Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

cincolina
24. kvě 2010

Luci,
culíčky jsou fakt povedený 😀 .
Malá měla 2830 gr a 49 cm. V porodnici zhubla na 2,6, tak snad to brzy dožene.

pilotkaanetka
24. kvě 2010

Cin ještě jednou velká gratulace malá je překrásná 😉

zabicka007
24. kvě 2010

Cin, malá je slaďoučká!!!!!!!!! \ten poorod nebo spíš ty nervy kolem toho ti teda ale vůbec nezávidím, sis to taky pěkně užila...ale hlavně že je vše o.k., modrák zmizí a pak už jen samá pozitiva 🙂
Luci, vyřïď malé, že jí culíčky moc sluší!

emers
24. kvě 2010

cin: taky ještě jednou velikánská gratulace! 😵 Díky za popis porodu, to teda jsou story 😲 😅 hlavně že jste obě vpořádku 🙂 a malá je fakt nádherná!!! 😵

lucka.adis: jééé 😀 to je dobrý! takový malý mimčo jsem s culíčkama ještě neviděla 🙂 (no např. já byla pleška až do roka a něco 😀 )

cincolina
24. kvě 2010

Emers ahoj,
jak se cítíš? Co ta cukrovka? Bude se porod kvůli ní řešit třeba nějakým dřívějším vyvoláním?
Jo a abych nezapomněla, jsi na řadě 😀

sajmona
24. kvě 2010

Ahoj holky 😉
Cin strašně moc gratuluji 😉 malá je strašně krásná 😉

hanulamarkova
25. kvě 2010

ahoj holky
cin moooc gratuluji k malé je strašně rozkošná a malilinká...ale to dožene 😀
my jsme byli dneska nakupovat v tescu a tak jsem už neodolala a musela malé něco koupit tak jsem jí vybrala nějaké bodyčka a overalky s Minie no už se těším jak ji budu v nich ňuhňat...taky mi dovezli věci po malé co jsme měli a švagrová (zlatíčko) přidala pár svojich no krása tak jsem se potěšila 😀
jo a koupila jsem princeznin dudlíček...s korunkou no krása - pro princeznu 😀 mám to ve fotoblogu...

gabina79
25. kvě 2010

Ahojte holky, tak mám chvilku, známá mi vozí Oníka, už jsem požehlila a než se půjdu najest, tak jsem na vás koukla 🙂
Cin, ještě jednou velká gratulace....malá je fakt krásná a na fotečce ani nevypadá, že by byla tak drobounká 😉 ...teda si dobrá, že sis došla pěcho do nemocnice...při představě, že bych se šourala s plenkou mezi nohama (mě teda plodovka tekla až do samotného porodu pořád dost) ulicemi města, jsem se musela zasmát 🙂 ..tak to kočky zvládejte, pořádně se rozkoj, ať má malá dost mlíčka a uvidíš, jak to krásně dožene 😉
Luci, to jsou fakt prďácké culíčky, malá je zlatá...to mi pomalu vlásky ztrácíme, ale jen místy, takže někde má chudáček Oník lysinky a vzadu místy zase dlouhé páčo 😀 ..vypadá to legračně...no já jsem taky na Verunku zvědavá 😉 ....no na všechny miminka 😀 ...zítra se jdeme vážit, tak dám info, jak na tom jsme 😀
Hani, to nakupování je super, že? My jsem byli taky včera v Tescu a taky jsme nakoupili nějaké oblečky, overálky, bodýčka, trička, tepláčky....no fůru peněz jsme tam nechali, no děs...a jak se jinak cítíš?
Tak se zatím mějte, pádím se najest a za chvíli tady už budu mít toho našeho hladoška 😀
Jo a ve čtvrtek jedeme poprvé plavat, tak jsem zvědavá 😉

irminka
25. kvě 2010

ahojte žirafindy,
nějak opět nestíhám, máme toho dost, ale lehce vás dočítám.....

Dnes jsme byli v poradně a máme 67 cm Bruno 6,5 kg a Bořek 6,8 kg,takže jsme v necelých 5.ti měsících docela velcí, že jsme dva

Taj jsme zkoušeli nové čepule a dnešní spinkání a probuzení v kočárku

ywushka
26. kvě 2010

cin mala je krasna🙂 a ja jsem to docetla😀!! Jsi sikula🙂!!

