Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

cincolina
23. lis 2010

@simulin ahoj, taky moc zdravím, koukám, že jsi měla teda veselo. a kluci jsou šikulky, že to tak všechno krásně dohnali. na fotky se taky budu těšit 🙂

cincolina
23. lis 2010

@simulin a tu ledvinu už máš vpořádku?

lucka.adis
23. lis 2010

Sim, to znám.. sice né s dvěmi malými dětmi, ale naše Veru už se také staví a lezením mi připomíná motomyš 😀 ani se nenaděju a je třeba pod stolem nebo u dvěří atd. jakmile zjistila, že může lézt, tak ji nezajímají puzzlíky na zemi, na kterých si ještě nedávno hrála, ale prošmejdí vždycky kompletně byt 😝 😀 a až bude chodit, to teprve bude lítání.
S tím, že ti malý spadl, tak s toho si nic nedělej... Verča už také spadla, bylo mi ji teda hrozně líto, ale je mi jasný, že takových pádů bude víc a musíme vydržet. Samozřejmě, že na ni člověk dává pozor, ale někdy stačí opravdu chvilka a dítko je na zemi 😖
Prosím tě, co je to ten hemangiom? A ty už jsi jinak v pořádku?

lucka.adis
23. lis 2010

Jo a já věšinou píšu v rychlosti, když naše dračice spí... jinak nemám šanci 😀 😀 jak se vzbudí, pádíme ven.

simulin
23. lis 2010

ahoj cin, jo ledvina je v pořádku, byla prostě zablokovaná, jak na ni tlačili mimísci, bylo tam málo místa a prej se to stává. Chodila jsem po porodu, ještě na kontroly a vždycky to bylo v pořádku, ted už nemusím, jen v případě potíží. 😎
Luci, pády vím, že budou, ale štvalo mě to proto, že jsem tomu mohla zabránit, nějak jsem si neuvědomila, že je to Josífek, který se teprve učí lozit a stavět na kolínka a který nemá ještě takovou rovnováhu jako Jiřík, ten už lozí jak fretka, sedí a stojí u čeho se dá. 😉 Tak že jsem jen tak hleděla a než mi to docvaklo, byl na zemi a řacha teda řádná, řval jak tur a to ho ledas co nerozhází.
Hemangiomy jsou cévní kaverny neboli nezhoubné nádory, dělají se hodně nedonošeným dětem a někdy i donošeným. Po určité době by měly vymizet samy od sebe, ale někdy to trvá hodně dlouho, třeba i do předškolního věku. Jirkovi se v oušku už ztratil, no a na hlavičce se mu jeden zmenšuje a druhý je stejný a na zadečk stejný.
Většinou to doktoři nechávají tak, neradi zasahují do tak malého organizmu, jen pokud nějak ohrožují funkci orgánů nebo hrozí trvalý kosmetický defekt, tak se to léčí, bud kortikoidy, chirurgicky a ted je novinka laeserem.
My jdeme na kontrolu v lednu, tak uvidím, co mi zase řeknou.

sajmona
23. lis 2010

@simulin teda ty jsi si vytrpěla ☹ 😢 jsem moc ráda,že to nakonec dopadlo vše dobře 😉 a kluci jsou strašně moc krásní.úplně úžasní 😉 já pořád bojuju,jsem dnes 4 dpo ket....pořád bojuju,zatím neúspěšně,je to můj 4 transfér,když jsme se tenkrát viděli na srazu měla jsem teprve před lapakou a pak šla na 1 ivf....a pořád nic,ale snad se na nás usměje jednou štěstí

hanulamarkova
23. lis 2010

@simulin ahoj 😀 máš nádherný kluky moooc se povedli a i přes to co jsi všechno prožila ☹ jsou to zlatíčka 😀 co? No jsou moooc zlatí.
my máme druhou holčičku a zatím jsme šťasní z každého nového úspěchu a úsměvu no zítra má teprve 2 měsíce, už se těším na léto jak budeme labzovat po venku. Zatím jezdíme v kočárku zababušená je až po uši ale jak bude léto to už se bude taky batolit to bude mazec 😀

