Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

maka123
22. únor 2010

ywuska a co potrebujes v hodo?jeste ho to nepreslo

ywushka
22. únor 2010

mak:uz ho to preslo!!!! kadil jak sileny a dlouho 😀 .potrebuju plenky a prasek na centrumu

maka123
22. únor 2010

jo jo to maji levne tam mamka mi rikala ze mi tam bude kupovat pliny a co vlastne segra ti se brat nebudou?

miradka
autor
22. únor 2010

Cin, ešte nie sme úplne zabehnutí, nemáme pravidelnosť v kojení, teda nejaká je, ale nie vždy ju dodržíme. Hlavne keď malá hrozne vrieska, tak si ju priložím skor. Manžel tie decibely niekedy nezvláda 😅 Naviac sa mi zdá, že málo priberá, alebo je to tak na hranici. David priberá lepšie, už to poznám pri nosení a aj kojení. No zajtra ideme na kontrolu do poradny, tak sme zvedaví čo sa dozvieme. Manžel má dovču celý týždeň, tak sa teším, pojdeme tam spolu a máme príležitosť zžiť sa s deťmi ako rodina. Doteraz mi pomáhala mamina, teraz to bude náročnejšie, aj keď tchýne mi sem určite príde každý večer pomocť s kúpaním 🙂

Ywush, už sa ti darí odstriekavať? Vraj sa má tá odsávačka skladať keď je ešte trochu vlhká a vraj prsia musía byť suché, inak to tečie. Mne to tiež tieklo bokom, tak ma to naštvalo a hodila som ju do kúta. Odvtedy som to skúšala len raz a to po kojení a nešlo mi to...mala som to už dlhšie zložené a vysterilizované, tak ju musím znovu a hneď odstrekávať. Ale moc sa mi do toho nechce, predsalen je lepšie, keď si mliečko vytiahnú samy, je zaručene sterilné a má ideálnu teplotu 🙂 No David je tiež hrozne ukňučený, celú noc tlačil a vzpieral sa...zase som zjedla niečo blbé...asi brokolicová polievka a deci magnezky jemne perlivej mu dli zabrať, neviem či aj zelený hrášok mu nepridal. Takže dnešná noc bola krutá pre všetkých 😒 , akurát Mirka bola celkom v pohode.

hanulamarkova
22. únor 2010

ahoj holky tak předem Luci je nádherná opravdu se vám povedla je krásná...jsi si užila co? ale to se rychle zapomene...

mir určitě táto kombinace hrachu brokolice i bublinek dělají malému zle je to proto že kluci jsou na jídlo více citliví, je třeba když tak cvičit s nožkama zatlačit na bříško aby se vyprděl, nebo mu masírovat bříško ve směru hod. ručiček a bude to v pohodě

no já jsem zvědavá jak dopadnu zítra v poradně už se těším i netěším... 😅

lucka.adis
22. únor 2010

Mir, kluci na to trpí víc... Adísek to měl skoro pořád, bylo mě ho moc líto, když ho to chytlo.
Malá zatím nic, ale je teda fakt, že se snažím dávat pozor co jím..

My jsme dneska byli u dr. na kontrole a dobrý, malá váží 36OOg a máme povolený i vycházky, takže jsme toho využili a zašli do obchodu něco nakoupit (né do hypermarketu), malá spinkala v kočárku a byla moc hodná. Potom jsme dojeli domů, já ji nakrmila a už zase spinká v košíku. Je vidět, že začínám mít víc mléka, takže nemusíme dokrmovat. Mám s toho obrovskou radost 😵 😵
Odpoledne hodím do Alba fotečku s kočárkem..

A ty už jsi byla s dětmi venku nebo ještě ne?

