Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

ywushka
7. bře 2010

irm: bily povlak na jazycku je soor nebo laicky "zabka",mivaji to casto male deti,vytirej mu pusinku gencianovou violeti (fialkou),koupis v lekarne!! Ja jsem to malemu delavala i dvakrat denne (rano a vecer) a pomuze to!!! Ale jakmile se to jednou udela,tak se to vetsinou zase vrati!! Byva to ze spatne umytych dudliku a tak!!!

ywushka
7. bře 2010

pilotka: v pohooode🙂

maky: maly je po tom ockovani takovy cely rozhozeny chudacek maly!!! Noc po tom ockovani byl v pohode,ale tuto noc spatne spinkal,je takovy cely neklidny a i oplakany!!! Tak snad se to brzo upravi!!

ywushka
7. bře 2010

miradka: mas je kraaaasne!!

pilotkaanetka
7. bře 2010

ahojda my válčíme s teplotou ☹

ywushka
7. bře 2010

pilotk: jejda tak to je me lito!!! My mame pripraveny nurofen sirupek

pilotkaanetka
7. bře 2010

máme jen zvýšenou asi zuby ☹ taky máme nurofen a taka paralenový čípky a ty jsou super už jsme je potřebovali po očkování malá měla skoro 39 a za deset minut bylo po teplotě a spinkala celou noc 😉
holky tak mě napadlo kdo se chystá v sobotu na ten dětský veletrh že by jsme si mohli udělat takový mini srazík co vy na to? 🙂

hanulamarkova
8. bře 2010

Dobré ránko, holky nový týden, já se zatím držím, ale pořád jsem napnutá na 16. jeslti mi dr. potvrdí že je vše ok tak jsem napnutá jak kšandy... 😅

ywushka
8. bře 2010

hanu: drzime palusky!!

Pilotka: maly ma od vecera zvysenou teplotu vcera mel po odecteni 37stupnu a dnes rano uz 37,4. Nase mudra ma dovolenou a ta co ji zastupuje je tu jen na hodinku od dvanacti. takze se pujdeme radeji ukazat tam. Nevim jestli to muze byt jeste z toho ockovani a nebo jestli je to z nejakeho nachlazeni. Ja ho ven vzdycky tak oblekam aby se mi nenachladil a vidite jak to dopada!! 😒 My jeste nevime kdy se tam dostaneme (jestli se na ten veletrh vubec dostaneme) manzel jeste nevi kdy pojededo italie s kamionem a i kdyby jel zitra,tak se vraci az v sobotu a my by jsme tam pak jeli az v nedeli (samozdrejme pokud by byl maly ok!) Ale urcite by jsme se tam ev mohli sejit kdyby nam to vetsine vyslo na tu sobotu

maka123
8. bře 2010

ywushka tak dneska jdu na kontrolu o pul ctvrte,je mi nejak divne, myslim ze to mam doslova za par vidim to na zitrek

cincolina
8. bře 2010

Hanuli, a jak ti je?

hanulamarkova
8. bře 2010

cin je mi fyzicky mi je dobře, prsa pobolívají, motáky a nevolnosti jsou už slabší, ale stejně po tolika zamlknutí budu asi napnutá až do konce, hlavně i když se pozoruju snažím se být klidná ...někdy to nejde tak jdu sem a trošku se postěžuju 😵 vy mi dodáváte odvahu tím, co jste všechno proskíkali...no uvidíme...držím všem (i sobě 😉 ) palečky

irminka
8. bře 2010

ahojte babulindy,
kdyby jste u nás viděly to story s fialkou.....Já natěšená, že chlapečkovi pomůžu od bílých flíčků v pusince, tak jsem si hezky udělala prochajdu do lékárny, utratila 700,- Kč za mlíčko a další blbinky, taky fialku koupila a přijedeme domů,že to teda malému podám ve formě namoeného dudílku. Tak jsem si ho dala na klín v rychlozavinovačce a sehnutá v obýváku nad stolíkem, že teda pokapu ten dudloš a dám mu ho do pusinky. v tom momentě se Bořík vrtnul, mně to ujelo a půl lahvičky mně vyprsklo na stůl z masivu, na ruce a ještě jsem přichytla malého, aby mně nespadl z klína...Takže , já snad ruky neumyju ani za tři roky, stůl jsem už drhla 5x, snad to půjde pryč a rychlozavinovačka je také moc hezká 😝 😝 , a malý vypadá taky ukázkově, fialkové fůska má až pod nosem a až k bradě, prostě ukázková maminka i s miminkem 😀 ...Hlavně zdravíčko 😉

