Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

emers
11. pro 2009

holky, díky a po tom UTZ podám zprávy 🙂

Monul a holky: já si čím dál tím víc myslím, že to početí je veskrze dost o náhodě a načasování... znám tolik příběhů kdy IVF nevyšlo a pak najednou bum bác přirozeně... nevím no... samozřejmě pokud najdou třeba neprůchodné vejcovody - odstraní to, je to ok a jen to může být překážka... ale jinak...
třeba u nás taky - v dubnu 100% špatné morfo u manžela, pak na Obi mi zjistili někdy v červnu nebo kdy, že asi PCO u mě, dle mě tedy jsem přirozeně ovulovala tak párkrát do roka a kdoví jestli, ale na jednoduchou stimulaci jsem reagovala dobře, to zas jo. No a po otěhotnění mi ještě sdělili, že mám hraniční hodnotu protilátek proti spermiím... tím chci jen říct, že by jsme třeba i vyfasovali další a další diagnozy... ale navzdory tomu se 2. IUI povedlo! (PROČ se třeba nepovedlo už to 1. IUI když vše bylo stejný jako při 2.IUI????)
a třeba kdybychom šli na IVF, tak se vůbec povést nemusí, chápete jak to myslím.
Osobně si myslím, že byla dobrá "konstelace hvězd" manža zlepšený spermio, já nakopnutá stimulkou a to zlaté IUI 😵

Monul: já osobně bych chodila na IUI dál a brala to prostě jen tak, že k domácímu snažení přiberete ještě IUI... nespoléhala bych na to, ale brala to jako běžnou věc každý měsíc co to půjde dělat, aspoň tak jsem to měla vymyšlený já. Samozřejmě pokud by to po 6 IUI nevyšlo, zkusila bych IVF. To byl můj plán 😎 Ale popravdě, mně je přes 30 už!!! tobě je 24 myslím ne? Takže já bych si udělala ty základní vyšetření - laparku, hystero a fakt bych se na to klidně i na rok vyprdla úplně a uviděla za rok jak jsme na tom. Lehko se mi to říká, protože já v tvým věku měla rozmyšlený, že dítě chci až ve 30, bylo plno "důvodů" proč to odložit. (No pak jsem si nadávala do krav, že jsem to nechala na poslední chvíli a to je pak teprve stresík, že to prostě nestihneš už jen kvůli věku 😖 ) Fakt těžko radit, jinak mně taky od Crhy přišlo, že IUI nevěří... nebo spíš, že větší šance je prostě IVF. Jenže toho já se bála, protože např. proto, že vlastně někdo (člověk) to dělá a vybírá spermii atd. a prostě jsem víc věřila přírodě a tzn. IUI. Ale kdyby nevyšlo IUI, zkusím samozřejmě IVF a jak ráda... je to možnost!!!
naopak ta hodná sestřička, víš jak mi říkala, že to prej uchodím a že to nemám vzdávat a chodit a chodit na IUI! 🙂 měli jsme prostě velký štěstí na dobrou souhru náhod a pomoc doktorů.

miradka
autor
11. pro 2009

Emers, obdivujem tvoj prístup a vobec všetky holky, ktoré ste išli do iui 😉 Ja som na to bola slaboch, ani som o tom nechcela počuť...fakt je to rozhodnutie na každom zvlášť, kto na čo sa cíti 🙂 Tiež si myslím, že veľkú rolu hrajú aj vedľajšie veci ako je viera, počasie, nálada alebo momentálny postoj, rozpoloženie atď... 🙂

