Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

lucka.adis
4. pro 2009

Irmi, pěkné postýlky i bříško 😵 😵 akorát jsem se tě chtěla zeptat, ty si tam píšeš 33tt když jsi v 31tt + 5 😕
Já tam vždycky píšu ty týdny co mám normálně..

Monul, já mám ten lívanečník teflonový, nikdy bych si nekoupila takový ty šmejdy co prodávají.
...tak si uděláš aspoň procházku na ty trhy, ne?

monulkab
4. pro 2009

luci to jsou normálně pánvičky od Tefalu, teflonový jsou....
jenže ty trhy končí v 18 hodi, a já končím v 17...nevím jestli znáš BVV, ale než bych tam došla (je to fakt na druhým konci než jsem já) tak by bylo tak 17:30, to si toho moc neprohlídnu... 😝

lucka.adis
4. pro 2009

Aha, já nevěděla, že chodíš do práce... myslela jsem si, že jsi doma na neschopence.
No tak to je pěkně na prd..já myslela, že se na trhy chodívalo vždycky hlavní bránou 😕 ale je fakt, že jsem tam byla naposledy před pár rokama.

ywushka
4. pro 2009

irm: brisko mas krasne a na to ze mas dva takove velke kluky,tak je uplne akorat🙂!!!

Lucka: mudr mi rekl,ze mam alespon 10 dnu vydrzet byt doma,dneska je to uz 9dnu😀,tak uz premyslim ze bych neco konecne i delala! Chtela jsem i varit,kdyz dneska nemame obedy privezene,ale mamina me zase navarila. Chtela jsem poumyvat alespon koupelny-to manzel nejak moc dobre neumi a me to tam porad pripada takove vsechno spinave a zalepkane🙂 a kdyz mu reknu,jak to ma umyvat,tak me neposloucha!😀

Byla za mnou babicka,jsem ji delala predevcirem takovou vanocni dekoraci na stul a tak mi za ni prinesla cokoladu a byla tu chvilku se mnou,trochu me tu rozebrala tou navstevou.
Jinak jsem posilala email do Bohunic do porodnice a ptala jsem se na to,od kolikateho tydne se k nim zacina chodit,protoze ja si myslim,ze muj mudr asi predpoklada,ze budu rodit v breclave,ale ja uz jen z toho duvodu,ze jsem kadriologicky pacient bych chtela rodit tam,kde jsou na to zarizeni a pripraveni kdyby neco. Sice kardiolog mi rekl,ze defibrilator a leky na srdicko lze pouzit i pri porodu,ale i tak bych byla jistejsi v tom brne,uz jen kvuli malemu.

irminka
4. pro 2009

ted jsme dopapkali...kačena výborná, byla jsem pochválena 😉 , a začala jsem umývat schody a byla jsem poslána do patřičných míst, tak jsem zvládla jenom půlku a mezipodlaží, když mě přistihla tchýně 🙂 ¨.......a už jsem se pakovala nahoru 😵 😵 😵

Luci: dnes jsem 32 plus 2, takže 33 ttne? Včera na UTZ dr. říkala, že jsem 32 plus 1, tak je to snad dobře 😉 ..nebo jsem vám včera napsala něco jiného? Já už asi blbnu 😎

Gabi: jo, postýlky máme fakt asi stejné, nechci je ještě oblékat at to nemám zaprášené nebo je obleču a budu čekat, když budou chtít hoši ven, ale doufám, že až po vánocích...... 😉

gabina79
4. pro 2009

Irmi, já postýlku taky ještě nebudu oblíkat...na to je času dost (doufám 😀 )
Ywuš, tak pak dej vědět, co ti odpověděli z Brna 🙂
No nic, já se jdu nachystat a pomalu valím na špitál....tak mi držte pěsti, ať udělají utz, ať vím, jak na tom Oník je 😉 .....mějte se krásně 🙂

irminka
4. pro 2009

gabi: UTZ dopadne na jedničku a neplaš, Oník je ok, to si piš 😉

lucka.adis
4. pro 2009

Irmi, to neřeš... asi mě už začíná hrabat 😀 😀 Jinak se neboj, kluci tam určitě do vánoc vydrží a v Lednu to budeš mít už za pár 😉

