neslintá. Když byla vzhůru tak slintala 🙂 asi měla zásoby a v lékárně že se prodává roztok, který se má miminku po malých dávkách dávat- když zvrací a že si to můžeme namýchat i doma z cukru a vody ...

elllenka
19. únor 2011

http://www.bvv.cz/prodite?utm_source=Facebook&u...

Osmý ročník Mezinárodního veletrhu potřeb pro dítě proběhne na brněnském výstavišti od 10. do 13. března 2011. Novinkou je souběžné konání veletrhu PRODÍTĚ s Veletrhem hraček a her ITEA a Veletrhem modelů a modelářství MODELÁŘ.

Chtěla bych se tam mrknout

betys
19. únor 2011

@elllenka -už jsi tam někdy byla?Já několikrát a byla jsem celkem zklamaná.Nejhorší to bylo loni, s pupíkem.Hrozně narváno,vedro,hnusný vzduch.U občerstvení fronta.Přišlo mi že tam měli celkem draho a nbízeli samý super moderní věci.Jako třeba kartáček na vlasy z biomatriálu za pouhých 300 kč 😀 Sice jsme tam koupili kočárek ale stálo mě to strašně moc sil.Třeba tam ani nemělo svůj stánek Chicco-což jsem se divila.Vstupenku jsem měla zadarmo-nějak jsem se zaregistrovala přes ne,ale kolem výstecu je šíleně drahý parkování 😠 .Celkový dojem fakt nic moc.

jezulicka
19. únor 2011

ahojte holky,tak jdu za vámi opět na radu...měli jste v těhotenství otoky nohou a rukou?mně to začalo ted až tak nevím co dělat...ve středu jdu do poradny tak se poradím s gynekologem , ale chtěla jsem vědět jaké máte vy tady zkušenosti a zda mi něco poradíte...ráno jak vstanu tak mám ruky nateklé to přejde do půl hodky pak a přes den jak se projdu chodím sedím tak mi nohy natečou...nevím kolik bych tak měla pít tekutin všude píšou něco jiného...
Tak vás moc prosím o radu jsem z toho taková zvyklaná...bojím se at to není něco později blbého co jsem tak četla na netu....díky moc mějte se 😉 😲

betys
19. únor 2011

@jezulicka -bohužel neporadím,mě otíkaly nohy až ke konci těhu a to zrovna byly dost tepla.Ale pokaždé se na to v pradně ptali,myslím že říkali že je dobré když otíkáš "souměrně"-obě ruce,obě nohy.Jakmile je to jen na jedné straně tak je to problém.ALe nechci Tě plašit.

jezulicka
19. únor 2011

@betys ale mně otíkají obě ruce i nohy stejně.. 😒 no tak nevím...uvidm co mi řekne..

elllenka
19. únor 2011

@betys : Nebyla, loni jsem se o tom dozvěděla pozdě :( Docela jsem se tam těšila. Tak teď jsem docela zklamaná :( To asi nemá cenu, abych tam tahala ještě malou :(

elllenka
19. únor 2011

@jezulicka : Já měla oteklé viditelně jen nohy a ruce otíkaly tak, že jsem to poznala jen když jsem si vzala prstýnky :(
Doktoka mi na to dala tuším magnézko.

betys
19. únor 2011

@elllenka -nechtěla jsem tě odradit.Ale s kočárkem by to byla dřina.Fakt tam bylo dost lidí a málo místa.Já jsem se tam tenkrát chystala nakoupit spoustu věcí a sešlo z toho.Chtěla jsem lahvičky,dudlíky a všechny ty věcičky co jsou k tomu potřeba a byla jsem zklamaná.Ano třeba Aventu tam mov nebylo.Jen trocha Farlinu a nějaký Boček.Dost hadříků ale pro ty se nemusí chodit na výstec.
Mě se třeba líbí tenhle obchod v Brně http://www.kocarkyballi.cz/Prodej_Kocarku_Brno.php nebo Růžový panter http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/

jezulicka
19. únor 2011

@elllenka tak já ruky mám jen po probuzení pak během dne vůbec prstýnky taky nedám ale není to tak vidět.A ty nohy až během dne a to taky jen mírně zatím u kotníků..

elllenka
19. únor 2011

@jezulicka : Mě hodně radili abych měla nohy co nejvíc během dne, ale stejně to nepomohlo. Každopádně to řekni doktorce a ona to bude sledovat. Drž se těhulko 😉

elllenka
19. únor 2011

@betys : Chtěla jsem tam načerpat nové informace a zjistit co vše se dá senat pro dítě, když už je větší ...
Asi se na to vtkašlu, zatím s Lucinkou nechodím ani po obchodech a když říkáš, že je to tam blbý a moc lidí tak asi s kočárkem by to bylo opravdu o ničem :( a ještě si hlídat tašku na kočárku, abych nepřišla o doklady a o peníze :(
Ach jo už jsem se tam docela těšila

betys
19. únor 2011

@elllenka -to musíš uznat sama jestli jo nebo ne.Ale fakt tam bylo plno.jak říkáš hlídat doklady.Nebo tam vyraž a třeba mě přesvědčíš o opaku 😀

elllenka
19. únor 2011

@betys : máš pravdu budetam plno lidí. Jezdívala jsem na Salimu, Invex, strojírenský veletr a všude bylo plno tak to ted nebude jiné :( Vůbec jsem na to nemyslela :(

