Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

ywushka
7. únor 2010

pilotka: on neplakal,proste jen na me v noci cucel a ne a ne zaspat a kdyz jsem mu dala prso,tak si dvakrat popotahnul a zkoncil!! A ted spinka jak medvidek🙂 naprosto spokojene🙂 No jo,musi chudak dohnat to co v noci nestihl🙂

lucka: jejda vubeec ti to nezaviiidim!!! Toto je opravdu hruza kdyz se to porad opakuje dokola a pak nikdy nic z toho

lucka.adis
7. únor 2010

Ywushko, to je právě to... sama jsi to zažila, takže víš jaké to je 😖 😔 Před chvilkou mě to zase chytlo, ale hned to přestalo, se s toho fakt zblázním!!!!!

miradka
autor
7. únor 2010

Ahoj holky, Luci, tak som to tu dočítala a je mi ľúto, že už sa prababička nedočkala prapravnučiek ☹ úprimnú sústrasť. Dívam sa, že to už máš fakt za pár, teraz spätne si hovorím, že keby som vedela, že žloutenka nám skomplikuje odchod z porodnice, tak by som sa ešte pokúsila pretiahnúť ten 1 týždeň, ale je fakt, že som už mala celkom často kontrakcie, bolo to pekne vidieť na monitore. Asi čo 10 minut a potom sa to aj skracovalo, ale možno by sa to dalo ešte nejako pretiahnúť, kapačkami horčíka alebo tak....takže pre teba to bude super a aj miminku sa bude lepšie dariť keď ho takto krásne donosíš 😉

Ywush, ako prebaluješ malého? Dávaš aj klasickú plenu? Ja som sa rozhodla, že budem dávať pampersku a do nej látkovú plenu plus separačku. Hlavne kvoli rýchlosti prebalovania, mala som totiž v pláne používať len klasiku...

gabina79
7. únor 2010

Luci, já se nijak nepřipravuji 😀 ....já vím, že spousta holek porodí KP bez komplikací, ale je to prostě rizikovější a mám trochu strach...no stejně uvidíme, jak Oník vyroste, jestli to teď dožene, tak mě stejně asi nenechají rodit normálně a raději mě říznou 😒
Mir, jak dlouho po tom epidurálu si necítila nohy?....já ty plenky chci střídat - když budem dom, tak spíš používat klasiku, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží 😀

gabina79
7. únor 2010

Jé, zítra jdu na melír a ostříhat...tak pak už můžu rodit 😀

ywushka
7. únor 2010

Miradka: ja pouzivam jen pampersky! Bavlnene plenky pouzivam jen na blinkani a pod hlavicku,jinak na nic jineho!!!

Holky,neumite nekdo nakupovat na ebay? Nebo nemate tam nekdo ucet??

gabina79
7. únor 2010

Ywuš o ebay jsem ještě ani neslyšela...to je asi něco jako aukro, že?

ywushka
7. únor 2010

jo je to neco jako aukro,jenze toto je nejake americke/anglicke nebo co to....ja jsem se tam ted registrovala a zjistuju o tom vsechno ostatni....

zabicka007
7. únor 2010

Luci, to ti teda vůbec nezávidím, tak holka vydrž, snad to brzo skončí, kontrola je za dveřmi tak snad tě tam potěší....
Ywuš, s ebay ti bohužel taky neporadím...
Mir, já mám nakoupený pampersky a chtěla jsem to střídat s těma levnějšíma plenkama z tesca, jenže oni už je asi nedělají, nebo dělají ale jiné, a ty už zřejmě nebudou tak dobré...a neměla by se dávat látková plena ještě na papírovou kvůli nožičkám a vývinu kloubů nebo tak něco?

irminka
7. únor 2010

ahojte babule,
právě jsme přijeli od babičky z narozenin,bylo nás tam asi 20, babička slavila 83.narozeniny, takže bylo hezké, že jsme se tam všichni sešli. Teda, to není moje babička , ale manželova, ale ona je kouzelná, chodí ještě po staru, jako ve fěrtochách a šátku, prostě jako z pohádky 😉 . Chlapečci spali jako beliny, ted jsem je hodila z vajíček do postýlky v obýváku a čekám, kdy začne řev 😕

