Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
1. bře 2010

Ahojte holky, tak po delší odmlce jsem tu....zase jen na skok, je zase Oníkova doba, manža ho chová 😉

gabina79
1. bře 2010

Snaho, obě holky jsou překrásné 😉 ...a hlavně, že je Nikolka po té operaci v pohodě...tak ať vám dopadne dobře ta kontrola 😉 ....no ale je to divné, že nemůžeš jet s ní v sanitce 😖
Mir, mě to samé dělá Oník...nejlíp vždycky počká, až ho poutírám, namažu zadeček, dám čistou plínku...a začne čůrat - někdy to skončí v plínce, někdy si počůrá oblečení...většinou se počůrá celý 😀 ..takže taky pořád převlíkáme 😉
Teď trošku začal pít fenyklový čajík, dávám mu ho z flašky, protože po lžičkách to bylo něco na moje nervy - zvlášť když se vzteká, tak do něj nic nedostanu...ale taky mám strach, aby nepřestal pít z prsu...už teď se mi zdá (přesně, jak píše Mir), že tahá na začátku to přední mlíko - když to dobře teče, a pak, už se mu moc nechce...
Dáváme i ty kapky Sab Simplex...ale nevím, jestli je to lepší....zdá se mi, že prdět prdí, ale máme problém s kakáním...za celý den se vykaká třeba jen jednou...a navíc je to takový lepkavý něco - může to být po tom čaji nebo po těch kapkách?
Jo a kdy se vám zahojil pupík? My ho pořád ještě nemáme zahojený, takže ještě ani nedáváme ležet na bříško...
Žabi, tobě už se to blíží 🙂 Jsem zvědavá, jestli to bude v termínu 😉 ...já jsem taky ráda, že manža byl se mnou při těch největších kontrakcích a na samotný porod šel pryč...už tak tam bylo dost lidí 😀
Hani, já jsem teda kávu nepila, ale taky jsem slyšela, že jedna slabší denně by neměla uškodit...a kdy jdeš do další poradny? Jdeš i na ten NT screening ve 13tt?
Cin, Emers, pořádně to na těch kurzech nastudujte 🙂

lucka.adis
1. bře 2010

Ahoj holky, tak malá je dnes ukázková 😵 😵 fakt zlatíčko, poslední dobou o ní člověk neví, akorát včera večer ji dělalo problém si odříhnout.
Jinak ale super.

Gabčo, čauky.. co malej?

zabicka007
1. bře 2010

Snaho tak to je teda fakt bordel, to snad ani není pravda...kdejakej papaláš si vozí za státní peníze přinejmenším autem, obvykle i vrtulníkem či letadlem, ale maminka od malého děťátka nemá nárok ani svézt se se svým miminkem...no já nemám slov 🙄 😠
Já dnes byla na kontrole a bohužel zase blbé zprávy - mám pozitivního streptokoka agalactiane nebo jak se ta potvora jmenuje, dělají na to stěry automaticky v 36 tt. Měla jste to některá? Mě by to ublížit nemělo, ale může to ublížit plodu, hlavně při porodu, kdy tím pádem mi dají kapačku aby minimalizovali riziko přenosu na miminko, protože pokud by ho chytil tak z toho je závažné infekční onemocnění jako je zápal plic nebo mozkových blan nebo tak ☹ A teď to léčit nemůžou, ach jo, já si fakt musím vybrat všechno. Každopádně mě doktorka uklikňovala, že není důvod k panice, no ale víte jak...

