Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
8. črc 2010

Ahojte holky, mám problém a potřebovala bych poradit....Oník se nám už za chvíli nevleze do vajca a samo, že zatím ještě nesedí....někde jsem dokonce četla, že ty větší autosedačky, co už se dávají normálně zády k sedadlu, jsou až pro děti cca od 9 měsíců, které samostatně sedí...je to fakt???? Tak to máme asi problém a budeme muset shánět větší vajco (i když nevím, jak dlouho nám i v něm ten náš cvalík vydrží)...vy máte všechny své dětičky ještě ve vajíčkách????

gabina79
8. črc 2010

Cin, neboj a vydrž...může to být laktační krize a růstový spurt kolem toho 6. týdne....chce to vytrvat a ono se to spraví...tak pevné nervy 😉

gabina79
8. črc 2010

Chrobi, já se nekukla na obrázek...a až teď vidím, že jsou tam dva mimísci...tak o to víc držím pěstičky, ať se drží a rostou oba dva.....ty jo a to se tak povedl Ket...to teda čučím....drž se, holka 🙂 😉

cincolina
8. črc 2010

Gabi, Zabi, diky za povzbuzeni, uz je to lepsi, podarilo se mi navic vypujcit si vahu, takze vim, ze mala pribira... a krome toho jak nastal 7 tyden tak velka zmena s ni, uz se krasne smeje, reaguje a po kojeni uz tedka place jenom kdyz ji seberu prso - dudlik, ale uz se da rozptylit a zapomene na to...

lucka.adis
8. črc 2010

@gabina79 My máme malou také ještě v tom vajíčku a už ji z něho trčí nohy, ale není to tak hrozné... jenomže co naděláš, ty větší autosedačky jsou opravdu pro ty větší mimča, aspoň teda co jsem si tak našla na internetu 😝
Budeme to muset prostě vydržet.. nic jiného nám nejspíš nezbývá a ke všemu co si budeme nalhávat, ty autosedačky tip vajíčko, jsou pro ty děcka nejlepší. Když náhodou nabouráš, jsou milionkrát bezpečnější než ty, kde to dítě potom už sedí, ale přece nebudeš do vajíčka dávat roční dítě, že 😀 😀 😀

zabicka007
11. črc 2010

@cincolina ...a bude to pořád lepší a lepší, uvidíš, je to fakt, že všechny ty útrapy spojené s miminkem vyváží jediný jeho úsměv 🙂

@gabina79 Gabi tak to neporadím, my jsme ještě drobní takže se vlezeme v pohodě, ale souhlasím stoprocentně s Luckou
Tak a jdu se opět pokusit hodit fotky z Vranova, snad se už podaří...

pilotkaanetka
11. črc 2010

Gabi ta autosedačka je od chicca teda my ji máme a když malý ještě nesedí tak je daná proti směru jízdy ted už naše malá sedí tak už jí má otočenou taky se nám brzy nevešla do vajíčka 🙂

hanulamarkova
12. črc 2010

ahoj kočky hlásím se z dovolené teda byli jsme jen na chalupě od úterý ale bylo parádně... sluníčko, horko, slunečník a moje dvě zlatíčka no pohoda...hezky jsem si odpočala 😀 a co vy jak létujete?

gabina79
12. črc 2010

Ahojte holky, to je hnus fialový, co?...my jsme dnes byli na očkování a raději jsem teď s Oníkem ani nešla ven, pouštím doma fukar, aby se trochu ochladil, protože se to fakt nehodí...jinak má rovných 9kg a 67cm 😉
Luci, on se nám do té sedačky ještě váhově vleze, al eje tam chudák hrozně namačkaný (na šířku 😀 )....nožičky mu trčí, to jo, ale to vím, že můžou, hlavička mu ještě nepřečnívá, takže by tam ještě mohl jezdit, ale je tam fakt hrozně skrčený ☹
Žabi, no jo, vy jste fakt dobňučký, takže to řešit nemusíte...a co Natynka, už je hodnější? 😉
Marťo díky, přesně na tuto autosedačku jsme se dívali....ještě jsme našli Esprit Optimu 0-25kg, a od Roemeru First class plus 0-18kg, tak nevím...každopádně do 9 měsíců (když bude cca malý sedět bez opory) se nám do vajca určitě nevleze, takže to budeme muset nějak řešit....a kdy jste malou přetáčilo, aby seděla po směru...taky až tak kolem toho 9. měsíce?
Hani, tak dovča super? My pojedem na chatu asi až v sprnu, tak se taky těším....jinak doufám, že tyto vedra nebudou moc dlouho, protože to nezvládám ani já, ani Oník ☹ ...a co ty, jak se cítíš v tomto počasí a co malá, hezky kopká? A kdy bude jméno???? 😉 🙂

