Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
2. lis 2009

Luci, asi jak který doktor, u mě se třeba díval, kolik mi je, než mě poslal, ale já bych si stejně řekla, protože v rodině mám hodně těžkých diabetiků....
Monul, nemůžeš mě srovnávat s dvojmamkama 😀 ...ale je fakt, že je trošku menší, ale teď už začalo trošku víc růst, tak jak budu příště fotit, tak už to bude rozdíl 😉
Ywuš, ty se máš, že jdeš zítra na utz, hned bych šla taky 🙂

ywushka
2. lis 2009

lucka: co by nemela nic spolecneho s genetikou?? Tak kdyz je snad nekde objevena v rodine,tak se to hlida vis ne???

lucka.adis
2. lis 2009

Gabčo, já jsem také ráda, že jsem tam byla... cukrovku má moje teta a to dost silnou, takže nechci nic podceňovat, kdyby náááhodou.

Ywush, ty jdeš zítra na UTZ? Já jdu ve Středu a moc se těším 😵 😵

gabina79
2. lis 2009

Já bych řekla, že cukrovka má taky genetické kořeny 🙂
Monul, tak to jsme na tom trochu líp - že máme nad hlavou jen střechu 😀 ...mně úplně stačí ti jedni sousedi, kteří, když zapnou TV, tak já ji můžu mít bez zvuku, nedovedu si představit ještě něco podobného zezhora 😠

lucka.adis
2. lis 2009

ywush, to sice jo, ale když to tak vezmeš, tak ji u nás nikdo jiný v rodině nemá a ani neměl.
A u tety se to projevilo náhodně.

ywushka
2. lis 2009

lucka: tak ja ti neviiim!!! U nekoho je to geneticka pricina,u nekoho az stari,u nekoho zpusobene zivotospravou...asi tak!! Strasne se tesim na ultrazvuuuk jak mala🙂

lucka.adis
2. lis 2009

ywush, to vůbec neřeš a buď ráda, že si na to nemusela 😉

ywushka
2. lis 2009

uz to neresim🙂 ja jen tak🙂!!! To si pis ze jsem rada ze jsem na ni nemusela🙂

irminka
2. lis 2009

tak jsem si chvilenku poležela a přečetla Maminku, konečně ji dostali, chodila jsem do stánku každý den jak blb, měla vyjít 22. října a přišla jim až dnes...ted jsem strašně moc chytrá 😉

A vy kecáte a kecáte děvčice jedny 🙂

Monul, také sem tam kouknu na snažilky Obilnáku a fakt tam skoro nikdo není, tak bud tady s náma........

miradko: já už ale nevím, kde jsem to objednávala, musela bych to hledat někde v paragonech....Chceš to fakt vědět? Když tak bych to našla 😉 A myslíš ten okrasný ,že? já používám oba dva, okrasný na prodložení trika a podpůrný , když někde jsme a to my v čudu furt 🙂

ywushka
2. lis 2009

irm: me chodi domu mama a ja!! Maminku su taky kupuju!! Uz se chystam nejakou chvilku do postele si to trosku poprecitat,abych taky BYLA STRAAASNE CHYTRA 😀

monulkab
2. lis 2009

tak jsem volala na obi a dnešní krev je taky negativní, super slyšet to od doktorky dvakrát za jeden cyklus... 😒 no nic, tak snad agolutin zabere a začnu píchat.

irminka
2. lis 2009

monul: to je škoda, ale život jde dál,ne? vy jste uplně za začátku,že? neměli jse ještě žádné IVF?

miradka
autor
2. lis 2009

Irmi, nechaj to byť...to je jedno. Ja ho mám akože z MMB ale je to vlastne ten obchod betterfly. Ja mám ten obez obrázku, stál 189,- plus poštovné. Len mi neleze do hlavy, že ty ho možeš naťahovať ako hovoríš a ja len tak tak. Oni tam píšu, že netlačí, pretože tam nie sú gumičky, ale tá samotná látka je minimálne pružná, čo ma fakt zarazilo. Možno keby som ho nosila skor, že by som ho svojim bruchom nejako roztiahla, možno aj vypraním povolí, ale toho sa obávam, lebo ho chcem predať, tak aby nebol nejaký porušený praním...

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26512145

Ten podpůrný pás musí byť určite dobrý. Mne šlo hlavne o to, aby som nemusela kupovať milion tričiek, lebo ja mám skoro všetko buď tesne u pupku alebo nad pupkom...

miradka
autor
2. lis 2009

Monul, to musíš mať nervy zo železa...ja by som z toho bola na prášky. ☹

Inak s tou cukrovkou je to tak ako píše Ywushka. Aspoň my sme sa učili, že sú 2 druhy cukrovky. Jedna je genetická diabetes melitus I. stupňa a tá druhá je získaná špatným životným štýlom ako je prejedanie sa, stres atď. No a ešte ďalší typ (pokiaľ som to pochopila) je gestačný diabetes - tehotenská cukrovka. No a tomu už moc nerozumiem. Zase kolegyne v práci mi hovorili, že mimčo mi asi tlačí na pankreas a nepracuje tak ako by mal, proste na 100%. Ale je možné, že to čiastočne bude súvisieť aj s genetikou, ale asi len málinko...ale asi je to podnet k tomu, aby sa aj v mladšom veku urobil test. Aj keď sa mi zdá, že moj dr sa poriadne nedíval do papierov na anamnézu..ale nie som si istá.. 😕