@sajmona moc ti držím palečky a pěstičky ať se to štěstíčko konečně unaví a sedne si i na tebe. Nám se povedlo otěhotnět přirozeně v ten měsíc jak jsem se chtěla jít objednat na KET tak držím moc pěstě.

sajmona
23. lis 2010

@hanulamarkova děkuju moc 😉

simulin
24. lis 2010

Saj a Hanul, díky moc. Jsou to fakt zlatíčka, ale taky čertíci 😉 Ale to asi všechny děti, že.... 😀 😝
Hanul princezna je moc šikovná a jak to zvládáš, už máte zajetý režim? A co druhá polovička, pomáhá? My museli krmit každé tři hodky, než to kluci vypili, hlavně Jiříček, tak to trvalo i 40 min. a to jen 50ml, pak všechno umyt, vysterilizovat , odstříkat a než se člověk dostal do postele, zbyla mu na spaní třeba hodka a pak zase na novo. No řeknu vám, byl to záhul . Ještě, že byl manža v zrovna dva měsíce doma (jinak jezdí domů jen na víkend) a s klukama mi pomohl. 😵
Saj, tobě moc držím pěstičky, at to konečně výdje. Určitě jo, musí. 😉

sajmona
25. lis 2010

@simulin děkuju moc simi já v to doufám,jednou to vyjít musí

gabina79
25. lis 2010

Ahoj holky, nějak nestíhám, ale kukla jsem a vidím, že se ozvala Sim, tak mi to nedalo 😉
Sim, my se fakt bály, co s tebou je, že ses pak už vůbec neozvala a koukám, že sis opravdu užila svoje. Tak hlavně, že to všechno dobře dopadlo a kluci jsou v pořádku. Kukla jsem na fotky a jsou mooooc krásní 😉 S tou Vojtovkou jste to všechno pěkně dohnali a jsou i čiperní, tak super 🙂
Saj, držím pěstičky 🙂
Holky, musím sem hodit zase nějaké aktuální fotky, snad se k tomu brzy dostanu 🙂 ...jinak Ondra už toho přes den moc nenaspí, začal lozit, takže na něj pořád musím dávat pozor - no však to znáte. Občas se mu podaří postavit, ale je to jen mžik, když chce na něco dosáhnout, tak si klekne a šmejdí. Jinak po bojkotu kojení se asi po pěti dnech zase přisál, takže kojíme dál - no teď už vlastně jen ráno, minulý týden jsem začala dávat večer kaši, protože se začal brzy ráno budit. No ale stejně jsem ničeho nedocílila - budí se pořád stejně kolem šesté (někdy i dřív) a v noci je teď tak dvakrát třikrát vzhůru, dám mu napít vody a dudlíka....řekla bych, že se vyspím míň, než když byl malinký. No a malinký už teda není - psala jsem na facebook, že v devíti měsících měl cca 76 cm a cca 11,5kg 😉 ... a je hrozný vztekloun 😢
Tak se zatím mějte

simulin
25. lis 2010

Ahoj Gabi,
jste fakt moc hodné, že jste na mě tak myslely a je hezké, že píšete i když máte teď tolik starostí. 😉 Já na vás taky myslela a přála si, aby jste všechny měly bezproblémové těhu. Je to fajn se s váma zase po takové době skontaktovat. Hlavně, když vidím, jaká je tu pěkná úrodička mimísků. 😵 A doufám, že některé maminy ještě přibudou.
Kukala jsem na malého a je to šikulka a taky pěkný cvalíček, no maminka asi dobře vaří. 😉 Jen tak dál.
A fotečky přihoď, ať vidíme jak prospíváte.
Tak dobrou noc.

irminka
28. lis 2010

ahojte¨babule, tak se hlásím po dlouhé době... 😒 Stačím přispívat jen do diskuze s dvojčátky a jinak nic moc, tak se omlouvám.

Naši hošani jsou úžasní, prostě tryskomyši hadra. bořek už včera dokonce udělal asi 10 kroků úplně sám. Doufám, že to bylo nechtěně, čím později, tím lépe, neb 2 hošany uhlídat je makačka 😉
Furt jsme nácí nachcipaní, přehazují si bacily navzájem, tož prostě děs běs........

