Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

ywushka
19. říj 2009

gabi: a ty budes i lyzovat??? Ja bych se asi nevlezla ani do tepleho obleceni ted!!! Taky jsem manzelovi chtela doprat nejakou lyzovacku,ale bude muset jet asi sam

ywushka
19. říj 2009

gabi: me to vyslo tak tak..... Prodluzovali me neschopenku o mesic a tak budu nastupovat na materskou tech 8 tydnu pred porodem,protoze pak uz by byl zase problem,takze ted jak pujdu do poradny 11.11,tak dostanu zrovna papiry i na materskou

gabina79
19. říj 2009

neeee, já určo nebudu lyžovat 😀 , já bych tam jela jen kvůli manžovi, protože každý rok tak jezdíme, tak aby si užil zimních radovánek, protože jinak už si asi moc nezalyžuje...já bych jen relaxovala, šla se projít pod svah, vzala si sebou nějakou knížku a tak... 🙂 ....no jo, ty máš termín brzy, takže by to nešlo, ale já až koncem února, tak si říkám, že měsíc a půl před termínem bych jet mohla...no záleží taky na tom, jestli by mi to dovolil Dr

ywushka
19. říj 2009

gabi: no prave ze me to vychazi s tim porodem tak vselijak....takze by musel jet lyzovat ted 😀 a nebo pak uz ma asi smulu 😀 ,ale rikal,ze by snad jel s jeho brachou na jeden den

irminka
19. říj 2009

no já mám nástup na mateřskou 17.12., dneska mně to právě říkala učetní, to jsem zvědavá, co to bude za mateřskou 😠
Také jezdíme každý rok lyžovat, tak bych chtěla, kdyby alespon manža s Ríšou někam vyrazili na pánskou jízdu...cha,cha a já budu mít alespon na chvilku klídek 😉

lucka.adis
19. říj 2009

Ahoj, jdu na vás zase kouknout...

ywush, to utíká, když už jdeš v Listopadu na mateřskou..se ani nenaděješ a budeš mít malého u sebe 🙂
To já tak počítám až někdy koncem Prosince začátkem Ledna.
Ohledně cukrovky, já na ni byla minulé těhu a toto půjdu určitě také, teď jak půjdu ve Středu na kontrolu, tak ji určo dostanu, protože máme cukrovku v rodině a to dost silnou, takže se budu modlit, aby to bylo v pohodě, protože zatím jsem si v těhu vyžrala snad všechno 😀

Jééé, já se tak těším na tu Středu, ráno kontrola a v 16hodin máme 3D UTZ na Veveří 😵
Malá by mohla být akční jako teď, ty boule jsou ale sakra velké...zase by mě zajímalo co tam v tom bříšku dělá za skopičiny 😀

U nás je pořád tichá domácnost a už mě to nebaví, ale co nadělám..bohužel nic. 😔 😔

ywushka
19. říj 2009

irm: na panskou jizdu 😀 to je pekne recene 😀 ty se z tech chlapu musis doma za chvilku otelit 😀

gabina79
19. říj 2009

Irmi, mateřská se snížila, takže co jsem se dívala, tak budu mít o cca 3000,- než teď na nemocenské...no jo, ale furt je to víc než rodičovský příspěvek...apropos na kolik let si ho dáte?
A jak to uděláte s dovolenou, co vám zbývá z tohoto roku? Mně účetní říkala, ať si ji nechám příští rok proplatit nebo ať ji vyčerpám až po skončení mateřské....

ywushka
19. říj 2009

lucka: no jo nekdy se tam ty miminka tak vrti az hruuuza😀 vsechno se to bouli a vrti😀 hrozna sranda🙂 Teo ma jeste chvilku cas,nejvetsi akce dela az vecer😀 a vetsinou u superstar😀
No jo utika to,za chvilku budu na materske....nekdy jsou z toho takova cela rozporuplna😀,protoze vlastne nevim co me ceka😀,ale alespon bude legrace😀!!! Mamina se me ptala,kolik chci kolacku na hody😀,tady jsou hody az skoro na konci listopadu a to uz budeme bydlet vedle😀,tak pry abych mela kolacky

miradka
autor
19. říj 2009

Gabi, ja byť na tvojom mieste, tak hory zruším alebo pošlem samého chlapa. Vlastne ani samého chlapa by som nepustila. Sme na rizikovom tehu a nikdy nevieš čo sa može stať a to už budeš mať mesiac plus mínus pred porodom. TO by som sa držala radšej domova, aby sa nestalo niečo zlého...ja počítam aj s predčasným porodom. Termín mám 14.2 alebo tak nejako a počítam, že to može byť o mesiac skor, aj keď dúfam, že vydržia čo najdlhšie.

