Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

miradka
autor
25. lis 2009

Dobré ránko, už som stihla byť v nemocnici na krvi kvoli tej cukrovke. Pichali mi do prsta - nič príjemného 😖 no a poslali ma domov, že sa mám najesť a prísť zase o pol 10. Ale nezdá sa mi toto vyšetrenie. Malo by sa testovať 2 hodiny po jedle a než som došla domov a nachystala si jedlo bolo štvrť na 9. Radšej sa na to opýtam...

zabicka007
25. lis 2009

Gabi, tak s tím indexem to je teda fakt divný...no my na škole index vůbec nemáme, všechno jde elektronicky...
Jinak jak já to budu zvládat se školou ještě nevím, rozhodnu se až v únoru, to začíná další semestr tak uvidíme, jestli to přeruším nebo co, snad to nějak zvládnu, no budu muset...
JInak k těm plenkám, kamarádka co má půl roční holčičku mi říkala, že pokud papírová plena na kus vyjde pod 4 Kč, tak je to dobrá cena, takže asi tak

lucka.adis
25. lis 2009

Ahoj holky, tak já jsem zpět od dr. kontrola dopadla dobře.
Porodní cesty a všechno ostatní jsou uzavřené, malá je pořád hlavičkou dolů, ale ještě nenaléhá 😉 jen jsem ji řekla o tom výtoku, jestli by se na to mohla podívat, tak mi řekla, že tam je něco jako zánět, ale není to tak hrozné a je to prý v těhu normální a předepsala mi tabletky na zavádění, což je super, aspoň mi to zase na nějakou dobu pomůže a přeléčí se to.
Dělala mi UTZ, zkontrolovala srdíčko atd.a také všechno v pořádku. Akorát ji neměřila, takže budu muset vydržet do 9.12, tam se dozvíme kolik ta naše beruška přibližně váží atd.
Brala mi krev na krevní obraz ohledně toho železa, mám teď napsanou malou krabičku a kdyby to bylo horší, tak mi 16.12 kdy mám další těhu poradnu napíše další, takže budu zase polykat prášky 😝 😀 a říkala jsem ji to o tom tvrdnutí bříška po sexu a ona se usmála a řekla mi, že musíme prostě opatrně, ale že mě na to nic dávat nebude, pokud to nemám dlouhodobě, což nemám, páč se mi to stalo poprvé 🙂

Uff, tak to je vše... jsem zvědavá, jak dopadla Ywushka.

Mir, a co ty kočko?

ywushka
25. lis 2009

Tak Ywushka dopadla na jednicku!🙂 Cipek se malicko prodlouzil,sice jen kousek,ale rikal ze je to slusne,pan dr. nas pochvalil,ze tak hezky dodrzujeme vsechno co mame dodrzovat a ze tak mame vydrzet alespon 10-14 dnu a pak uz se muzu zacit normalne hybat!!! Kontrolu mame zase za 14 dnu a to uz mame i s monitorem. Jinak malicky je porad hlavickou dolu.

Nevite nekdo nahodou jak je to pak s tema porodnicema??? Ja kdyz jsem se informovala primo v porodnici,tak mi rikali,ze tak od toho 36-37tt se chodi uz jen k nim na kontrolu,ale me sestricka rozepsala kontroly a monitory az do vanoc u nich na ambulanci,snad asi pocitaji s tim,ze budu rodit v breclave nebo co,tak se na to musim jit priste zeptat!! Ja jsem teporve ted dorazila...tak se jdu preslect do domaciho!! Mejte se krasne a preju prijemny den