Ywus: na ebay nakupujeme, ale přes švagra v USA, takže ti také nepomohu 😒

Luci: držím palušky at tomáš co nejdříve za sebou, chudátko malé 😉

Gabi? já cu také ke kadeřnici, háro mám jak víla, která proletěla houštím, prostě řepu...chtělo by to nabarvit a sestříhat. Furt čekám, že mě po porodu začnou vypadávat vlasy, zatím nic, tak uvidím co bude dál 😅

Miradko: já bláhová chtěla také používat látkovky, ale dopadla jsem jako Ywuska, nebot je používám jenom na ublinkávání a pod hlavinky....v tom švungu se mně teda nechtějí furt prát... 😒

cincolina
7. únor 2010

Holky ahoj,
Luci, drzim palce, abyste uz jste holcicku meli u sebe.
Mir, nechces si k tomu dokoupit tzv. svrchnacky, a "klasicky" latkovat? Je tady na konikovi k tomu cela diskuze (ted myslim k pouzivani latkovych plenek).
Zabi, to co myslis je tusim "siroke baleni" a dava se to prave kvuli tem kloubum.
My dnes byli na vylete v Mikulove, s kamarady, kteri maji skoro dvouletou dcerku, takze podle toho se odvijela rychlost chuze, tak jsme pekne vymrzli. Ale jinak tam bylo krasne modro a vubec Mikulov je nadherne mesto...

ywushka
7. únor 2010

maly nam dneska nespal cele odpoledne,porad si chtel "vykladat" a ted plakal,tak jsem mu dala cajik,pak si parkrat ucucnul z prsa a usnul....ha ha ha jsem sama proti sobe,jsem nevyspana jak cert z predesle noci 😠 a ted se mame koupat....no ale uz se tam zase mrvi v tom kosi-jsem ho koupila uplne zbytecne,spaval v nem pres den jen prvni tri tydny a ted uz v nem nechce byt ani za nic....kdyz ho do nej dam hned je vzbuzeny...!! Tak my se pujdeme koupat. 🙂 uz se vzbudil....jeste ze tak!!🙂 Snad bude spat v noci....no uvidime!!!

Pilotka: nasadila jsi me brouka do hlavy s tim mlekem,tak asi zitra pujdu radeji koupit jeden nutrilon do zasoby,aby jsem ho mela pro jistotu pripraveny doma,lepsi nez kdyby jsem nahodou nemela mleko a maly me tu zacal nejak rvat!

Jejda....umrel mamcin stryc....mamka mi to dneska volala,umrel uz vcera,ale jeji mamka ji to nebyla schopna vcera rict jak z toho byla hotova,ale alespon je to pro nej "vysvobozeni"

Taky vas tak stve to pocasi,dneska jsme se nedostali ani na prochazku jak mrzlo....

irm: a jak to zvladas s obema klukama?? spinkavaji v noci??

miradka
autor
7. únor 2010

Zdravím holky, prihodili sme nové fotky na rajče http://mrozkovi.rajce.idnes.cz/deti/ Mrzí ma, ale absolutne nestíham...decká furt plačú...zajtra si vás dočítam. Pá 🙂

lucka.adis
7. únor 2010

Ahoj holky, tak my jsme zpět z Brna..z návštěvy i z obchodu. Myslela jsem si, že dojedeme domů dřív, ale co se dá dělat.

Anet, moc děkuju za info ohledně usínáčka v DM drogerii, jsem si ho dnes dovezla domů a je super. Přišel mě tam na 1O5,-kč, zítra ho vyfotím a dám do Alba 😉

Jinak mě to dneska zase chytalo, hlavně teda v obchoďáku, kde jsem se dost prošla.. a jenom jsem se modlila, aby to přešlo a já nebyla celebrita mezi nakupujícími 😀 😀 ještě štěstí, že vynalezli koše na nákup, páč jsem se ho přitom držela jako klíště.

Ywushko, chtěla jsem se tě zeptat...tebe taky chytal průjem?
Mě z ničeho nic začal a nemůžu se toho zbavit 😖

Mir, kočko..vůbec se neomlouvej že nestíháš, to je jasné, že musíš lítat kolem miminek a když máš aspoň chvíli čas, tak děláš něco jiného 😉 a na fotečky mrknu!!!!

Jinak moc děkuju, že na mě tak všechny myslíte, no já doufám, že to budeme mít brzo za sebou.