miradka
autor
19. říj 2009

holky čo už máte jedno bejby, robili ste presnídavky? Neviem či som to neosladila až moc...nikde píšu, že sa tam može dať aj citrón a škorica, ale pre malé mimčo mi to príde ako nie moc vhodné a o pudingu ani nehovorím. Neviete v kolkátich mesiacoch sa može už jablková presnídavka? 😕

ywushka
19. říj 2009

miradka: tak to opravdu netusim od ktereho mesice se muze presnidavka,ale podle meho nazoru od ukonceneho 4.mesice urcite!!!

lucka.adis
19. říj 2009

Mir, ty budeš určitě rodit dvojčátka dřív... nerodí se později jak u nás, tam je to myslím od 36tt, ale nejsem si jistá.
Určitě se zeptej svého dr.ať víš kolik máš vlastně času 😉
Jinak ty přesnídávky jsem viděla až o ukončeného 4.měsíce, ale to ti určitě řekne dr.až tam půjdeš s miminkama.

miradka
autor
19. říj 2009

Luci, no tak to som fakt zvedavá kedy vlastne budem mať mimča v náručí 😵 Termín porodu čo je tu na koníkovi počíta s 40 týždňami? Ja mám narodky 21.1. to by bola švanda keby som ich porodila 21. 😅

lucka.adis
19. říj 2009

Dvojčátka se nerodí tak jako jedno miminko, ale je fakt že čím déle jsou v bříšku, tak je to pro ně lepší 😉 ale pokud tě to opravdu zajímá, tak se zeptej dr. 🙂 aspoň budeš vědět na čem jsi.
Moje kamoška měla kluky v 36tt, museli sice do inkubátoru, ale i tak to měla plánované..

Já jsem zvědavá, jestli budu malou přenášet nebo ne... všichni mi říkají, že vyleze ven na svátek zamilovaných sv.Valentýn, tak ji domlouvám, aby tam pěkně zůstala do toho 16.2 😉
Stejně jak se to blíží, tak pořád přemýšlím kde budu vlastně rodit.. na Obilňáku už to z nám, ale teď tam rodila kamoška a říkala že " hrůůůza " že už druhý den šla na nadstandart, že jinak by to tam asi nevydržela......takže asi povedou Bohunice 😕

miradka
autor
19. říj 2009

No ja by som chcela do Třinca, možno sa tam pojdeme mrknúť teraz v stredu, záleží kedy príde mužík z práce. Majú deň otvorených dverí a práve renovovali porodný sál. 🙂

lucka.adis
19. říj 2009

To já se tam podívat nepůjdu, znám to tam a kdyžtak to od holek pozjišťuju jaké to tam je, ale jak říkám... může to tam být sebe víc pěkné, ale narazíš na nějakého blbca nebo kravku a máš na těch pár dní co jsi tam i s miminkem vystaráno 😠 😝 jenomže to je jediná věc kterou prostě neovlivníš.

zabicka007
19. říj 2009

Holky, to s těma vycházkama máte blbý, mě gynekoložka bez řečí změnila vycházky z dvou hodin dopoledně a dvou odpoĺedne celodenní (od 8:00-18:00), ale stejně i kdyby ne tak bych se nijak neomezovala, pravděpodobnost kontroly je fakt malilinkatá 🙂
Gabi a jak to tedy je s tou mateřskou? Porodný a rodičovská zůstane stejná a mateřská se sníží na kolik? Mám v tom nějak zmatek či co 😅
Luci, tak jak to tak čtu, tak u Vás je to asi stejné jak u nás - když se mé drahé polovičce něco nelíbí, tak se prostě nafoukne jak malý harant a nebaví se třeba i týden...a to je fakt děs, to se radši stokrát pohádám než takhle kolem sebe chodit jak nafučenci.... 😠 Ten ultrazvuk ti závidím, jaj, já jdu až 11. 11., už aby to bylo 🙂
Mir, mám taky hodně jablek, myslíš, že bys mi mohla poslat recept a hlavně podrobný postup, jak mám ty přesnídávky udělat? (klidně do IP jestli chceš, díky)

lucka.adis
19. říj 2009

Žabi, se máš s těma vycházkama... já je mám od 14 hod.do 18hod., ale je fakt, že jsme byli na prodloužený víkend v Rakousku a potom v těch Jižních Čechách, kde mohl být průšvih jak **** ohledně toho, že mě vezla rychlá s tím podrážděným žlučníkem do nemocnice ale díky bohu je to v pohodě a kontrola mi také nedošla, ale nikdy neříkejte nikdy 🙂
Já se na ty ultrazvuky moc těším a když to tak vezmu, tak jdu potom ještě na další do Bohunic 4.11, takže super 😵 a neboj i tobě to rychle uteče.