Irm: Kluci jsou uzaaaasni!! Uz se na neee tesim🙂 Kluci maji cepicky krasne! Ja musim taky nejake nove nakoupit,ale vubec nevim kde mam sehnat nejake hezke!!

Gab: v patek jedu do kyjova na slucak se nspoluzakama mam tam byt ve ctyri,tak co kdybych prijela driv a posedeli by jsme jeste nekde na kaficku jeste spolu?? Samozdrejme kdyby jsi chtela🙂!!! Kdyz uz budu v tom Kyjove🙂

Uz se nam to holky krati

Ja ted vybiram jidelni zidlicku! Ja mam maleho uz na prikrmech na obed uz papa zeleninku a tak,protoze mlecko me nestacilo!! A pekne mi kyne!🙂

ywushka
26. kvě 2010

A tak to tak vypada ze my pojedeme uz na Vranov ve sportaku,protoze maly uz je pres celou korbu a uz se mi nozickama odrazi o jednu stranu a boucha se hlavou o druhou stranu😀

lucka.adis
26. kvě 2010

Ahoj holky

Irmi, kluci jsou perfektní a děsně jim to v čepičkách sekne 😉 😉

Ywushko, vy jste už na zelenině? A jak ti to baští malej?

Holky, nebudete mít některá někdy cestu do Brna, že by jsme se sešli aspoň na kafčo 🙂 Jinak jsem celkem zvědavá, jak nám vyjde počasí na ten Vranov 😖 moc to totiž na teplo zatím nevypadá ☹

Gabčo, Ondrášek vám krásně prospívá 😉 super!!!

lucka.adis
26. kvě 2010

... Ywusko, nám zatím ještě korba stačí, ale počítám tam max.měsíc a bude muset do sporťáku 😖 a to i skrz to, že se jí poslední dobou v korbičce nelíbí. Prostě nevidí ven a to ji hrozně vadí.. takže do sporťáku půjdeme asi v 5ti měsících, samozřejmě nebude sedět, bude tam v polosedu 🙂

gabina79
26. kvě 2010

Nazdárek, tak jsme došli z venku - byli jsme u Dr a máme 7,35kg 😀 Jak jsem ho pak dávala do kočáru, tak se tak poblil, že jsem musela jet domů převléct a pak ještě znovu ven 😠
Luci, jj, malý krásně přibírá, jen doufám, že mu to moje mlíko bude stačit aspoň až do toho půl roku, abychom nemuseli dávat umělé 😉
Ywuš, jj, na chvilku by to šlo...my teda zhruba tak před tou druhou krmíme, takže snad kolem půl třetí bychom si někde mohli dát scuka....navrhni kde 😉 ...Jinak nám korba taky zatím stačí, uvidíme, jak dlouho ještě...teď ho Dr neměřila, ale příště snad jo, tak uvidíme, jak je Oník dlouhý 🙂
Irmi, klukům to moc sluší 😉
No, já myslím, že budeme mít na tom Vranově hnusně, zatím tomu všechno nasvědčuje...No ale třeba nás to počasí překvapí
No nic, už budeme krmit...tak se zatím mějte a zase sem juknu 😉

miradka
autor
26. kvě 2010

Ahoj holky, dnes som úplne KO. Decká mi dajú fakt zabrať. Ešte že mi ich vzala teta na prechádzku, inak by ma už asi odviezli do cvokárne. Mirka jačala ako o život, no musela som variť...a David tiež furt plakal, len s tým rozdielom, že on má vždy dovod. Tak som z neho bola na nervy, lebo som nevedela prečo plače. Používam látkové plenky u neho a tak som ho skoro čo hodinu prebalovala a aj tak plakal, tak som si ho dávala na prso, ale vobec som necítila naliatie, ale niečo vytiahol..tak som myslela, že je hladný...no budem ho asi dokrmovať. Skúsila som mu dávať BEBU po lyžičkách, ale väčšina išla pomimo, tak som mu dala fľašu a nechápal čo mu to cpem do pusy a odmietal ju...takže zase nič..No už aby sme prešli na pevnú stravu 😔

Holky, už ste začali s mrkvičkou alebo jabĺčkom? Od ktorého mesiaca sa može? Pochopila som to tak, že keď budeme mať 4 mesiace, tak možme začať. Akurát nie som si istá ako je myslený pojem "ukončený 4.mesiac" tzn. že 4 mesiace a 1 deň už je začiatok 5.mesiaca? Naši ma nahovárajú, aby som im už skúšala dávať jabĺčko...nechcem to uponáhľať...chcem mať istotu, že je na to už vhodný čas.