gabina79
8. bře 2010

Mir, obě dětičky jsou fakt krásné....tak jenom aby teda Mirka přibírala, tak jak má....a aby tě nechali aspoň chvíli odpočinout....super, že ti teď pomůže máti 😉 ....já jsem ráda když je víkend a manža je doma, že si malého ráno po nakojení vezme a já ještě můžu aspoň hoďku spát, jinak jsem nepoužitelná...
Hani, určo to bude dobré...já vím, že máš strach, já jsem měla taky (až do konce 😀 ), ale držíme ti všichni pěstičky 😉 ....hlavně, že se cítíš dobře 😉
Tak jsem dnes byli raději u Dr, kvůli tomu ublinkávání, protože se to zase rozjelo a víte, co mi řekla???? Že se malý přepíjí 😀 ....takže dneska má 4,05 kg, což je prý hodně velký váhový přírustek za 3 týdny, co nás pustili s 2,9 kg z porodnice....no ale s těma prsama/mlíkem pořád válčím....je to jak na horské dráze, jednou mám málo, potom mi tvrdnou, jak jsou nalité...koupila jsem si i ty hometopatika, prolívám se čajem a meltou, odstříkávám po kojení a něco z toho zabralo, i když teď už se mi prsa zase až tak nenalívají a po kojení už odstříkám jen trochu, i když Oník pije pořád stejně ne-li míň....no ale snad bude mít Oník dost - nepoznám, jestli je dost najezený, protože po kojení pořád řve a hledá 😀
Ywuš, jak jste dopadli u Dr? Co ta teplotka?
Anet, doufám, že budete mít brzy po teplotce a malá bude spokojená 😉
No nic, musím valit, dneska nám přijde první část rodiny do kúta, tak musím něco nachystat....se teda netěším, až to propukne v plné míře 😠

ywushka
8. bře 2010

irm: jsem ti rikasla aby sis na to dava pozor! Ja jsem s tim jednou omylem polila vanu i s podlahou,kdyz jsem to davala do koupelny!! Jen ja jsem na to pouzila savo🙂

Maky: joooo budu se tesit na zpravy🙂

Jinak my jsme byli u mudry,ted maly uz nema zvysenou teplotu!! Jen nas poslala na ucni ze ma asi zanet stredniho ucha,tak jsme tam cuceli hodinu a pul a stejne nam rekli,ze zadny zanet nema!!! Takze jsme prijeli domu jen s paralenovyma cipeckama!🙂 Zitra musime jeste zavest moc,mame doma sacek na curani

zabicka007
8. bře 2010

Irmi, tak to s tou fialkou to je teda mazec, no tohle se stát mě, tak mě drahá polovička asi zabije, on si to tady všechno dělal sám takže je na všechno hrozně moc opatrnej, to stačí, že mi upadne na celodřevěnou podlahu ovladač a už má oči navrch hlavy...nicméně chci ho vidět, až tady bude malá, protože těm dětem asi nevysvětlí, že nemají škrkat po podlaze atd. 😀
Hani a kdy máš další kontrolu? Já ti věřím, že se bojíš, já se taky bála prakticky až doteď, zvlášť po těch dvou masivních krváceních, ale zvládly jsme to s Natálkou (ťuk ťuk) tak to taky určo zvládnete 🙂
Zítra jedu na Obi na ozvy, tak už se moc těším a jsem i zvědavá, jak to bude probíhat, pak podám zprávu, i když pro Vás to tady nebude nic nového 🙂
Já bych na ten veletrh jela hned už jenom proto, abych se tam aspoň s některými z Vás potkala a pošušňala si mimiška, jenže mám školu, chjo 🙄 Tak snad nám vyjde v létě ta chata...

