Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

emers
27. bře 2010

miradka: aha, díky za info , 🙂 tak já uvidím co se mnou vymyslí, hlavně aby už konečně něco!!! 😠 🙂

zabi: drrrž se!
😵

ywushka
27. bře 2010

maly nechtel porad doma usnout,tak jsme ho supli kolem jedne na dvur do kocarku a ted uz je na chodbe a porad spinuska,ani na prochazku se s takovou nedostaneme!! Ja jsem nechtela jit pred tou jednou ven,kdyz mel ve dve jist a ted uz je puzl ctvrte a je mu jedno,ze propasl jidlo!!!😀 zase az se vzbudi to bude kriku ze ma hlad🙂

ywushka
27. bře 2010

holky ja se divam ted na nemlecne prikrmy kdy je to tak dobre zacit davat? Kdyz jsem se tady bavila se vsema maminama,tak rikali,ze klidne po tom tretim mesici mu to muzu zacit davat.

pilotkaanetka
27. bře 2010

Ywushko příkrmy pokud je malý kojený tak od 6 měsíce a nekojené děti od 4 vím to proto že chodíme do gastroenterologické poradny s malou s tou alergií na kravskou bílkovinu a lepek prý není dobré dávat přikrmy dřív aby se dětem ta alergie nevybudovala ☹

pilotkaanetka
27. bře 2010

Pro evropský region WHO platí doporučení, že všichni kojenci by měli být plně kojeni od narození do zhruba 6 měsíců věku a přinejmenším po dobu prvních 4 měsíců věku. U některých kojenců může vzniknout potřeba příkrmů před 6. měsícem věku, ale příkrmy by neměly být zaváděny před 4. měsícem věku. Známkou toho, že by příkrmy měly být zavedeny před 6. měsícem věku, je (při vyloučení zjevných onemocnění) nedostatečné přibírání dítěte (ověřeno dvěma nebo třemi váženími) nebo to, že dítě při neomezeném kojení projevuje známky hladu. Pozornost by měla být věnována použití odpovídajících růstových grafů, přičemž by mělo být bráno v úvahu, že tempo růstu kojených dětí se liší od tempa růstu, na kterém jsou založeny statistiky amerického Národního centra pro zdravotní statistiku. Nicméně, pozornost by měla být také věnována dalším faktorům, včetně porodní váhy a gestačního věku, klinického stavu a celkového stavu růstu a výživy kojence na začátku přikrmování před 6. měsícem věku. Studií provedenou v Hondurasu bylo zjištěno, že podávání vysoce kvalitních příkrmů kojeným dětem s porodní váhou mezi 1500 g a 2500 g od 4. měsíce věku nepřineslo těmto dětem růstové výhody. Toto zjištění podporuje doporučení o plném kojení do zhruba 6 měsíců věku, a to i u kojenců s nízkou porodní váhou.

hanulamarkova
28. bře 2010

ahoj holky tak co mysíte žabi už bude mít miminko u sebe?

No to jsem zvědavá...dneska je tu nádherně uplně slunečno i když pofukuje ale to nám nevadí 😀

ywuško myslím si že když ti malý tak hezky přibírá tak je škoda zavádět příkrmy, když všechno to nejlepší má z tvého mlíka jen vydrž kojit až do 4 měsíce plně a pak např. nějakou mlsku (zdravou 😀 😀 ) by jsi mu mohla dát ale dokud je spokojený tak by jsem ho tak nechala. Máš to jednoduchší než všechny ty přípravy. 🙂

ywushka
28. bře 2010

Zabicka ma OROZENO!!! Dneska v jednu prisla NATALKA na svet! Miry me pry napise pozdeji!!!

pilotkaanetka
28. bře 2010

zabce velká gratulace 🙂

hanulamarkova
28. bře 2010

Jé, to vééééliké gratulace to je paráda gratulujeme a holky ať jste zdravé a spokojené 😀

cincolina
28. bře 2010

Zabicko, parada! Tak vsechno zda se vyslo podle planu. Ywushko, moc je vsechny prosim pozdravuj. Budu se tesit na zazitky.
Ja hlasim, ze u nas nic moc noveho, akorat uz mne obcas poboliva podbrisek. Zitra jdu k dr., tak jsem zvedava na CS a odhad vahy 😕 .
Jinak po precteni mistni diskuze Majovky 2010 zacinam mirne nervoznet z toho, ze nemam jeste vsechno nakoupeno, vyprano a nachystanou tasku do porodnice. Tak prisaham, ze pristi tyden uz se na to fakt vrhnu 😎 , snad to stihnu a nebude to muset resit manzel.
Hanulko, nevim, jestli jsem uz gratulovala k paradnim vysledkum z NT, takze dodatecne, gratulace.
Holky, maminky prosim poradte, co koupit na zadecek miminovi - bepanthen nebo rybilku?