gabina79
25. lis 2009

Ahojte holky 🙂
Super, že kontroly proběhly v pořádku....Ywuš, hlavně, abys teď zase nezačala jančit a pořád dodržovala klidový režim. 😉 ..Luci, skvělé, že je vše v pohodě a to tvrdnutí nic nebylo....tak opatrně 😉 ....já už vážně ani nevím, co to je sex a vážně pochybuji, že to do konce šestinedělí ještě zjistím 😢 ...Mir, tak vidíš, že nepotřebuješ glukometr, že se to obejde jen s dietkou - tak snad ti i ta dnešní krev dopadne dobře 😉
Žabi, my jsme měli taky všechno elektroniyćky, ale ještě navíc se to zapisovalo i do indexu... a pak se muselo kontrolovat, jestli sedí index s počítačem 😀 ..no co, už to řešit nebudu, kdyžtak vím, kde ten index mám....tak uvidíš, jak to pak budeš zvládat, jestli jsi akční typ, tak možná že levou zadní 😉
Ywuš s tím chozením do poradny do porodnice to má každý Dr jinak - některý automaticky pošle maminu tam a některý si ji zase drží až do konce...zkus se na to zeptat, jak tam příště půjdeš 😉 ...já to mám vyřešené, když stejně chodím na špitál 🙂
Jo a dnes jsem si konečně volala na ty předporodní kurzy a už jsem nahlášená...jsou to dvě lekce, jedna o porodu a druhá o kojení....na kojení jdu 11/1 a na porod 1/2 (což teda sestra, když mě zapisovala, tak byla skeptik, že už možná nepřijdu, protože můžu porodit dřív, jenže dřív tam nebylo volné, jen hned na začátku ledna a to nebudeme doma)...tak jsem zvědavá. Na to kojení půjdu sama, ale na ten porod půjde i manža, aby věděl, do čeho jde 😀

gabina79
25. lis 2009

Ywuš a kde teda nakonec chceš rodit? V těch Bohunicích? 😕

miradka
autor
25. lis 2009

Už som zase tu...výsledky sa dozviem až zajtra, ale nie som si istá, či z nich budem chytrá...to vyšetrenie podľa mňa nie je tak presné ako z vody.
Luci a Ywush, gratulujem ku skvelým výsledkom, len tak ďalej 😉 Ywush, tebe sa to tak rýchlo blíži...už len mesiac a kúsok a je to 😵 Ako si dopadla s tým košíkom? My sme dnes s tchýní šili látku do košíka, budem to mať pre mužíka na ponožky a ďalšie 3 košíky budú pre deti a ešte im prirobím ďalšie 🙂
Gabi, škoda že o porode nie je skor termín, to už je fakt tesne...ja musím nájsť nejaké video na nete ako dýchať. Pre istotu...keby som rodila normálne, ale hrozne sa toho desím... 😔

ywushka
25. lis 2009

gabi: no chci jit do tech bohunic,ale zase me mamina rikala,ze jestli to pry nemam jedno,ze mam jit klidne do breclavi,tak ja ti nevim!!!

Miradka: nedopadla jsem s kosikem nijak,uz jsem se do toho nepoustela,porad mi to tu lezi tak jak jsem to vcera nechala!!!

miradka
autor
25. lis 2009

Ywush, zalep to normálne s tyčinkovým lepidlom a potom to možeš pretrieť nejakou farbou alebo moridlom... 😉 Mne to teraz natiera mužík, aby som nedýchala tie výpary..

snahapada
25. lis 2009

ahoj holky gratuluji k dobrym vysledkum ja budu rodit asi na vanoce podle dr. a to na obilnaku jo a pribrala jsem 20 kg a to jsem vazila krasnych 49 kg no hruza jinak se mnejte zase se ozvu holky se omlouvam ze sem vzdycky jenom juknu ale nemam od jiste doby vubec na nic naladu vsak vite o co jde tak se nezlobte ze jsem vzdy vlezu a porad se na neco ptam jsem tak sama i kdyz mam kolem sebe plno lidi zdravim vase miluš

ywushka
25. lis 2009

snaha: tak to je parada ze mas porod kolem vanoc,tak to mas taky za par!!

Jinak vam preju hezke poledne,ja jsem se ted probudila🙂,tak si pripadam jak prastena po hlave😀!!!

ywushka
25. lis 2009

teeeda holky,narazila jsem tu na diskuzi o trojcatech-ty holky co maji trojcata maji teda u me obrovsky obdiv!!! To musi byt zahul....i s dvojcatkama to neni zadna sranda,ale kdyz je jeste o jednoho prdolku viiic!!! Opravdu obdivuju

gabina79
25. lis 2009

Mir, tak držím pěstičky na zítra na ty výsledky...no snad nebudu rodit o tři týdny dřív a ten kurz stihnu 😉
Ywuš, to máš asi fakt jedno, kde budeš rodit, hlavně, aby to za teboou měla rodina blízko kvůli návštěvám 🙂 ...no trojčátka, to musí být pořádný záhul...to už máš nárok na nějakou tu pomocnou ošetřovatelku, ne?
Snaho, tak super, že je vše OK...tak to už máš opravdu za pár 😉 ...držím pěstičky, abys to všechno zvládla 🙂

chanel
25. lis 2009

Holky, nezlobte se, že Vám se lezu 😒 ,ale mě je po Vás smutno....já jsem zůstala tam sama z té doby co jsme se všechny snažily! Moc Vás zdravím !! Jé, u Gábi jsem se netrefila, tak to bude chlapeček. Luci, Ty se tam aspon mrkneš.Ale skoro nikdo tam nechodí..a já nemám žádnou podporu.Už mám aspon genetiku a 8. jdu k Čadové.

