Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

miradka
autor
5. dub 2010

Ywush, tak vy beriete velikonoce docela vážne 😀 My sme mali návštevu a pred chvíľkou odišla, kamoška so 4 deťmi a to posledné má 3 mesiace, no viete si predstaviť ako to teraz u nás vyzerá 😀 😀 Ale sú šikovní, moc milé detičky...

Lucka, tak aj vy si užívate velikonoce? Pekná fotečka 😉

irminka
5. dub 2010

nová fota chlapečků,když tak kukněte

cincolina
6. dub 2010

Ženy zdravím,
ani u nás se velikonoce moc neslaví, ale dostala jsem od svého táty trochu vařečkou, tak neuschnu 😉 a vajíčka jsem taky barvila, to mně baví (na základce jsem vždycky hrozně záviděla kamarádce co má bratra, jak celý týden nosila na svačiny ta nabarvená vajíčka co si on vymrskal, tak teď si vajíčka obarvím a dávám si je na svačinu 🙂 ).
U nás nic moc nového, jenom mám trochu obavu, jestli se mimčo neotočilo hlavou nahoru, protože v noci se mi zdál sen, ve kterým mně kopalo a od té doby mám pocit, že nahoře už moc nekope, ale spíš dole. No kdyžtak poprosím dr., aby to zkontroloval. Tento týden se vrhnu na praní a dokupování.
Mir, ty používáš látkovky? Takové ty klasické čtvercové? A na ně pak dáváš nějaké nepropustné svrchní?

miradka
autor
6. dub 2010

Ahoj cin, jj používam čč a na to PULky. Používam aj pampersky ale len von a na noc. Ty čo budeš používať?

hanulamarkova
6. dub 2010

Ahoj holky tak dneska jsem se teprve dopracovala k pc...byla jsem na KO v poradně a vše ok mimi zodpovídá 15 tt, tak jsem moc ráda a vypadá to že bude holčička tak si to necháme v 20 tt potvrdit a uvidíme 😀
Jinak jsem musela vysadit Anopyrin a přejít na Fragmin z Anopyrinu mám alergii svrbí mě celé tělo a mám kopřivku tak musím zase píchat, ale připomělo mi to stimulku jak jsme píchali jak divé takže ředím krev a uvidíme co dál 😀

gabina79
6. dub 2010

Ahojte holky, jsem tu jen na skok...malý mi zase dává zabrat, pořád se vzteká a plače, nechce pořádně sát, navíc jsme teď měli několik dní brčálový kakání, tak uvidíme, co mi zítra řekne Dr - jdeme do poradny...nejdřív jsem si myslela, že má hlad, že mám málo mléka, ale teď si spíš myslím, že si prožíváme růstový spurt...no jsem zvědavá...snad se to nějak vystříbří
Hani, super, že je vše v pořádku a jsem zvědavá, jestli se vám ta holčička potvrdí, teď je to přece jen takový trošku odhad, ne?
Cin, tobě už se to teda krátí, ještě týden a klidně bys mohla rodit, protože pak už je mimčo vyvinuté se vším všudy 😉 ...a koukala jsem na ty jména, co máte vymyšlené - krása 🙂
Tak se zatím mějte 😉

gabina79
6. dub 2010

Hani, s tím pícháním je to blbé...já jsem si píchala na ředění od 24tt, až skoro do minulého týdne a už to byla otrava, nehledě na to, že jsem měla samou modřinu....kam si to pícháš? Mně se příčilo píchat si to do břicha, tak jsem měla stehna jedno velké jelito 😀 ...ještě teď je to vidět, snad to nikdy nezmizí ...

cincolina
6. dub 2010

Mir, já jsem dostala nějaké popoliny od kamarádky, ale prý dlouho schnou a navíc už jsou 8 let staré, tak nevím jak budou sát. Asi začnu na čč a pak bych chtěla ještě nějaké Pastelky od Haipa Daipa...
Gabi, nestraš, jak jsi psala, že jsem na řadě, tak jsem se úplně lekla. A dík za pochvalu jmen, ještě trochu váháme s holčičím, dneska zazněla i Adéla. A mimochodem, jste jediný kdo ty jména ví 🙂 , jinak mám zákaz prozrazovat.
Hani, paráda, že je všechno OK.

ywushka
7. dub 2010

hanu: GRATULUJEME JE TAK DAAAL!!!

