Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
10. lis 2009

Aha, tak já jsem ještě nezačala, pořád si říkám, že je ještě čas... 😅 nebo myslíte že bych už také měla začít?
Zítra jsem 27tt tak jako ty.

lucka.adis
10. lis 2009

Musím koupit prášek Lovelu... tak by mě fakt zajímalo, jestli už mám pomalu teda začít 😕 a stejně tašku do porodky budu balit až po 30tt, protože to nejdřív musím všechno nakoupit.

miradka
autor
10. lis 2009

Luci, ja počítam s tým, že budem rodiť skor kvoli dvojčatám a tiež s tým, že možem skončiť ku koncu tehu v nemocnici, človek nikdy nevie čo sa može stať a to by potom musel niekto za mňa pripraviť. Radšej si to nachystám už teraz. Tiež toho moc naraz nezvládnem, tak chcem mať dosť času. 🙂

miradka
autor
10. lis 2009

v Tescu mali akciu na tekutú lovelu, stála tuším nejako do 200 Kč 3L. Vobec neviem či sa to oplatilo. Nabudúce skúsim klasickú práškovú lovelu. Do porodnice sa tiež budem baliť až neskor...

lucka.adis
10. lis 2009

...jinak mě teď naštval manža, vytáhla jsem maso z lednice, že ho udělám i s omáčkou a knedlíkem, ale už se mi nějak nezdálo, tak to šel omrknout atd. a potom mě jakoby sprdnul, že jsem to měla udělat hned, když jsem to vytáhla z mražáku atd. a mě to tak dostalo, že jsem se málem rozbulela..

Kdyby člověk nelítal po všech čertech atd.tak jsem měla čas to udělat nebo to taky mohl udělat on 😔
Fakt super začátek tohoto dne.. to je tak, když pracuje z domu a už si prostě lezeme na nervy.
Zítra jde na degustaci Svatomartinského vína a já budu lítat po bytě, je to na hov** když těhule nikam nemůže a čučím pořád doma. A když jdu tak se pokaždé přifaří, že mě musí hlídat... max kam chodím sama je pro synátora do školky.

Pardon, že jsem se tady vykecala, ale fakt mě to nasr*** a zároveň mě to mrzí.

lucka.adis
10. lis 2009

Mir, já si koupím normální práškovou Lovelu.. a asi začnu pomalu prát příští týden.

cincolina
10. lis 2009

Yw., jejda, tak opatrně. Musíš Tea přemlouvat, aby ještě zůstal v bříšku.
Já se tento týden nejvíc těším na to, jak půjdu plavat, mám už hrozně zatuhlou krční páteř, tak doufám, že se mi uvolní.

cincolina
10. lis 2009

Emers, chodíš do práce?

gabina79
10. lis 2009

Ahojte holky 🙂 tak jsem asi před půl hoďkou došla z té cukrovky - no děs 😝
Ywuš, opatruj se a opravdu nic nedělej a buď v klídečku, nech se obskakovat, Teo ještě musí chvíli vydržet u maminky. Držím pěstičky, aby se to upravilo 😉
Irmi, ty máš ty kotníky teda fakt dobré 😅 ...a co tlak, ten máš v pohodě?
Holky už dva dny po sobě jsem měla děsný sen - jeden, že jsem teď porodila (doma) a druhý, že jsem potratila....pak jdu ráno na wc a zjistila jsem, že ze mě vyšly dva malé kousky krevní sraženiny - tak to jsem se málem rozeřvala - nevyspalá, hladová, teď ta krev do toho, pak mě chytly do břicha křeče (to bylo asi ale jen se stresu, z toho nevyspání a z hladu)...no děs....teď se cítím relativně OK, i když už zase nervuju vždycky, když jdu na wc, křeče nemám, břicho tvrdne jen občas a malý občas kopne, takže to snad není nic vážného...ještě že jdu v pátek do poradny...uvidíme, jak na tom budu
Jo a jinak mám výsledky cukrovky - už jsem byla i v diabetologické poradně a mám průkaz diabetika 😀 ...nevyšlo mi to nějak extra špatně - krev v limitu, ale nález v moči...takže omezit sladké (manža se mě ptal, jaké, když stejně moc sladkého nejím), další kontrola až v lednu...no a po porodu zase tento nechutný test na cukrovku 😝