miradka
autor
25. lis 2009

Ahoj Chanel, to je fajn, že si prišla k nám 🙂 Takže ideš do ďalšieho pokusu? Kľudne tu ostaň ako sa ti bude páčiť 😉

Gabi, možno ti to vyjde tak, že budeš nacvičovať dýchanie a porod sa hneď rozbehne, tak na ten kurz choď aj s taškou 😀

No keby som mala mať v bruchu ešte jedno mimčo, tak sa asi zbláznim...to musí byť hrozne náročné a plno komplikáciáí už v tehu... 😖 Určo majú nárok aj na nejakú ošetrovateľku...aspoň si to myslím

miradka
autor
25. lis 2009

Snaho, tých 20 musí byť mazec na nohy. Mne sa už teraz tak špatne chodí do schodov...keď chcem ísť na 2. poschodie, tak v polovici sa zastavím, vydýcham a pokračujem. Ráno je to ešte celkom fajn, ale takto na večer... 😖 No ale naozaj sa ti to blíži, tak držím palce nech to zvládneš bez väčších problémov 🙂

chanel
25. lis 2009

Ahoj Mir: chudáčku, to je záhul dvě miminka!!! Ale za chvilku budou na světě! Jo já jdu do posledního... 😅

ywushka
25. lis 2009

chanel: jeee to jsme radi ze jsi taaaady!!!!🙂 A proc jsi neprisla uz driv???

A nevite nekdo kde je simulin??? Doufam ze je v pohode!!!

gabi: no asi uz mas narok na opatrovatelku!!!

lucka.adis
25. lis 2009

Ahoj kočky,

Mir, u třech a více dětí máš právo na tu ošetřovatelku. Jinak tě úplně chápu, když jdeš do schodů a musíš si odpočnout.. já jsem šla pro synátora do školky a v kopci jsem funěla jako bernardýn 😀 😝 😝 a to jsem šla pěkně pomalu.

Chanel, ahooooooooooooj. Tak držím palce, aby to tentokrát vyšlo!!!!

Ywush, nikdo neví o Simulin..sama jsem zvědavá jak se má a jestli je všechno v pořádku.
A co teprve Irminka ☹

lucka.adis
25. lis 2009

Snaho, už to máš za pár... a neboj, všechno to určitě zvládneš na jedničku, jsi šikovná holka. Moc na tebe myslím!!

Já teď vařím na zítra oběd, rajskou s plněnými papriky a k tomu knedlík, to bude mňamka.

ywushka
25. lis 2009

kdyby to nekoho zajimalo,tak ted si chystam vanocni dekorace a ted vyrabim toto🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2324 ! Dneska uz mi dorazil balicek s tema dekoracema na kytky,vence a pod. tak uz se tesim az bude vikend a ja budu delat prvni dekorace na stul,dvere a tak😀 to je moje🙂!! Manzel je ze me vzdycky uplne hotovy!🙂 Tady v te mistnosti kde mam i pocitac mam postel pripravenouz ev pro nejake hosty kdyby tu nekdy nekdo chtel prespat a ted ji mam zaskladanou celou ruznyma blbustkama a novinama🙂 (z tohoi nepodareneho kosiku),budu to muset zitra trosku predtridit,abych mela kde vyrabet ty ostatni veci😀!!! Jdu se za manzelem kukat na telku,stejne uz pujde modre z nebe!! Mejte se krasne,preju vam prijemny vecer a dobrou noc

cincolina
25. lis 2009

Chanelko ahoj, beztak budeš brzo patřit do tématu podle názvu 😉 . Aspoň budem mít čerstvé zprávy o OBI. Teď myslím začala stimulovat Saj a Chrobacka jsem zahlédla na jiné diskuzi, vypadá to, že změnila CAR. A genetiku máš vpořádku?
Luci, Irminka asi poctivě leží... teda zrovna ji si vůbec neumím představit, jak je tam vklidu... hlavně aby kluci byli zdraví a zatím v bříšku.
Já mám poradnu zítra ráno, tak budu překecávat dr. aby mi udělal UTZ 😅

elennka
25. lis 2009

ahojda holky.. 🙂 vždycky jen prolítnu, co jste napsaly.. u mě pořád stejné..už mám pocit, že v práci bydlím. Teď jsem se ještě přihlásila do jednoho dlouhodobého kurzu.. tak nebudu vědět, co dříve...