pilotkaanetka
8. bře 2010

ahoj holky zdravím,teplotu už nemáme asi to taky bylo k zubům 🙂 vypadá to na horní klofáky 😀

snahapada
9. bře 2010

ahoj holky vsechny zdravim tak vcera jsme byli v te PRAZE na kontrole mala NIKOL je v poradku dalsi kontrola az v cervenci akorad ma rymu tak se divyly ze nedostala tady v BRNE injekci vakcinaci protiRSvirum tak ji tam naockovaly dali ji tam vakcinaci SYNAGIS kterou mnela dostat hned po narozeni protoze ma nemocny srdicko a tyto deti to musi dostavat od podzimu do jara takze tet uz nedostane zadnou az v listopadu NATALKA je nachlazena ma kasel zvys. teplotu a prujem tak valim dnes k mudr. jo jinak mate moc krasne deti vsichni tak at se vsichni uzdravi a moc na vas budu myslet je malo casu na psani ahoj

cincolina
9. bře 2010

Hanuli, jak to preskoci tu dvanactku, tak uz to bude dobre...
Zabi, uz je to za chvili, vid? Tesim se na reportaz z ozvicek 🙂

ywushka
9. bře 2010

snaha: tak to je dobre,ze jste tak dopadli na kontrole!Ale je mi lito,to ze taky porad ms neco dokola! Jednou je to s nikolkou do prahy,podruhe zase s natalkou k doktorce!! Obdivuju te ze to tak zvladas!! Ja si pripadam nekdy fakt jak neschopna....a ty to tak suprove zvladas!!! Klobouk dolu!!

My jsme bez teplot!! Moc jsme odvezli k doktorce rano. To byl zahul,sice je to chlapecek a ten sacek na moc by mel drzet uplne bez problemu,ale porad nam to nekama obtekalo,tak jsem ho nakonec nechala bez plenky (to jsem mela udelat na zacatku) a cekala jsem az se vycura (snad pul hodiny😀)

rioko
9. bře 2010

ahoj holky teda děti máte všechny nádherné a moc obdivuji všechny co mají dvojčátka, to musí být mazec když jsou takhle malincí
já jsem se byla včera objednat na Obi na konzultaci před KET tak 23.3 jdu k Crhovi a pokud to půjde dobře, tak v květnu na KET, jsem z toho ale docela nervozní
jinak je moc milé jak si mě sestřičky pamatují a i Čadová jménem, když tam je tolik pacientek a Vojtíšek se jim taky moc líbil

snahapada
9. bře 2010

ywusko nebyt mamky tak jsem uplne v pr..... moc mne pomaha kdyz jdu nekam s jednou nebo druhou tak hlida vzdycky tu jednu nebo chodi se mnou do dneska jsem bydlela u nasich ale tet se stehujeme uz do sveho tak potom se mne zeptej jak to zvladam ale budeme kousek od nasich oni bydli v MEDLANKACH A JA SE STEHUJI DO RECKOVIC OPRAVOVALY JSME BARAK kde jeste ziji tatkovi rodice tak vrch mame pro sebe tak se mnej ja frcim obcas se na vas zajdu kuknout k nasim tam neni kabel tak ahoj a mnejte se vsichni dobre at drobecci rostou a ty co se narodi at je vse OK 🙂 🙂 jo jinak jsme u mudr dopadly docela dobre musim varit holkam ryzovy odvar AHOOOOOOOOOJ

lucka.adis
9. bře 2010

Ahoj kočky, jsem tu po dlouhé době a chtěla jsem se vás zeptat, jak to vidíte s tou chatou.. páč jestli teda něco spácháme, tak by jsme se po něčem měli začít koukat a domluvit termín.

Snaho, jsi šikulka i tak. Co jste si s holkama prožili a teď máš klid, to je fakt na poklonu. Já bych se asi zbláznila.

Jinak u nás je střídavě jasno a oblačno. Malá je ďáblík a dává mi to pěkně vyžrat 😀 😠 pořád brečím a nebýt manžela, tak jsem buď v Bohnicích a nebo pod kytičkama.
Hodně mi pomáhá a já jsem moc ráda, že ho mám. Ke všemu jsem nemocná, mám antibiotika, takže také žádná sláva.