Gabčo, neboj.. bude všechno v pořádku. Dej nám potom vědět co a jak, ju 🙂

Já jsem také po obědě, játrová omáčka byla moc dobrá-udělala jsem k tomu rýži a manža jenom mlaskal 😵
Noo, bylo to móóóóóc dobré 🙂

miradka
autor
4. pro 2009

Ahoj holky, tak dnes som bola 2x na gynde. Ráno normálne v poradne, vzali mi odbery a kontrola u dr. Všetko je naprosto v poriadku. No a pred jednou mi volala sestrička, že mám ihneď prísť, že mám nízky obraz krvi, tak ma fajne vystrašila...no ale nie je to také špatné. Hemoglobín mám 83g/l čo je len stredne ťažká anémia. Miminka by to ohrozilo, keby som mala 60g/l. Neviem aký je normál ale dr ma hneď posielal na hematológiu, tam majú dnes dovču, tak v pondelok a v utorok zase k nemu aby vedel ako som dopadla na hem. Takže zase lietačky po doktoroch. Vyfasovala som aktiferrin compositum ráno a večer si ho mám dávať...no a keby som bola moc slabá, tak rovno do nemocnice. Teta hovorí, že to nieje žiadna katastrofa, aspoň už viem prečo som na diabetike sebou skoro sekla, našťastie som to rozdýchala...no a sranda, že tie lieky zaberajú až za 4-6 týždňov, čo už je skoro zbytočné...ale asi nie 😒 Nechápem, že tieto testy nerobia skor...keďže lieky zaberajú až skoro v termíne porodu 😠 Asi to bude tým, že keď idem do poradny, vždy som v pohode a keď sa dr pýta ako sa mám, vždy poviem že dobre, niektoré moje stavy beriem ako normálne v tehu, tak čo by som vyšilovala. Teraz uvažujem, či som mu nemala povedať aj o bolestiach kĺbov. Ale myslím si, že to sú skor reumatické bolesti, to mám od malička a keď si zahrejem kolená, tak bolesť prejde, akurát včera ma bolel bedrový kĺb a bolesti ako na ms, bolo to už v posteli, už som chcela spať a v tom to začalo, ale asi po 5-10 minutách to prešlo. Ale aj tie bolesti ako pri ms sú normálne v tehu, nie? 😕

irminka
4. pro 2009

miradko: tak to ´s tou krví to znám, třeba budeš potřebovat také transfůzi....hlavně papej to železo, snad pomůže 😉

ywushka
4. pro 2009

miradka: ja jsem taky brala to zelezo!!! A ten krevni obraz se mi opravil az po cca 2 mesicich!!! Ted uz ho mam dobry!!!!

miradka
autor
4. pro 2009

Irminko, ty si s tým mala tiež problémy? Dávali ti transfúziu? 😕 To myslíš asi po porode, však? Jejda, mám sa na čo tešíť 😒
Ywush, tak to ja už do porodnu nestihnem. Ako to, že tebe to zistili tak skoro? Prvý test mi robili v červenci, to som mala Hemoglobín 137...no a teraz druhý 83

ywushka
4. pro 2009

miradka: ja nevim jak mi na to prisli,proste jak mi jednou odebirali krev,tak jsem mela jen neco kolem 100,tak jsem dostala ty same tabletky jak ty a ted kdyz mi delali kontrolni,tak uz jsem mela 117,tak to uz je ok!!

Irm: nezahravej si s tim!!! Hezky lez!!! Ja se chystam uklizet ty koupelny!!!

miradka
autor
4. pro 2009

Holky, tachykardie to je keď je vysoký tep, však? Ráno v poradne som mala 121 a nikto nič nepovedal... 😠 Našla som príznaky a je fakt, že viacej z nich pasuje: Klinické příznaky jsou stejné pro anémie všech etiologií, v těhotenství se neliší. Záleží na rychlosti vzniku a tíži vzniklé chudokrevnosti. K typickým příznakům patří únavnost, slabost, dechové potíže, závrať nebo bolesti hlavy a mírné otoky. Kolorit kůže je bledý, stejně jako barva sliznic, ve fyzikálním nálezu se objevuje tachykardie. Mírné otoky sú vraj tiež v pohode keď je dobrý tlak, tak to asi nebude úplne presné...s tým dychom som sa tiež doktorovi nezmienila 😖 No takže si za to možem aj sama. Snáď sa to aspoň trochu do toho porodu zlepší. Som silná ženská, zvládnem všetko 😅

monulkab
4. pro 2009

Luci no já nevim proč to teď změnili, ale na většinu veletrhů se dá dostat snad všema bránama, lidi se teď hromadně hrnou do té před mou prací a pak nasraně vycházejí, se jim nedivím, k nejbližšímu vchodu to není zrovna nejblíž, kor v tomto počasí....já jsem teď zblajzal 1/2 pizzy kterou jsem si objednala, už mě ty bagety z benzínky nebaví! A na neschopence nejsem, naštěstí jsem změnila zaměstnání včas, ještě než jsem začala lítat takhle aktivně po doktorech.

