Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

zabicka007
3. pro 2009

Monulkab, dneska bude testík ne? Tak šup šup, nenapínej nás! 🙂
Já byla dnes na kontrole, doktorka rychle mrkla a vše o.k., napsala mi žádanku na ten pitomej test na cukrovku, tak doufám, že to dopadne dobře protože já bez sladkýho prostě žít nemůžu 😠

miradka
autor
3. pro 2009

Ahoj holky,
Žabi, tak držím palce nech máš cukor v poriadku. Je to pekná otrava, kontrolovať sa, chce to trpezlivosť. Ráno som bola na kontrole a vraj mám dobré výsledky, ale to bude asi vďaka tej diéte. Tak som sa pýtala, či ju musím tak striktne dodržiavať a moc sa nechcela vyjadrovať k slovu striktne, ale určite to nemám preháňať so sladkým. Pre istotu budem dodržiavať pravidelnosť, ale trochu sa mi teda uľavilo. Ďalšia kontrola za mesiac.

Teraz sa idem vrhnúť ma prípravu obedu, dnes bude kura na paprike s haluškami 🙂

ywushka
3. pro 2009

Lucka: rekli me ze m,am pocitat s terminem kolem toho 25.12,pry nekdy mezi svatkama je to nejpravdepodobnejsi!!! Tak jsem zvedava!!!

ywushka
3. pro 2009

Nevim teda jak je u vas,ale tady mrzne,je tu mlha!!! No fuuuj

monulkab
3. pro 2009

ahoj, zabičko testit budu ve čtvrtek, ale až příšťí 😀 já na IUI byla teprve minulou středu, to je na test ještě brzy, ale ráno mě začalo pobolívat břicho, což mi dělá vždycky týden před ms...takže tak. My si to mimčo asi fakt nakonec budeme muset udělat přirozeně, když to mám v kartách... 😅

monulkab
3. pro 2009

irminka - chudák koza teda 😝

lucka.adis
3. pro 2009

Ywush, tak kdyby něco tak hned piš... můj mobil máš 😉 Holka, já jsem na tebe tak moc zvědavá 😵 😵

Monu, bříško tě může pobolívat klidně i s toho, že se taam něco děje. Vůbec nemysli na to, že by to nemohlo vyjít 😉

Žabi, neměj s té cukrovky strach, určo to dopadne dobře 🙂 Co manžel, je na tom už líp?

Mir, supéééér, že kontrola dopadla dobře 😵

Já jsem tak moc zvědavá na příští Středu, to jdu na kontrolu do porodnice a mám velký UTZ ve 3Ott.
Snad je všechno v pořádku.

lucka.adis
3. pro 2009

Holky, kolik má mimčo vážit v tom 3Ott (odhadem?)..
jinak jsem se chtěla zeptat, mám hroznou chuť si o víkendu udělat játrovou omáčku s rýží... může se to v těhu 😕

ywushka
3. pro 2009

lucka: me rekli v tom 30tt ze vazi cca 2kg.
Ja jsem mela zase bolesti v noci,ale preslo to po 2-3 stazich,takze zase nic!!! Ja jsem taky sama zvedava jak to vlastne bude a hlavne kdy to bude!!! Porad cekam na smsku od te kamaradky co ted rodi....porad nic...

miradka
autor
3. pro 2009

Luci s tou játrovou omáčkou hooodne opatrne. Ja myslím, že keď si malinko dáš, tak mimču neuškodíš, ale ani sa moc asi nenaješ 😅 Všeobecne sa nedoporučuje játra. Zatiaľ čo som tehu som ju mala 2x ale vždy len málinko.
Monul, z tých bolestí nerob závery...všetky sme mali nejaké tie bolesti, aj ja...poslednú noc pred kontrolou z krvi som furt chodila na wc a kontrolovala, či nekrvácam..tak mi bolo blbo. Inak som si sama test nerobila a pre moju dušu to bolo to najlepšie čo som mohla urobiť, aspoň si to myslím. 🙂
Ywush, keby sa tak narodil Teo 24.12. to by bolo krásne 😵

miradka
autor
3. pro 2009

Luci, mrkni sem...tu je tabuľka veľkosti plodu v těhu týždeň po týždni http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-...