Ja jsem zase od rana v jednom kole,uz toho mam za posledni dny plne zuby!!! Chci chvilku relax!🙂 Vcera jsme byli na plavani v tech vanach,maly byl nadseny,v pondeli jdeme na dalsi lekci🙂!!! Dneska jsme byli konecne vymenit kola na auto,jsem tam cekala jak pitoma,nakonec jsem je musela popohnat,nastesti nam to pak udelali,maly uz zacal mit hlad,ale auto ho pak udrncalo a zacal plakat au u domu🙂!!!

Gabi: nekdy tato zelena stolicka je z prepiti predniho mleka,pokud se ti vzteka u prsa,tak se mu nechce tahat to zadni a pije jen to predni a nekdy to je i z toho,kdyz je ta stolicka delsi dobu v plenecce (to se stalo i nam)!!

hanulamarkova
7. dub 2010

Holky díky jsem moc ráda a jsem klidnějí...no já píchám do bříška, ale stejně až naroste tak budu do stehna...zatím tam řasu udělám 😀
No dr. o té holčičce řekl, že si hlavu za to nedá ale přý je to ona 😀 tak uvidíme zítra se jdu objednat na UTZ v 20tt na Veveří tak tam nám poví víc.

miradka
autor
9. dub 2010

Cin, ja striedam len čč s papierovkami, ale čím ďalej ma čč štvú, pretože všetko oblečenie je malé. Musím nakúť o číslo väčšie oblečky a tie čo sú len gaťky a tričko sú mi na nič...tak bojujem sama so sebou, lebo by som im to chcela obliekať, ale zase keď sa malý každú chvíľku pokaká, tak ma štve 10x za deň meniť pampersku...
Ester je moc pekné meno, jednu Ester poznám, je to milé dievča 🙂 Adélka je zase pekné moderné meno, sú všade okolo mňa 🙂 Rozhodovanie bude asi ťažké 😀 Keď to bude chlapec, tak ako budete hovoriť Vendelínovi? Vendíku? Alebo Vene? 😀 Zisťovala si, čo znamenajú tie mená? Význam bude určite zaujímavý 🙂

Hani, držím palce nech Ti dobre dopadne UTZ. Ešte to máš ďaleko, ale čas tak letí......... 🙂

gabina79
9. dub 2010

Ahojte holky 🙂 , prďolín teď na chvilku usnul, uklidila jsem si wc a koupelnu, tak si dávám chvíli pohov a zašla jsem na vás kouknout 😉
Ywuš, já jsem ho většinou přebalovala hned po tom, co se vykakal, takže byla zelená hned a ne tím, že byla dýl v plence (už jsem se i bála, aby neměl alergii na kravské mlíko, to se prý taky projevuje takto a to bych pak nemohla jíst žádné mléčné výrobky)...taky si myslím, že se mu nechce táhat to zadní mlíko, ale nevím, co s ním mám dělat, je to lenoch líná ☹ ..u nás je to s mlíkem jak na houpačce, jednou mám prsa plný, to saje jak o život a je spokojený nebo ho zase bolí bříško, protože se přepije a nebo mám mlíka míň, a to se mu nechce táhat, takže je nespokojený a možná i hladový...musím říct, že se těším, až přestanu kojit (i když bych chtěla co nejdýl 😅 )...nebo aspoň, aby už měl tři měsíce, pak se říká, že se to mlíko ustálí...
Jinak v poradně jsme dopadli tak, že má v 8 týdnech 57cm a 5,35kg, takže roste pěkně (i když se mi stejně zdá, že to je tak, že se na váze zastaví, když mám míň mlíka a pak to přibere za dva dny, když je to s tím mlíkem lepší)..měl trochu řidší a zapáchající stolici, tak jsme posílali vzorek do laboratoře, společně s močí (to byla sranda, chytat to do toho pytlíka), dnes jsem volala na výsledky a je to v pořádku..máme se prý ale raději ještě příští týden ukázat a převážit....jinak 6/5 jedeme do Brna na plastiku, aby se podívali na toho jeho pinďoura, tak jsem zvědavá, doufám, že nebude muset na operaci...