No nic, pádím za nimi. Mějte se moc pěkně!!!!!

zabicka007
9. bře 2010

Luci tak je dobrý, že ti manža tak pomáhá, mě vždycky když je ouvej tak si řeknu, že může být i hůř, třeba kdybych byla na všechno sama nebo kdybych třeba nemohla mít děti nebo byla na vozíku nebo tak, mě to moc pomáhá a hned se pak na všechno dívám jinak... 😎
Já dneska na ozvách dobrý, skvělá zpráva je, že malá vypadá, že výborně prospívá, trošku horší zpráva ovšem je, že prospívá až moc, protože k dnešnímu dni má už 3,85 kg, takže mi doktorka řekla, že určitě nebudeme čekat až do termínu, takže buď mi to budou vyvolávat nebo půjdu na císaře nebo nevím, uvidí se příští týden v úterý...ale tak hlavně ať je zdravá, zbytek se nějak zvládne 🙂

ywushka
10. bře 2010

zabi: jejda mala je silkulka🙂!! Tak snad ti to vyvolaji co nejdriv!! Moje kamaradka uz 4 dny prenasi a porad ji jen tahaji po ozvach temer kazdy den a dneska jde na oxitocinovy (zatezovy) test!! Chudak uz je me ji uplne lito!! Nechapu proc to nevyvolavaji kdyz ty zenske prenasi treba hned druhy den po terminu....!!

Snaha: jejda a jeste se do toho stehujete....holka tak to ti vubec nezavidim!! My kdyz jsme se stehovali tak jsem byla jeste tehule a pak nez jsme se tady trosku zabehli....To chce asi pevneeee nervy!!

lucka: jejda ty jsi nemocna..to je me lito!! Me zacinji zase nabihat ty moje migreny a ty svoje leky ted pri kojeni brat nemuzu,tak jsem zvedava co si ted budu davat!

V jedenact za nama prijde moje spoluzacka ze zdravky,manzela mame porad doma....ale asi v patek odjede...dneska si veze nejake vzorky vina do nejake firmy ze by jim tam vozil vino,tak jsem zvedava jestli mu to vyjde...porad by chtel delat neco jineho nez ridit kamion (i kdyz bez jeho vydelanych penez by jsme byli v prd...)
Maly uz druhy den spal od osmi az do peti do rana,ted budu rozmlsana,kdyz se me zase zacne nejak budivat casto😀 Ha ha ha Ale dneska nechtel po kojeni usnout,tak ho manzel uspaval,stejne vztaval😀....tak co🙂 Preju vam hezky den!!

Lucka: joooooo musime vymyslet nejaky termin,dokonce i manzel souhlasil,ale rikal,ze je zvedavy na to co budou rikat ostatni chlapi🙂

miradka
autor
10. bře 2010

Ahoj holky, tak aj ja som tu zase...len na chvilku. Mám tu maminu a fakt mi veľmi pomáha..to je taký rozdiel...malého má na noc a ja Mirku, takže sa viac vyspím, pretože zvuky čo vydáva malý ma stále budia, je taký nejaký nespokojný v noci, nechápem to...teraz je v lehátku, pustila som mu aj to vrnenie, je v kľude a asi aj spí. Dlaa som ho pred dvere do záhrady, tak tam je príjemne. 🙂 Malá je v perinke zababušená a dudlík je vypľutý, takže tvrdo spinká 😵 Proste idylka 😵
Dnes ideme k dr na kyčle, tak som zvedavá, či sa moja snaha vyplatila...papierovky používam len na noc a von, tak snáď hej.

Ywush, ja sa celkom desím chorob a teplot...už raz sa mi zdalo, že malá je teplejšia, ale nakoniec som jej nemerala teplotu. Obaja majú soplíky, ale nie moc, vysávam ráno a večer. Tá odsávačka na vysávač je suprová 🙂

Snaho, drž sa holka, je to mazec byť úplne sama na 2 deti. Ja práve oceňujem pomoc od maminy...ale dá sa to aj tak, akurát sa treba obrniť trpezlivosťou a zachovať kľud pri plači oboch naraz..

Inak my s mužíkom sa nemáme moc dobre...v pondelok do neho vrazila jedna pani..neubrzdila a máme auto na šrot. Teda...len kufor je špatný ale sú to 3 plechy a cena našeho auta je asi taká ako jeho oprava, takže nám to pojišťovna nebude chcieť opraviť a aj keby, tak by sme asi 50% museli z nových dielov zaplatiť, čo by bolo možno aj 15-20 tis. čo zrovna teda máme vďaka porodnému ☹ Takže sme sa bavili, že pokiaľ to teda takto dopadne (ešte to nie je potvrdené od likvidátora z pojišťovny) tak nepojdeme do opravy a budeme bez auta.. 😢 Takže ženská nám nabúrala auto a tým pádom sme bez auta na pekne dlho, pretože nové nechceme a na staré nemáme prachy. Teda na ojazdené...

lucka.adis
10. bře 2010

Ahoj holky

Ywush, můj manžel souhlasil a rád pojede 😉 tak snad i ti ostatní nebudou proti.