jimmy1
19. únor 2011

@jezulicka ruce mi otekly cca kolem 20tt a splaskly až po porodu, navíc mi šíííleně brněly 😉 nohy mi otíkaly taky, nejdřív jen kolem kotníků, pak i výš, těsně před porodem jsem je měla oteklé i na stehnech 😖 Pokud máš TLAK OK a nemáš bílkovinu v moči, tak je to normální věc, která těhu provází 😉 takže co nejvíc nohy i ruce nahoru, hodně pít. Určo o tom řekni svému GynDr., ale oni se tě na to jistě budou na poradně ptát 😉

jezulicka
19. únor 2011

@jimmy1 a ty jsi měla tlak a tu bílkovinu dobrou?já mám tlak spíš nižší kolem 117/65 a bílkovinu jsem zatím neměla v moči uvidím co ted..ty jo to jsou furt nervy...ale ruky mám jen po ránu asi půl hodky a pak už vůbec ne...tak uvidím...díky 😖

jimmy1
19. únor 2011

@jezulicka já měla tlak v poho do cca 26tt, pak už bohužel ne ☹ brala jsem kvůli tomu Dopegyt, v 32tt to s tím mým tlakem vypadalo dost bledě, ale zvládli jsme to postupným navyšováním dávky léku bez hospitalizace (teda s každotýdenníma kontrolama v porodnici na Obilňáku) až do 40tt, kdy mi v 39+2tt porod vyvolávali právě kvůli vysokému tlaku, měla jsem po maximální dávce léků 160/100 ble 😝
Takže buď v klídku, pokud máš tlak takový jak píšeš tak jsou otoky v těhu naprosto NORMÁLNÍ 😉 koukám, že máš na profilu, že čekáte holčičku 🙂 jak se bude jmenovat?? Nebo jaká jména jsou ve výběru? 😉

lukza
19. únor 2011

@elllenka super to je dobře že už nezvracíte🙂)) a na ten veletrh bych taky chtěla jed,ale určitě bez malého a to má už rok ale vím že těch hodně lidí by pro něho nebyly.a být tebou pokud tam chceš jít tak určitě bez malé

@jezulicka jéé otoky mě otékaly ruce hlavně prsty vždy ráno ccahodinu sem nemohla ani ohnout prsty a přetalo to až po porodu nebo spíš až tak týden po porodu já po porodě ještě véce otekla ale celá a to aji nohy a doktor říkla že jak píše Jimmy když je tlak a bílkovina v pohodě tak je to prostě normální jev těhulek.

jezulicka
20. únor 2011

@jimmy1 jojo čekáme holčičku a už víme že se bude jmenovat Magdalénka jsme se s manželem shodli...
tak ve středu jdu do poradny tak mu to vše řeknu uvidíme co bude v moči snad to bude ok..dnes mi třeba přes noc vůbec ruce nenatekly a nohy zatím taky dobrý tak uvidíme doufám, že to bude dobré... 😲
a kdyby tak doktor přece ví a pohlídá to ne?to člověk má pořád takové nervy aby bylo vše ok... 😝

jezulicka
20. únor 2011

hlky ještě se chci zeptat udělal se mi opar na puse hnusný bolí co na to můžu dát,?četla jsem že herpesin a vecatvir ne tak nevím co...máte některá zkušenosti??díky 😠

lukza
20. únor 2011

@jezulicka já měla opar na začátku těhu ale nic sem an něho nedávala a pak hne dpo porodu a taky sem nic nedávala takže v tomto neporadím

betys
20. únor 2011

@jezulicka -zkus si na to dát zubní pastu,ta to vysušuje nebo pokud máš něco s tea tree olejem-nějkaou tyčinku.Dělá to třeba Avon nebo Oriflame.

vodni
20. únor 2011

@jezulicka Ahoj, já jsem si v poslední době zvyka na ty náplasti compeed, ale četla jsem, že v těhu by se neměly. A opar se mi právě taky udělal. Řeším to tak, že se snažím ten puchýřek vysušit (namočím si vatu v alpě a chvíli to na tom nechám) a na noc na to taky máznu zubní pastu - má atibakteriální účinek a jak to zaschne, tak to vysušuje i ten puchýřek. A pak asi by šla i zinková mast...

teckovanaorchidej
20. únor 2011

ahoj Jezulko,
Herpesin si klidně dej, vstřebává se lokálně a minimálně, mě to gyndr schválil, taky jsem na začátku měla pěkný opárek.....

betys
22. únor 2011

Tak čtu tad yo oparech a do rána mi 1 mega obrovský vyrašil.Vůbec netuším kde jsem k tomu přišla 😀

luciiiie
22. únor 2011

jééé holky, zrovna jsem sem chtěla napsat, že se mi udělal opar přes půl huby, jestli nevíte co s tím :-/ Je mi jasný, že Štěpku nepusinkovat, umývat si pořádně ruce než na něj budu sahat, neolizovat dudlík....to je práce...blbý opary ☹

jimmy1
22. únor 2011

@luciiiie mě se moc osvědčily ty náplasti COMPEED. Ono to ten opar překryje, takže všechno probíhá pod náplastí 😉
No a přesně jak píšeš, úzkostně dbát na hygienu rukou a neňuchňat ☹ já měla opar cca před měsícem a hned pak druhej, byl to pěknej vopruz, jsem Marťulíkovi 14 dní nemohla dát ani hubana 😠
@jezulicka i v těhu jsem ty náplasti používala 😉