lucka.adis
4. pro 2009

Holky, já beru také železo... ale nic tak závažného jako vy nemám nebo by mi to aspoň dr.řekla, ale ona neřekla nic, tak doufám, že je vše OK 🙂

Monu, já se těm lidem ani nedivím, také bych byla nasr*** 😠

Teď jsem zbaštila celé jablko a jednu mandarinku, jsem to ale .... 😀 😀 za chvilku jdeme pro synátora do školky, tak se aspoň vyvenčím.

irminka
4. pro 2009

Miradko ne po porodě, ale minulý týden v nemocnici mně dávali transfůzi, kr. obraz jsem měla uplně v prde....

gabina79
4. pro 2009

Tak jsem doma - jen na chvíli, za chvíli valím s kamoško na pokec, na chvilku 🙂 ...a zítra nebudu mít na net čas, tak jsem vám jen chtěla dát vědět.. 😉
Utz na jedničku, váhově odpovídáme skoro přesně - Oník má 1270g, byl položenej na boku a pěkně do mě bušil - asi se mu to vyšetření moc nelíbilo. Viděli jsme do obličejíčku, tak Dr říkal, že je krásně vidět, že rožštěp určo nemá 😀 a zase mi ukazoval pinďoura 😀 ...jinak gynekologická prohlídka taky v pohodě...zase to byla rychlovka, ten můj Dr tam ještě nebyl....cervix score 0....kvůli té mé trombofílii další kontrola za 14 dní - to už tam bude ten můj Dr.
Mir, já taky beru aktiferin compositum - 3xdenně...tak neboj, bude to v pohodě 😉 ...a dělali ti utz? Jak jsou bobci velcí?
Tak se holky mějte, odpočívejte a užijte si víkend 🙂

lucka.adis
4. pro 2009

Tak jsme zpět z venku, krásně jsem se prošla, fakt super procházka... koupili jsme malý stromek v květináči ven a dali jsme ho k tomu Sobovi, zítra na něho koupíme ještě stejné světýlka jak svítí ten sob a bude to 😀

Holky, já beru Ferro-folgamma, je to kombinovaný přípravek železa, kyseliny listové a vitaminu B12.
Přípravek se používá k předcházení a léčbě chudokrevnosti z nedostatku železa v těhotenství a po porodu a nesmím ho užívat při tranfúzích krve.
Takže teĎ nevím, jestli máme něco podobného nebo jsem zase mimo 😕

Gabčo, super, že kontrola dopadla dobře a malej má pěknou váhu 🙂 jééé, já chci taky vědět kolik váží naše malá 😅

Mir, neříkali ti, jak jsou mimísci velcí?

ywushka
4. pro 2009

miradka: tachykjardie je zrychleny tep!!! Jinak co se tyce toho hemoglobinu,tak na to mi prisli uz nekdy kolem toho 6mesice,tak jsem brala ty leky.Ma to spoustu tehulek. Bud v klidu! Kdyby to kleslo jeste vic tak si myslim ze by byla potrebna ev. transfuze....!! Ale ty leky by mely zabrat

gabi: mej se hezky na navsteve a to je vyyyyborne ze je Onik v poradku🙂

lucka.adis
4. pro 2009

Holky, kdy si budete kupovat kojo podprsenky nebo je už máte a nosíte je?
Já co mám ty svoje podprdy, tak už mě to od nich docela bolí pod prsama..kolikrát to tam mám i otlačené 😖
Zatím jsem to s nimi nechtěla uspěchat, páč je mi jasný, že mi ještě porostou 😔 😠

irminka
4. pro 2009

luci: já mám právě jednu na sobě, také mně už normální tlačí, koupila jsem si 3 ks, tak uvidíme, jestli budu vůbec kojiti 😉 , jsou všechny bavlněné a docela příjemné

miradka
autor
4. pro 2009

Irmi a dali aj tebe toto železo? Po tej transfúzii máš lepší hemoglobín?