Jo a zajtra máme fofry. V schránke sme mali pozvánku na kontrolu jazvy po očkovaní. Celkom ma to prekvapilo, pretože to nie je k našej dr ale kdesi na plícní... 😕 No a o 12 mám ísť ešte s Davidom na 2.očkovanie, takže dopoledne nabité..

miradka
autor
26. kvě 2010

Irminko, chlapci sú podarení 😉 Som zvedavá, koľko váži David, ale je tiež dosť ťažký.
Gabi, tak to je pekný buclík 🙂

cincolina
26. kvě 2010

Ahojte,
tak po vcerejsi navsteve dr. u nas jsem zase o neco klidnejsi, mala uz ma skoro porodni vahu.
Gabi, taky doufam, ze tak dobre dopadneme a mlicko bude stacit co nejdele.
No a nejvic se fakt tesim, az budeme moct ven...

ywushka
26. kvě 2010

lucka: jo malemu to jede,zpocatku mu to nechutnalo,snedl max 2 lzicky,ale ted sni i celou tu sklenicku nebo cely banan a podobne🙂!!

mirad: rikaji ze se ma zacinat az po sestem mesíci,ale malemu mleko nestacilo,proste je nenazrany,tak papa uz i zeleninku ovoce a tak!! Polevecky jsem jeste nezkousela!!

hanulamarkova
26. kvě 2010

ahoj holky
mir to pozvání je kvůli TBC očkování co? Já si myslím, jestli Davi neměl něajou velkou reakci na to očkování, tak aby se na ten vpich podívali a popř. to skontrolovali...asi je to tak lepší oni tomu víc rozumí.
gabi malý je cvalík, ale když mu chutná tak nech on to pak vyběhá až začne 😀
Já se mám dobře, holčička mi v bříšku dělá přemety, ještě pořád mám -3kg takže všechno si bere ze mě...vůbec nepřibírám...ale to je dobře 😀 jen bříško zase povyskočilo, už přez prsa vidím bříško, a je to už takové to těhu ne špekové 😉
mir my sme začali u dcerky (plně kojené) přidávat příkrm až po 5 měsíci tak v polovině 6. a kdyby jsem neposlouchala babiny(což jsem neměla) tak by jsme plně kojili do ukončeného 6. měsíce. Měli jsme pár kriz, kdy už jsem si říkala že začnu dokrmovat, ale nakonec jsem se zvládla zase rozkojit a šlo to. To u dětí na umělém si myslím, že ten 4.ukončený měsíc je asi nejlepší...no a já jsem začínala vařenou mrkvičkou asi týden - mrkev, pak brambory a pak co bylo čerstvé sezóní...a to bylo k obědu - jablíčko jako na svačinu nevím asi až za měsíc a pak banán a tak vždy po týdnu nebo 5 dnech jsem vždy něco přidala broskev, meruňku ... a k obídku jsem asi po 14 dnech přidala vařené hovězí, ale maličko, a tak postupně...

emers
27. kvě 2010

ahojky holky! 🙂

cin: cha chá, díky, no jo vlastně, jsem na řadě! No doufám, že ty 3 týdny ještě vydržím!
cukrovka - včera jsem byla na diab. a dobrý, nic jsem teda nepřibrala, to se jim líbilo, furt mám navrch jen 3 kila , 😠 takže si mám připíchávat inzulín a cukrov. dietu držet nadále, ale můžu si zvýšit sacharidy když si zvýším inzulín, takže dlabu vpodstatě normálně, akorát ne sladkosti... no prostě už to nějak vydržíme 🙂
a mimčo dle UTZ má váhový odhad tak akorát, dokonce spíš menší, takže i kvůli tomu se domnívají, že vše ok, rozhodně žádná makrozomie (velký dítě 4kilový apod.) nehrozí 😉
akorát teda určitě (pokud se nestane něco dřív) půjdu na vyvolávaný porod zhruba o týden dřív - to se ještě budeme domlouvat - anebo dokonce půjdu na plánovaného císaře. Prostě něco "vyberou" a povalíme 😎
rozhodně to prý nenechají ani do termínu, natož přenášet.