Mir, to je fajn, že tam máš mamku, aspoň ti pomůže a nebudeš na to sama 🙂

gabina79
10. bře 2010

Ahojte holky 🙂
Malý bude ještě chvilenku spát, tak jsem sem zaskočila - kouknout, co nového....Žabi, téda, malá bude cvalík...i když oni říkají, že ten váhový odhad je tak plu minus 300g...ale i tak kloubouk dolů, tak ti budu držet pěstičky, abys v úterý dobře dopadla...ono teď už bys vlastně porodila termínově, takže by to nebyl problém...akorát ti to nevyjde s tvýma plánama 😀 ....ale ten monitor je super, že? Poslouchat srdíčko človíčka v bříšku 😉
Rio, budeme ti držet pěstičky, aby k Vojtíškovi přibyl sourozenec 😉
Ywuš, a ty neodstříkáváš v noci, když ti malý celou noc spí?
Luci a jakou máte o té chatě představu? Kdy orientačně, na jak dlouho, kde.....To je mi líto, že si nemocná...ještě že máš manžu doma a pomáhá ti 🙂 Tak se brzy uzdrav 😉
Po včerejší probděné noci a dni to bylo u nás dneska lepší...sice jsem v noci třikrát vstávala, ale ráno mě pak nechal chvilku dospat...normálně už po tom brzkém ranním kojení nespí a řve, ale dneska mi ten včerejšek vynahradil, takže jsem spala s ním až do devíti...super...a to jsem si říkala, že nevím, jak to přežiju (ještě to musím zaklepat na dřevo), protože manža jel dnes v noci služebně pryč a vrátí se až zítra v noci, takže mi odpoledne s malým nepomůže...vždycky jsem si aspoň chvíli orazila, když si ho k večeru vzal a hlídal a choval....
Mir, to je teda smůla...tak snad to nějak vyřešíte, protože bez auta je to o ničem, zvlášť s mimčama...
No nic, už se budí, takže valím....mějte se....

zabicka007
10. bře 2010

MIr, tak to mi je tě úplně líto, vy tam bez auta budete asi dost vyřízení, já bydlím na vesnici a naštěstí mám já i přítel auto...no nedovedu si to představit ani kdybysme měli jedno auto dohromady, natož úplně bez auta ☹ Ale tak uvidíte co Vám řeknou na pojišťovně, třeba to nebude tak hrozný, já vyřizovala ve firmě i pojistky na auta a hrozně záleželo na likvidátorovi, kolikrát jsem narazila na příjemnýho a ještě na tom firma vydělala...no budu vám držet palce
Luci já jsem jednoznačně pro tu chatu, zkusím večer zalehnout k PC a po něčem se podívat, abysme měli aspoń představu za kolik, kde atd.
Ywuš no přenášet doufám nebudu, toho se opravdu děsím, to je mi té tvé kamošky líto, navíc já kdybych měla denně jezdit na ty ozvy tak se zblázním - je to od nás do Brna 70 km... 🙄
Gabi máš pravdu, ten monitor je super, akorát že jsme tam seděli dvě maminy takže bouchaly dvě srdíčka takže jsem vlastně nevěděla, které je to naše, ale to nevadí, i tak to byl nádherný zvuk, nebo spíš dvojzvuk 🙂

irminka
10. bře 2010

ahojte,

jsem také pro chatičku a manža také 😉 . Tak to hezky naplánujte 🙂

hodila jsem do albíčka svou dnešní ranní odulou tvář s chlapečkama 😉

ywushka
10. bře 2010

irm: kluci jsou naaadherni!!

Gabi: neodstrikavam,prsa mam vzdycky uplne nalete a bolave v tech pet rano,ale kdyz me se nechce nikdy vztavat kdyz nemusim😀

Miradka: tak bez auta bych byla uplne v prd..!! Kdyz tam mas mamcu,tak si alespon odpocines!!!

Ja jsem dneska mela volat na vysledky toho moce maleho,ale uplne jsem na to zapomela,tak zavolam zitra!!
Byli jsme na prochazce. Dopoledne tu byla moje spoluzacka,tak alespon nejake zpestreni dne!!