gabina79
28. bře 2010

Žabi, velká gratulace, už se těším na ty míry a fotečky....tak ať jste obě v pořádku a malá ať roste a je zdravá 🙂 ....ale ti to pěkně vyšlo - to je ta síla sugesce 😀
Cin, no už bys s tou taškou měla začít něco dělat 😉 ..já mám na prdelku krém od Seba Medu, protože tu kosmetiku používám, ale když se mu objeví nějaká opruzeninka, tak je na to lepší ten Bepanthen, to mu to pak za chvíli zmizí 😉..ale jinak mám doma i vzorek Rybilky, tak tu pak taky zkusím........................holka, jsi další na řadě 😉
Holky, mějte se 😉

irminka
29. bře 2010

ahojte děvčata,

Žabi, moc gratuluji k novému přírustku do rodiny. Přeju vám všem hodně štěstí, moc a moc zdraví a hlavně také pevné nervy 🙂

Cin: mám Rybilku i Bepanthen, ale používám hlavně Bep...., zdá se mně taková jemnější, vonavější, stačí opravdu trošinku

chlapečci u babičky - díváme se na telku

😉

miradka
autor
29. bře 2010

Žabička pripájam sa ku gratuláciám a teším sa na fotečky 🙂 Hlavne veľe lásky, pohody, mliečka a spánku, čo najmenej plaču 😉

cincolina
29. bře 2010

Zabi, Irmi, diky, dneska v noci se mi zdalo, ze jsem porodila a nemela nic nachystano, tak panikarim a nakupuju ve velkym, poridila jsem Bepanthen 🙂 .

ywushka
29. bře 2010

Mala natalka se narodila 13:05,51cm a 3500g!!! Petka (zabicka) vas vsechny moc pozdravuje! Obe jsou v poradku od vcerejsku od 17:00 jsou uz spolu na pokoji!!

cincolina
29. bře 2010

Yw, diky za zpravy! Kde rodila? V Bohunicich?

pilotkaanetka
29. bře 2010

tak to je pěkná slečna takové míry hlavně at jsou obě zdravé 🙂

ywushka
29. bře 2010

cin: myslim ze jo!!
ja jsem tam byla spokojena

hanulamarkova
29. bře 2010

to je krása taky se těším, až vám to takto budu oznamovat juj už aby to bylo 😀

ywushka
30. bře 2010

Hanu: utece to jak voda a za chvilku je mimi na svete!!!

Holky zabicka vam vzkazuje ze mala dostala zloutenku,tak si asi pobyt o den prodlouzi...!! Jinak se maji dobre a pozdravuji vsechny!!
My jsme dneska byli na posledni kontrole na kyclickach,ma je v poradku,projeli jsme hodonin,zastavila jsem se na pojistovne si nechat proplatit 300Kc za to nadstandartni ockovani Rotarixem a zastavila jsem se v DMku a meli tam ten Nutrilon co kupujeme a ja jsem mela jeste listek na 25% slevu,tak jsem ho hned vyuzila😀 ha ha ha🙂 jsem usetrila skoro 100Kc🙂 Jsem to ale sikovna holka! Jupiiii uz to ubiha za chvilku pojedeme na tu dovcu,snad nam vyjde pocasi! My mame v nedeli krtiny...
Maly ted jeste spinka v autosedacce z vyletu,jsem s nim chtela jet jeste na malou projizdku,tak snad se vzbudi nezbeda jeden🙂!! Mejte se krasne pa

hanulamarkova
31. bře 2010

ahoj holky přeju uplakané ráno, prosím o info kolikrát Vás byla skontrolovat za těhu na PN sociálka...mám vycházky jen 4 hodiny a když potřebuji do Brna nebo tak někam tak mám obavy aby mě nevymákli dík