tak mi taky držte pěstičky a pozdravujte dětičky!!!!!!!! 😵 😉

lucka.adis
27. kvě 2010

Ahoj holky, tak počasí z nás opravdu dělá blázny 😠 Jednou svítí sluníčko, potom se zatáhne a začne pršet... jestli je toto normální, to fakt nevím. Akorát jsem si najela na naši bývalou diskuzi a tam, minulý rok, v této době se probíralo, jaké jsou pařáky atd. no a letos to teda nehrozí 😝
Jsem si tak říkala, že příště uděláme srazík někde u moře 🙂

Dneska jsem koupila malé v dogerii malilinkaté skřípečky s beruškama, tak jsem ji hned dala na vlásky. Můžete mrknout 😉

miradka
autor
27. kvě 2010

Tak až teraz som zapla počítač, dnes to bolo fakt o držku. Ak nedostanem žalúdočné vredy, tak to bude zázrak. Už neviem, čo je to najesť sa v pohode. 😔 Jazvu po očkovaní máme v poriadku, sestra sa len mrkla a zmerala ju. Niekté deti ich mali zahnisané, tak im ju prepichovali...mali ste počuť ten plač 😢 No a Mirka bola po tých lietačkách nevyspaná a hrozne uplakaná a to nebola na očkovaní. David to zvládol tak, že už asi 3 hodiny vkuse spí. Pýtala som sa dr na mrkvičku a tiež potvrdila, že až po 6 mesiaci stačí začať, nie je kam sa ponáhľať. Zato naši ma furt do toho tlačia... 😠 Už by im najradšej dávali polievočky a tak...musím vydržať ten tlak. Načo si prirábať prácu, keď možem počkať...No nič, Mirka už zase vrieska, je celá morká od slín.. 😖

zabicka007
28. kvě 2010

Mir, teda klobouk dolů, obdivuju tě, musíš toho mít nad hlavu, já mám taky někdy pocit, že musím vyskočit z okna, nebo to nevydržím, a to mám jednoho drobka...pak si vždycky vzpomenu jak moc jsem si Natálku přála, prostě zavřu oči a přivolám si ten pocit štěstí, který mě zalil, když jsem našla ty dvě čárky na papírku, a hned je dobře.
My už máme hotový čtyři zkoušky ze sedmi, příští týden mě čekají dvě tak pak už to bude dobrý...už aby byl ten Vranov, ať už je počasí jaký chce, hlavně ať už pořádně splknem 🙂

cincolina
28. kvě 2010

Holky, prosím Vás, jakou máte autosedačku - vajíčko? Měli jsme ji dostat, tak jsme se vůbec nezabývali průzkumama trhu, a teď když víme, že ji nedostaneme, tak jsme úplně bezradní ... Neměla jste to některá nastudované? Auto máme WV Sharan, r.v.2001 ... díky moc!
Mir, no dvě děti, to fakt musí být něco...
Zabi, ale už jste se celkem s malou zaběhly ne? Já už se moc moc těším až bude mít tak měsíc, že to bude lepší. Zatím ji pořád pozoruju, buď se mi zdá, že spí málo nebo moc... 😒

miradka
autor
29. kvě 2010

Ahoj holky, Zabi, nie je to zase také hrozné...len sú dni lepšie a horšie...ja zase obdivujem, ako dokážeš pri mimču študovať, to by som fakt nedala 🙂 U mňa je to tiež tak, vždy keď mi dochádza trpezlivosť a najradšej by som kopla do niečoho, tak si spomeniem na tie útrapy, čo predchádzali tomuto šťastiu, hneď mi naskočí úsmev a sila bojovať s trpezlivosťou a laskavosťou 😉
Cin, my sme kupovali z druhej ruky maxi cosi a je dobrá, zatiaľ sme ich moc nevyužili, nejazdíme často...ale určite by som kupovala nabudúce takú čo sa dá nasadiť na podvozok kočáru. Je to praktické 🙂