Ywush, to jo no... 😀 😀

Hani, kontrola dopadne určitě dobře. Budu na tebe myslet. A ten porod jsem si vážně užila... už nikdy 😝 😅 😀

miradka
autor
22. únor 2010

Hani, snažím sa s malým cvičiť, občas to pomože ale nie vždy...táto noc bola pre neho hrozná ☹ Skúšali sme aj ten vankúšik z DMka a nič 😒 Dnes som si dala musli, tak snáď mu to neurobí zase zle...ale čítala som, že to sa može jesť. Hani, kontrola ti určite dobre dopadne, držím palce 😉

Luci, ešte sme neboli vonku s kočárkom a to preto, lebo chodníky sú zapratané snehom a mužík nechcel ísť so mnou, že by sme aspoň po ceste tlačili kočárek u nás na sídlisku...sú tu samé rodinné domky, málo aut, ale aj tak bol proti, tak čakáme, že opatne sneh.

ywushka
22. únor 2010

miradka: a v pripade nouze jsi nezkousela pouzit rourku nebo teplomer,aby se ti maly vyprdinkal?? Ja to pouzivam v nouzi,protoze nejaky nekonecny plac bych asi nevydrzela!! S tema prdikama je to problem!! Ale zda se mi,ze pomahaji i ty probioticke kapky a jeste pred kazdym kojenim malemu davam Lefax-je to takovy sirupek a mame uz druhy a ten se mi zda byt jeste lepsi nez ten baby calm (ten nepouzivam od te doby co se me s nim maly dusil). S tim odstrikavanim je to vzdycky problem,kdyz jsem sama,protoze ne pokazde maly usne po kojeni a pak se chci porad "povoidat" a kdyz si ho nevsimam,tak hned na me vykrikuje!!! 😀

Hani: drzime palecky na kontrolu

Maky: jo tam jsou levne plenky! Dneska jsem zadne nekoupila,nemeli ani jedny trojkove plenky si predstav,tam maji pampersky jen za 350kc-to nekoupis nikde a jsou to vzdycky ty velke baleni. Dokonce jsem si kupovala praci prasek persil tekuty 4,5 litru jen za 300kc-to je taky nejnizsi cena co jsem kdy videla,ale ty maji velmi casto vyprodane!!!

lucka.adis
23. únor 2010

Ahoj kočky
....dneska to vypadá zase na krásné počasí..takže odpoledne určo vyrazíme ven a spojím to z vyzvednutím Adíska ze školky.

Jinak u nás noc na dvě věci.. nejdřív to začlo kolem půl osmé a to jsem myslela, že umřu. Malá spala v košíku a došla k nám sousedka, aby se na ni podívala atd. takže jsem ji potom i rovnou nakrmila a měla u sebe, aby si odříhla a najednou ze spánku hysterický pláč a nemohla se nadechnout.. holky, to byli muka ty minuty, než ji manžel pomohl 😢 😔 Já sama jsem zkoušela všechno možný a když pořád nemohla dýchat, tak jsem vběhla manžovi do pracovny. Dopadlo to naštěstí dobře, ale od toho okamžiku uvažujeme o monitoru dechu, páč mám fakt strach.
Večer jsem nebyla ani schopná ji dát spát do postýlky, takže spala s námi na vyvýšené matraci a ještě jsme odsávali nosík, páč má trošku rýmu.
Ke všemu nemohla usnout, takže brečela až do půlnoci, potom odpadla a vzbudila se za dvě hodiny a řvala znovu. Usnula až zase po dvou hodinách

Dneska je to už lepší, ale pořád se nemůžu soustředit na jiné věci a chodím kolem ní a zjišťuju, jestli dýchá atd. jsem asi magor, ale to co se stalo včera bych ani jedné z vás nepřála.