gabina79
31. bře 2010

Ahojky holky, my jsme se dnes byli ukázat v práci - Oník byl úplně spokojené miminko, to jsem úplně koukala...a jen jsme dojeli dom, tak začal řvat, takže klasika 😀 ...ale teď spinušká, tak mám chvilku, i když bych měla raději žehlit, ale to se mi nechce 😖 ...dneska ani nejdeme ven, protože se mi do toho marastu nechce..tady pořád poprchá a je zima 🙄
Ywuš, to je super, že máte kyčličky v pořádku. A dávala jsi preventivně široké balení nebo ne?...pozdravuj Žabku, že už se těšíme až bude doma a budou i fotečky 😉
Hani, na mě teda nepřišli ani jednou, ale snažila jsem se to teda dodržovat...ono asi záleží jací lidi sedí na místní sociálce, někde jsou asi aktivnější 😉 ...Zkus u svého Dr prodloužení vycházek, ale mně je třeba neprodloužili, já jsem je měla takto celou dobu 😉...už máš trochu pupík???? 🙂
Lidi, my máme takový pech...včera jsme si byli pro tu cestovní postýlku, manža to zrovna skládal a jak je to závěsné lůžko pro malé mimča, tak zespodu jsou tunýlky na tyčky, aby to drželo tvar a oni, ti blbci, ten jeden ten tunýlek prošili, takže tam ta tyčka nejde dát...já bych to vypárala a znovu zašila, jenže když by se s tím pak něco stalo, tak aby nám nedělali problém s reklamačkou 😒 ...takže se tam musíme stavit a jsem zvědavá, jak to budou řešit, protože měsíc se mi na to čekat nechce 🙄

irminka
31. bře 2010

ahojte:

máme velký problém: Bruník nechce papkat a ani kakat ☹
Nevíte co s tím?

rioko
31. bře 2010

Irmi a jak dlouh? u takového prcoška bych to asi řešila radši s dr.

gabina79
31. bře 2010

Irmi, Ria má pravdu, raději zajít k Dr, nevím, jak je to u miminek na UM, ale u kojených by s kakáním nebyl problém, prý nemusí i několik dní, ale jest přece musí!..tak držím pěstičky, aby byl v pohodě a rozpapal se a rozkakal se....

rioko
31. bře 2010

ono je taky důležité že když je jen na mlíku dostává tím i tekutiny a ty mu určitě chybět nesmí, Vojta taky měl takové období ale až kolem 5 měsíce a já to teda řešila s doktorkou

ywushka
31. bře 2010

Ahojky holky!! Ja jsem byla rano na kosmetice,pak u kadernika-mam nove paco,pak se vyfotim🙂!! Cekame navstevu🙂 udelala jsem chlebicky a nejaky zakusecek rychlovku🙂! Trosku jsem pouklizela a uz jsem se konecne dostala na net!

Irm: Urcite zajdi k mudre,mel neco podobneho maly od sestrenky,davali mu tusim nejake cipky,zkus vyzkouset jeste teplomer,jestli mu tim nejak nepomuzes!! Treba mu zkus vymenit nutros za ten Comfort.

Gabi: Ne nedavala jsem mu nic,jen pampersku

gabina79
31. bře 2010

Jejda, taky bych potřebovala ke kadeřnici...ale s tím kojením je to naprd, že nevím, kdy budu kojit, tak nevím, na kolik hodin se mám objednat..no nějak to budu muset udělat....
My máme v sobotu to vítání občánků, tak jsem zvědavá, jak to proběhne...v neděli pak jedeme na chvilku k manžovým prarodičům ukázat malého a v pondělí na oběd ke tchýni (to se teda děsně těším 😖 ) - ještě dodatečně oslavit moje narozeniny
Zatím se mějte, už se mi to tu budí, zase vydržel spinkat docela dlouho, tak jsem si už i vyžehlila 😉

irminka
1. dub 2010

dobré ránko,

tak jsem si na kakání koupila nějaké probiotické kapičky a uvidíme, jak to zvládneme..a kdyby to nebylo všechno,dnes jsem od 5.ti vzhůru. Bruník se vzbudil, dala jsem mu napapkat a za hodku usnul a před chvílí se 2x tak boblil, že mě jímala hrůza, měl to i v nose, chudátko moje...doufám, že nechytl střevní chřipku, já jsem ji měla v pondělí, tchýně a manža v pátek a dnes mně volala moje mamka, že nepřijde vozit, protože má od tří rána hlavu v záchodě , no uvidíme, co z toho bude

pilotkaanetka
1. dub 2010

dobré dopoledne
hlásím návrat od rodičů byli jsme s malou na dovče 😀
holky já maluju chodbu a kuchyn to je bordel až v ložnici 😠 já jsem zas............ až na hlavě 😅
njn když manžel nechce malovat a malíř je prý zbytečnej 🙂 a drahej 😀 jsem asi levná síla v domácnosti 😀