hanulamarkova
13. črc 2010

Ahoj holky - tak máme novinky, byli jsme na KO a malá byla krásně hlavičkou dolů a má cca 1kg 😀 takže prospíváme a rosteme jak se má. Krásně kopala pana dr. a dokonce ji viděla i velká sestrička 😉.
Jinak pařáky by jsem nepřežila kdyby jsme neměli na zahradě bazén, tak s malou je to skoro povinost tak jsme tam skoro pořád.
@gabina79 no jméno máme ale pořád ho nechceme říkat jen v soukromí manža, když si povídá s bříškem tak ji volá 😀 jinak bříško roste a do porodu mám 11 týdnů tak asi začnu už prát a chystat, když tak krásně svítí sluníčko rychle to poschne a bude to voňavé 😉 😎

cincolina
13. črc 2010

@hanulamarkova tak to jsou dobré zprávy, a jedenáct týdnů, to už je za pár 😉 . Jak jsi na tom s látkovou výbavou? Už máš pořízeno? Já zatím dávám pořád novosklad, na to mám zatím jenom PULky Imse Vimse, jedny vlňáky jsem taky koupila, ale zatím skoro furt přebaluju, tak moc nemá cenu je dávat (na noc). Pak jsem pořídila anavy na snapku a na patentky, ale ty patentkové jsou malé pořád hrozně velký, resp. jí udělají hrozně velkej zadek a má pak zadek výš než hlavu 😒 . Ty na snapku zatím dávám na noc, když jenom čůrá, tak to pobere hodně, ale když se do nich i pokadí, tak to skoro vždycky vyleze a je to na těch pulkách, blé 😠 . Jednorázovky dávám už jenom na výletech.
Teďka se chystám do Brány na nákup nějakých AIO právě na ty výlety...
Přes ta vedra jsme na chalupě, tak tady je super, že plínky jsou hnedka suchý a navíc se vždycky najde ochotná ruka, která vyžehlí 😀 (dokonce žehlí i můj taťka)

hanulamarkova
14. črc 2010

@cincolina já už začala pořizovat 😉 koupila jsem Haipa Daipa pastelky a chystám se do těch Anavy a právě jsem přemýšlela nad těmi patentkovými...a u tebe se neosvědčili co? Svrchňáčky jsem koupila taky PUL jedny Baby Lucy, Imse Vimse, a Thirstiesky, a jedny fleesové Haipa Daipa... no a od prababičky budu mít upletené vlňáčky...ale určitě budu motat novosklad mám cca 50 čtverců tak snad mi to bude stačit. A používáš i nějaké separační plenky? Možná by to kakání podržely v plínce. Já teda koupila Popolini a tak jsem zvědavá. Já budu určitě taky postupně dokupovat zatím mám jen jednu AIO a to od švafrové ... no už jen aby se malá narodila a mohli jsme začít s plenkama... jinak jak se tvoje okolí stavělo k tomu že budeš používat látkovky? Moji rodiče i tchýně jsou jako neutrální že je to moje věc ale kamarádky ty mě pořád odrazují a já už nevím pořád jim opakuji jak to cítím já, no nechápou 😠
jinak je paráda, že ti to tak vyšlo že je krásně a můžeš věci sušit na sluníčku - já jsem zvědavá na zimu, i když budeme topit tak snad to bude suché taky celkem rychle

cincolina
14. črc 2010

@hanulamarkova s 50 čtvercovkama nebudeš muset prát jednou za dva dny jak já 🙂, já jich mám myslím 30 na zadek a pak ještě asi 15 na to ostatní a jednou za dva dny musím, jinak by došly.
Separačky mám jakýsi obyč a deku Irmu, ono se to zachytí, ale většinou ne pořádně.
No, moje kamarádky naopak látkujou skoro všechny, takže já "musím" taky, jinak by mně zatratily 😉 . No a mamka a tchýně mají pocit, že je to jako za jejich starých časů, takže mi fandí.