pilotkaanetka
23. únor 2010

ahojda tady je taky krásně svítí sluníčko tak vyrazíme na procházku 🙂
Lucko my monitor dechu máme a je to super jsem klidnější v noci kouknu monitor bliká tak je všechno ok kdyby jsme ho neměli tak malou kontroluju asi taky jak magor.
Hlavně že to dobře dopadlo 😉
My jdem zítra s malou do nemocnice ☹

rioko
23. únor 2010

Luci malá je krásná, moc se vám povedla 😵 monitor jsme měli taky asi do 7 měsíce, pak už Vojta moc cestoval po postýlce a nemělo to smysl, ale když byl malinký, hodně mě to uklidňovalo
Pilotko proč jdete do nemocnice?
včera jsem našla 6 zub 😉 a jsem domluvená s Crhou že k němu jdu v dubnu na konzultaci a v květnu na KET

zabicka007
23. únor 2010

Luci tak to teda musely být nervy, já mám naštěstí monitor dechu půjčený (vlastně dva, protože máme barák na dvě patra a tak mám postýlku dole i nahoře) a rozhodně si myslím, že má smysl si ho pořizovat pro klid duše,a obzvlášť po takovým zážitku bych neváhala...
Rio takže na jaře se můžeme těšit na další těhulku? Super 🙂
Pilot a pročpak jdete do nemocnice?
Hani držím moc palce na kontrolu, ihned jak to bude možné tak podej zprávu, budu na Vás myslet 😉

ywushka
23. únor 2010

lucka: ja mam monitor dechu,ale nejak mi to blbne....dostali jsme ho od me segry a porad me to pipa a vydava varovne signaly,takze ho nepouzivame 😖 !! Jinak to sis teda uzzila strachu,to ti povim!!

Nam zase nas tatka ujel na cesty a vrati se zase az v sobotu,ale dneska priletela segra i s pritelem,tak mam o zabavu trosku postarane! mamka sla s obema na prochazku a vzali si maleho,ja jsem alespon mohla v klidu dokoncit dort co jsem pekla mamine k zitrejsim narozkam. Jsem taky nejaka unavena,ale bojim se jit lehnout,protoze nevim kdy se vrati z te prochajdy. Mejte se krasne pa

hanulamarkova
23. únor 2010

ahoj holky tak mám super zprávy, byla jsem v poradně držíme se skvěle máme 8tt+2 a srdíčko tluče no prostě vše ok
poslal mě na NT+ tak jsem zvědavá a už i objednaná na 23.3. do poradny jdu 16.3. na KO a uvidíme jestli to bude i nadále vše ok
🙂

pilotkaanetka
23. únor 2010

Jdeme tam proto že malá má alergii na kravskou bílkovinu a budou jí dělat testy jestli ji ještě má nebo ne.Měla ted speciální mlíko a zítra jí zkusí převést na nutrilon.Dělají to normálně na lůžkovém oddělení a bude to trvat celé dopoledne tak doufám že malá nebude mít nějakou prudkou reakci aby si ji tam nenechali ☹

lucka.adis
23. únor 2010

Holky, kamoška ho má také a několikrát ji to spustilo planý poplach a od té doby ho také nepoužívá... mám s toho také strach, že tam bude pořád něco pípat nebo blikat a já budu nervózní ještě víc 😖
Jinak od té doby je to v pohodě, až teda na to, že dneska nemohla pořádně usnout a pořád plakala. Pořádně usnula až před tím než jsme šli ven, ale potom se zase vzbudila a řev ☹ Řvala do té doby, dokud nedostala najíst a od té doby teda fakt pěkně chrupčí.

Anetko, tak držím palce!!!!!

hanulamarkova
23. únor 2010

Anetko teda to není nic moc ale i tak držím moc palečky aby to vše zvládla...