gabina79
11. pro 2009

Ahojte holky, nějak nestíhám 😀 ...zír anámmá přijít návštěva, tak jsem se pustila do gruntování a až teď jsem mměla čas si sednout...no dává mi to zabrat a to nemám žádný extra břuch, nevím, jak to děláte vy ostatní 😀
Jinak koukám, že s těma chlapama to máme asi většinou stejné 😉 ...ten můj už se trochu uklidnil, akorát mi včera zase hnul žlučí, když jsem mu řekla, že jsem objednala lampičku nad postýlku, na které jsme se domluvili a on mi teď řekne, že se mu nelíbila, že to nemyslel vážně, když mi říkal, ať ji objednám...no to je na bum po tlamě...s prominutím 😠
Emers, držím pěstičky na ten NT screening 😉 ...Já jsem to s těma nechutěma na začátku (no až do konce pátého měsíce) měla stejné, tak yjsem trochu zhubl an začátku..asi i proto nemám takový váhový nárust jako ostatní holky...neboj, to bude dobré, navíc mimčo si vezme od tebe, co potřebuje 😉
Monul, to mě mrzí, že vám to iui nevyšlo (i když teda výsledky hcg ještě nejsou 😉 )...kdybych byla v takové situaci, tak bych asi šla na tu laparka atd, hlavně, aby mohli něco dělat, kdyby se opravdu ukázalo, že je problém i u tebe....vždyť potom nemusíš zákonitě na ivf, můžeš pokračovat dál v iui...já jsem iui neřešila (i když se pak manžovi spermio zlepšilo a nabídli nám i iui) hlavně kvůli mému věku (už je mi taky přes 30), protože je jasné, že tam je menší šance než u ivf a neměla jsem na to ztrácet s tím drahocený čas...ale pokud jsi mladší, tak bych to možná brala jak říká Emers - třeba rok ještě chodit na iui a zkoušet to i přirozeně..a kdyby nic, tak přejít na ivf...já vím, že je to na hlavu, každý měsíc čekat, jestli jo nebo ne (vím to dobře, trvalo nám to tři roky)..ale jestli na to máš, proč to nezkusit....uvidíš, co ti k tomu řekne manža 😉. Držím ti pěstičky 🙂
Mir, někde jsem četla, že je normální váhový přírustek půl kila za týden...tak u dvojmamek to musí být ještě trochu víc, takže bych si s tím hlavu moc nelámala 😉
Holky, včera mi volali ohledně toho kočárku, že by nám ho měli přští týden v úterý nebo ve středu dovézt, tak jsem zvědavá, jestli to bude ten, co jsme si objednali 😀
Luci, to malování ti teda nezávidím 😖 ....mě stačil ten jeden pokoj 😝
Irmi, to jsem ráda, že jsi ještě 3v1....tak se drž a odpočívej, ať to kluci vydrží co nejdýl.
Ywuš a na tu další kontrolu jdeš teda do porodnice nebo ke tvému Dr?

gabina79
11. pro 2009

Anet, malá je teda kus ženské 🙂 Super, tak ať pěkně roste a je zdravá 😉
Luci, super fotečka s kočárkem 🙂
Chanelko a co ty? Jak teda budeš postupovat? Já teda nevím, ale když ti doporučili laparaku a přechod, tak jestli by to další ivf bez toho nebylo jako zbytečně vyhozený pokus 😕 ...je jasné, že je to zase na dlouhé lokte - ta laparka a pak přechod (nevím teda, na jak dlouho bys ho měla), ale asi je pravděpodobnější, že to potom vyjde (koukni na Mir 😉 )...každopádně ti držím pěstičky....jak na rozhodnutí, tak na další pokus 😉 A dej o sobě vědět 😉

emers
11. pro 2009

miradka: 😀 no tak to je vidět jak to každá vnímáme jinak 😉 , protože dle mě IUI prostě nic není... ani na tu psychiku... u IUI jsem si říkala, tady je přece malá šance, tak kdyžtak nic no... ale stejně jsem samozřejmě doufala 😀
to IVF je daleko větší záhul... a když pak nevyjde IVF 😒 zam si právě říkáš, tam je větší šance, tak to vyjde...
na to jsem byla srab já, že jsem si říkala, co když to nevyjde?! pak už není nic co vyzkoušet. Leda zas další a další.

Ale mám kamošku, která IUI absolvovala 2x neúspěšně a pak na to prý neměla nervy a šla rovnou do "jistého" IVF, naštěstí se zadařilo. No a to je taky jedna z těch, která už čeká druhý mimi a to počatý přirozeně 😀

jinak pěkný víkend a 3.adventní neděli! 🙂

emers
11. pro 2009

gabina: díky 🙂 no já jsem už předtím byla takovej chcípák 50kilovej 😀 tak doufám, že budu nabírat co nejdřív, ale máš pravdu, mimi si i tak vezme co potřebuje, snažím se mu cpát dobré věci do bříška 😀

ywushka
11. pro 2009

gabi: pristi tyden jdu jeste na gyndu-jdu az 18,12.mela jsem jit ve ctvrtek pristi tyden,ale nemel by me kdo odvezt,tak jsem se preoobjednavala a 23.12 jdu na kontrolu do porodnice!!!🙂

gabina79
11. pro 2009

Ywuš, já jdu taky 18.12. do poradny 🙂 ...to aby si tam toho 23.12. jela i s kufrem, kdyby si tě tam chtěli nechat 😀