Páááá

irminka
7. únor 2010

Ywusko: chlapečci spinkají tak od 21:00, Bořek se budí tak kolem půl druhé a Brunda o půl třetí a potom po 3 hodinách, takže se to dá zvládnout, ještě, že mám manžu 😉
Brunda je na Nutrilonu a Bořka kojím,ale tak 3x denně ho musím dokrmit, dám mu z jednoho i druhého prsu a ještě k tomu loupežník vypije 70ml Nutrilonu 😕 . Mám 2 druhy, přes den dávám normální a na noc Nutrilon 1 pro spokojenost.Normální je zelený a pro Spokojenost je oranžový.........
Prdíky zatím nemáme, klepy klep , teda sem tam, ale to dávám na bříško pytlíček s peckama nahřátý v mikrovlnce nebo masíruji bříško a to jsou potom prdy 🙂 .
Včera se mně začal Bořek strašně vztekat u prsu, tak jsem zvědavá, jak dlouho vydržím kojit 😠

pilotkaanetka
8. únor 2010

Ywush třeba to bude dobrý ale mě se mlíko prostě ztratilo ☹

miradka
autor
8. únor 2010

Zdravím vás holky, po dlhom čase som tu ďakujem za gratulácie, deti sú fakt zlatučké, ale hlavne keď spia, čo túto noc teda nebolo Som úplne KO. Nechápem čo sa im stalo. Jeden druhého budili. Malá by bola najradšej furt na prsu, ale zdá sa mi, že viac žužle bradavku než saje. Robí si šialené prestávky a a možem budiť ako chcem, jediný budíček, ktorý funguje je, keď ju odtihanem od prsa a chcem zabaliť do perinky. To sa zaručene zobudí Už neviem čo mám robiť...malý zase sebou furt šije, akoby ho bolelo bruško...už je to asi 2 dni. Naviac mi prišla pomocť moja mamina a som z nej viac na nervy, než že by som mala radosť. To som ale dcéra...
Ale inak sú fakt rozkošné decká. Akurát ma mrzí, že sme na dudlíkoch, ale ani ten nepomáha u Mirky, keď vypadne z pusinky vrieska o život. Furt naťahuje pusinku, že by papkala, ale pár krát potiahne a je tuhá. Asi to budem musieť konzultovať s nejakou laktačnou poradkyňou...Mrzí ma to, pretože sa mi zdá, že mlieko mám. Totiž keď saje, tak z druhého mi automaticky tečie mlieko.

Ywush, dr mi hovorila, že do pampersky mám dávať jednu látkovku. Povodne som chcela čisto len látkovať, ale mám čo robiť, aby som ich vobec prebalila. Neskutočne sebou pri tom šijú, vrtia sa a ja som nešikovná. Na látkovku dávam ešte separačku, inak by mi asi vkuse revali. Tú látkovku kvoli kyčlám mám používať.

Cin, chcela som to tak robiť, len sa musím trochu udomácniť. Už mi z toho prebalovania začína hrabať...

Irminka, ja som na látkovky rezignovala práve kvoli tomu, že som nešikovná a že tak sebou šijú, kopú nožičkami, plačú, rukami hádžu okolo seba a keď použijem vlhčený ubrousek, tak to je akoby som ich mučila, je totiž studený. Takže strácam nervy 😢

Gabi, ja som nemala epidurál, správne sa to ešte rozlišuje na epidural a spinální anestézi. Epidurál sú tuším nejaké kapačky a spinál, to pichnú do chrbta a posobí okamžite. Nohy som si necítila snáď do večera, to bol hrozný stav...až zúfalý chvíľkami. Na druhú stranu som necítila bolesť, ale to mi vobec nestačilo.

irminka
8. únor 2010

miradko: začátky jsou kruté, ale ty to zvládneš. A manža pomáhá?Já mám štěstí, že můj manžel je doma 2 dny a potom den v práci, takže funguje na sto procent. Pokud není doma, tak přiběhne ze spodu nadšená babička a také spí v obýváku, kde má Bruníka a já s Bořkem spíme v ložnici, protože ho kojím, takže si nemůžu stěžovat.