Luci, to čo berieš je asi niečo veľmi podobné čo ja, tiež je to kombinácia s kys. listovou a B12. Je možné, že ti to dala preventívne, pokiaľ nič k tomu nepovedala 😕

Inak mimča majú holka 1493g a hošík 1399g, rozdiel 100g zhruba, ale je to len odhad, špatne sa mu to zisťovalo. Tiež mi povedal, aby som sa objednala ešte do Karvinej k inej dr na posúdenie, pre prípad, že by sa mýlil. Chce aby sa na mňa mrkla dr s lepším utz a zaujíma ho jej posudok. Na veľký utz do Ostravy už nepojdem, to bude namiesto tohto. Ale inak váhovo odpovedajú týždňu 29 a 30tt takže asi pohoda 🙂

Holky a nemali ste nejaké vedľajšie účinky z toho železa? Gabi, ty máš teda fest dávku. Ja ho užívam 1-0-1.
Ywush, dodržiavala si dávkovanie u toho aktiferrinu? Píšu tam, že nie je dobré kombinovať s celozrnným chlebom, vlákninou, vajcami, mliekom...až teda po 2 hodinách. Takže to čo som si dávala na raňajky musím zameniť za niečo iné 😠

ywushka
4. pro 2009

lucka: ja mam kojo podprdu zatim jen jednu, tu mam sbalenou do porodnice. Jinak v podprsence jako takove nevydrzim uz delsi dobu,takze jsem si koupila takove elasticke bodycko a to nosim nejradeji,doma jsem porad bez toho,nosim to jen ven.

ywushka
4. pro 2009

jsem napsala bodycko-ted si uvedomuju,jestli se to tak vubec jmenuje😀

lucka.adis
4. pro 2009

Mir, já to beru od začátku kdy mi brali krev na krevní obraz a vyšel špatně... takže už od Léta a pořád ho beru. Teď mi na kontrole brali zase krev, ale jestli se to upravilo nebo ne zjistím až 16.12 kdy jdu k ní na konrolu.
A beru 1-0-1 ráno si to vždycky vezmu a potom hodinu čekám, než se můžu nasnídat a večer jím naposledy v osm a za dvě hodiny si beru prášek a jdu spát.
Vedlejší příznaky jsem měla ze začátku než jsem si na to zvykla, bylo mi špatně od žaludku a několikrát to ze mě šlo ven 😖 a také máš jinou barvu stolice(černou), ale to ti určitě dr.řekl 😉

Irmi, já pořád přemýšlím, jestli si ji mám teď už koupit...když se mi ty prsa pořád jako na potvoru zvětšují ☹
Ke všemu mě fakt bolí záda, že nevím jak si mám sednou natož lehnout.

Ywush, jojo, to znám... ty jsi super!!! Ale tady jsem je nikde neviděla 😕 (myslím u nás nebo v Brně)

ywushka
4. pro 2009

lucka: ja jsem si to tady kjoupila v jednom malem obchudku kde ma pani par kousku nejakeho spodniho pradla a tak!!!

ja se tak nudim,chtela jsem umyvat ty koupelny dneska,ale manzel mi to zatrhl,pry muzu delat neco az nejdriv v nedeli,ach jo!!! Ted se pujdu vysprchovat a hura do hajan,sice nevim na co se jako budu divat,kdyz nic nikde nejde.....

miradka: ja jsem to jedla tak nejak se snidani....s nicim jsem to nekombinovala,proste jsem to snedla a nic vic jsem neresila🙂

miradka
autor
4. pro 2009

No ja to musím nejako prisposobiť dia diete..musím jesť čo 3 hoďky, tak si to v hlave srovnávam, ale asi sa na to vybodnem. Zdá sa mi to moc zložité, dodržať všetko dokopy..

Pre dnes sa s vami lúčim...mužík si bere noťas. Dobrú noc 🙂

jilcice
4. pro 2009

Holky zdravím 🙂)

lucka.adis
4. pro 2009

Holky, myslíte se, že je v těhu vhodné chodit na masáže zad? Opravdu mě moc bolí ☹

Zítra dopoledne ještě mrknu a potom až večer, jedu k našim...kluci jedou na bazén a potom dojde brácha s kamošama (Mikuláš a Čert).
Brou noc všem!!!!