cincolina
11. pro 2009

Emers, to jsem rada ze jsi se ukazala a vsechno je dobre, a na ultrazvuku se to jenom potvrdi.
U nas IUI vubec nepripadalo v uvahu, ja PCO a manzel pomale spermie. Takze rovnou IVF. Kdyz uz jsem stimulovala, tak jsem si chvili rikala, jestli jsme to neuspechali, ze jsme se jeste meli snazit, ze takhle by nam mimco vybrali vlastne doktori a kde je nejaka romantika ... ale od vysazeni HA od ledna 2006 jsem mela MS hrozne nepravidelnou a zrejme zadnou ovulaci, tak by to "prirozene" asi neslo. Ale vyslo nam hned prvni IVF, takze jsem hrozne rada. Tedka porad doufam, ze druhe se nam povede "samo", kamaradka ma taky prvni mimco z IVF a druhe se jim podarilo pocit asi pul roku po porodu. Ale to jsou vsechno predcasne uvahy 😀

cincolina
11. pro 2009

Taky vsem pekny vikend, ja za chvili odjizdim s mamkou na chalupu, budem cely vikend pect cukrovi 😎 .

gabina79
11. pro 2009

Taky všem přeji pěkný víkend 🙂 ..já za chvíli valím do města a pak budu pokračovat v uklízení a budu i žehlit ☹
Cin, užij si pečení 🙂 ...já na to vlítnu po víkendu...

ywushka
11. pro 2009

gabi: nestras,nerada bych byla na jeziska v nemocnici🙂!!

Ja jsem ted poumyvala koupelny-konecne jsem se k tomu dokopala🙂 a ted bych mohla jeste zehlit 😕 ,ale to me vuuuubec nebavi a ani se mi do toho nechce!🙂 Premyslim ze bych to nechala manzelovi,kdyz on je v tom tak zrucny,kdyz to musel delat celou dobu co ja jsem musela jen lezet 😀

miradka
autor
11. pro 2009

Emers, s tou psychikou som to myslela inak..ja len že to čakanie či to vyjde...to by ma zničilo 😅 Keby som to teda mala riešiť viac ako 2x za sebou.

Ywush, tak to moj určite nebude žehliť, už tak žehlím fakt len to najnutnejšie, on by nežehlil vobec nič 😀

lucka.adis
11. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem zase tu... ale jenom na skok, páč jdu balit synátorovi věci k anšim na víkend, aby se tady nepletl. Je tady šíííílený bordel 😝 😝 fakt na palicu 😠

Emers, četla jsem si to o tom tvém nízkém tlaku, no já abych pravdu řekla, tak už ani nežiju, páč mám hóóóódně nízký tlak od začátku těhu a v obchoďácích, MHD a někdy i venku to špatně nesu a dokonce se mi i párkrát stalo, že jsem sebou švihla na zem. Takže na to opravdu pozor!!!!!
Jinak držím palce na UTZ 😉

Mir, já netuším jak je to sváhou, páč jsem od minulé kontroly kdy jsem vážila 67kg nabrala další dvě kila 😅 a to i na prsách, pořád se mi zvětšují a já si už pomalu připadám jak nafukovací balón (jen zvlétnout 😠 ), ale manža si chrochtá.

Mě spíš poslední dobou trápí hodně pálení žáhy, ale teda fakt děsně a ke všemu mě bylo včera špatně, takže jsem manžu poprosila, jestli by nemohl koupit Coca colu a jednu sklinku si za den prostě dám, jinak bych nesnědla asi vůbec nic.
Nevíte, jestli to mimču nemůže ublížit?????? Přece jenom je tam cofein atd. 😕

Ywush, já mám kontrolu-těhu poradnu 16.12. tak jsem zvědavá a ty si vem radši pro případ, kdyby si tě tam chtěli nechat tašku s věcmi. Přece jenom ty a Irminka jste adeptky na brzký porod 🙂

irminka
11. pro 2009

lucko: mně také pálí furt žáha, ale uplně ukrutně, papkám renie , sem tam to pomáhá, sem tam jdu i vrhnout, no, co se dá dělat 😠
Já mám také furt chut na kofolu a také ji piju, ale i ta potvora způsobuje pálení žáhy a také džusy

lucka.adis
11. pro 2009

Irminko, tak to jsme dvě... rennie je u mě na denním pořádku, ale moc to nezabírá.
To jsem ani nevěděla, že kofola, Coca cola a džus může způsobit také pálení 😕 no a hlavně že to do sebe pořád leju 😀 😀

Chvílama si připadnu jako prvorodička, že se vás pořád na něco ptám.... ale prosím, nezlobte se na mě. Já jsem v tom předešlém těhu nic s toho neměla 😔

ywushka
11. pro 2009

irm: s tou zahou mam taky problemy dnes a denne!!! Ja to zapijim studenym mlekem!!!

lucka: no uvidime🙂

ywushka
11. pro 2009

Preju vam prijemny vecer a dobrou noc

ywushka
12. pro 2009

Krasne dobre ranko a prijemny cely den🙂!!!