S tím vlhčeným ubrouskem ani nemluv 😝 , když jim to dám na prdelku, tak se jim ručky a nožky rozhodí tak, že si někdy myslím, že se budou třebat ještě dva roky..... 😉 Hold, koordinace pohybů ještě není zažitá 😵

Já jsem měla celkouvou anestezii pro císaři a byla jsem velmi spokojená, hned půl dne po operaci jsem začala už naJIP chodt, sice to byl masakr, ale potom rekonvalescence byla lepší.....Ted už jsem ok, klepy,klep

miradka
autor
8. únor 2010

Irminko, manžel túto noc pomáhal, ono - došla k nám mamina a museli sme si decká dať do jednej postielky a do ložnice, tak veľmi ochotne vstával a utišoval, ale mám z toho blbý pocit, pretože vstáva ráno o 5 a musí makať. Tiež nie je moc odolný, býva často unavený, viac než je podľa mňa normálne.Neviem ako to tieto 2 týždne s maminou vydržíme. Snáď budú decká čím ďalej hodnejšie.
Takže používaš aj ty jednorázové ubrousky? Ja práve riešim - čo s tým..keby bolo len jedno mimčo, tak mi nevadí, že si povrieska, ale keď mi budí jeden druhého, tak je to o život 😅
Tak to je super, že sa babička postará o jedného, práve uvažujem, či mám použiť odsávačku a že by sme jedného v noci kŕmili z lahvičky, naviac ma začali hrozne bolieť bradavky, na jednom prse mám už začínajúce ragády, tak používam klobouček, ale neviem teda, či to pomáha 😒

Irminka, ja po tej spinálne som sa nemohla hýbať 6 hodín, teda ani hlavu dvihnúť alebo ruky...nemá sa to kvoli tomu, lebo často z toho spinálu potom bývajú šialené migrény a často sa zvracia. Takže celková je asi lepšia, akurát že "nie si u toho" a doktory musia vyťahovať rýchlo rýchlo...aspoň tak mi to hovorili. Keď je spinál, tak majú čas všetko v kľude urobiť...

hanulamarkova
8. únor 2010

Ahojky holky prvě gratuluji k Miradčiným dvojčátkům, i irminko tobě taky i když jsem myslím už gratulovala. Ywuško, malý je nádherný opravdu...
tak já mám novinky...dneska jsem byla u dr. a jsem v 7. tt 😀 jen tak z ničeho nic srdíčko tluče jak o závod tak jdem zvědavá jestli dopadneme dobře...byla jsem nachystaná, že jak v lednu bude 1DC tak volám Obi a chystám se na KET, a místo toho jsem těhule.... 😎 tak snad to vydrží držím vám palečky v kojení a přebalování (Mir na to si zvykneš)

gabina79
8. únor 2010

Ahojte holky 🙂 ...tak mě tentokrát chlapík z PPL vzbudil už v 6:45 🙄 , pak se mi sice ještě podařilo na chvíli usnout, ale už to bylo takové trhané, takže nic moc...
Irmi, já si to tak schválně naplánovala - melír a ostříhání těsně před porodem, protože je mi jasné, že nevím, kdy se tam pak zase dostanu 😉
Mir, já myslela spinál - oni tomu sice všichni říkají epidurál, ale ten se dává jen při normálním porodu...já si o tom budu muset promluvit s mým Dr - zvážit pro a proti - kdybych musela jít na císaře, tak bych chtěla být u toho, až se Onk narodí...ale zase bych chtěla být co nejdřív mobilní, protože se nemůžu spolehnout na sestry, že mi ho pak donesou na JIPku....ach jo....no uvidíme....ono stejně, pokud by se mi rozjely kontrakce a bylo to na spadnutí, tak mi nikdo spinál neudělá a půjdu pod celkovou narkózu...
Mir, z toho si nic nedělej, že nestíháš a nevíš, jak píše Irminka - začátky jsou kruté, kór s dvojčátkama, určo se do toho dostaneš a bude to dobré 😉 ...já si taky myslím, že mi bude chtít na začátku mamina pomoct, ale já tady rozhodně nechci nikoho mít za zadkem, pro mě bude lepší klid a projít si tím sama, sama si udělat ten režim a zvyknout si...takže z toho si taky nic nedělej 😉
Luci, jsem zvědavá, jak zítra dopadneš...ale vypadá to, že se to blíží mílovými kroky - co si pamatuji Ywuš, tak taky měla před tím průjem - prý se tělo začíná před porodem čistit 😉
Holky, hodím vám do albíčka moje bříško - jedna z posledních fotek 😀 ...jinak zatím jsem přibrala 10kg.