@simulin .....jéééé, to je dobře, že jsi se ukázala, měla jsem o tebe strach, že jsi se tak dlouho neozvala, kluci jsou šikulky

Nějaké fotky ze včerejška, kvalita bídná, je to z mobilu

snahapada
2. pro 2010

ahoj holky muzete mne napsat co davate detem k veceri a jestli delate krupicovou kasi z normalniho kravskeho mleka ja uz nevim co jim tem holkam mam varit na veceri kupovane kase jsou tak na dvakrat a holky maji porad hlad diky moc

miradka
autor
5. pro 2010

Ahoj holky, po dlhom čase som sem nakukla a čo nevidím Simulinka sa ukázala 😵
@simulin skvelé, že si na nás nezabudla, ja som si fakt myslela, že sa ti stalo niečo zlé 😢 ☹ a ono...teda vytrpela si si poriadne, ale máš krásnych chlapčekov, podarili sa vám 😉
Keďže decká spia, tak sa trošku rozpíšem...inak vobec nestíham. Dnes som vyžehlila prádlo, čo mi stálo na doske asi 2 týždne, nejako som nemala čas a keď čas bol, tak som bola rada, že si možem sadnúť, alebo ľahnúť. Decká sú zlatučké, ale Mirinka je zlobidlo, kričí a vyžaduje si pozornosť. Stále musím byť s deťmi v ohrádke,( ja tomu hovorím klietka) pretože nemáme vhodne zariadený byt. Na zemi máme studenú dlažbu a ešte k tomu schody, ktoré sú dosť nebezpečné. David už stojí, pomaly sa začína púšťať opory a Mirinka, tá sa tiež konečne postavila a chodí okolo ohrádky. Dobehla Davida.
S deckami sa snažím chodiť každý deň von, ale teraz keď je také špatné ovzdušie a -16, tak to fakt nejde.
@irminka ako ste na tom s kočíkom? Ešte sa tam bobci zmestia? Moji sú tam strašne natlačení. Korbičky sú moc úzke.

Jejda, zrovna sa David zobudil...

@snahapada ja dávam na večeru furt dookola krupičku a buď jablkovú presnídavku alebo hruškovú, čo som si urobila z našej úrody. Kravské mlieko ešte nedávam, ale od toho prvého ročka pomaly začnem, aspoň na varenie. Na raňajky im dávam vždy mliečko a teraz som začala aj chlebík s lučinou alebo žervé...tavené syry nedávam a ani nebudem, pretože odvápňujú kosti, tak nech si na to nezvyknú. No škoda že už nemám čas, ale určo prídem znovu

gabina79
6. pro 2010

Ahojte holky, tak jsem přidala nějaké fotečky - je to teda do 9. měsíců, zbytek mám ještě ve foťáku....no ale kukněte. Jinak Oník překvapuje, už si stoupá, tak jsme koupili první bačkůrky a vypadá to, že bude brzy i chodit (kolem nábytku)...zub ale zatím nemáme žádný, i když už jsou vidět pořádné bubliny na dásních, tak snad se brzy prořežou....ve středu jdeme do poradny, tak jem zvědavá, kolik bude vážit a měřit, dám vědět....ale je to zlobidlo, nevím proč, ale někdy bojkotuje večeři, takže to do něj musím přes řev vyloženě nacpat násilím (a to jí pořád tu stejnou kaši - a na druhý den v pohodě), aby nešel spát hladový...ach jo
ohledně toho kravského mléka - chci se na to teď zeptat dr. ale vím, že už mi víc mamin říkalo, že od 10. měsíce dávali plnotučné mléko (převařené)...jo a děláte dětičkám nějaké omáčky?

miradka
autor
7. pro 2010

Gabi, ja robím len kaše. Mirinka mi začala strašne prskať, keď ju kŕmim, tak v jednej ruke mám lyžičku a v druhej plenku. Niekedy som fakt celá poprskaná 😅 Možno bojkotuje aj kvoli zúbkom, nestrká si pri tom ruky do pusy? Som zvedavá, čo ti povie dr na to kravské mlieko. My ideme vo štvrtok na nastrelenie naušnic, tak sa tiež opýtam, teda ak nezabudnem pri tej mojej skleróze. 🤐
Holky, vy ešte mixujete jedlo? Ja stále a to už máme 10 mesiacov. Dr mi už pred 3 mesiacmi hovorila, že nemixovať, ale mne to inak nechceli jesť a okrem toho sme boli bez zubov. Mirinka už má 2 zúbky, ale ešte sú malinké a Davidovi sa dnes prerezal prvý zúbok.