hanulamarkova
15. črc 2010

@cincolina tu Irmu to je normálně deka z Ikey? a to jsi rozstříhala a vkládáš jako vkládačku? a co má přesně za funkci ?

cincolina
15. črc 2010

@hanulamarkova ne, jako separačku, pak je nevyhazuju ale peru. je to flís, takže pocit sucha zaručen

emers
18. črc 2010

čau holky! 🙂
jen zdravíme, u nás vše ok, přejeme krásné léto s prďolkama 😵 😉

hanulamarkova
26. črc 2010

ahoj holky, teda ochladilo se ale tu je stejně mrtvo 😉 asi všechny jezdíte s dětma po výletech...
chtěla jsem se zeptat jak jste spávali s bříškem? já mám v noci pocit, že nemůžu dýchat a jako kdyby mi ta naše princezna stlačovala plíce... je hrozně nahoře. Tak spím v polosedu ale když se v noci sešupnu dolů tak jsem zase vzhůru.
Tak nevím jak mám ještě spát ve stoji? hihihi

zabicka007
28. črc 2010

Ahojky, my jsme měli dlouho vypadlej internet takže jsem se sem vůbec nedostala, hrůza 😠
Hani, já teda čučím, to utíká jak blázen, ani ne za dva měsíce rodíš!!!! To já už teda měla všechno nachystaný, a ty tady píšeš, že začneš prát, teda, je vidět, že už jsi zkušená mamina a ne vyplašenka jak já 🙂 S tím spaním je to kříž, já mohla spát jenom na boku, když jsem lehla na záda tak mě hrozně bolelo v kříži a tak jak píšeš - špatně se dýchalo, ale to se mi stávalo i přes den, najednou jsem se prostě nemohla nadechnout...přítel si ze mě dělal srandu, ať prej zkusím spát na netopejra... 😎
@emers Malá je nááááádherná, aji bych řekla, že je trošičku podobná té naší prďolce 😉
Gabi, malá už je fakt zlaťoučká, ten třetí měsíc je opravdu zlomový, v podstatě ze dne na den byla najednou jak vyměněná, už se zabaví sama, furt se směje, usne sama bez prsa (i když v noci ji mám pořád u sebe, ale co, když je nám spolu tak dobře... 😅 ) no prostě teď ji opravdu můžu jenom chválit, že si až říkám, že si takový hodný dítko snad ani nezasloužím 😀
Dneska vyrážíme do Brna na nákupy, se táááááák těšííííím, to zas bude peněz 😝
Tak zatím pa pa pa

cincolina
28. črc 2010

@lucka.adis Luci, vy jste dokrmovaly myslím, že jo? Proč jsi s těma příkrmama začínala? Malá mi začíná bojkotovat kojení, resp. vysaje max. 40 z obou na jedno kojení, nepříbírá, mně už se vůbec nenalívají prsa... začínám být zoufalá. A přešly jste pak na UM úplně? Nějak si to celé nedovedu představit a jsem z toho úplně mimo.

lucka.adis
28. črc 2010

@hanulamarkova Ahojky, já spávala vždycky na boku a bříško jsem měla hozené na kojícím polštáři a nebo na zmuchlané peřině 🙂 Akorát jsem teda měla s malou boj, protože než se slečince zalíbila moje poloha, tak to trvalo třeba klidně i dvě hodiny. Byla jsem tááááák dokopaná, že jsem už nevěděla jak si mám lehnout 😅 Takže držím palce, aby se ti usínalo čím dál tím líp, protože potom toho už asi moc nenaspíš.