gabina79
9. dub 2010

Jé, Ywuš, my chceme taky jezdit na plavání ....teď chodíte do Hodoša do těch van, že? To je od tří měsíců...je to v areálu kryťáku?...tak se tam možná potom někdy uvidíme 😉 ...potom mi ale říkala mamina, co jezdí s mimčem plavat do Bučovic, že tam jezdí i hodně mamin, které si na Hodonín stěžovali, že je tam moc studená voda (potom od těch 5 měsíců, jak se přechází už do bazénu)...tak uvidíme....
Já jsem klasické plenky vzdala, zaprvé bych ho musela přebalovat co hodinu, protože v nich byl hrozně zapařený, a zadruhé, jak píše Mir, je to hrozně objemné, pořádně ho neoblečeš a vypadá to hrozně 😒

gabina79
9. dub 2010

Irmi, já se chtěla kouknout na nové fotečky a nějak se mi nezobrazuje tvůj fotoblog, mám ten problém jen já nebo i ostatní holky?????

irminka
9. dub 2010

ahojky,
gabi: jsem registrována na koníku.sk, tak se to tu nezobrazuje 😠 .Musíš kliknout na mou fotku a potom ještě jednou a už tam budeš 😉
Mojí hošani mají také kakoše zelené jak špenát a to jsou na umělém mléku, smrdí jak tchoříci, ale prospíváme, takže je to ok, ale ten pohled je otřes 😝

cincolina
9. dub 2010

Mir, Gabi, tak teda nevím s těm klasikama, no zatím jsem připravená to vyzkoušet a uvidíme 😎 .
Jinak debata o Adélce se nekonala, takže asi zůstává Ester (to by mělo znamenat hvězda) a Vendelín (to je obdoba jména Václav, čili "více slavný" nebo zdrobnělina od slovan, čili "slovánek 🙂 ). Vendelínovi bychom říkali Venda.
Právě jsem přišla z kurzu péče o miminko, takže už umím trochu vzít do ruky rýžovou panenku ;).
J.

snahapada
9. dub 2010

Ahoj Ivus chci se zeptat kojis jenom nebo uz prikrmujes nutrilonem?

hanulamarkova
9. dub 2010

ahoj holky tak jsem dostala rýmu jak brno, je dobrý že manža je dneska doma tak jsem ležela a šplíchala vincentku tak snad se mi to povede rychle vyléčit, jinak o víkendu bude v práci tak jsem zvědavá budeme to muset nějak s malou zvládnout...trochu se bojím aby mimi bylo ok ale snad bude a rýma mu neublíží musíme věřit 😉

snahapada
9. dub 2010

Ivus chtela bych taky chodit s Natalkou plavat muzu se zeptat kam chodite nebo kde treba v Brne neco takoveho je,A jeste ty maleho dokrmujes na noc nutrilonem 1?Me se zda ze uz taky toho mleka moc nemam.Driv spavala do č do rana a ted se budi kolem jedne a pak ve ctyri a v sest no hruza.

chrobacek
9. dub 2010

ahoj holky

snaho na tebe tu nakukuju 🙂) a konečně jsem se dočkala... chtěla jsem se zeptat ne KET v Heliosu

chrobacek
9. dub 2010

http://www.filia.cz/ plavání velmi dobré

emers
9. dub 2010

zdár holky,
po delší době zdravím 😉
ani nevím, zda jsem vám psala, že jsem byla týden v nemocnici na Obilňáku, nějaká blbá střevní viroza, ale hned mě to kapačkama rozehnali, předtím jsem blila jak amina a jen za pár hodin shodila 2 kila... Předtím jsem měla jen 4 kg nahoře. Ale už mám opět ty svoje 4 kilíčka zpět 😀
A jinak jsem dnes vyfasovala na tu svoji těhotenskou cukrovku glukometr a takový to nádobíčko k tomu a budu vidět, zda to teda zvládnu jen tou dietou.
Ale jinak se máme suprově, si jinak nemůžu stěžovat, všechno jinak zvládám v pohodě a jsem docela akční 😀
TAk se mějte krásně! 🙂

Cin: tobě se to blíííížíííí 😵 jména bezva! já zatím vůbec nevím, poraď nějaký neotřelý, netradiční a přitom relativně "normální"
😅
hanul: tak asi holčička 🙂 taky ti to letí, to je neskutečný!

ywushka
9. dub 2010

snaha: my kojime,ale uz jen malo,kdyz si to odstrikam,tak uz jen tak 120ml a vic ani rana! Takze hodne prikrmujeme nebo ma celou davku jen nutrilonu,davam mu ten nutrilon 1 extra.

gabi: ne to plavani je v hodonine u stare polikliniky jak jsou zubari v te vysoke zlute budove a je to rehabilitacni vana!!! Jinak nam se tam libilo,tady je voda tepla! Ale taky jsem slysela ze pak v bazenu je studena!!!