gabina79
19. říj 2009

Žabi, podle toho, co jsem postřehla, tak se zatím sníží jenom mateřská. Porodné a rodičovský příspěvek zůstává stejný...jak je to s přídavkem na dítě nevím, protože je stejně vypočítaný tak, že mi nic nedostaneme....no ale s tím porodným a rodičovskou - kdo ví, co si ještě poslanci vymyslí, třeba to ještě v průběhu sníží...
Jinak já budu rodit v Kyjově a taky se tam chystám na nějaký ten předporodní kurz s prohlídkou porodního sálu, ale ještě nevím kdy. Teď jsem si ale přečetla, že tato část se bude rekonstruovat až 2010 nebo dokonce 2011, takže to tam bude staré...ale hlavně, že je lůžková část OK a jsou tam jen dvě maminy s mimčama....
Mir já si říkám, že měsíc a půl před termínem snad nebudu rodit, navíc to není zase až tak daleko...ale samozřejmě, že by záleželo i na aktuální situaci, musela bych před tím zajít k Dr, aby mě shlídl a řekl jestli můžu nebo ne...no uvidíme

irminka
19. říj 2009

tak já děvčata vůbec nevím, kde budu rodit.....i sama známá , která je dr. na gynek. v nemoćnici v Hradišti, mně řekla at jdu rodit raději do Zlína, protože tam je novorozenecký JIP, v Hradišti není a kdyby se náhodou něco stalo, tak je lepší Zlín, tam jsou připraveni neustále........tak asi teda ten Zlín, ale nevím, jestli se tam mám už nahlásit 😕

zabicka007
19. říj 2009

Irmi, já to taky budu brát podle toho, jak je ta nemocnice vybavená, protože prostě musím počítat s tím, že bude předčasný porod a tím pádem potřebuji porodnici, kde jsou na takové situace řádně připraveni a vybaveni. A na to, kdy se tam máš nahlásit, bych se asi zeptala gynekologa anebo si tam rovnou zavolat

ywushka
19. říj 2009

gabi: ja ti to muzu rict jak to vypada v kyjovske porodnici uplne presne!🙂 Jsme tam praxovala😀 a byvala jsme u porodu😀 1 salek je moc pekny,je tam takove velka postel asi takova jaka je na pokoji-pekna drevena a siroka a ten salek vedle je starsi-taky je tam takove luzko,ale je mensi a uzsi a ta "postel" je takove kovova a nic moc a pak je tam myslim jeste treti salek a ten je stejny myslim jak ten druhy!! Jinak co se tyce salu jako takovych kde se delaji cisare,tak ty jsou taky hezke!😀

irm: taky nevim jak je to tam s tim nahlasovanim k porodu co se tyce i jinych nemocnic,ja pujdu asi k milosrdnym do brna kdyby neco nahodou,jsou tam na to vybaveni. Rozmyslela jsem se mezi milousema a kyjovem,tak asi to brno.

Jinak ja jsem ted manzelovi udelala veceri-vajecne omelety a stezuje si ze je ma malo slane😀,tak at si je prisoli😀!!

Pujdu se vyvalit do postele,protoze me pujde superstar🙂 a ja jsem na ni straaaaaaasne zvedava kdo vypadne!!Preju vam krasny vecer a dobrou noc🙂 Pa zitra

miradka
autor
19. říj 2009

Žabi, ja som len rozvarila jablká, nakrájala ich na drobno a pridala skoro až nakoniec trochu cukru. Sama som nevedela ako, tak podľa chuti, pretože tie jablká boli šťasvnaté a sladké. Vodu som ani nemusela pridať. Potom až to bolo už trochu mäkké, tak som ich rozmixovala a dala do vysterilizovaných flaštičiek. Na nete je plno receptov, ale nechcela som to robiť nejako zložito a pridávať extra suroviny. 😉

Holky, neviete podľa čoho sa kupujú podprdy na kojenie? Vraj sa má počítať s nejakým nárastom pŕs, takže keď mám teraz 80A tak mám kúpiť 80 B? Alebo ako?? 😕

lucka.adis
19. říj 2009

Žabi, nějak jsem nepochopila, proč by jsi měla rodit předčasně 😕

Ywush, Milosrdní jsou prý fajn...aspoň to tak říkala moje kamoška, která tam rodila. Já to doma také nadhodila a bylo mi řečeno, že to ať radši rodím doma než tam 😖 takže těžko říct kam půjdu já.
...asi budu rodit na autobusové zastávce a nebo někde v taxíku 😀 😀

Kočky, jdu do hajan..dnešek se mi nějak protáhl. Něco jsme řešili s manželem, chudák je na tom teď docela blbě, má toho moc a ke všemu měl jet v Sobotu na své první závody a nepojede 😔 protože by to prý dopadlo katastrofálně. Je mi to moc líto, nevím jak mu mám pomoct.
Teď sedí u komplu a pracuje, to zase půjde spát až tak ve tři-když to půjde dobře, chjo.