lucka.adis
7. pro 2010

Hoj kočky, tak jsem tu zase po dlouhé době.... nějak nestíhám (focení, pečení na vánoce atd. je toho nějak moc, ne 🙂 )

@gabina79 Naše Verča baští na večeři mléko, protože kaši sice snědla, ale řvala zase hlady, protože ji to nestačilo. Takhle dostane mléko, někdy kolem půlnoci další a spí až do rána 🙂 na snídani ho má také a potom má přesnídávku, oběd (ale POZOR!!! Naše malá jí dospělácké porce!!! 😅 ) pak jde spát-dávám ji spávat jednou denně... a po probuzení mléko, potom přesnídávka a na večeři zase mléko. Když jsem se o tom bavila s dr. tak mi řekla, že by měla mít mléko minimálně 3x denně aspoň do toho roku 😉 ale jinak baštíme už rohlík, chleba s žervé, pohankové křupky i ty kukuřičné.... těstoviny. Prostě vše co už může.

@miradka Já už malé jídlo nemixuji 3měsíce a to jí je 9.měsíců. A jí to normálně a teď máme už 8zubů 😵 😵 takže už není upírek..
Držím palce, při nastřelení naušniček... já jsem ráda, že ji to dělali když byla malinká, teď už bych to asi nedala, asi bych se rozbrečela s ní.

miradka
autor
8. pro 2010

@lucka.adis dr hovorila, že vraj to nastrelenie nebolí, že deťom sa skor nepáči, že sa im fixuje hlavička. No ja neviem, celkom sa toho bojím. 😖 My sme totiž na to zabudli a teraz sa nás dr opýtala....
Verča je pekný jedlík 🙂 to je super. Keď tak uvažujem, tak aj ja dávam asi 3x mlieko, z toho 2x nakojím, ale určo to nie je 200 ml. Ráno im dávam 230 Davidovi a Mirinke okolo 200. Viac nevypijú.

lucka.adis
8. pro 2010

@miradka Ahojky, Verča má mléka 210ml, víc do ní nedám a ani jsem to nezkoušela... zase ji nechci přecpávat.
No, já už bych ty naušničky asi nechala na později, až bude větší. Teď bych to asi nedala, nevím ale možná to nebolí tak jako propíchnutí, ale bolí to. Já sama byla na nastřelení a už bych na to nešla a to jsem dospělá 😒 ale každý má jiný názor. Já jsem ráda, že Verči to píchala, když měla necelé tři měsíce a vím, jak to nesla špatně, těch pár dnů, protože se to muselo čistit atd.

miradka
autor
10. pro 2010

@lucka.adis včera sme boli na tie náušničky. Mirinka to zvládla. Síce robila hrozný kravál, ale zdá sa, že ju to vobec nebolelo. Mirinka totiž kričala už keď sme jej držali hlavičku na nakreslenie dierok. Pritom o nič ešte nešlo. Keď to mala nakreslené, tak ma dr poslala za dvere, pre istotu som vyšla úplne preč a hneď som sa vrátila. Dr hovorila, že je to bojovníčka, dosť sa bránila a tiež sa vie vztekat 😀 Tak to má pravdu...to poznáme 😎 Keď mi sestra otovorila dvere, Miri bola už v pohode a odchádzali sme skoro s úsmevom. Doma ani necekla. Až dnes si šahala na ušká a všimla si, že tam čosi má, ale nebolí ju to. Už som jej aj pretočila naušničky a v pohode, nebránila sa. Dr hovorila, že keby sa jej to zapálilo, tak čistiť, chladiť ale inak nič. Ale keby som na to mala ísť znovu, tak tiež by som dala naušničky skor. Predsalen sa tie detičky tak nebránia a asi nie je okolo toho taký kravál.. 😕

ywushka
11. pro 2010

ahojky holky,tak tady jsem nebyla ani nepamatuju, 🙂 Juuuuuu ale ze nam ty deti krasne rostou,ze ??