miradka
autor
10. lis 2009

Gabi a vieš koľko mmol máš v krvi? Ja mám moč negatívny. Vobec nechápem ako tá cukrovka funguje...ja idem už vo štvrtok do tej poradny, tak som hrozne zvedavá. Čo znamená omezit sladké? Budeš kupovať napr. len dia jogurty? Už som sa dívala čo majú v obchodoch a našla som len 2 druhy aktivie - ananás a malina. A potom už žiadne dia jogurty. Koľkokrát denne možeš ovocie? Možeš mandarinky? Ja mám milion otázok. Viem že diabetici musia obmedziť aj tuky a bielkoviny, ale to už je potom fakt mazec, v tom sa vobec neorientujem, nesledujem to...
Z toho sna si nerob starosti, to patrí k tehu. Mne sa už tiež snívali všelijaké kraviny, ale dobre že ideš v piatok do poradny, aspoň ťa to ukludní. 😉

miradka
autor
10. lis 2009

Luci, kľudne sa možeš vyrozprávať, ono to dobre padne 😉 Chlapi sú často necitliví a potrebovali by na zadok 😠

miradka
autor
10. lis 2009

jo a ešte by ma zaujímalo, či možem slanosti keď skladkosti nie, napr tvarohové pagáče, tyčinky a tak.. 😅

gabina79
10. lis 2009

Mir, v krvi jsem měla nějak 7,2 po hodině a nějakých 6 po dvou hodinách, takže to je OK....já se tím nějak zalamovat nebudu...Dr mi řekl omezit sladkosti, takže nebudu jest čokoládu, buchty, oplatky atd....ale budu normálně jest (ne moc) jogurty (určo ne dia 😀 ) i ovoce...taky říkal hlavně si stravu rozdělit na menší porce častěji, což dělám...takže já žádnou extra změnu dělat nebudu 😉 ...abych pravdu řekla, já jsem to u toho Dr ani moc nerozváděla, protože už jsem se viděla doma 😀 ...uvidíš, co se dozvíš ve čtvrtek ty 😉
Z těch snů jsem byla taková nesvá, ale dorazila mě ta krev dneska ráno ☹ ....tak snad je všechno v pořádku 😅

lucka.adis
10. lis 2009

Gabčo, ty máš ale sny... ohledně té krve, neboj, snad to bude všechno v pořádku a je fajn, že jdeš v Pátek k dr. určitě mu to řekni!!!
Jo a holky, bacha na to ovoce, zvedá to fakt šíleně cukr v těle, nezdá se to, ale je to tak..

Já jsem nějaká mimo, bez nálady. Malá sice kopne, ale občas mě zabolí bříško jaku u mrchy, tak snad to bude OK.
Manžu nemůžu po dnešku nějak vystát..chjo, se půjdu picnout 😔

gabina79
10. lis 2009

Luci, doufám, že to bude všechno v pohodě 😉 ....jinak chlapi jsou chlapi...včera jsem se taky trochu chytla s tím svým....měli jsme v opravě počítač, a když ho pak donesl domů, tak zjistil, že nejde myš, tak se s tím mořil (vůbec počítačům nerozumí 😀 ), pak ho znovu odnesl do opravy, tam mu to opravili a když ho donesl domů, tak ta myš šla a když se vypl a zapl počítač, tak už zase nešla....tak začal nadávat (pomalu chtěl kopat do komplu - on je někdy takový raplík), což mě se nelíbilo, tak jsem mu řekla, ať se uklidní..no a už to bylo 😒

gabina79
10. lis 2009

Luci, ty si odpočiň a uvidíš, že to bude dobré..to bude možná i z nervů 😉

miradka
autor
10. lis 2009

Tak to ja mám po 2 hodinách 7,8 ☹ Ja budem musieť obmedzovať asi viac ☹
Luci, práve som si dala jablko a mám na stole ešte 2 mandarinky, tak ja ich dám zase bokom ☹ ach jo, toto je pre mňa úplne trýznenie 😢

lucka.adis
10. lis 2009

Kočky, nemáte některá z vás ten seznam co sebou do porodnice? Docela by se mi to šiklo, abych věděla co a jak.. za těch pár let po synátorovi jsem na to zapomněla 😉

lucka.adis
10. lis 2009

Mir, ty si už musíš měřit hladinu cukru?
Byla tady na koníkovi diskuze a kočky tam psali, že ovoce max jenom jednou denně 😢
Já bych to teda asi nevydržela, ovoce miluju a jím ho každý den...