pilotkaanetka
1. bře 2010

Zabi já měla taky streptokoka a je to v pohodě dají ti jen do kapačky antibiotika 🙂

zabicka007
1. bře 2010

Pilot tak to jsi mě uklidnila, trošku jsem se vyděsila co z toho zas bude, ale na netu jsem se dočetla že riziko přenosu je opravdu malé, tak snad to bude dobrý...musí, když už jsme to všechno doteď zvládli 🙂

gabina79
1. bře 2010

Luci, ahoj...malý je přes den většinou zlatý, akorát večer začne šílet ☹ ..teď spinká, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží...musím říct, že díky těm pitomým hormonům si taky několikrát za den popláču, hlavně když začne Oník a já už nevím, co s ním, to si říkám, že jsem naprosto neschopná matka ☹ 😢 ...to je super, že byla Verunka dneska hodná 😉, snad to bude častější...
Ywuš, na ten Lefax se pak musím zeptat...jenže mi teď jdeme do poradny až na šestitýdenní prohlídku...ty to dáváš na základě rady Dr nebo si s tím začala sama?
Žabi, toho streptokoka se neboj 😉 ...je to prý časté a tou kapačkou ATB zabrání přenosu na mimčo...oni si to pohlídají 😉
Holky, je problém, když si malej neodříhne? Kolikrát ho natřípám i dvacet minut a nic, tak ho pak dám lehnout - na bok, kdyby si náhodou ublinknul 😅 ...fakt si připadám naprosto neschopně 😢

lucka.adis
1. bře 2010

Gabčo, malá si kolikrát také neodříhne, ale potom ji s toho začne bolet bříško a šílí, takže se snažím s ní chodit a natřásat ji, ale zase né tolik, aby to vyhodila... což ani jednou neudělala.
Většinou to pomáhá a odříhne si jako starej chlap a je hned tuhá 😀 😀 jinak v postýlce i v košíku ji dáváme spát na bok a zádíčka ji podložíme polštářkem, aby se nepřetočila, páč je hrozně živá a normálně nám cestuje po celé postýlce, což teda nechápu ani já a ani manžel 😅
Ke všemu máme od včerejška ten monitor dechu a já kvůli němu celou noc nespala 😠 né že by to pípalo, to nééé, ale já hňup to celou dobu sledovala, jestli to svítí-bliká zeleně a u toho klimbala, takže fakt super noc.. 😀 😀

Tak jo, jdu si dát sprch a budu čekat, až se vzbudí mládě... spí v košíku 🙂
Brou noc a pokud možno klidnou 😉

irminka
1. bře 2010

ahojte,

dočítám vás, nestíhám.....takže jen všechny moooc zdravím...hodila jsem do albíčka dnešní fota kluků při spinkání po obídku 😉

snahapada
2. bře 2010

ahoj holky 🙂 ZABI ja ho mnela taky prelecily mne to kapackama antibyotykama a bylo to dobry tet prave o tom byl porad v televizy na slovakach ma to kazda treti zenska ale kdyz to leci jeste pred porodem tak bud v klidu nic nehrozi ja letim holky rvou ahoj na tu sanitku se mam zeptat jeste u detske dr. tak mne drzte palce jinak jdu na pojistovnu

ywushka
2. bře 2010

Gabi: Ten lefax me doporucila doktorka,pry na nej deti reaguji lip nez na ten sab! Jinak se neboj pouzit treba i rourku v nejhorsich pripadech,bude vam obema daleko lip!! Jinak ja mu nevarim fenyklovy caj,ale prevarim pul male lzicky kminu,spetku cukru a necham to vyluhovat a pak pres sitko preleju do flasky!! Neboooj kdyz mu tu flasku nedavas porad,tak by se ti na to nemel naucit! Maly pije i caj i nutrilo (1x za den) z flasky a porad i tak pije z prsa! Jinak my s tim krkanim taky bojujeme!! Maly je dost liny se vykrkat,ale hodne pomaha ta poloha pres stehno a nebo na tygrika a bouchani po zadickach

Snaha: To jsou fakt magori!! tak to bych si hezky zjistila byt tebou jestli muzu nebo nemuzu!!! Proc by ti to meli jako zakazovat,jsou normani??