irminka
2. lis 2009

miradko: tak já mám ten stejný , ale s nožičkama a kupovala jsem si ho dost brzy XL a ten je fakt dost široký

miradka
autor
2. lis 2009

Irmi, na ten moj nepíšu rozmer M,L alebo XL...to je univerzálny. Urobila som chybu.. 😒

monulkab
2. lis 2009

irmi, na začátku, no jak se to vezme, o mimčo se pokoušíme od srpna 2008, na obi jsme od srpna 2009, hrozně se to táhne a zároveň to i hrozně letí, na ivf jít nechci, zatím určo ne, takže půjdeme na druhé IUI s injekční stimulací, manžovi se zhoršil spermiogram, takže aspoň uvidíme jak to s těma spermoňíkama vypadá na třetím spermiogramu, pokud to bude furt špatný tak si dáme asi chvíli pauzu a zkusíme ještě další preparáty a vitamíny, kdyby to bylo lepší, tak bych chtěla stimulovat zase "jen" clostilobegytem....

miradka
autor
2. lis 2009

monul, je ten clostib. bezpečný? Nehrozí pri ňom vznik zrastov v delohe, myslím v dlhodobom užívaní?

miradka
autor
2. lis 2009

Holky, tak ja som volala ten pani od ktorej mám ten pás a bola taká zlatá, že som to ani nečakala. Povedala, že to možem kľudne poslať späť, že nie je problém. Tak jej ho vrátim 🙂

monulkab
2. lis 2009

mir, no nesmí se to brát víc jak 3x za sebou, páč se po tom tvoří cysty...ale víš co, já bych to zkusila asi pak jen jednou, a pak si dáme pauzu....už na to přestávám mít nervy.... 😖

miradka
autor
2. lis 2009

Monul, aj tak ťa obdivujem, ja by som nemala na iui vobec nervy, keď vidím aká je pravdepodobnosť. Ale je fakt, že sme sa snažili dokopy viac ako 3 roky a potom sme šli do IVF. Moc ti držím palce, nech to hlavne psychicky zvládneš a aj fyzicky 🙂

lucka.adis
2. lis 2009

Teď jsem došla z venku a jsem hotová... asi na mě něco leze nebo je mi špatně z toho dnešního rána, ke všemu se mi nečekaně spustila krev, takže jsem ji měla všude 😝 😝 a začala se mi motat hlava, toto se mi nikdy nestalo.
Máte s tím některá zkušenost?

Monulko, moc ti držím palečky!!!

irminka
2. lis 2009

jako krev z nosu? to bude možná z rýmečky,ne?

lucka.adis
2. lis 2009

Irmi, jo z nosu a rýmu vůbec nemám. Kdybych měla, tak jsem si myslela, že by mi praskla nějaká žilka nebo ten přechod ze zimy do tepla, ale toto bylo krve jak z vola 😅

irminka
2. lis 2009

a nebude to z tlaku? Ale ty máš vlastně problém s nízkým tlakem,že?
Tak to teda holka fakt nevím, co by to mohlo být 😖

lucka.adis
2. lis 2009

... těžko říct co to bylo, ale štěstí, že jsem nešla do obchodu jak jsem měla v plánu, protože bych se tam cítila docela blbě, protože doma mě to teklo s kapesníku i po plovoučce 😠
Chtěla jsem se jenom zeptat, jestli s tím nemáte některá zkušenost..

ywushka
2. lis 2009

lucka: tak s timto nemam zkusenosti,takze ti asi neporadim,ale myslim si ze nejake vykyvy v tlaku!!!

ywushka
2. lis 2009

Jupii uz budu mit kosili na kojeni i podprdu,jsem si to objednala pres mimibazar od nejake pani!! Spoluzacka mi doporucila radeji nocni kosili-ja jsem chtela pyzamo,ale nakonec jsem ji poslechla! jsem si koupila kosili za 300Kc+375kc kojo podprdu!🙂 Tak konecne mam dalsi vec z krku🙂

miradka
autor
2. lis 2009

Luci, v tehotenstve je celé telo viac prekrvené, mne sa stávalo tiež, že sa mi spustila krv, väčšinou teda keď som si smrkala nos, ale netrvalo to dlho. Normálne je aj krvácanie z ďasien. Ale tiež záleží ako moc a či to fakt nesúvisí aj s niečím iným a ešte zvlášť keď ti bolo slabo. Počkaj do zajtra a ak budeš ok, tak to bolo z toho rána a zimy a jedno s druhým a keď ti bude špatne, tak zavolaj dr, alebo si tam zajdi.

My máme dvere už namontované, ale ešte zajtra robotníci dorobia zvnútra steny a pekne to uhladia. Dúfam, že to cez noc vyschne.

irminka
2. lis 2009

no , já už mám také koupenou kojo podprdu a jsem zvědavá, jestli budu vůbec kojit ☹ Je možné, že pojedeme z porodnice s flaškou.........Malého jsem kojila jen 2,5 měsíce...fajerka jsem šla s malým ven na konci března jen tak ve svetříku a sukýnce, bylo teplo, ofokl mě větřík a já dostala 40 horečku a myslela jsem, že při kojení asi umřu jak to bolelo, ale stejně to nepomohlo a malý už ode mě nechtěl, tak jsem ho netrápila hlady a dala flašku a byl spokojené napapkané miminko