Delal jste nekdy nekdo uz ty domaci rafaelo kulicky?? Jake jsou?? Ma to cenu to vubec zkouset??

monulkab
12. pro 2009

Ahoj, HCG negativní, dle včerejší odpolední konzultace s Čadovou (naštěstí s Čadovou). Ptala se mě co a jak, že má poznámku že jsem mluvila s docentem, tak jsem jí to všechno vykecala, že mi nabízel jen IVF a nebo laparo + hystero a ona mi řekla, že v anamnéze nemám nic co by naznačovalo že se mnou není něco v pořádku, takže nevidí důvod proč by mě měli posílat na operaci - jsem si oddychla jak sviňa! Řekla mi že klidně můžeme vyzkoušet další IUI, mám si dát měsíc pauzu a pak zase dojít 2dc na krev a všechno od znova. Nakonec si dáme 2 měsíční oddych, páč v lednu jedeme na hory a to by asi pro moje vaječníky nebylo nic moc, kdybych se válela po sjezdovce. Tak mi spadl trochu kámen ze srdce, Čadová má prostě jinej přístup k pacientkám (je to přece jen ženská) a ten mi naprosto vyhovuje a psychicky pomáhá, takže jsem ráda že to vidí jinak - resp. stejně jako já 😉 že tam nějaká šance prostě je.
S tím IUI a nervama, je pravda že tentokrát jsem to teda snášela mnohem hůř - ten neúspěch, ale přispěly k tomu i ty zkažený vlasy od kadeřnice 😝 který mi teď budou půl roku dorůstat - to byla asi poslední kapka. ALE, pořád je to jak píše Emers takový přírodnější, pro můj mozek přijatelnější, necítím se prostě připravená to IVF podstoupit, když zvážím všechny ty patálie od stimulace, která je z toho asi to nejmenší zlo, tak si nedokážu představit jak bych snášela čekání na to, kolik mi odsají vajec, kolik se jich oplodní, kolik jich vydrží, a ve finále jestli se u mě chytnou. A nebudu si ani vám nic nalhávat, ale vědomí že do toho ještě vrazím 30tisíc, a ve finále z toho třeba nic nebude....to je zatím prostě něco, co si nedokážu připustit a smířit se i s takovýmto možným výsledkem.... takže tak.
Ywushka - já Rafaelo dělám každý rok, manža to miluje, a je to hrozně jednoduchý, resp. těch receptů je víc, ale myslím že jsou zbytečně ještě kaloričtější než by museli být. Já koupím 2 salka, velkej pytel kokosu a mandle který spařím a oloupu. Kokos smícháš se salkem, bude z toho hrozně lepivá hmota, poměr kokosu tam dáš od oka, aby se ti z toho prostě daly tvarovat kuličky, no a až máš kuličku, strčíš tam tu mandli a celé to ještě obalíš v misce s kokosem. Je to dobrý, jednoduchý, a hlavně to hezky vypadá, když ty kuličky potom podáváš v těch bílých papírových košíčcích.

chanel
12. pro 2009

Monulko: teda co dr., to jiný názor,mě zase Crha říká, že laparku ne, že je to zbytečný když se ví, co mám v břichu a Čadová, že jo, že se chce podívat do břicha.....tak si pak vyber.