hanulamarkova
11. pro 2010

Ahoj holky vy tu řešíte náušničky my už máme taky termín 😀 jdeme 21. tak už na vánoce bude krásná kočka a bude mít náušničky.
@ywushka @miradka to je paráda že jste se ukázali... a jak rostete vy?

miradka
autor
12. pro 2010

@ywushka rastú veru rastú 🙂

@hanulamarkova akú farbičku ste vybrali? My sme dali červeré. Dr ich tam priamo mala, tak sme od nej kúpili. 🙂

hanulamarkova
12. pro 2010

@miradka miri aj my budeme vyberať priamo u dr. tak uvidíme aké bude mať...my máme od babinky k narodeniu sme dostali maličké tak jej to chceme vymenit hned ako sa bude dat. Inak na fotkách sú krásny moc im to tam pasuje strašne sa mi páčili ako si papajú nožky navzájom 😉

gabina79
13. pro 2010

Ahojte děvčata, jsem tu jen na skok, Oník spinká 😉 ...a dřív jsem to nějak nestíhala...takže u Dr dobré. pochválila ho, jaký je šikula, říkala, že od poslední poradny udělal velký pokrok - přece jen už si stoupá a udělá jeden, dva krůčky. Váha - 12kg, výška 75,5cm, takže doma jsme minule špatně měřili 😀 ....co se týče toho kravského mléka, ta řekla, že by ho dávala až od roku....ale jak už jsem psala, znám spoustu holek, co dávali plnotučné už dřív.....jo a máme konečně první zoubek 😵 , prořezal se mu přesně v 10 měsících.
Mir, ty ještě kojíš???? To seš teda dobrá 🙂 ...já už asi přestanu (dřív než jsem plánovala ☹ ), protože, jakmile jsem začala kojit jen ráno, tak mi začalo mléko ubývat....teď už mám zase zpátky svou původní velikosti - nula nula nic 😀, ráno v nich sice mléko je, ale myslím, že to Oníkovi už nestačí..ach jo...
Ale aspoň to mám jednu výhodu - konečně mi teď přišla první MS (ne že by mi chyběla 😒 ), ale aspoň se mlůžeme začít snaž o tu Kristýnku 😀
Jejda, holky, Vánoce za dveřmi a já jsem ještě nezačala péct...budou to první Vánoce, co budeme na Štědrý den doma - jinak jsme střídali moje rodiče a tchýni...navíc hned po Novém roce valíme na hory, tak jsem zvědavá - no s malým to bude náročné, hlavně co se týče jídla, když ještě všechno nejí a tím jedním zoubkem, co ještě ani není pořádně vidět, si nic neukousne, ale mooooc se těším 🙂
a musím si vám postěžovat...jsem naštavaná jak nevím co 😠 - objednali jsme s máti nějaké knížky - taky jednu pro manžu pod stromeček - balíček došel, cena seděla, ale ejhle, v balíčku chyběla jedna knížka - a zrovna ta pro manžu...a zatím se nikdo nemá k tomu to řešit, tak fakt nevím....knížka zaplacená a nikde nic...kdyby ji nedodali a nebyla zaplacená, tak to neřeším, seženu ji jinde, ale takto nevím, jestli mi vrátí peníze, pošlou knížku nebo to nebudou nijak řešit....no fakt mě nas...
Luci a kolik malá váží??? Oník taky papá dospělácké porce, kolikrát mi přijde, že víc než já - a pořád otvírá pusinku...za chvílli nás sní i s botama 😀
no nic, tak se zatím mějte, jestli budu mít čas, tak se v průběhu ozvu 🙂

cincolina
15. pro 2010

@gabina79 to je supr, ty vzdycky pises takovy romany, ja si to hrozne rada ctu. Vy uz se vazne snazite o sestricku? Ja bych chtela aby pripadne byli od sebe dva roky, min mi prijde hoodne velkej zahul, prece jenom dvoulete ditko uz je aspon trochu samostatne...