irminka
3. pro 2009

ahoj babule,
ted jsem se vrátila z kontroly z nemocnice....pí. doktorka mně prohlédla a řekla, že teda nález se jí moc nelíbí , že jsem teda dost otevřená, ale když si přečetla, že minulý týden mě kontroloval promář, tak řekla, že je to stejné jako minule, poněvadž primář má určitě tlustější prst než ona 😀 . Potom mně poslala na ultrazvuk s kontrolou průtoků pupečníků a odhad váh miminek. Takže chlapečci se opět přetočili a první je prdelkou uplně vespod a druhý jaksi z boku hlavičkou, takže na 99% císař. Jeden váží 2,1 a druhý 1,9 kg, takže jsem byla pochválena, že je pěkně vykrmuji . Musím ležet několik hodin denně s podloženou prdelí at si spodek odpočine...když žeprý vydržím alespon 2 týdny, tak budeme dobří 😕 😕

irminka
3. pro 2009

holky: s těma játrama: byla jsem v nemocnici 8 dní a z toho jsme měli 2x játra, tak potom si vyberte 😝

miradka
autor
3. pro 2009

Irmi, tak to si dopadla celkom dobre. Hlavne že sa neotváraš viac. Prekvapuje ma, ako sa mimča dokážu rýchlo obracať. Moji sú zatiaľ od začiatku dole hlavičkou, ale občas tam robia také kúsky, že je možné, že sa otočili. Hmotnosť miminiek máš skoro presne podľa tej tabuľky čo som sem hodila 🙂

ywushka
3. pro 2009

irm: jaj tak se drz a kdyby neco tak hned piiiis!!🙂 Tak snaz se co nejvic odpocivat!!! Ja jsem zvedava jak dopadneme na pristi kontrole my!!!

Chci se zeptat,je mozne,ze by mohla plodova voda jen treba nejak prosakovat??? Ze by treba odtekala jen po nejakych malych troskach??? Dneska rano kdyz jsem byla curat,tak jsem pak mela uplne mokre pyzamo,jako kdybych se pocurala nebo co....tak jsem ho musela dat hned oprat!! Myslite ze je mozne neco takoveho??? Docela trapna otazka,ja vim,ale koho se na to mam zeptat....

lucka.adis
3. pro 2009

Aha, takže teĎ aby si člověk fakt vybral 😠 ... chjo a já mám na to takovou chuť 😔

Irmi, jejda už za dva týdny budeš rodit? Nebo jsem to blbě pochopila 😕 tak buď na sebe prosím tě opatrná, ju?

lucka.adis
3. pro 2009

Ywush, já ze své zkušenosti ti můžu říct, že je možné asi cokoliv, páč já jsem ani nepoznala, že mi plodová voda odtekla... přišli na to až nad ránem v porodnici, když jsem byla otevřená na 4cm a malej se narodil po poledni.

irminka
3. pro 2009

luci: játra si dej, ale nepapej je 3 dny po sobě,ju? 😀 😀 Nevím, jestli budu rodit, ale stát se může všechno a třeba vydržím déle......myslím si vnitřně, že to bude 28.12. a nevím proč 😉

Ywus: s tou vodou nevím, ale já nosím vložku slipku furt, protože jsem mokrá neustále, nevím, jestli je to výtok či hlen nebo učurkávám nebo co to je..........

chrobacek
3. pro 2009

ahoj těhule,

v kolik je příjem na laparku na Obilnáku?? dopoledne nebo odpoledne?