miradka
autor
12. pro 2009

Monul, to je super, že si narazila na Čadovú, je to zlatíčko na obilňáku. Úplne rozumiem tvojmu rozhodnutiu pre iui a je moc dobre, že si dáš takú pauzu a ešte si zalyžujete. Je super, tak vypnúť, uvolniť sa a nemyslieť stále na mimčo...ono sa to kľudne može podariť prirodzene 🙂 Určite daj potom vedieť čo je s tebou, to už budeme mať viaceré po porode, ale ja sem budem chodiť ako mi to deti dovolia 😉
Teda to rafaelo by som si hneď dala 😀. Pred chvíľkou som bola v tescu a mala som strašnú chuť na vianočku alebo štolu a v tom sa pri mne zjavila sestrička z diabetologie, tak som odtial prchala 😀 🤐

miradka
autor
12. pro 2009

Chanelko a čo presne máš v bruchu? Viem že endomrchu 4. stupeň, ale Čadová sa možno chce pokúsiť niečo odstrániť, nie? Teda to sú len moje dedukcie...inak jedna kamoška zo slovenska, tá podstúpila tiež laparku a ona sa rozhodla, že na umelé nepojdú a nakoniec podstúpila normálnu operáciu a endomrchu jej vyčistili a tuším vzali aj jeden vajcovod. Prešlo pár rokov čo sa im ani potom prirodzene nedarilo a potom akoby uťalo a otehotnela, ale aj potratila hneď z kraja. Zase prešiel nejaký čas a znovu otehotnela a narodila sa jej krásna dcéruška a hneď nato zase otehotnela a má synka 🙂 😵 Takých a podobných príbehov je strašne moc a ťažko je človeku rozhodnúť sa...čo ti hovorí tvoje srdiečko? 😉

ywushka
12. pro 2009

ja jsem na dnesni odpoledne vymyslela takovy program,ze jsem vytahla manzela do hodonina,abych se konecne trosku i prosla,koupila jsem malemu balik plenek pampersek za 349kc-108ks a pak jsem si koupila balici papiry a takove podobne nesmysly,proste jsem mela potrebu si udelat radost. Manzel dneska uvaril obed-poprve v zivote varil😀-udelal jidlo podle receptu od toho kuchare-s italem v kuchyni a bylo to vyborne-makarony s takovou rajcatovou stavou!! Ja mam rada takove jidelka,byla to straaasna mnamka🙂

monu: ja jsem na laparo taky nechtela jit,ale pro klid duse jsem ji taky podstoupila,i kdyz rikali,ze jsem asi nejspis zdrava a nakonec z toho byla endometrioza 1.st!!!Ale to samozdrejme zalezi na tobe!!!

ja to rafaelo asi zkusim nekdy po nedeli!!🙂

chanel
12. pro 2009

Mir: mám endometr. asi všude, levou stranu mě vyčistili a jinak mám všude rozsypaná ložiska, nejvíce v okolí děl. čípku, to mi řekli i po OPU, že to tam viděli.Ale Ventruba mi tehdy řekl, že bohužel nejde všechno odebrat,tak mi dal léčbu a stejně se ty největší ložiska ani nehly...no tak právě proto se mi zase nechce jít do toho znovu, mám toho po krk...a děkuji za zájem a radu, jsi moc hodná!

miradka
autor
12. pro 2009

Chanel, teda to ma hrozne mrzí...nechápem teda, prečo to chce vidieť Čadová...ani mne by sa nechcelo znovu do toho, to je ako "nový začiatok" aj keď už poznáš diagnózu...nekonzultovala si to aj v inom centre? Ono to asi moc nepomože zmeniť car... 😒 Hrozne by som ti priala mimčo...každá ženská si to zaslúži... 😔

chanel
12. pro 2009

Mir: právě mi včera kamarádka poradila Helios, prý za radu jiného lékaře nic nedám.Chodí tam a je s nima moc spokojená. Taky se mi do toho nechce nanovo....stejně se může stát, že i když to podstoupím znova tak ivf nevyjde,stejně tak se může stát,že třetí pokus bez laparky vyjde. Protože vlastně jsem byla po operaci,dlouhé léčbě a do ted nic....to jsou samé hormony do těla..a nic z toho, takže volám v pondělí do Heliosu,snad ještě před Vánocemi stihnu konzultaci,protže dr.na Obi říkala, že na nic nemám čekat a kdybych chtěla začít stimulaci,tak mám dlouhý protokol a začínám cca 10.ledna, to už si myslím, že se tady začnou rodit miminka.... 😀

ywushka
12. pro 2009

Preju vam krasny vecer a pak dobrou nooooc!!🙂

miradka
autor
12. pro 2009

Chanel, daj potom vedieť čo je s tebou, čo bolo v Heliose. Možno budú mať nejaké nápady alebo skúsenosti... 😉

ywushka
13. pro 2009

miradka: ty jsi nemohla spat nebo coo??🙂

My jedeme dneska ke tchyni na obed-jsem opravdu straaasne nadsena....ale zase nejake navsteve bylo jasne ze se nevyhnu....!!
Preju vam kraaaasny den