@hanulamarkova jak Vam jde latkovani?
u nas s jidlem zatim zadna slava, par lzicek sni a pak uz se tvari ze ji to staci, vcera jsem zkousela kasi jakoze k veceri, ale to se tvarila, ze ji to moc nechutna, tak zatim asi budu zkouset davat par lzic do vecerniho mlika a uvidim, jestli bude spat lepe. a zkusim ovoce na odpo svacinku.
jak to mate s nocnim spanim? Ester se budi celkem tak 4x, nekdy staci dat dudlik a spi dal a tak jednou dvakrat za noc musim i nakojit... o kojeni nekojeni jsem myslim taky psala, furt kojim a dokrmuju, v noci ji nastesti kojeni staci...

gabina79
17. pro 2010

Ahoj Cin, no já nepočítám tím, že by to hned vyšlo a kdyby byl zase nějaký problém, tak ať máme "rezervu"...taky bychom chtěli ten rozdíl zhruba ty dva roky 😉 ...když se zadaří dřív, tak se zadaří, ale jak říkám, nepočítám s tím...jak dlouho chceš kojit s tím, že musíš i dokrmovat? Kdybych musela dokrmovat, tak bych se na to asi úplně vyprdla a dávala jen UM...obdivuji každého, kdo to takto zvládá 😉 ...já jsem kolem toho sedmého měsíce přestávala v noci kojit - dítko už by se mělo najest tak, aby nemělo v noci hlad...a taky mě děsila představa mé známé, která dceru kojila v noci ještě v jejím roku a půl, protože se probudila v noci, řvala a jinak neusla 😖 (no a to je ale právě jen zvyk)....Oník se pořád v noci budí, ale zjistila jsem, že často i proto, že usne na bříšku a pak mu nejde přetočit se na zádička, tak se probudí a řve 😠 ..no ale třeba teď spal dvě noci po sobě pěkně, ale nepočítám s tím, že je to nastálo...

snahapada
18. pro 2010

Ahojky Sim.Koukam co jsi za to tehotenstvi i po nem prozivala.Ale kluci jsou moc krasni a maji se cile k svetu.Moje tehotenstvi take nebylo jedno z nejlepsich.Holky se meli narodit 2.2.2010,ale dostala jsem tehotenskou preklamsii.Takze jsem zacala hrozne pribirat na vaze.Posledni dny to bylo dokonce i 2 kg denne.Takze 24 prosince me vezli do porodnice protoze se mi silene zvednul tlak a nemohla jsem ani pomalu chodit jak se mi motala hlava avse jsem videla rozmazane.V porodnici si me museli nechat kvuli tomu tlaku.Tyden jsem lezela na jipce ale pak uz jsem mela takovy tlak ze 29 prosince me brali na sal.Rodila jsem cisarskym rezem i kdyz holky byli hlavickou dolu tak kvuli tomu tlaku to jinak ani neslo.Po porodu me odvezli na Aro kde jsem zacala hrozna krvacet.Sestricky na nic necekali a volali doktorovi.Ten usoudil ze to neni akutni.Po dlouhem jednani setricek s doktorem ktere mu vysvetlili ze to akutni je tak se odhodlal prijit a uznal ze musim na operaci.Davali mi spoustu transfuzi.Dovezli me na sal a pak uz jen vim jak me probouzeli .Museli me nechat dva dny v umelem spanku.Po probuzeni jsem jeste lezela 14 dni v nemocnici.Sestricka mi jen rikala jak me probudili ze jsem malem umrela.Ze to bylo za minutu dvanact.Jedna holcicka ma srdecni vadu.Tu hned po porodu odvezli do detske nemocnice.Takze tu jsem vydela az Za mesic.No hruza.Druha sla semnou hned po propusteni domu.Vazili Natalka 2490 a 46cm Nikolka 2020 a 45cm.Nikolka ma za sebou druhou narocnou operaci v Praze a vse zvlada v poradku.Je to velka bojovnice.Je o proti Natalce slabsi.Zacala lezt a uz se stavi v ohradce a vsude po byte.Natalka ta uz mesic chodi.Ale Nikca ji dohani.Snazi se delat to co ona.Jsou si hroznou oporou.Hodne si spolu vyhraji.Vsak to znas ne?Ceka nas jeste jedna operace.Moc se modlim aby byla tak uspesna jako ty dve predesle.Moc ti preji at ti kluci pekne rostou a at jsou hlavne zdravi.

emers
23. pro 2010

ahoj holky,
chceme vám popřát KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY!!! A do nového roku vše nej!!! 😵