Zabi:: neboooj taky jsem mela streptokoka,dostala jsem antibiotika pri porodu!! Nic to neni,kdyz si to pohlidaji! MNe treba o tom mudr ani neinformoval,rekli me to az pri prijmu,ze mam pozitivniho streptokoka!!

maka123
2. bře 2010

ywuska jsi tu brouku?dekuji za balicek dneska prisel to je nadherne jsem uchcavala z te soupravicky ale samozrejme i ponozticky a teplacky jsou krasne dekujem moc,no a z kontroly byla jsem, v bohunicich tam bylo narvano,pripadala jsem si tam blbe same stare rakety,monitor zase divoky,tlak dobry,nalez na cipku porad stejny beze zmeny,a odhad vahy mame 3320 takze pekny macik na to ze nema byt po kom,v patek jdu k jancovi na monitor a na kontrolu a v sobotu v den terminu zase do porodky a asi me budou vyvolavat,i kdyz v sobotu???

zabicka007
3. bře 2010

Holky díky, tak jsem ráda, že ta potvora streptokok není nic vážnýho, uf. Včera jsem prakticky celý den proseděla za volantem (jela jsem do Č. Budějovic, což je od nás 270 km) a po příjezdu jsme šli ještě s drahouškem plavat no a asi to nebyl dobrý nápad protože večer mě chytly bolesti do podbřišku jako by se mi chtělo na velkou a navíc bolesti jako když to mám dostat...dala jsem teplou sprchu, tak mi ulevila jen na chviličku, tak jsem si šla lehnout a jelikož jsem byla fakt utahaná tak jsem to naštěstí zaspala. Mohli to být poslíčci?

cincolina
3. bře 2010

Ženy ahoj,
koukám, že všechny nestíháme...Já v práci zaučuju, takže na je konec brouzdání na netu 😉 .
Emers, kurz byl zatím "nic moc", první lekce byla o těhotenství, takže nic nového 🙂, ale příště už bude porod myslím, tak pak dám vědět, jak moc přínosné mi to přišlo. Ještě tuším, že Obilňák nebo Bohunice dělají vlastní kurzy přípravy k porodu včetně prohlídek, tak možná by se dalo jít i tam.
Žabi, žádný strachy, snad to bude všechno vpořádku. A to co popisuješ mi podle popisu jako poslíčci přijdou... Už je to tady 😀
U mně žádná změna, jenom teď mimčo víc cítím, asi jak je větší, tak jsem ráda. Do poradny jdu za 14 dní, tak konečně budu vědět nějaké váhové odhady..

zabicka007
3. bře 2010

Cin, kolem 30 tt jsem taky malou začala víc cítit, byla jsem moc ráda, je fakt, že pak se ty kopance stupňují a je to až nepříjemný, ale přesto jsem vděčná i tak za každý, byť bolestivý příznak toho, že je vše v pořádku 🙂
No musím se teď víc šetřit, porod jsem si naplánovala na 28. 3. a to hned z několika důvodů - jednak ve stejný den má přítel narozeniny, dále 26. a 27. mám důležité přednášky ve škole takže tam chci ještě být (termín mám stanovený na 27.3.) a 28. 3. vychází na neděli, což znamená, že přítel bude doma a může mě odvézt 😀 No já v tom mám prostě jasno, teď jenom, aby i Natálka spolupracovala 😝

ywushka
3. bře 2010

Ahojky holky! Dneska jsme byli v poradne,sice nevim kolik maly meri,ale vazi uz 5850g😀!! No jo muj maly pucmelounek. V patek jdeme na ockovani-na ty rotaviry-byla jsem si tu ockovaci latku objednat v lekarne a vyjde jedna na 2000kc.

hanulamarkova
3. bře 2010

Ahoj kočky, no teda já jsem doma ale sotva stihnu sem nakouknnout snaho opravdu krásné holčičky a irmi kluci jsou k nakousnutí 😀 sladučký
žabi no aby jsi se zbalila máš teda ještě čas ale víš jak ... nevím jestli to byli poslíčci nebo křeče z přetažení rozhodně to máš super naplánované...tada Natálka musí být systematička...nic se nesmí opomenout...
ywuško ale vždyť je to chlap a máš dobré mlíčko tak to je supr když tak hezky přibírá...😀 teda za ty rotaviry to je mazec a to neproplatí pojišťovna? Je to nadstandart?
já jsem zvědavá na 16. moc se těším i jsem v obavách aby zaznělo :"žije, srdíčko tluče" a budu spokojená...a na 23. jsem objednaná na NT+ a světe div se manža se pokusí jít se mnou no to by jsem byla nadmíru šťastná, kdyby to zvládnul v práci a šel tak uvidíme důležitější je toho 16. uf už aby bylo... 😅