ywushka
3. pro 2009

chro: ja jsem mela prijem dopoledne!!! JUz jsem tam byla nekdy kolem 8-9 rano

irm: no prave ja si pripadam takova porad nejaka mokra a ten vytok co jsem mivala se tak trosku zmenil spise na takovy vodnaty,ale bez jakekoliv primesi,no uvidime co to udela!!! Ja prave taky nevim co to je!! ted jsem procitala diskuze a tam pisopu nektere ze to tak meli treba i po dobu dvou dnu!!! Tak si jdu lehnout,budu sledovat pohyby!!! Bolesti nemam zadne,jen ty co jsem mela v noci

chrobacek
3. pro 2009

yw.. dík takže je to fakt o celej den navíc ☹

lucka.adis
3. pro 2009

Irmi, dala bych si je jenom jednou na oběd s rýží...tak snad to neublíží 🙄
Tak držím palečky, aby jsi to s klukama těch pár týdnů ještě vydržela a kdyby něco, tak nás hned informuj (popřípadě manžel).

Ywush, mě se třeba stává, že jsem také mokrá (také nosím intimku) a když jsem se na to ptala dr.tak prý je to v těhu normální, jak mimčo tlačí na močák, tak se může stát, že ti moč prosákne.

lucka.adis
3. pro 2009

Holky, vy mě začínáte děsit 😅 😅

irminka
3. pro 2009

dnes jsem si koupila baterky do fotáku...teprve..., tak navečer hodím břuch, ted si jdu hajnout 🙂

lucka.adis
3. pro 2009

Jo, ještě něco... myslím si, že kdyby to začalo n aporod, tak z vás musí jít ještě nějaká ta hlenová zátka, ne?
Je to něco jako sopel-na toal.papíře 😉

Já jdu baštit a potom se chvilku natáhnu na sedačku a potom mě čeká cukroví 🙂

irminka
3. pro 2009

lucko: sopel 😀 😀 , ale asi máš pravdu

lucka.adis
3. pro 2009

Irmi, ono to tak vypadá a žádný jiný název mě nenapadl 😀 😀

ywushka
3. pro 2009

pohyby mam normalni,trebas to bylo fakt jen nejake prosaknuti!!! No uvidime!! Vetsinou jsem mela takove ty vetsi bolesti a stahy jen v noci.

lucka: my te nedesime🙂,my jen konstatujeme realne moznosti😀

a jak vypada ta hlenova zatka?? Nekdo to popisuje jako vytok,jiny zase jako neco krvaveho....takze si nejak nejsem jista tim jak to vlastne vypada

gabina79
3. pro 2009

Ahojte holky 🙂 koukám, že to tady začíná být velmi zajímavé... 😀
Irmi, super, že kluci tak rostou a držím pěstičky, abys to vydržela co nejdýl....tašku do porodky už máš sbalenou a nakoupené už máš vše?
Luci, mooooc pěkné fotečky 🙂 ...docela tě lituji, že se musíš vláčet s takovýma prsama (i když pro chlapa je to asi pohled pro bohy, co? 😀 )...a ještě až se nalijou 😅
Ywuš, ty hlavně moc neběhej a v klídečku, ať to Teo vydrží až do těch Vánoc 😉 ...nemáš pro mě radu, jak zakončit ty patchworkové koule? Jak tam udělat mašli, hlavně, jak ji tam připevnit, a věšíš ty koule na tu samou stužku nebo tam ještě přiděláváš nějaký "provázek"? Já už jich mám pár udělaných, al eještě jsem nepřišla na to, jak je dokončit s tou stuhou, nehledě na to, že nemůžu sehnat zlatou stuhu 😖
Mir, super, že máš výsledky dobré...neměla bys to brát až tak přísně tu dietku, mimča se potřebuj najest...zítra jdeš do poradny? Já taky, tak jsem zvědavá 🙂
Jinak, už máme na prodejně kočárek, takže pro něj asi v sobotu pojedeme...asi ho zkusíme složit, al enecháme hou našich 🙂 ...jsem tuze zvědavá, jak bude vypadat ve skutečnosti 🙂

ywushka
3. pro 2009

gabi: ja to normalne obmotam kolem dokola,aby nesel videt ten prechod. Kdyz nemas stuhu,pouzij lemovku!! a taky nemusis pouzivat zrovna zlatou,ale klidne takovou kterou mas na te kouli!!! Mam tam vetsinou pripevneny nejaky provazek zvlast