Tatka nam dneska odjizdi☹!! Mejte se krasne paaaa

cincolina
9. dub 2010

Emers, hlavně že jste obě vpořádku. Však tobě už taky 🙂 , kdy jdeš na velký ultrazvuk? S těma jménama neporadím 😅 , ale pro výběr neotřelých koukni na tyhle statistiky používání jmen u nás http://www.mvcr.cz/clanek/divci-jmena-20-nejcet...

irminka
9. dub 2010

snaho: no ahoooj, kde jsi celou dobu? A co holky, mají se k světu? Jak to všechno zvládáte?

zabicka007
10. dub 2010

Irmi, povedené fotečky, vyřiď klukům, že to jsou fešáci! 😉
Gabi, já myslela, že ten růstový zpur je právě z toho, že se mamince nějakou dobu dělá méně mléka ne? Aspoň tak to tuším říkala dr. na OBI?
Emers, tak to jsi nám teda nepsala, a nebyla jsi tam ve stejné době jako já, tj. od 28. 3. do 1. 4.?
Holky chci se Vás zeptat, malou pořád trápí nadýmání, když jí taťka cvičí s nožičkama tak si prdne třeba desetkrát během 10 minut a stejně pořád pláče takže je asi zavzdušněná, už nevím co mám jíst, nejím chleba, luštěniny, zeleninu, no nic co by jí mohlo byť jen vzdáleně způdobit prdíky, co jsme se vrátili z nemocnice tak už mám 4 kg dole, dneska chci vyzkoušet jíst celý den jen vařenou rýži, myslíte, že je to dobrý nápad? Ten Sab simplex se může až od 3 týdnů takže ještě víc než týden ho nemůžeme... ☹
A aby toho nebylo málo tak předevčírem jsem zavírala garáž a skřípla jsem si lůžko prstu tak, že mám celé lůžko ,,vyhryzlé" pryč do hloubky 1 cm, musela mi to šít přes nehet, no děs, bolí to jak čert a hlavně jde o to, že nikdo neví, kdy jsem dostala poslední tetanovku, takže mi vezme krev a pokud nebudu mít žádný protilátky tak musím na přeočkování a to znamená konec kojení...chjo, no nemám já smůlu?

zabicka007
10. dub 2010

Jo a ještě...po krmení si málokdy odříhne, mám ji třeba čtvrt hodiny hozenou na rameni a nic...může to být i tím? A máte nějaký trik co dělat aby si miminko odříhlo?

lucka.adis
10. dub 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla.. no, není moc čas 🙂 pořád něco dělám a lítám kolem malé, ale je to už ohodně lepší, páč jsme přešli z Nutrilonu na Bebu a nějaká kolika a nadýmání je pryč 😅 samozřejmě kapeme i ty probiotické kapky a fakt je to lepší o 100%. Malá kakaá pěkně sama aniž by jsme museli použít rourku a o spinkání ani nemluvím 😵 😵 je teda fakt, že když je přetažená, tak nemůže usnout a pláče, ale většinou do 15minutek usne a spinká klidně 5hodin.

Žabi, tak jak doma válčíte.. co malinká, nezlobí? Já s malou většinou chodím když si má odříhnout a pokud možno, tak ji zvedám hned jak dopije flašku a to je potom brknutí jak hrom a během pár minutek 😉 někdy také pomáhá, když ji hladíš po zádíčkách.

Cin, tobě se to teda krátí, za chvílu tu bude další mimi 😵 😵

Ywush, jestli můžeš.. koupíte nám ty probiotické kapky a pošleš mi je na dobírku nebo ti pošlu platbu na účet, když je máte u vás levnější? Prosím. U nás stojí 6OO,-kč a to je fakt pálka 😠 ☹ adresu mou znáš.

Tak já pádím za malou... všechny zdravím!!!

emers
10. dub 2010

Cin: díky 🙂 no já vám pak napíšu co jsem vymyslela 😀

žabi: no jo, v té době jsem tam byla (od pondělka do pátku)! Ale předpokládám, že na jiným patře než ty. A kamošce se tam narodilo mimčo 2.4. 🙂

pěkný víkend všem! 🙂

hanulamarkova
12. dub 2010

Dobré ráno kočky tak to vypadá, že budeme zavření doma má tři dny pršet a pršet no děs a hrůza tak aspoň něco podělám doma...rýma se mě úspěšně pouští jen doufám, že to moje nachlazení nemělo nějaký vliv na miminko tak jsem zvědavá...co myslíte?