@cincolina Ahojda. dokrmovali jsme už v porodnici, protože se mi nechtělo spustit mléko a když se spustilo, tak to malé prostě nestačilo a bylo toho míň a míň. V porodnici ji dávali 20ml + to co si vytáhla ode mě a doma jsem ji dávala 60ml + ode mě... dokonce jsem i odstříkávala, ale fakt to byl už vždycky jenom zbytek 😒 takže jsem ji dávala Nutrilon, ale s toho měla potom hrozné bolení, tak jsme přešli na BEBU a od té doby ji netrápí prdíky atd. a k tomu jsem ji přidávala i to, co jsem odstříkala. U prsa už být nechtěla, protože ji nic neteklo.... takže jsme potom přešli na UM úplně a krááásně přibýrá a je spokojené mimčo 😉 teď už baští 180ml a na oběd už má příkrmy.
Na krabici máš pokaždé napsané dávkování, to pochopíš.. jde spíš o to, vybrat UM tak, aby ji sedělo a neudělalo ji to neplechu v bříšku. Každému sedí něco jiného.
Držím palce, páá!!

lucka.adis
28. črc 2010

@zabicka007 Ahojky, kočko.
Paráda, že je malá tak hodná... uvidíš, že to bude čím dál tím víc lepší a lepší 🙂 a že spinká s tebou, to přece nevadí, když ti to tak vyhovuje a malá je spokojená 😵 😵
Máš nějaké fotečky, jsem na tu prďolku zvědavá.... měj se krásně, užijte si dnešní nákupy a pozdravuj manžela 😉

cincolina
28. črc 2010

@lucka.adis a prakticky? třeba venku to děláš jak? dala jsi prso a pak docucnout? a jak jsi věděla kolik jí máš dát? podle té krabičky?

lucka.adis
28. črc 2010

@cincolina Na té krabičce máš přesně napsané, kolik máš mimču dát a za jak dlouho by mělo zase jíst..
Když jsme šli ven, tak jsem ji vždycky nakrmila.. a když jsme jeli třeba na nákup a měla tak za hodinu jíst, tak jsem si dala do flašky oměřený prášek toho UM a do termosky ohřátou kojeneckou vodu. Potom jsem to v obchoďáku nalila do té flašky kde byl ten prášek, protřepala a malá mohla jíst 😉

Jinak s tím kojením, prostě jsem ji dala k prsu a potom až se po nějaké době odtáhla, tak jsem ji udělala tu dávku co byla napsaná na krabici a buď to vypila celé a nebo tam nechala třeba dvacítku 😉

lucka.adis
28. črc 2010

@cincolina Má tam být odměřený prášek... máš tam vždycky odměrku 😉

cincolina
28. črc 2010

@lucka.adis jasný 🙂 , takže jsi dokrmovala flaškou? a jakou máš značku?

lucka.adis
28. črc 2010

@cincolina No jasně, že flaškou 😀 čím jiným?

Flašku mám zn. Avent, máme ji i na čaj + na mléko (takže máme 2)

cincolina
28. črc 2010

@lucka.adis no já myslela stříkačkou. ale jestli jsi dávala tolik, tak to by stříkačkou trvalo věky...
já teda zkouším ode dnes přikrmovat. z flašky vycucla celou dávku, neumí si chuděra říct, že má dost. poprvé to udržela, podruhé dost vyblinkala. tak jí budu muset dávat jenom třeba 50ku, protože tak 30-40 ode mně vypije.

lucka.adis
29. črc 2010

@cincolina Na to prostě musíš přijít. Malá si ode mě vytáhla vždycky minimum a potom to UM skoro všechno snědla.
A pokud si malá od tebe vytáhne 40ml, tak příště udělej max. 20ml UM, víc bych asi nedělala. Měla by mít toho umělého tak 60ml, jestli se nepletu... jenomže to taky musíš propočítat s tím, co si vypije i od tebe 😉

hanulamarkova
30. črc 2010

@cincolina já by jsem se rozhodně se ohledně příkrmů a kolik co dávat taky poradila s laktační poradkyní a dětskou dr. možná je to jen přechodné a když vydržíš tak se to zlepší a nebudeš muset dokrmovat vůbec... uvidíš