ywushka
26. lis 2009

Krasne dobre ranko!!!! Preju prijemny den!!🙂

cincolina
26. lis 2009

Ženy dobré ráno,
tak už jsem zpět z poradny, překecávat jsem nemusela, dr. zkontroloval srdíčko sám (sice ten UTZ trval asi pět vteřin, ale morušku jsem viděla 😀 ). Objednala jsem se tak na ráno, protože jsem si myslela, že mi budou brát krev na triply, ale na ty jsem nakonec objednaná až příští týden. No a velký UTZ těsně po vánocích, 28. A mám povolené cvičení, tak pokud se mi to podaří domluvit, tak bych měla jít už v pondělí.
El, ty jsi úplnej workoholik, ale zase znáš ty rady, ...nemyslet na "to", hodně pracovat, a mimčo je na světě, teda spíš v bříšku.
Jo a taky mi dnes přišla první Betynka, takže až ji přečtu tak budu děsně chytrá 😎 , jsou tam třeba rady pro těhule jak jíst o vánocích ... to se bude hodit, mám navrchu 4 kg 😅

miradka
autor
26. lis 2009

Dobré ránko prajem,
Chanel, no je to záhul, ale niekedy je radosť dívať sa na brucho. Dnes ráno, asi tým, že som ležala stále na jednom boku a potom vstala, som zretelne videla holku a aj s celým jej domčekom ako je oddelená od kluka. Mala som na bruchu asi tak centimetrovú priehlbeninu a jasne som videla ako má holka pokrčenú nožičku, pomaly sa bruško vyrovnávalo a ona gravitáciou klesala dole. No takéto čosi by som určo nevidela, keby som mala len jedno mimčo v brušku 😵 Moc ti prajem, aby ti to tentokrát už vyšlo. Zostaň s nami a píš ako to prežívaš a čo ťa čaká... 😉

Holky, chcem sa opýtať, či sa aj vy v noci potíte. Ja sa potím úplne šialene, je mi to hrozne nepríjemné, potím sa viac ako keď som mala umelý prechod, s tým rozdielom, že tie stavy mám len v noci. Neviem ako často som sa budila, ale mala som pocit, že vobec nespím a len sa utieram do uteráku. 😖

Cin, tak to si asi aj ja poriadim Betynku, ale obávam sa, že aj tak si tých vianoc moc neužijem, vďaka cukrovke 😠

miradka
autor
26. lis 2009

Chanel a ešte sa opýtam, ako si dopadla s genetikou? Všetko OK?

emers
26. lis 2009

ahoj holky,
zdravím 🙂

teda to je mazec, jak to rychle uteklo 😎 když jsem tu čítávala např. snaha a iwushka jak ještě nebyly těhotné a teď už budou pomalu rodit, no to je krása! 😵
tak ať je vám a bříškům fajn! 😉

já už jsem na tom s nevolnostmi lépe, ale zase když je nemám, tak jsem ráda, když se ukážou, protože jedině tak vím, že se něco děje... kontrolu mám až za dlouho 😒 už se nemůžu dočkat, abych věděla, že je vše vpořádku 😵

ywushka
26. lis 2009

emers: no jo,i me se zda ze to straaaasne utika😀

miradka: no to ti nevim poradit,ale ja jsem docela takova "zmrzlinka" porad musim mit teple ponozky (i v lete) a ted v noci se porad budim tim jak mi je straaaasne horko,jsem upocena,to bude asi normalni

lucka.adis
26. lis 2009

Ahoj holky,
přeji příjemné dopoledne..

Mir, já se teda nepotím nebo to na sobě teda nepozoruju, ale je fakt, že víc špatně spím..nejenomže chodím pořád večer na wc a nebo doplňuju tekutiny, ale jakmile se aspoň na chvilku vzbudím, tak se vzbudí i malá a to je konec. Včera-no, vlastně dneska usnula až po půlnoci, jinak tam zase dělala psí kusy.... ale nádherně jsem cítila její nožičky, to je fakt paráda 😵 😵