ywushka
3. bře 2010

hanu: jo to je nadstandartni ockovani,myslim ze pojistovna plati jen 300kc,ale tim si nejsem jista! Mela jsem na vyber,jedna ockovaci latka se dava na 3x a stoji 1300kc jedna davka a nebo tento rotavix a ten se dava na dvakrat a jedna davka stoji 2000kc,takze jsem si vybrala tu o stovku drazsi,ale zase ockovani je kratsi!! Co nadelame,ja to pro maleho chci toto ockovani,takze mu to zaplatime!! Ale je to pekne trapne,tak pojistovny vedi,ze to tem detem pomuze a nic neproplaci....no jo....

hanulamarkova
3. bře 2010

právě jde o to, že já jsem dceři nechala píchnou Prevenar proti pneumokokům, kdy to tady absolutně neuznávali a malá tím ve školce trpěla a v celém světě to bylo v rámci úhrady od pojišťovny a uplným standartem a ČR nic, taky jsme za to dali 2500 ale hlavně že to zabralo a má pokoj ... už byla větší takže jsme mohli píchnout jen jednou. Je to lepší když se jim dají protilátky hnedka než pak zdlouhavě léčit opakované nemoci proto jsem ráda, že to u KONEČNĚ zavedli už i tu jako normální očkování...

hanulamarkova
3. bře 2010

chvalabohu za chytrou a světovou dr. která nám to doporučila když ale už nevěděla co s malou 😵

ywushka
3. bře 2010

hanu: taky mu budeme davat prevenar! Je dobre ze uz je ted zdarma!!

hanulamarkova
3. bře 2010

Tak to jo hned vedle je holčička, která ohluchla v půl roce po pneumokokové infekci ucha a teda chvala bohu dostala Kochleární implantát a začíná už slyšet tak toto dopadlo relativně v pohodě...

emers
3. bře 2010

cincolina: ahojky, zatím díky za info 🙂 tak porod, to už bude něco nového 🙂

hanulamarkova
4. bře 2010

dobré ráno přeji ywuško teda teo je šikovný a tááák krásný chlapeček normálně do časopisu...je moc šikovný že už takto pase no silný chlapisko je to 😀

ywushka
4. bře 2010

hanu: no jo🙂 dekujeme moooc🙂!! Maly si zvedal a otacel hlavicku na brisku uz ve trech tydnech!!! Takze ma asi silu v tom krcku🙂

pilotkaanetka
4. bře 2010

Krásné slunečné ráno 🙂
holky chystáte se do Brna někdo na dětský veletrh?Popřípadě jestli jste tam už někdo byl stojí to opravdu za to se tam jet podívat?

hanulamarkova
4. bře 2010

Ahoj Pilotko my se chystáme s manžou a on začíná až 11.3 tak nevím před tím jsme tam nikdy nebyli tak to nech na další dni a dám vědět jestli se tam oplatí jít.

ywushka
4. bře 2010

My se tam chystame!!🙂 Jinak toho 11.3 je to jen pro nejake VIP,az od toho patku je to bezne pristupne!! loni jsem tam nebyla,to jsme byli jen v tu dobu na veletrhu nabytku,ale byla tam velka navstevnost podle postu tech lidi co jsem tam zahledla!!

lucka.adis
4. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem se vrátila z malou od dr. a jsme nachlazené, obě dvě 😒 zatím teda bez teplot atd. ale náznak tam je a má i zarudlý krček, takže jsem zvědavá, co s toho bude.
Máme sice povolené vycházky, ale nebudu to hrotit a radši budeme doma. Stejně je tam zima.

Jinak ten veletrh je dobrej, byla jsem tam když byl Adísek menší..

Ywush, Teo je fešák a moc šikovný!!!!

Mějte se.