gabina79
8. únor 2010

Jé, Hani, to je super 🙂 ...to mooooooc gratuluji, takže další přirozená těhulka po všech těch problémech...tak jen ať srdíčko pěkně bije a prcek krásně roste 🙂

gabina79
8. únor 2010

Tak jsem hodila do albíčka ten můj břuch 😀

hanulamarkova
8. únor 2010

Jé děkuji ti gabi a tobě blahopřeji k nádhernému bříšku opravdu jste poskočili je aby už byli mimísci na světě a v pořádku co? a ty budeš mít určo císaře? nějaký problém?

gabina79
8. únor 2010

Hani, malý je koncem pánevním, tak čekáme, jaký bude váhový odhad těsně před porodem a podle toho se uvidí, jestli budu rodit normálně nebo císařem 😉 ....máš pravdu, hlavně, aby byl v pořádku 😉 ......tý jo, ale ty si mi vyrazila dech 😀 , takže dneska to máš čerstvě potvrzené od Dr, že? Já si to pamatuji jako dneska, když mi tenkrát na pohotovosti řekli, že tam je a tluče mu srdíčko, když už jsem si myslela, že to zase vzdal...ten úžasný pocit štěstí 🙂 Budu ti držet pěstičky, aby to všechno dobře dopadlo 😉

hanulamarkova
8. únor 2010

Děkuji já tobě taky možná se drobeček ještě otočí a když ne tak ti ho vytáhnou a bude to 😀

lucka.adis
8. únor 2010

Ahoj holky, tak venku je fakt náádherně... jsem byla na procházce a spojila to s menším nákupem v drogerii a lékárně.. jsem něco potřebovala dokoupit a ke všemu jsem našemu mladýmu kupovala sirup, páč nám začal chrchlat jak starej dědek 😀 ale je bez teploty, takže podle toho soudím, že je to jenom nachlazení.

Gabčo, moc pěkné bříško a jenom 1Okg? To chci takýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý, já jsem nabrala 2O 🙄 😅
Jenomže to mám všechno v břichu a prsách, jsem zvědavá jak to zhodím.

Hani, ahoj kočko! Tebe jsem neviděla ani nepamatuju a koukám, že jsi těhulka 😨 tož VELIKÁ GRATULACE!!!!!!!
Držím palečky, aby se mrňouskovi u tebe moc líbilo a vydrželi jste až do konce 😵 😵

Mir, neboj ono se to brzo upraví. Přeci jen dvojčátka dají víc zabrat než jenom jedno 😉

gabina79
8. únor 2010

Luci, zrovna jsem na tebe myslela, jak si na tom ...a koukám, že si ještě celá 😀 ...já těch 10 kg mám jenom v tom břichu 🙂 ..teď jsem za týden poskočila skoro o kilo 😅
Hani, ono už to teď není moc pravděpodobné, že by se otočil, ale co když, že jo? 😉 ...no stejně nějak ven musí 😀

gabina79
8. únor 2010

Jinak díky za pochvalu bříška 🙂

ywushka
8. únor 2010

hani velka gratulace! Dneska mi psala i spoluzacka,ze ji konecne potvrdili srdicko a je cca 9tt!!🙂 takze dvojnasobna radost za obe dve🙂

lucka: jo mivala jsem prujem!!!

miradka: ja tam tu latkovou nedavam,nekdo to doporucuje! my jedeme zitra na kontrolu s kyclema po sestinedelce🙂 huraaa

ja si dneska radeji taky koupim ten nutrilon pro jistotu,mam takovy nejaky divny pocit ze mam malo mleka!! Maly vzdycky papal tak 10-15 minut,ted vydrzi i 25 minut zaveseny na prsu a vecer jsem mu davala 2x z kazdeho prsa nez nam zaspal!!

irm: tak to mame s tim vztavanim stejne!!! Maly me usina tak kolem devate a pak se vzbudi (teda posledni dny) tak kolem pul druhe a pak az kolem pul seste!! Jak kdy,nekdy pak i po trech hodinach!!! A jaky me doporucis ten nutrilon??