Jo, Gabčo, ona ta nálada je možná i s toho pitomýho počasí, nevím jak je teda u vás, ale u nás je zataženo a skoro už tma.. nemám toto počasí ráda 😠

gabina79
10. lis 2009

já snad ani takový seznam zatím nemám...ale není něco i v těhu průkajdě???

lucka.adis
10. lis 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Mir, tady je ta diskuze... holky tam jsou už zaběhnuté, tak se jich zeptej 😉

lucka.adis
10. lis 2009

Gabi, v těhu průkajdě něco málo mám, ale myslím že ten seznam má Mir a Ywushka 😕

gabina79
10. lis 2009

Mir, u mě se nejedná o těhu cukrovku jako takovou, ale o glykosurii - čili přítomnost cukru v moči...jak říkám, nijak hrotit to nebudu....raději si nedám buchtu a dám si místo toho mandarinku - potřebuji přece vitamíny 😉....uvidíš, co ti řekne dr 😉
Luci, tady je taky hnusně a ještě začalo pršet....no zalezla jsem do postele a relaxuji 😉

miradka
autor
10. lis 2009

Luci, zatiaľ nič neviem, až vo štvrtok sa to dozviem, no dúfam, že nebudem musieť nič merať, ale keď hovoríš, tak sa fakt ešte viac obmedzím. 😢
Luci, niekde som na ten zoznam natrafila, mrknem sa na net a dám ti sem odkaz. Díky za odkaz na diskusiu, skúsim sa tam opýtať...

lucka.adis
10. lis 2009

Gabčo, no u nás teď také začalo pršet a to jsem chtěla pro synátora jít pěšky a mrknout se v drogerii na prášek Lovela atd. takže budu muset vytáhnout deštník, protože na čerstvý vzduch prostě potřebuju.

lucka.adis
10. lis 2009

Mir, teď s tím stejně nic neuděláš, tak si to ovoce normálně dej... já myslela, že si už měříš hladinu cukru v těle.
Akorát to moc nepřeháněj. Já bych si to víc rozdělila, třeba na svačiny a tím bych dostala ovoce do sebe dvakrát za den 😉
Dr.ti určitě poradí a řekne co a jak, tak to nech až na ni 😉

miradka
autor
10. lis 2009

Luci, mám viacej odkazov:
http://www.babyportal.cz/vybava-do-porodnice
http://www.babyweb.cz/Clanky/a570-Co-mam-mit-s-...
http://www.porodnice.cz/vybava-porodnice

Inak ešte ma napadlo, že možno by mohla mať porodnica svoj zoznam. Skús sa mrknúť na stránky porodnici, kde chceš rodiť.

gabina79
10. lis 2009

Jé, tak to já mám dneska procházek až až...já už z postele nevylezu 😀 .....Lovelu už mám doma, ale prát teda ještě nebudu...ještě stejně nemám všechno (ani plenky)....a kosmetiku a další potřeby na koupání atd. jsem ještě ani nezačala kupovat
Mir, neboj, já myslím, že když to máš jen mírně zvýšené, tak nebudeš muset nic měřit, prostě tam půjdeš dřív na kontrolu 😉

miradka
autor
10. lis 2009

Gabi, tak to je fakt niečo iné...to máš ešte celkom dobré. 🙂 Tak to už som mala, ráno som si dala banán a teraz jablko...ja som fakt zvyknutá teraz v tehu mať aspoň 5x za deň ovocie. Ono je to aj podľa doporučení WHO, teda tá tabuľka ako často čo jesť..je tam 5 porcií ovocia a 5 porcií zeleniny za deň...Nechám to teda na dr 🙂

miradka
autor
10. lis 2009

Gabi, asi hej, asi tam budem musieť chodiť častejšie...jejda a to je až v Ostrave...40 km aj viac, lebo to je na konci Ostravy. 😖