gabina79
23. únor 2010

Ahojte holky, já prostě nestíhám ☹ ....malého trápí prdíky, včera se úplně dusil, jak brečel...čaj do něj nedostanu, kapečky ještě nesmí, tak nevím....zatím natírám flatulinem a masíruji pupík...někdy to pomůže...ale jinak přes den je hodný a spinká, takže já po probděné noci spím aspoň chvíli s ním, pak si chystám něco na jídlo, pak jdemem ven a pak už zase trápí prdíky 😅
Zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jak dopadneme...pořád mi usíná u kojení, cucá chvilku a pak je ťuhýk, mléka mám dost, takže abych ho neztratila, tak po každém kojení ručně odstříkávám....ale jinak je to zlatíčko 🙂
Hani, super, že se bobek drží....určo to dotáhnete do zdárného konce...mooooc ti držím pěstičky 😉
Luci, vítej doma (trochu opožděně 😀 )......malá je krásná a jaká vlasatka - to je super.....a koukám, že na to, že ti vůbec nespí, stíháš i koníka...to teda obdivuji...lidi, já si nedokážu představit, že bych měla doma ještě jednoho caparta, o kterého bych se měla starat 😕
Anet, tak ať to malá zvládne ...snad už jí toho víc nezjistí 😉

cincolina
23. únor 2010

Hanulko, tak moc velká gratulace. Za chvíli už budeš za 12 tt a už si všechno budeš jenom užívat!
Maminy, jste šikulky, že všechno zvládáte, snad už všechny klučíky brzo přestanou trápit bříška ... Luci, já už taky pomalu uvažuju aspoň o půjčení monitoru, pro klid, ...
Doma těď řešíme, jestli se ještě vrhnout do rekonstrukce nebo to nechat až za rok. Uvidíme. Třeba už nebudu muset po řemeslnících uklízet 😎 . No a v práci budu od pondělka zaučovat .... už stříhám metr a těším se na uspořádávání a praní a přípravy (no kecám, moc se netěším, ale už bych chtěla být nachystanější kdyby něco).

monterka
23. únor 2010

Holky ten monitor si dejte aby vám nespustil planý poplach na matraci a ne pod ní. Ono to spouští když je pod páč ty malinké miminka mají slabší dech než pak starší dítka.

lucka.adis
23. únor 2010

Ahoj Gabčo 🙂 Jj, koníka stíhám jenom když malá zabere a nebo když je u ní Adísek a nebo manžel.. jsou z ní pořád Paf a tak kolem ní pořád prdelkují 😀 😀
Jinak malá nám spinká, ale má problém s tím, aby zabrala.. po kojo vytuhne, ale probudí ji to odříhnutí a to je potom řev. Včera nevím co jí bylo, ale dneska je to v pohodě a v košíku chrupčí od 18hodin. Budu ji muset vzbudit na jídlo 😉

Montérko, tam není návod kam to umístit? My ho budeme mít od sousedů... budu ráda, když ho budeme mít, snad budu klidnější 🙂

lucka.adis
23. únor 2010

Cin, týjo 29tt tobě to ale skáče 😵 😵

Žabi, ty to samé..za chvilku nám budeš už rodit 😅

pilotkaanetka
24. únor 2010

dobré ráno,my za chvíli vyrážíme do nemocnice ☹
my tenmonitor máme pod matrací a funguje suprově 😉
Lucko zkus ho dát pod matraci /tam má být/ a uvidíš my neměli ještě ani jeden planý poplach a to malá cestuje už po postýlce 😀
jo a máme druhý zub 😉 bude z ní malá veverka 🙂

monterka
24. únor 2010

Luci, návod tam je ale slyšela sem od dost mamin že když ho měli pro tak malé miminka pod matrací tak jim to spustilo planý poplach. Když ho dali na matraci tak v pohodě. Já ho mám taky na matraci a holky od nás z diskuse taky a v pohodě . Když tak to vyzkoušej a uvidíš.

lucka.adis
24. únor 2010

Ahoj holky

Anet, držím palce!!!!! Jéééé, malá veverka 😵 😵

Montérko, vyzkoušíme to určitě.. jinak ho máš normálně na matraci pod prostěradlem, jo?