Dnes sme boli v Polsku a zistila som, že ten nutrilon sa u nich volá Bebilon a stojí 192 Kč. V Rossmanovi ho majú za 30 zlotych. U nás som ho kúpila za 265 Kč, takže obrovský rozdiel. U nás už fakt nebudem kupovať. Nehorázne na tom u nás zarábajú. No a tiež sme našli sekáč dovoz z anglicka a majú tám nádherné veci, tak tam budem pravidelne chodiť. Som nadšená 🙂

cincolina
29. kvě 2010

Ahojte,
tak muj dotaz na autosedacku uz neni aktualni, prave jsme na mimibazaru poridili Chicco z druhe ruky, snad nam bude vyhovovat.
A dnes jsme byli poprve venku, Estercina prvni prochazka byla volebni 😀 , no a jak se zda, dokonce to dobre dopadlo, s tema volbama, teda prochazka samo taky, akorat jsem teda z ni byla celkem znavena 🙂 . Tata uspava, tak ja jdu spat at jsem v noci fit.
Preju krasne dny a klidne noci.

zabicka007
30. kvě 2010

Cin, my máme taky chicco a taky z druhé ruky a jsem maximálně spokojená - jde nasadit po směru i proti směru jízdy a na rovné zemi se pěkně houpe a malé se to líbí 🙂 jinak zaběhlé už myslím jsme, ono ani nemáš moc na výběr - když musíš, tak musíš...ale jsou to krásné povinnosti 😅

lucka.adis
30. kvě 2010

Ahoj kočky,

my máme Maxi Cosi FabrioFix a jsme maximálně spokojení. Máme i adaptéry na kočárek, takže bez problémů ji můžeme nasadit na podvozek místo korbičky a vyjet třeba do obchodu 😉

Žabi a Cin, fotky mám v bazárku, tak mrknětě a kdyby jste něco teda chtěli, tak dejte vědět, ať to můžu vzít na Vranov (to platí pro Žabičku 🙂 ).

Pěkný den všem!!

miradka
autor
31. kvě 2010

Holky, David je posledne nejaký nespokojný, furt si cpe ruky do pusy a hooodne slintá, myslíte, že by ho mohli bolieť ďasná? Že by mu liezli zúbky? Neviem si s ním rady, skúšam ho prikladať na prso, ale nie vždy sa prisaje, tak z toho usudzujem, že hladný nie je. 😕
Dnes je tam zase blbé počasie, počítam, že aj leto bude asi podobné...mám taký blbý pocit, že si ho moc neužijeme na záhrade ☹

gabina79
31. kvě 2010

Ahojte holky, jak se všechny máte a jak zvládáte dětičky?
Emers, tak už to máš taky za pár, co? Budu držet pěstičky, aby vše bylo OK a snad se mimčo vyloupne samo a nebudou muset porod vyvolávat (aspoň pro mě by to bylo asi víc stresující). Teď ti nevím...jaké vlastně máte pro mimíska jméno? 😕
Cin, my máme vajíčko přímo ke kočárku 😉 ...akorát je do 11kg a stejně mám obavy, že už se nám tam Oník brzy nedá (rozměrově 😀 )...jenže ještě dlouho nebude sedět, takže tu další třídu ještě kupovat nebudeme
Mir, já fakt žasnu, jak to všechno zvládáš s těma dvěma mimčama...fakt si dobrá 😉 ....o tom už se tady myslím psalo, že ten polský nutrilon je daleko levnější..pokud to máš kousek, tak se to určo vyplatí...u nás jsou sice dva sekáče s dětským oblečením, ale musím říct, že mi to přijde jako nějaká veteš...i když možná něco by se tam vybrat dalo..no budu tam asi taky muset vběhnout, taky nemůžeme kupovat všechno pořád jen nové, protože je to děs ty prachy, jak to letí....
Už jste přemýšlely, jakou vyriantu rodičovské si dáte? Já pořád váhám mezi dvěma a třemi lety, ale spíš to vypadá na ty tři...sice bychom chtěli co nejdřív (no ne hned 😀 ), tu holčičku ( 😀 ), ale kdo ví, jak to půjde, že? nebo třeba budeme muste zase na Obilňák 🙄