Brou noc všem!!!!

ywushka
20. říj 2009

Lucka: to taky nemam rada kdyz je manzelovi ouvej a ja nevim jak mu mam pomoc!! Ale vis jak to je,jeden druheho musi porad drzet v kazde chvilce!!

Miradka: ja taky nevim jak se to objednava!! Ja jsem si uz minulou nedeli objednala kojici pyzamko a podprdu na jednom e-shopu,ale do dnesniho dne se mi nikdo neozval a kdyz tam volam,tak to tam nikdo nebere!! Ja jsem si ji objednavala proste jen tak od oka,ze treba bude ok a nasledne,kdyz to bude dobre,tak si objednam bud tu samou velikost a nebo mensi/vetsi!!

Jinak preju dobre ranko,venku asi prsi,takze asi nic moc prijemneho! Ja jsem zase prvni vzbuzena🙂 a miluju se rano vysprchovat,tak uz jsem i vyprchovana a s umytou hlavou!!

VCERA POPRVE VYPADAVALI TI CO SI TO ZASLOUZILI,az na tu v tech ruzovych satech-to mela radeji vypadnout ta MIRGOVA-tu nemam moc rada!!! Preju prijemny den

miradka
autor
20. říj 2009

Dobré ránko holky, ja čakám pokladačov koberca. Majú prísť o 8, takže už aby tu boli 🙂 Potom vyfotím pokojík, ale asi to nebude ono, tie farby na fotkách nikdy nevyniknú...

Ywush, koho si myslela zo superstar? Mirgová? Takú som tam nenašla. 😕 Inak včera som na nete našla, že komusi radili porodné asistentky kupovať podprdu asi mesiac pred porodom a tak ako som si myslela, tzn. že keď ti sadne 75B, tak kúp 75C. Obvod by sa nemal meniť, ale košíček. No tak ja si počkám ešte a podľa toho čo mi sadne si kúpim asi cez net, lebo neviem kde by sa dala taká podprda u nás zohnať. A vraj je dobrá značka Anita.

lucka.adis
20. říj 2009

Dobré ráno,

ywush: tak manžel pracoval do čtyř do rána a teď už zase pracuje 😔 ani se chudák pořádně nevyspal. Je toho na něho prostě moc a proto u nás byla i ta tichá domácnost, jak jsem se tady zmiňovala.
Jinak já jsem taky vyfluslá a to jen skrz to, že jsem šla spát až po půlnoci a do toho mě začla kopošit malá a já se převracela z jednoho boku na druhý, si nemohla vybrat stranu nebo já nevím 😝

Taky se po ránu sprchuješ? To já miluju 😵 😵

Mir, s tou podprsenkou je to určitě pravda, protože se ti nalijí prsa a nikdy nevíš o kolik se ti zvětší ještě objem.
Jsem zvědavá, kde najdu takovou podprsenku, aby mi dobře seděla, protože ty moje koziska jsou teda děs... no, aspoň manžel je s nimi spokojený 😀 😀
Určitě potom vyfoť pokojík!!!!!!!

Tak jo, jdu ke kadeřnici, jsem na ni zvědavá, protože jsem u ní tady ještě nebyla, většinou jezdím za kamoškou do Brna, ale teď se mi tam jenom skrz stříhání fakt nechce 😝
Projedu víc benzínu než ji zaplatím a to se nevyplatí.
Se potom ozvu co a jak, zítra mě čeká kontrola u dr. tak musím nějak vypadat, i když ty vlasy toho moc nezachrání 😝 😀 😀

lucka.adis
20. říj 2009

Jo, ohledně té Superstar, jsem ráda za to kdo vypadl... i když jsem teda tipovala tu Paulinu Ištvancovou a potom Konvicu a ono to dopadlo jinak.
A u kluků jsem věděla, že to bude ten Leo Machala, ale bylo mě ho tak moc líto. Už jenom proto, že ten kluk má vadu řeči (koktá) a ten stres mu na tom moc nepřidal, proto ty písničky kazil...jednu za druhou 😔
Škoda že nevypadl ten Thomas Pusk..., toho už fakt nemusím 😠

ywushka
20. říj 2009

miradka: jsem ty jmena popletla!!! Chtela jsem aby vypadla ta istvancova-delala vokalistku mirgove-ta byla v superstar slovenske minule a zkoncila na 2.miste