Dneska je u nás pěkně hnusně, mlha nebo co a do toho i malinko prší. Snad se to počasí umoudří, aby jsme mohli na chvilku s malou ven, ale když nepůjdem tak se nic nestane. Nemusí být venku za každého počasí, je ji teprve týden a jeden den 🙂
Teď zase leží u nás v posteli a chrupčí.. je to super pohled na velkou postel ve které spinká malinkatý uzlíček 😀 😵

rioko
24. únor 2010

tak my měli monitor po matrací a v pohodě, planý poplach sputil asi jednou když už byl Vojta větší a fakt cestoval, jinak ne...akorát když jsme Vojtu vzali s postýlky tak ze začátku jsme ho zapomínali vypnout a to byl kravál 😀

monterka
24. únor 2010

Taky sme ho ze začátku zapomínali vypínat 🙂 Luci, mám ho na matraci, na něm chránič matrace a prostěradlo. Malý hrozně po postýlce cestuje ale nikdy nespustil planý poplach.

sajmona
24. únor 2010

ahoj holky přišla jsem vás pozdravit 😉
Luci kooukla jsem do albíčka,malá je fakt moc krásná,ještě jednou moc gratuluju 😉
přeji všem moc krásný den

miradka
autor
24. únor 2010

Ahoj holky, ja som na tom podobne..nestíhačka ako obvykle...🙂

Lucka, mne sa stalo niečo podobné s malou, v noci sa zobudila keď som kojila malého a niečo jej preletelo cez nos a hneď chcela spustiť plač, ale zasekla sa a nemohla plakať a celá očervenela...začala som strašne zmätkovať, muž zachoval chladnú hlavu a niečo s ňou robil, vzal ju na ruky, otočil na bruško...ja medzi tým riešila, či volať sanitku alebo zobudiť tchýni..no nakoniec som ju zobudila a kým prišla, malá už bola v klude. No poriadne ma vyplašila a aj celú famíliu ☹

Včera sme boli s deťmi v poradne. Malý pribral, už má 3500g, takže to je 600g a už má 53,5cm takže 3,5 cm naviac 🙂 Robí mi radosť, je to také ukážkové mimčo, akurát že má ucpané slzné kanáliky, tak masírujeme a kvapkáme kvapky od očnej. Má to od narodenia, už na JIPku mi ho priniesli s jedným zalepeným očkom ☹ No a tie prdíky...dr mi zabudla dať recept na syb simplex, ale mám ho doma..len sa bojím s tým začať...ako čítam vaše prípady, tak náš David na tom nie je až tak špatne...moc neplače, skor tlačí a ochká...plač len výnimočne a keď mu dám dudlík, tak prestane.

No a Mirka, s tou je malinko problém, má už síce tiež 53cm z povodných 49cm, ale na váhe pribrala len 300g. Má len 2900g. Mlieka mám dosť, tak zatiaľ musím pridať kojenie (kojíme 7-8x) a na budúci týždeň na kontrolu váhy. Akurát som zabudla dr povedať, že je to možno aj tým, že dosť blinká a hlavne v posledných dňoch 😒

U nás bolo ráno slniečko, ale teraz sa trochu zatiahlo, dúfam, že odpoledne bude pekne, chceme vyraziť na našu prvú prechádzku 🙂 Včera to bol pre mňa celkom zážitok, prvý krát s deťmi medzi ľuďmi...všetci na nás čumeli a usmievali sa. Boli v autosedačke, manžel mal čo robiť aby ich uniesol 🙂

Monitor dychu máme aj my, dokonca 2 - požičané, ale teraz máme deti v spálni v jednej postielke, tak ich nepoužívame. Keď sme prišli z porodnice, boli každý vo svojej postielke a mali zapnutý monitor, ale štval ma, pretože som ho vždy zabudla vypnúť a potom hulákal 😠 No neviem či ho budeme znovu používať...deti sa mi zdajú v pohode.

rioko
24. únor 2010

Luci nebyla jsi dnes nakupovat v Bille v Bystrci i s Adámkem? 🙂